Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Perfectly perfect

Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Perfectly perfect Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Perfectly perfect Empty
Gilbert Ollivander
Szomb. Márc. 28, 2020 9:35 pm

Ophelia ...




Nem:

Kor: 16-17 év

Vér: félvér

Iskola/Munka: Roxfort, válaszható ház

Kapcsolatunk: unokahúg-nagybácsi

Csoport: valamelyik roxforti ház

Playby: akit szeretnél

Státusz: BEREGISZTRÁLT


Részletek

Prefektus, éltanuló, a tanárok álma, szülei büszkesége. Számtalanszor hallja, hogy fényes jövő vár rá - azt még többször, hogy fényes jövőnek kell rá várnia. Szülei szótárában a kell, a muszáj és a tökéletes kötőszavak: Opheliának a legjobbnak kell lennie, muszáj a családja hírnevének megfelelően viselkednie és a tökéletes alá nem adhat. Nem kell hozzá pszichológusi diploma, hogy valaki meglássa a miérteket a szülők viselkedése mögött.
Ophelia édesanyja, Pippa bár Ollivandernek született, de a család kevésbé sikeres ágán. Egy golymókfarmon nőtt fel, kvibli apján nevettek a halálfalócsemeték a Roxfortban, használt tankönyvekkel és talárban, de kitűnő eredményekkel végzett az iskolában, majd medimágus lett és neves családba házasodott be. Most a Szent Mungó egyik legkiemelkedőbb gyógyítója, a varázstársadalom elismert tagja. Számára presztízskérdés, hogy a gyermekei ugyanilyen sikeresek legyenek és véletlenül se hasonlítsanak azokra a rokonaira, akiktől igyekszik minél nagyobb távolságot tartani. A tökéletes családjukat egyetlen apróság árnyékolja be: Ophelia kvibli testvére. Ophelia szülei között megromlott a kapcsolat, édesapja az anyját okolja, szerinte a "kvibli gének" tőle származnak. Folyamatos a feszültség otthon, az elvárások azonban nem csökkentek, mi több, Opheliának még jobban kell teljesítenie az iskolában, kompenzálva, hogy a testvére nem koptathatja a Roxfort padjait. Folyton tanul, ki sem látszik a tankönyvek mögül, nincs ideje igazán tinilánynak lenni. Bulizás, szerelem, lógni a haverokkal? Neki erre nincs ideje.
És ha ez nem lenne elég, a tágabb családjában sincs béke. A nagybátyjától, Gilberttől mindig igyekezték távol tartani, bár sohasem indokolták meg, miért kell elkerülnie még a családi összejöveteleken is Bertie-t, csak nemrég döbbent rá saját magától, hogy a nagybátyja drogfüggő. A nagynénje, Bonnie élete látszólag tökéletes, arról mindenki hallgat a családban, hogy a fiatal és sikeres színésznő bántalmazó kapcsolatban él.
A család mindenki életét meghatározza. Vajon Ophelia milyen felnőtté válik majd ebben a közegben?

A karakter jelleme, története, pb-je, hogy mennyire felel meg a szülei elvárásainak stb. mind a megalkotóra bízva. A fentebb leírtak is inkább csak hangulatébresztőként szolgálnak a leendő user számára, a családban mindenki nyitott az ötletekre - ugyanis nagyon sokan várjuk a karaktert: Garbonia (Bonnie) nagynénje, Alina Scamander, aki az unokatesója és természetesen én is, mint zűrös nagybácsi Very Happy
Ophelia keresztneve változtatható, a vezetéknév szabadon választható, egyetlen kikötésünk van: mindenképp a Harry Potter regényekből-filmekből ismert canon név legyen és a karakter apai ágon nagy múltú családdal rendelkezzen. Ez lehet ebből a listából valamelyik vagy szóba jöhetnek olyan canon karakterek is felmenőként, mint Rufus Scrimgeour, Percival Graves, bárki, akik nagy névvel rendelkeznek a varázsvilágban.
Rokonokban és plotokban nem szenvedsz majd hiányt, ebben biztos lehetsz, nagyon vár az egész család és te is annyi rokont csapsz még hozzá a népes listához, ahányat csak szeretnél  Very Happy . Írj, ha megérkeztél és majd megbeszéljük a részleteket Perfectly perfect 2460545242  !


I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Perfectly perfect Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Perfectly perfect Empty
Gilbert Ollivander
Vas. Márc. 29, 2020 11:01 am

Philippa (née Ollivander)




Nem:

Kor: 42-43 év

Vér: félvér

Munka: medimágus

Kapcsolatunk: unokahúg-nagybácsi

Csoport: Boszorkány

Playby: Gillian Anderson (változtatható)

Státusz: SZABAD


Részletek

Emlékszel, milyen jó testvérek voltunk egyszer régen? Amikor még nem szégyelltél engem és én nem utáltalak téged. A prefektusi jelvényeddel villogva megvédtél a bullyktól a Roxfortban és noszogattál, ha nem tanultam eleget. Akkor még elhitted, hogy lesz belőlem valami. Gúnyos megjegyzéseket tettél rám és mindig kinevettél, de másoknak nem engedted meg. Az első munkahelyeden összegyűjtött pénzedből vettél nekem vadonatúj egyenruhát, mert tudtad milyen érzés, amikor rajtad nevetnek a használt holmijaid miatt.
És arra emlékszel, amikor felvettek az Akadémiára, apáék dühösek voltak rád, amiért nem segítesz többet a golymókfarmjukon, ahol felnőttünk, de te csak követted az álmaidat? Én büszke voltam rád, azt is elfogadtam, hogy alig jártál haza, hiszen sok dolgod volt, tanulnod kellett és eltartani magadat, mert anyáék nem támogattak a továbbtanulásban. Egyre kevesebbet beszéltünk, a kishúgunkkal, Bonnie-val sem foglalkoztál már annyit, pedig ő úgy rajongott érted és én a bátyjaként nem pótolhattalak téged.
Arra emlékszel, amikor az esküvődön megkértél minket, hogy ne égessünk le az új családod előtt? Szégyellted a kvibli apánkat, anyánk egyszerűségét, biztosan engem is, bár ezt akkor nem fogtam fel. Kínosak voltunk számodra, igaz, Pip? Még a hajadat is festeted, hogy ne hasonlíts ránk.
És arra emlékszel még, amikor alig húszévesen sírva álltam a küszöbödön, heroinfüggőként, nem volt hova mennem és könyörögtem neked, hogy fogadj be egy kis időre, te pedig elzavartál? Mert én még tisztán emlékszem.
Nem tudom mikor romlott el a kapcsolatunk, de valami félresiklott. Nincs már egymáshoz egy jó szavunk sem, nem engedsz a gyerekeid közelébe, évek óta kéred a szüleinket, hogy ne hívjanak engem a családi összejövetelekre, és nem is olyan rég sikerrel is jártál, kitúrtál a családból, felhasználva a húgunk jóhiszeműségét. A húgunkét, aki mikor bemegy a Mungóba, mert újból megverte a pasija, te inkább más medimágusra bízod, nehogy szembesülnöd kelljen a fájdalmával. Nem hiszem, hogy valaha is rendezhetjük a kapcsolatunkat, de tudnod kell: hiányzik a nővérem, aki egykor voltál és remélem, valahol a sok ambíció és megfelelési kényszer alatt még maradt valami az igazi Pipből.

A karakterhirdetéshez kiegészítő információkat találsz egy poszttal feljebb, Ophelia hirdetésénél - ha te érkeznél meg előbb, akkor Ophelia is alakítható a te elképzelésed szerint.
Pip karakterét elég sokat emlegettük az utóbbi időben, így a fentebb leírtakból nem szeretnénk engedni. A karakter ambíciózus, már-már törtető, nagyon fontos számára mások elismerése és hogy minél feljebb jusson a társadalmi ranglétrán. Igen, ehhez még a régi kapcsolatait is képes volt feláldozni. Pip nem rossz ember, csupán szeretett volna kitörni abból a közegből, amit a szülei és a világ neki szántak. Szerintem rengeteg irányba el lehet vinni a karaktert, rengeteg árnyalatot lehet adni neki, érdekes történetet lehet írni hozzá, ő egy igazán sokdimenziós jellem és bőségesen van benne karakterfejlődési lehetőség is, ha gazdára talál. Természetesen mindenféle ötletre nyitottak vagyunk Pippel kapcsolatban.
Mindehhez ajándékba jár rengeteg rokon: két testvér (Garbonia, azaz Bonnie és Gilbert, azaz Bertie), egy unokahúg (Alina Scamander), és a hozzájuk szorosan kapcsolódó karakterek, ugyanis belőlük sincs hiány. Egyszóval nem maradnál játék és ötletek nélkül, ha megalkotnád őt  Perfectly perfect 2460545242
Pb változtatható, vezetéknév szabadon választható az Ophelia hirdetésében leírtak alapján (amennyiben te érkezel meg hamarabb, mint Ophelia). A keresztnév nincs kőbe vésve, egyedül annyi, hogy mindenki Pippának és Pipnek becézi, tehát ehhez illő nevet válassz neki.






I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: