Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

not another fairytale || Eli & Dan

Aidan Brightmore


Mardekár

not another fairytale || Eli & Dan FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
not another fairytale || Eli & Dan WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


not another fairytale || Eli & Dan Empty
Aidan Brightmore
Szomb. Aug. 19, 2023 3:38 pm





aidan
not another fairytale

& eli


Őszintén nem tudom, hogy jelenleg Blaise haragszik, amiért nem mondtam el neki előbb, hogy meg fogok bukni, vagy örül, hogy még egy évig boldogíthatom őt. Talán mind a kettő… Valahol bízom benne, hogy azért megleszünk akkor is, mikor a nap legnagyobb részét együtt fogjuk tölteni. Persze… Osztozkodnia kell rajtam, mert így, hogy egy évet csúszok, nem csak vele kell majd lennem, hanem Nessie is bizonyára igényelni fogja a társaságom, meg Eli is.
Ő neki már elmondtam, ő tud róla. Nagyjából ő volt az egyik legelső, akinek szóltam, hogy maradok még egy évet, mert nem fogom tudni befejezni a tanulmányaimat. Sejtelmem sincs, hogy miért közöltem ezt így vele. A háztársamnak is kismillió meg egy esélyem lett volna elárulni, de neki pont most kellett, nem úgy mint ennek a fiúnak. Talán azt akartam mélyen magamba, hogy tudja, mellette fogok maradni. Még nem történt meg az a bizonyos jelenet a látomásomból. Furcsa mód aggódok érte, vagy nem is tudom mi ez az érzés, de nagyon bizarr és érthetetlen számomra.
Blaise-hez hamar visszatér a pasija, így én elköszönök tőle, meghagyom nekik, hogy kettesben legyenek csak – ha már olyat nagyon szenvedtek, hogy újra összejöjjenek – s már gondolkozom azon, hogy inkább elmegyek, mert amúgy sem vagyok túl jól, mikor megpillantom a szőkeséget. Mélyet sóhajtok és minden erőmet összeszedve megyek oda hozzá. Nem vele van bajom, pusztán csak nagyon fáradt vagyok. Fáradtabb, mint eddig valaha voltam talán. Hamlet szavai jutnak eszembe… Meghalni – elszunnyadni – és alunni! Talán álmodni: ez a bökkenő. A szó szoros értelmében az a baj, hogy álmodom.
Most viszont muszáj fent lennem, ha másért nem is, hát azért, hogy a srácnak köszönjek, mert ez így illik, plusz… Plusz nem tudom. Képtelen lennék megmagyarázni, hogy miért akarok vele hirtelen tényleg időt tölteni. Azt hiszem nem mindenre van logikus magyarázat igaz…? Például a hülye érzéseinkre.
-Neked is van itt valakid, akit búcsúztatni akarsz? – kérdezem tőle, mikor odaérek és az egyik fa törzsének vetem a vállam. Halványan mosolygok, viszont elég őszintén. Amíg pedig a válaszára várok megigazítom a szemüvegem, még hozzá kell szoknom, hogy csak ezzel a vacakkal látom. Nyáron csináltatok kontaklencsét.


this feeling inside me is like a trap and only you know to way out








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Elliot Edelhard


Hollóhát

not another fairytale || Eli & Dan Tenor

Elõtörténet :

A hot flared up feeling
So high like a firework
not another fairytale || Eli & Dan Gia2N9t
You can't stop me
Don't even think about trying


6


not another fairytale || Eli & Dan Empty
Elliot Edelhard
Pént. Aug. 25, 2023 12:38 pm

Egyik szemem boldog, amiért Dan még marad az iskolában. Igaz, hogy az akadémia ideköltözi a birtokra, ami furcsa lesz, szóval egyébként sem ment volna messzire. A másik szemem pedig sír, amiért megbukott. Nem érdemelte meg. Ugyanakkor jól esett, hogy elmondta nekem és így a mai napon nem kell könnyekkel küszködve elköszönnöm tőle. Volt éppen elég ismerős, akiktől ezt meg kellett tennem. Sokan másfele mentek és nem pedig az akadémiára. Így nem tudhattam azt, hogy mikor is találkozok velük újra. Sok mindenkit átöleltem és váltottam velük néhány szót. A búcsúzkodás mindig is szomorú dolog volt és nem rajongtam érte. Ezért is akartam a lehető leggyorsabban lezavarni az egészet és visszamenni a körletbe. Ám meglepetésemre egy ismerős hang csapta meg a fülem, akit nem vártam ide. Vagyis de, hogy elbúcsúzzak tőle, ha nem bukott volna meg.
– Uhhum, egész sokan vannak, akik nem az akadémiára mennek. –Valami nem stimmelt vele. Az őszinte mosolya tetszett, de akkor is valami furcsa volt rajta. Meg is álltam előtte és alaposan végig is mértem. Elsőre nem esett le, hogy mi volt rajta fura, pedig így utólag belegondolva, elég feltűnő volt a dolog. Főleg mert mindig a tekintetét akartam elkapni, de most lefoglalt a mosolya.
– Tetszik a szemüveged. Olyan kis okostojásnak nézel ki benne. –Vigyoromat elégedetten varázsoltam az arcomra. Jól nézett ki így is, bár nekem aztán mindegy volt. Én boldogan legeltettem rajta bármikor a szemeim. – Te is búcsúzni jöttél? –Felesleges kérdésnek tűnhet egy kívülállónak. Tekintve a kettőnk kapcsolatát, már semmiben nem voltam biztos. Közelebb léptem hozzá és kíváncsian pislogtam rá, meg intettem a fejemmel, hogy menjünk el valahova, ha gondolja.

Dan && Eli
Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

not another fairytale || Eli & Dan FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
not another fairytale || Eli & Dan WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


not another fairytale || Eli & Dan Empty
Aidan Brightmore
Pént. Aug. 25, 2023 2:14 pm





aidan
not another fairytale

& eli


Nem is tudom honnan vettem, hogy csak én vagyok itt számára, mint felsőbb éves ismerős. Talán az akartam lenni. Az egyetlen, aki idősebb nála, mégis időt tölt vele. Mert az utóbbi időben sokat voltam mellettem, s igen, ennek oka főleg a látomásom volt, mely még mindig nem vált valóra. Vagy csak nem tudok róla? Lehetséges, hogy már régen megtörtént, csak nem beszélt nekem ilyesmiről. Mondjuk… Amennyire odáig van értem, biztosan elmesélte volna. Bár kezdem azt hinni, hogy maximum csak szeretném azt képzelni, hogy valaki annyira megkedvelhet, hogy tényleg, mint egy hűséges kisállat kövessen és vágyjon a figyelmemre.
-Nos… Ha egyszer eljutok odáig, én egészen biztosan oda fogok. – idegesen a tarkómat kezdem vakargatni. – Már ha egyszer elvégzem a Roxfortot. – Jövőre már biztosan menni fog és semmi nem jön közbe. Illetve szeretném, ha minden simán menne, s nem traumatizálna megint halálra egy esküvő. Mondjuk az elkövetkezendő időszakban akár meghívnak akár nem, én egészen biztosan ki fogom hagyni a hasonló eseményeket. – Akkor élvezd ki, mert csak átmeneti. – kezdek el halkan kuncogni. Nekem
– Nem… Én csak szóltam Blaise-nek, hogy nem kell sírnia, nem megyek el. – vonok vállat. – Egészen mostanáig lehet elfelejtettem neki bejelenteni. – most viszont már nem nézek a fiúra, hiszen neki már korábban elárultam. S az, hogy ezt közöltem vele… Nos talán arról árulkodik, hogy valamiért azt fontosabbnak gondoltam, hogy ő tudjon róla. Pedig nem… Tényleg nem.
Ahogyan még közelebb lép, oldalról rá pillantok, bár a keret némileg zavar, így kénytelen vagyok ismét felé fordulni, s ahogyan biccent, egyből megértem, így finoman megfogom a csuklóját és elkezdem valami kissé kihalt hely fele vinni. – Elliot, muszáj megkérdeznem. – fordulok felé, ahogyan végre egy csendes helyre érünk. – Történt veled mostanában valami? Valaki megbántott? Rosszat mondott neked? – Jelenleg csak az az egy dolog érdekelt, hogy vajon bejött-e a jóslatom és valóban képtelen voltam megakadályozni a balszerencsés eseményt?


this feeling inside me is like a trap and only you know to way out








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down
Elliot Edelhard


Hollóhát

not another fairytale || Eli & Dan Tenor

Elõtörténet :

A hot flared up feeling
So high like a firework
not another fairytale || Eli & Dan Gia2N9t
You can't stop me
Don't even think about trying


6


not another fairytale || Eli & Dan Empty
Elliot Edelhard
Pént. Aug. 25, 2023 4:36 pm

Megráztam a fejem. Kizárt dolognak tartottam azt, hogy ismét megbukjon. – El fogsz jutni odáig, ne parázz már ennyire. Kizárt, hogy megbukj, mert nem fogom hagyni. Addig foglak rúgdosni, ameddig át nem mész az összes vizsgádon. Most már egy évfolyamban leszünk, hidd el meg fogom tenni. –Nyugodtan vehette ezt fenyegestésnek, mert valóban meg fogom tenni, ha a következő tanév végén is bukásra fog állni. Igaz, ha jól rémlik, akkor valami történt és nem az, hogy elfelejtette az egyik választ a vizsgáján. De ha mondta is az okot, arra már nem emlékeztem. Abban a pillanatban elfogott a szomorúság, amikor kiszaladt a száján, hogy megbukott. Onnan már semmire nem tudtam megfelelően koncentrálni.
– Szerintem lehetne állandó. A kontaktlencse macerás szerintem, de akkor már legyen valami színes. –Bár azt sosem értettem, hogy miért nem találtak még fel olyan varázslatot, amivel meg lehetne javítani az ember látását. Minden hülyeségre van, de ami a varázsló fia egészségére hasznos lenne, arra bezzeg semmi megoldás nem volt. Na majd én feltalálom! Csak megfelelő kísérleti alanyok kellenek hozzá, hogy Dan már csak lehessen a varázslat útjában, ha sikeres azonnal a dolog.
– Ohh… milyen kis feledékeny lettél. Vagy szándékosan nem mondtad el neki korábban? Nagyon kiakadt? –Én azt hittem, hogy nekem fogja elmondani legutoljára, hogy amúgy még itt marad a suliban legalább egy évig… Erre a legnagyobb meglepetésre nekem árulta el korábban, nem pedig a háztársának. Ami jól is esett, mert mostanában kezdtünk kicsit több időt egymás társaságában tölteni és nem csak a bájitalfőzés terén. A lapot közben vette és már mentünk is valamerre. Kicsit zavartan néztem előre. Nem számítottam gyengéd fogására, de hülye lettem volna tagadni, ha nem esett volna jól. Legszívesebben feljebb húztam volna a karom, hogy kezem a kezében legyen… bárcsak egyszer megtörténhetne…
– Hmm… Így jobban belegondolva, a kérdéseidre a válasz az, hogy nem. Vagy lehet, de nem vettem fel. Miért kérdezed? Titkos védelmező akarsz lenni? –Felnevettem a végén. Dan a titkos szuperhős, aki megvédi a gyengéket és az ártatlanokat. Nem, ezt valahogy nem tudnám elképzelni. Viszont kíváncsivá tett, hogy miért is érdekli. Tudhat valamit, amit én nem… és ez most bosszant!

Dan && Eli
Vissza az elejére Go down
Aidan Brightmore


Mardekár

not another fairytale || Eli & Dan FhCk4wk

Lakhely :

London/Roxfort

Elõtörténet :

We are not friends
I'm rotten to the core
not another fairytale || Eli & Dan WbmcV1e
Ain't got your back
I'm a traitor, what's up with that?


Playby :

Zhong Chenle


106


not another fairytale || Eli & Dan Empty
Aidan Brightmore
Pént. Aug. 25, 2023 5:43 pm





aidan
not another fairytale

& eli


A fiú szavai már szinte szívmelengetőek voltak… Illetve az első fele, a másodiknál viszont már hangosan fel kellett nevetnem. – Tündéri vagy, mikor fenyegetőzöl! – mondom még mindig kuncogva. – Át fogok menni. Elvégre ezeket már mind tanultam, csak… Nos a Malfoy esküvő. – kissé megborzongok, ahogyan visszagondolok rá, sőt még be is hunyom a szemeimet és megrázom a fejem. Soha többé nem akarok sakktáblát látni az életemben. Sőt most már azt hiszem, hogy a pókoktól is félni fogok. Pedig eddig nem volt velük bajom, de most már… Áh! Most már úgy alapból mindentől rettegek lassan. S mégis, ennek a kölyöknek a szavai olyan megnyugtatóan hatnak, hogy nem fogok megint megbukni, és hogy majd ő segít. Tényleg odáig lenne értem?
-Tetszem szemüvegben, vagy mi? – huncut mosollyal az arcomon nézek rá. Én nem díjazom, mert zavar, hogy oldalra nem látok rendesen, hogyha koszos, akkor törölgetnem kell, s valóban, a kontaklencsét betenni nehéz, de még mindig jobb opciónak tűnik, hiszen akkor pont gy látnék, mint az egész tiltott mágia használata előtt. Az meg, hogy színes… Tudom, hogy a koreai pop hírességeinél nagyon megy és megőrülnek értük a rajongók, de valahogy engem sose vonzott, hogy például kék legyen a szemem. Azt meghagyom ennek a srácnak, neki jól is áll.
-Maradjunk abba, hogy megvolt az indokom, amiért csak neked mondtam el eddig. – vonok vállat egyszerűen, ahogy elfordítom a tekintetem. Nos a nagyon kedves énem nem sokáig tartott, bár még így is rendesebb vagyok vele, mint eddig bármikor talán. S ez most nem színjáték, hanem valódi. Engem is meglep. – Olyan Blaise módra. Majdnem sírt, kiabált, de nyilván örül… Úgy értem… Ajánlottam neki. – forgatom meg a szemeimet. Azért ha nem repesett volna a boldogságtól a háztársam, akkor nagyon csúnyán megcsaptam volna.
Közben pedig már viszem is odébb, hogy kettesben legyünk, ez igazából egészen jó ötlet, hiszen így nyíltan tudunk beszélgetni. – Még nem tűnt fel? – döntöm oldalra a fejem, ahogyan én viszont komoly maradok. – Mondd Eli, te tényleg nem is sejted miért akarok a közeledben lenni?


this feeling inside me is like a trap and only you know to way out








aidan brightmore
Psychopath? No, I’m not even on that continuum. I’m a Machiavellian. That means I’m a team player AND antisocial at the same time. Totally different.



Vissza az elejére Go down



not another fairytale || Eli & Dan Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: