Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

chaos, i'm so catastrophic

Arwan Leynaud-Sartre


Új user

chaos, i'm so catastrophic CRIWIiz

Lakhely :

Nizza || Roxfort


Keresem :

But keeping my distance because...
chaos, i'm so catastrophic 7YoFARu
I know I can't have you


Playby :

Lee Minho


2


chaos, i'm so catastrophic Empty
Arwan Leynaud-Sartre
Vas. Aug. 25, 2024 8:06 pm

Arwan Leynaud-Sartre

Wan



"Forbidden things have a secret charm."



Nem: Férfi

Kor: 16 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: Nizza; Franciaország

Iskola/ház: Beauxbatons || Roxfort Ahova a süveg oszt

Munka: Diák

Családi állapot: I’d be his, if he asked

Patrónus: Nem tudja megidézni

Pálca: Fűzfa, tesztrál karom, 7,5 hüvelyk, extra merev



Mentally hilarious

Félénk, visszahúzódó, gyerekes, csendes, rendes...

Ilyennek látják mások, mert a tömegben elveszik, vagy éppen a közelében sem megy. Egy csendes sarokban szokása megbújni, olvas, vagy éppen rajzol, az órán szorgosan jegyzetel, valahonnan a hátsó padból, ahol egyedül ül, s mindig elsőnek fut ki a teremből. Nem szokása együtt étkezni a többiekkel, inkább a konyhára oson be valamit elcsenni, vagy megkér mást, hogy vigyen neki kaját. Ha mégis a többiekkel vegyül, hát eléggé szótlan lesz, befeszül, remeg, gyakran hisztizik, sőt még pityereg is, leveti magát a földre, fogja a fejét,  addig marad ott, míg valaki el nem rángatja, vagy el nem mennek mellőle az emberek.
Követi a nem szól szál, nem fáj fejem elvét, így legtöbb esetben kerüli a konfliktus helyzetet, csak csendben eliszkol, még akkor is, ha azt látja, valakit éppen bántanak, akár fizikailag, akár verbálisan. Jobb szeret kimaradni, tipikusan olyan ember, aki utál verekedni. A párbajozás sem a kedvence, bár ha őszinte akar lenni, akkor még sosem került sor ilyesmire az életében. Ő inkább az a sunyi fajta, aki úgy tol ki másokkal, hogy azok nem is sejtik, ő lenne a tettes. Elvégre egy csendes srác, aki mindig megírja a háziját, aki nem mer visszaszólni senkinek, hanem csak csendben bólogat, s nem egyszer kezdett el már pánikolni a folyosón. A semmin... Egyesek szerint.

Nagyszájú, vicces, okos, kaotikus...

Ahogyan csak nagyon kevés esetben viselkedik, maximum, ha a barátaival van, vagy a családjával. Mert ha végre nincs olyan sok ember körülötte, akkor kinyitja ő a száját, simán visszaszól, beolt, s igazából szereti elmondani a véleményét mindenről. Mert mindig akad neki, sőt úgy működik, mint egy élő google kereső. Kérdez tőle az ember, 90%-ban tudja rá a választ, vagy már olvasott róla, s még random cuki kis tényeket is hozzá szokott fűzni a magyarázatához, ami után simán elkalandozik, gyakran azt sem tudni, hogy jött egyik gondolatból a másik nála, csak egyszerűen mondja. Igencsak beszédes, bár ez nem jelenti azt, hogy nem hagyja szóhoz jutni a másikat, egyszerűen, ha kettesben van valakivel, akkor nyitottabb és bátrabb lesz, mert nincs az a szorongató érzés, mint mikor sokan veszik körbe.
Ennek ellenére vannak dolgok, amiket nem mond el senkinek. Nem hazudik, inkább csak megkerüli az igazságot, vagyis... Ha olyan a téma. A mostohacsaládjáról, vagy a valódiról eléggé nehézkesen beszél, nem mond el sokkal többet egy sablon beszédnél, bár ha valaki megfigyeli, akkor Ash-ről órákig tud beszélni, anélkül, hogy lenne rá egy rossz szava. Csak amikor megint valakivel kavar... Mert nagyon is féltékeny alkat. Kevés a barátja, s nem zavarja, ha nincsenek együtt 0-24-ben, viszont azt elvárj, hogy rá is fordítsanak figyelmet. A mostohatestvére esetében pedig nagyon mérges tud lenni, ha ignorálva van. S ha nem a bátyjáról van szó, akkor nagyon is haragtartó, sőt...! Ugyan sosem áll bosszút, de ha egyszer valaki elvágta magát nála, akkor sose fog megbocsájtani. Félelmetes mennyire jól el tudja játszani, mintha soha nem is ismerték volna egymást.



Life status:

Nagy volt a szám.

Tudtam, hogy be kellett volna fognom, sőt emlékeim szerint kezemet a szám elé tettem, véletlenül se szólaljak meg. De mindig beszéltem. Kiabáltam.

Csak egy átkozott tücsök volt. Mit érdekelt engem, hogy él-e vagy hal-e? Mégis odaszóltam. Mégis rájuk ordítottam. Hagyják abba. Mit csinált a kis szerencsétlen? Semmit. De ők eltaposták… Ha még csak annyi lett volna! A lábait törték le egyesével, bökdösték, s után is még dobálgatták, mielőtt megölték volna. Miért kell kínozni?

De hiba volt beszélni. Mindig hiba. Utálok társalogni sok ember előtt. Utálom a sok embert. Hangosak, nekem jönnek, bántanak, én meg nehezen veszem a levegőt, sírok, fogom a fülem, de nem használ semmi, egyre csak fuldoklom, ég a bőröm, hol hozzámérnek, megfeszül minden izmom, visítok, de nem érdekel senkit.

Csak jönnek rám, lefognak, kezeim nem mozdulnak, hiába rángatom. Kicsi a rakás. Nem akarom! 5-6 ember rám fekszik, nyomnak össze, a levegő kiszorul a tüdőmből, talán már kékül is arcom, könnyek áztatják a szemem, könyörögnék, de nem szállnak le rólam, egyre csak nevetnek, a legfelső ember ugrál, hallom, reccsen a csont. Meg fogok halni. Biztosan nem élem túl, nem vagyok ehhez elég erős.



Zihálva ülök fel ágyamban, patakokban folyik rólam a víz. Csak álom volt. Még 2 perc és megnyugszok, figyelek légzésemre, szemeimet nyitva tartom, szobám falát nézem, a kellemes zöld árnyalatra koncentrálok, mely az éjszakában sötét, komor, de tudom, nappal az én kis mentazöld falam vár majd, előtte az íróasztalom, rajta a sok grafit, meg toll, mindegyik kategorizálva, színek szerint elrendezve. Igen, biztosan rajzolni fogok, ha felkeltem. Fel fogok kelni.

Nincsenek itt volt iskolatársak, kik a lelket i ki akarják belőlem nyomni, nincs tücsök se, akit meg kell védeni. Csak a nyuszi plüssöm, a puha párnák, a doboznyi gyógyszer, a víz, s a levendulás illatosítóm. Utóbbiért odanyúlok, körbe fújom vele a szobát, ez majd segít elaludni. Korán van, a nap sincs fent, muszáj pihennem, nem kellhetek csak úgy fel, megint rám fognak szólni, keveset alszom. Ash… Nem megyek át. Nagy fiú vagyok, nem kell nekem. A Roxfortban sincs mellettem.

Fel kell nőni, nem szabad örökké ezekre gondolni. Már elmúlt, nem oda járok suliba, nem azok az osztálytársaim, tudok varázsolni, meg tudom védeni magam. Egyébként is kerülöm a tömeget.



A tömegben könnyű elveszni. Különösen egy pánikoló tömegben. Különösen, ha még kisgyerek.

Éles hangot hallok, mintha pezsgő durranna, s mindenki futni kezd, fejvesztve, valamerre, igazából mindegy volt, csak el onnan, el a hang felől. Én is futni akartam, de anya lerántott a földre, csak feküdt ott, s bár ki tudtam szabadítani a kezem, felrángatni már nem bírtam. Hirtelen elaludt, nem is értettem, apát kerestem, ő biztosan fel tudja kelteni anyut. A bűvös puszi mindig megteszi.

Emberek lépkedtek rajtunk, én egyre csak ordítottam, sírtam, anyát ráztam, apa után kiáltottam, de a nő nem mozdult, a férfi pedig csak sokára jött… Vagyis ütközött, bele az épület falába, majd összeesett.

Gyerek voltam, nem tudtam mit tegyek. Én próbáltam anyának puszit adni, de nem használt. Varázsló voltam, miért nem működött a mágiám? És apa? Miért nem állt még fel? Miért nem rohant még ide? Valaki jöjjön már! Vegyen fel… Eltaposnak. Elveszek a tömegben, megrúgnak, fáj mindenem, sírok, zokogok, összehúzom magam, hátha kevésbé törnek össze, de így rám lépnek.

Egyetlen erős kéz van, mely felránt a földről a galléromnál, szorosan fog, ölel magához, velem együtt rohan, de én csak kiabálok neki, hogy otthagyta őket. Otthagyta a szüleim. Őket ki kelti fel…?



Párnám nedves, teljesen eláztatták a könnycseppek. Falam még mindig rideg színekbe burkolódzik, hirtelen lehűl a szoba levegője, remegek, összehúzom magam, de takaróm nem melegít. Minden sötét és ijesztő, én pedig félek.

Átmegyek Ash-hez, először csak kopogok, hallgatózok, hátha éppen morog, amiért felkeltem, se semmi. Résnyire nyitom az ajtót, bekukucskálok, az ágya bevetve, egy hang sem jön ki bentről, de azért kitárom az ajtót, nézelődök, majd csalódottan sóhajtok, s visszacsukom. Nincs itthon. Bezzeg régen sose volt kérdés, hogy átjöhetek hozzá aludni. De már nincs állandóan itt, talán szerinte is már túl nagy vagyok ahhoz, hogy rá kelljen számítanom… Mégsem tudok aludni. Az emlékek, a sok rémkép, ha nem is minden este, de egy-egy alkalommal visszatérnek, s én nem merem lehunyni szemem, mert megint ott lesznek a szekálok, a gyilkos, a sok ember… Az altató sem segít, a gyógyszeremet meg nem erre akarom használni… Inkább csak rajzolok. Igen… Az majd segít.


Currently holding it

Nem ér kinevetni a magasságom miatt! 172 centi tökéletesen normális, átlagos egy fiú esetében is. Egyébként is még nőhetek... Csak apa pici volt. Gondolom. Nem emlékszem.
Viszont maximálisan apámra ütöttem. Anyám francia volt, tőle kevés külső vonást örököltem, inkább tűnök ázsiainak, amitől egyesek szerint ártatlanabb a kinézetem. Sőt egyenesen cuki vagyok. Ehw... Arról nem is beszélve, hogy a kis babapofim, meg mandula szemeim miatt ki se nézik belőlem a 16-ot. Oh...? Lehet Freddy ezért hitte azt, hogy egy évfolyamban vagyunk?
Pedig sose láthatott az óráin... Nem mintha bárki észrevenne. Szeretek hátul ülni, meghúzni magam. Az egyenruhát rendesen viselem, szoros nyakkendőm van, gondosan betűröm az ingem, de amikor nem kell hordani sem vagyok hajlandón sötét színeken kívül mást hordani. Egyszerű a stílusom, kevés a mintás ruhám, nem szeretek kitűnni a tömegből. Próbálom kerülni a feltűnést, így a hajamat is maximum barnára festem, s ha sminkelek, hát csak pont annyira, hogy kicsit kerekebbek legyenek a szemeim. Még az ékszereim azok, amik feltűnőbbek, a sok fülbevalóm, meg ásvány karkötőm.
Többnyire lehajtott fejjel járok, ha a zsúfolt folyosókon kell keresztül mennem... De mikor egyedül vagyok, vagy egy ismerőssel, már kihúzom magam, sokkal lazább vagyok, nincsenek befeszülve a vállaim, lóbálom magam mellett a kezeimet... Ritkán látnak így az emberek.


All together

Édesapám || Timothée Leynaud
Ash nem szereti. Nekem nincs vele bajom. Aranyvérmániás, de igazából én is. Mármint... Fontos számomra, hogyha már nyitok az ember felé, akkor ne mugli legyen, vagy sárvérű, vagy félvér. Tekintve, hogy a szüleim halálát a vérmániások elleni kis szervezet okozta... Szóval ja, csak a saját fajtámban bízom meg.
Hogy ő miképp áll hozzám... Nem bánik velem rosszul. Tudta, hogyha a családdal lesz valami, akkor én rajtuk maradok. Nem vagyunk igazi apa-fia kapcsolatban, nem is vágyom rá, de elvagyunk, ha éppen otthon van.


Édesanyám || Lucia Leynaud-Sartre
A nő, aki miatt egyáltalán idekerültem. Anyám legjobb barátnője volt, a keresztanyum, aki megérti a gyászom, s aki talán már csak kötelességből is próbál fiaként kezelni, bár erre nincs szükség. Elég az, hogy nem vagyok egyedül. A próbálkozás persze jól esik, s valószínűleg Ash után ő a kedvenc családtagom.


Olyan, mint egy könyvbeli hős. Pont annyira érzem közel magamhoz és annyira van távol. A mostohabátyám, aki kicsiként jobb volt, mint bármelyik nyugtató. Akinek elég volt átölelni, hogy ne sírjak, s akihez tudtam bújni, mikor szomorú voltam. Mégis... Pont azért, mert a bátyám... Nem lehetek több egy kisöcsinél, aki ha bőg, akkor muszáj megszorongatni, amíg abba nem hagyja. Akinek megpaskolják a fejét, ha ügyes volt, s akinél csak sóhajtozni bír, ha megint eluralkodik rajta a pánik. Én... Mi nem... Szóval csak testvérek vagyunk. Még ha nem is vér szerint. Pedig néha gondolhatna arra is, mit érzek, amikor látom, hogy mással flörtöl. Vagy mikor tudom, hogy valakit aznap estére is felszedett, mikor átmentem volna hozzá. Miért nem mehetek már át hozzá aludni, amikor félek?


Igazából nem tudom, hogyan... Vagyis én biztosan nem kezdtem el közeledni felé! Ő volt az, aki rám akaszkodott, s bánat tudja egyébként, hogy miért. Lehet a hasonló érdeklődési kör könyvek terén. Vagy mert kihívás voltam neki. Vagy mert nem figyeltem rá. És idegesítette. Mindegy, most már együtt bújok el vele a sarokban, s beszélek ki mindenkit, majd rángatom ki a fűre, hogy ott olvassunk, míg lemegy a nap. Vajon a húga egyszer megöl, amiért ellopom magamnak?


Dead men tell no tales
Az igazi szüleimre már nem is emlékszem. 4 éves voltam, mikor egy utcai felfordulásban elvesztettem őket. Apa a maga hőskomplexusával próbálta szembeszállni velük, megölték. Anya el akart menekülni velem, leütötték a tömegben, majd halálra taposták. Azóta utálok sok ember között lenni. A zajok, meg a tömeg... Nem kapok levegőt.



With a bobby pin

Amortentia
¤ Új könyv
¤ Öblítőszer (valami sárga színű volt)
¤ Frissen vágott fű
¤ Szantálfa


Mumus
A tömegben egyszer elgurul a gyógyszer... Mármint, szó szerint.


Edevis tükre
Egy asztalnál ül, körülötte rengeteg ember, akik közül nem mindenkit ismer, de kellemesen elbeszélget velük.


Hobbim
¤ Olvasás
¤ Ash nyaggatása
¤ Freddy-vel kiszökni
¤ Csillaglesés
¤ Rajzolás
¤ Történet írás


Elveim
¤ Távol kell maradni a tömegtől. Könnyen elveszik az ember benne.
¤ Ha éles hangot hallasz, fuss az ellenkező irányba. Mindegy, hogy csak a tányér tört el, vagy esetleg valami rosszabb történt.
¤ Ash biztos pont. Tőle nem kell félni. Úgyse fog bántani.
¤ Amíg egyszerre csak kevesen vesznek körül, addig nem pánikolhatok. Muszáj valamennyire uralkodnom magamon.


Amit sosem tennék meg
¤ Biztosan nem vesz rá senki, hogy egy tömeg közepébe vessem magam!
¤ Nem fogom eljátszani, hogy valakit bírok, akit amúgy nem.
¤ A gyógyszerek...Nem felejteném el sose bevenni.


Ami zavar
¤ A tömeg
¤ Amikor Ash ignorál
¤ Amikor Ash egy új emberrel van együtt
¤ Amikor Ash nincs mellettem, hogy megnyugtasson


Ami a legfontosabb az életemben
Ash


Ami a legkevésbé fontos számomra
¤ A sok barát
¤ Hogy Ash kikkel kavart eddig


Amire büszke vagyok
Freddy-vel való barátságom. Én még... Én még sose... Nekem még nem volt legjobb barátom.


Ha valamit megváltoztathatnék
Másképp találkoztam volna Ash-el. Most nem a bátyám lenne, hanem... Nos, igazából nem tudom. De nem úgy kezelne, mint az öccsét.


Így képzelem a jövõmet
Egy toronyba zárva? Fogalmam sincs.


Egyéb
Agorafóbia: Hétköznapi nevén tömegiszony. Gyógyszer használata mellett egészen kezelhető, de jobb szeret egyedül lenni, vagy csak azon néhány emberrel, akiket ismer és kedvel.



Lee Minho


Freddy Campbell varázslatosnak találta



Do whatever I want, yeah,
I don't give a what, know that this is who I am

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: