Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Mateo A. Guerra

Mateo A. Guerra


Új user

Mateo A. Guerra Tenor


1


Mateo A. Guerra Empty
Mateo A. Guerra
Csüt. Márc. 14, 2024 12:02 pm

Mateo Andrés Guerra

Mat, Teo, mármegintegyGuerra



"AAAAAAAAAaaaaaAaaa!!"



Nem: Férfi

Kor: 19 év

Vér: B rh. neg./ félvér

Születési hely: New Orleans

Iskola/ház: Ilvermorny - Pukwudgie - végzett
 Docendo Discimus - Általános lénygondozói szak - folyamatban

Munka: akademista, / képregényalkotó, hobbi firkász kisebb lapokban

Családi állapot: mikor melyik keze.

Patrónus: mosómedve

Pálca: Babér, wampus szőr, 11 és fél hüvelyk



Amit szeretnek bennem

Amit mások szeretnek bennem? Az a nagy... szívem. Mert mindig, mindenkire odafigyelek, még ha fel sem fogom, de a hallgatóság látszata tökéletes. Emlékszem a dátumokra, élő kalendárium vagyok, ami meglep, mert a neveket már keverem. Rám lehet bízni a titkokat, mert nem vagyok pletykás, hogy másnapra mindenki tőlem tudja meg. Igazat mondok, ha az nem is kellemes mindig, de igyekszem finoman és könnyen átadni. Vicces vagyok, bohókás, akivel könnyedén lehet lazulni, lógni, kalandozni, így aztán ha unatkozásra kerül a sor, valamit mindig kiötlök, hogy legyen bármi, ami nem a savanyú ábrázat. Elég empatikus vagyok, így ha érzem, hogy valami nem kerek, nem jövök a hülye vicceimmel és át is tudom érezni, amit kell - Jorge szerint emiatt vagyok egy punci - és jó támaszként lehet sírni a vállamon is. Energetikus vagyok, lehet velem egész éjjel mulatni, közösen edzeni vagy csak elviselni, ha terepmunka van és menni kell, mintha muszáj lenne. Kreatív vagyok, karácsonykor, ünnepekre mindig olyan ajándékot alkotok vagy veszek, ami elnyeri a tetszéseket, mert nem hiszek a tusfürdő-bögre-zokni szarságokban, kivéve, ha az a bögre vicces és tudom hogy gyűjtőnek lesz. Jó a nyelvérzékem - hehehe -, gyorsan is tanulok, tehát tudok segíteni a latinban, ha anatómiáról van szó, vagy a cserediákokkal kell szót érteni - nem beszélek minden nyelvet, de az anyanyelvemen kívül a brit angolom is szép, a németem és a franciám is. De rajta vagyok még, hogy pár sikerüljön. Értékelik amúgy még a társaságomon kívül a kitartásom, a pozitivitásom, azt a szép lelkem, ahogy egyszer mondták nekem; a válogatott káromkodásaim, amikor bevágom valamim és még fáj is, vagy a szép szavakat, amikkel udvarolok vagy éppen csak kedveskedek. Az elvileg létező illemtudásom, bár olyankor amikor hangosan beleböfögök a csendbe, lenullázom. Én szeretem, hogy kevésszer hagyom el magam, vagyok rosszul/beteg - kivéve ha olyat eszek és nem figyelek -, hogy találok társaságot, hogy ekkora és ilyen szép a családom. Tovább, hogy megvan minden fogam vigyorogni, hogy nem vagyok rest tusolni minden nap és nem kanszagot árasztani, hogy ha hazudok is, annak vicc a vége, azt is csípik, amikor újabban a zenével próbálkozom vagy éppen más muzsikájára rázom magam. Van még valami? Passz. A többiről nem tudok, majd megkérdezem a többieket.



Ami zavar bennem másokat

Engem mi zavar magamban? Simán túlpörgöm a dolgokat, néha akaratlanul okoskodom, amikor nem kérdi senki sem. Hogy túl tapadós vagyok, ha a helyzet azt hozza, vagy éppen azt sem, hogy ha egymagam maradok hosszabb időre, olyankor rossz érzésem van. Zavar még, hogy ha nagyon nevetek, röfögök, hogy nemigen tudok semmiféle ékszert viselni, mert a bőröm nemigen bírja és azt sem, hogy talán egészen naiv vagyok és olyan embeekben is megbízok, akiket mások elkerülnek, mert sikít róluk, hogy milyenek. Ilyenkor koppanok, pofára ejtenek és társaik. Az érzékenységhez hozzá jár, hogy meg tudok sértődni, tudok haragot tartani és persze olyankor egy bunkó köcsögként ott odaszúrni, ahol igazán fáj. Azt sem szeretem, hogy nem tudok puszta kézzel verekedni rendesen és a fájdalomtűrésem sem olyan, mint ami illene.
Másokat mi zavar? Az egész lényem. Hangos vagyok, tenyérbemászó, alamuszi szar alak, aki mindig és mindenhol ott van, ahol nem is kellene. Hogy mindig vigyorgok, nevetek, hogy rajzolok, hogy nem bukom meg, hogy még élek. Igazából sokakat az zavar, hogy nem vagyok azok közül való, mint ők: savanyú, vagy éppen beképzelt alfa-faszi, vagy akármi. És pesze az, hogy nem félek nekik visszaszólni, szájalni, vagy éppen direkt provokálni a viselkedésemmel, ha látom, hogy éppen forgatja a szemét arra, hogy nevetek. Olyankor direkt hangosan csinálom, szóval van bennem egy ilyen kis gonosz dög, aki direkt és azért is bosszantó. Az exeim szerint, hogy nem vagyok képes hűséges lenni és szent, vagy éppen huszonévesen már a családra gondolni és komoly lenni. Mikor kit és mi zavar, hát mindig lesznek ilyenek.


Életem története

Előtörténeted, múltad összefüggő mondatokban kifejtve.


Ha tükörbe nézek

Barna szem, barna haj, kreol bőr, tipikus, tipikus, tudom. A frizurám se nem rövid, se nem hosszú, ellenben kellően kócos és zilált, mint azoknak a kviddicses srácoknak, akik a meccs után leszállnak a seprűről. 187 centimmel és az olyan 80 kg körüli súlyommal pont jól vagyok, nem is vagyok teljesen ropi sem, van hús meg elég izom rajtam, hogy a lusta-sportos jelzőt aggassam magamra. Nincs rajtam tetoválás, csak hegek, a kutyaharapás nyomai a látványosak, a többit keresni kell. Nem hordok ékszert, mert a legtöbb kiüti a flancos bőrömet, csak ilyen fonott, csomózott vacakokat látni a bokám és a csuklóm körül. Ha nem az iskolai egyenruhában vagy ünneplőben vagyok, nemigen követek semmiféle divatot, mert minek és felesleges, kényelmesben vagyok otthon és a farmer-vicces póló/ing-laza dzseki kombinációban feszengek ha megyek valamerre. nincs kifejezett stílusom, sem úgy semmi ilyesmim. Szóval nem tudom mit mondhatnék még. Kicsit ferde a kisujjam?


Családom

Édesapám
Rogelio Guerra - 54 - A dolgos kéz a háznál, aki ha eldőlt aludni, mindenki lébujjhegyen állva rosszalkodott. Tisztelet neki, nincs utálkozás, sem semmi extra dráma.


Édesanyám
Carmen Guerra (Született Carmen Laredo) -  50 -  A drága jó édesanya, aki nem győzött fakanalat törni rajtunk vagy kiabálni míg be nem rekedt, majd tíz perc múlva terített asztallal és a finom ebéddel várt minket. Az első házassága alatt hamar özvegy lett, de aztán egymásra találtak az öreggel és boldogan élnek és a többi.


Testvéreim

Carlos (Serrano) Guerra - 27 - Anya első házasságának gyümölcse, aki bebizonyította, hogy hiába mond mást a vér, egy kupacba valók vagyunk. Messze él és kutatja a világot, igazi életművész. Irigylem.

Isabella Guerra - 23 - A legidősebb királylány, már férjnél és bár a muglik közt élnek, de boldogan. Nekem örökre Béka marad. Neki nem nagyon mutatkozott a mágia úgy egyszer sem és megbékélt vele, ahogy mi is. Megesik.

Jorge  - 20 - Szent küldetésének tekinti, hogy mindenben jobb legyen nálam, így aztán mindig jól megmutatjuk a másiknak, mire vagyunk képesek. Aztán igazából a legnagyobb haverok vagyunk, bár ha ennyire nem tanul, utol fogom érni az évfolyammal és ideges lesz.

Én - 19 - ki ne maradjak a sorból.

Amalia Guerra - 14 - A zseni, de komolyan. A Hollók csak nyertek vele, szerintem minden összes logikát és egyebet ő kapott a családban, még az enyémet is olykor. Van egy sanda gyanúm, hogy ő el lett cserélve pólyás korában.

Sofía & Oliver Guerra - 11 - az ikrek, akik meglepetésként, utolsóknak csúsztak be és az idegeinkre mennek. Eladók, nem érdekel valakit?


Párkapcsolat
Ezt csak azért hagyom itt, hátha megszán engem is az a dagadt kis puttó, aztán rám talál. Ja meg, KEDVES JORGE, NEM, NEM JÁROK A BULDÓZER IKREKKEL.



Gyermekeim
Jackie, a mosómedve, aki a képregényem főszereplője évek óta. Társa Mona a csivava és persze az összes alkotásom. Hús-vér? Hahahahaha, nem.


Apróságok

Amortentia
 Az új könyv/papír illatát, az olajfesték és a dohányos-fűszeres keveréket kedvelem, de nagyon.


Mumus
Fizikálisan: a bénulás/vakulás az, amitől rettegek, mentálisan pedig, hogy kiég belőlem minden ihlet. De ha a mumusnak alakot kell öltenie, akkor az egy veszett, vérben forgó szemü kutya lesz. Félek a kutyáktól... ehe. Azt így legyek gondozó. Ehhe.


Edevis tükre
Figyelemre, törődésre, fejsimire,  napi két szex és finom falatok. Ja mi? Khm. Elismert művész szeretnék lenni, aki olyan nagyot alkot, amit mindenki szívesen forgat. Vagy elismert lénykutató, gondozó, bármi. Szeretnék nyomot hagyni.


Hobbim
A rajzolás, olvasás, többiek kikészítése mellett igencsak hódolok még pár dolognak: imádok futni, úszni, eljárni kirándulni, várostnézni. De legtöbbször az evés-alvás kombót művelem.


Elveim
Mindig maradjak hű ahhoz, akit a tükörben látok. Nem vagyok ilyen nagy bölcsész, egyszerű elveim vannak: ne kerüljek rács mögé, ne csináljak hat zabigyereket akik után fizethetek majd eleget, ne legyek ronda púpos 70 előtt, és csak olyat műveljek, amit öregen röhögve mesélek majd el, akár ciki, akár nem.


Amit sosem tennék meg
Irodai dolgozó lenni, mert szerencsére képregényt alkotni kint is lehet és az nem igy ugyan az. Embert/állatot ölni/kínozni, vagy ebben segíteni. Igazat adni Jorge-nak, mert tudja már hol a helye.


Ami zavar
Néha mindenki, minden zaj. Alapvetően pedig a gerinctelen, hazug emberek, akiknek a szavára adni nem lehet. Az már csak apróság, hogy a vizes zokni vagy a szipogás mennyire zavar.


Ami a legfontosabb az életemben
Az alkotás, a lények, a család és a barátok. Ezek mind így egyben, minden más utána. Ja meg a kaja.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Az elméleti tantárgyak, a túl sok ruha, az alkohol mert nem bírom (még ha néha be is csusszan), az alvás még ha muszáj is.


Amire büszke vagyok
Az egyre bővülő kis képregényvilágom, a sikeres vizsgáim és hogy magasabbra nőttem, mint Jorge.


Ha valamit megváltoztathatnék
A szerencsétlenségem a szerelemben, más úgy nagyon nincs. Talán a kissé botfülem?


Így képzelem a jövõmet
Az elismert és sikeresen befutott karrieremben látom magam szívesen, boldog kis családban, kényelmes egy szép házban. De ha csak a sikeresség jön be, én már boldog vagyok.


Egyéb
A bal kezem a domináns, de mind a kettővel tudok érvényesülni, kivéve a pálcás mágiánál, ott valahogy nem annyira sikerül, mint a papírral. A kutyafóbiámnak nyomai vannak a testemen, de terápiára kívánok menni, ha egyszer lesz hozzá merszem. Allergiás vagyok az eperre, és bájitalt kell innom, ha sajtos, tejes dolgokat eszem. Ha muglik közt vagyok, vagyunk, akkor gyógyszert. Szeretem nyitva hagyni a lehetőségeket, így mind a két nem iránt érdeklődöm, csak egyik se kér belőlem(?). Mindig felemás zoknikat hordok és a cipőim is azok - egyező model, csak más-más szín. Imádatom minden tárgya a savanyú cukorka és a csípős csirke. Ja és még valami: imádom ha az enyém az utolsó szó.



noah centineo


Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: