Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Nando's peri-peri chicken

Ferdinand Fortescue


Varázsló

Nando's peri-peri chicken Tenor

Elõtörténet :

Nando's peri-peri chicken Tumblr_ondyxphzvF1tya4t9o9_400

Playby :

Hugh Grant


2


Nando's peri-peri chicken Empty
Ferdinand Fortescue
Pént. Jan. 20, 2023 5:02 pm

Ferdinand Fortescue

Nando, Papa



"Ide jön egy idézet."



Nem: férfi

Kor: 50 év

Vér: félvér

Születési hely: London, Anglia

Iskola/ház: Roxfort (Hollóhát)

Munka: cukrász

Családi állapot: házas is, meg nem is

Patrónus: zsiráf

Pálca: gyertyán, egyszarvúszőr, 12 és háromnegyed hüvelyk



Amit szeretnek bennem

Törekszik a kedvességre. Mindig igyekszik jó benyomást kelteni az emberekben és fontos neki, mások kényelme. Igazi people pleaser, de általában megválogatja, hogy pontosan kit is hordoz igazán a tenyerén. Első alkalommal minden idegennek igyekszik a kedvére tenni és társas helyzetekben is törekszik arra, hogy ne okozzon akár csak apró problémát is más embereknek - például vásárlás közben mindig odafigyel rá, hogy ne álljon meg az út közepén válogatni, hanem elférjenek tőle, valamint az utcán sétálva is ügyel arra, hogy bárki könnyedén meg tudja kerülni, még akkor is, ha a gyerekekkel van, akikkel köztudott, hogy nem olyan egyszerű. Azonban, ha valaki visszaél a kedvességével, vagy már előre nem adja meg azt a minimális, alapvető tiszteletet neki, amit ő is nyújt másoknak, egy egészen más oldalát ismerheti meg Nandonak.
Rendkívüli érzékkel rendelkezik az aprócska részletekhez, az élet gyakorlatilag bármilyen területén. A legjelentéktelenebb hibát is észreveszi egy esküvői torta legeldugottabb pontján, és a legkisebb hibát is felismeri bármilyen hazugságban. Marty szerint kiváló nyomozó lenne belőle, ha a szakma többi részét is ilyen jól csinálná - vagy inkább csak el tudná viselni. A gyerekei sem tudtak soha semmilyen féligazságot sem beadni neki, ahogy hamar megtanulták azt is, hogy az olyan játékokban, amikben meg kell téveszteni a másikat, esélyük sincsen ellene. Még akkor sem, ha hagyja őket nyerni. Fiatal fiúként nehezen tudta visszafogni magát, amikor valaki triviális hibát ejtett, szinte kényszeresen akarta közölni vele, hogy itt rontotta el élete legjobban összerakott hazugságát, azóta azonban rádöbbent, hogy ezzel könnyen elmar maga mellől embereket. Jó ideje már inkább megtartja magának az észrevételeit, legfeljebb akkor szólal meg, ha kifejezetten fontosnak tartja.
Ez a két szempont rengetegszer okoz neki fejfájást, annyira ellentétesek egymással, ezek a szélsőségek pedig alapvetően jellemzőek rá, az emberekről is hasonlóan gondolkodik: vagy szereti őket, vagy gyűlöli. Az előbbi nem jelent gondot, hiszen nagyon szívesen hordozza a tenyerén a szeretteit és azokat, akik egy kicsit is kedvesek neki. Bármilyen titkot, érzést, gondolatot rá lehet bízni, ő egész biztosan megtesz mindent azért, hogy a megfelelő gondoskodást nyújtsa az embernek. Ha nyugtatásra van szükség, azt teszi, ha tanácsra, abban is remekel - véleménye szerint.



Ami zavar bennem másokat

Elképesztően kicsinyes tud lenni, pláne ha bosszúról van szó. Mivel alapvetően nem szeret nagy kárt okozni másoknak, az ilyen bosszantó, zavaró apróságokat részesíti előnyben, és ha őt kérdeznénk, biztosan állítaná, hogy ez még rosszabb is, mint egy igazán nagy bosszú. Hiszen mégis milyen ember lenne képes szeretni a kelta tündérmanókat? Úgyhogy ha valaki nem akar egy emberbőrbe bújt cornish pixie áldozatául esni, annak nem szabad Ferdinandnál kihúzni a gyufát.
Az apróságokat illető figyelmessége tűnhet bármennyire áldásnak, valójában legtöbbször átokként gondol rá. Soha, semmi sem lehet tökéletes, soha, semmivel sem lehet elégedett. Régebben rengeteget frusztrálódott ezeken az apróságokon, mostanra megtanulta, hogyan engedje el könnyebben mindezt. Persze még így sem mentes minden alól, alkalmanként képes fennakadni szerinte félresikerült tortákon és más emberek láthatatlan hibáin. Sokan szőrszálhasogatónak tartják és nem is tévednek, hiszen alkalmanként nem tud lakatot tenni a szájára és felemlegeti azokat a semmiségeket, amiket másokban vesz észre.
Néha akaratán kívül sért meg embereket, pusztán azért, mert fontosnak tartja az őszinteséget. Ami a szívén, az a száján, néha úgy kell befognia a saját száját, hogy ne tegyen kárt a számára fontos kapcsolatokban.


Életem története

Fortescue-ként nem születtem ugyan nagy aranyvérű családba, akik évszázadokra visszamenőleg vezetni tudták a családfájukat, de nem is mondhatom, hogy a nevem annyira ismeretlen lett volna. Most már egész biztosan nem az, de gyerekkoromban is nagy hírnévnek örvendett a brit varázslótársadalomban, végképp a londoniak körében. Apám vállalkozása szinte a kezdetektől fogva sikeres volt, hatalmas tömegeket vonzott be és nem volt olyan hónap, amikor aggodalmaskodnunk kellett volna a pénz miatt. Én voltam az elsőszülött, ezért a kezdetektől fogva nevelte belém a sütés-főzés iránti szeretetet, mivel feltett szándéka volt idővel rám hagyni az üzletét, igazi családi vállalkozást készítve belőle, amit majd továbbadhatok a gyerekeimnek, ők a sajátjainak, és így tovább. Ha jól tudom, nem is akart még egy gyereket, az öcsém is egy véletlen terhesség eredményeként született meg, amit soha nem tudatott vele senki. Hamar csatlakozott hozzánk a konyhában - mama legnagyobb bánatára, hiszen annyira szerette volna, ha legalább az egyik fia őt követi a gyógyítás nehéz útján. Az én helyem azonban ott volt apa mellett, ezt már egészen kisgyerekként tudtam, még akkor is, ha a későbbiekben néha megingott az ebbe vetett hitem. De hát ilyen a fiatalság.
A fiatalság, bizony... Mint a legtöbb embernek, nekem is ez a relatíve nagy időszak hozta az életem legnagyobb változásait. A személyiség ekkoriban fejlődik a legrohamosabban, a gyerekek agya olyan, mint a szivacs, és annyira, de annyira könnyen formálhatóak. Ezt a saját két szép szememmel látom most a saját gyerekeimen, és visszagondolva én is pontosan ugyanezeken a lépéseken, időszakokon mentem át. Tizenegy évesen, mint a legtöbb máguscsemete, én is megérkeztem a Roxfortba, majd a Hollóhát klubhelyiségébe és abba a szobába, aminek a társasága a legfontosabb lett az életemben. Már akkor, szinte azonnal megvolt a klikk köztem és Marty McGonagall között, amikor először bemutatkoztunk egymásnak, mint leendő lakótársak. Egymás mellett volt az ágyunk, a kettő között a széles peremű ablak, amit a második évre már kényelmesen kipárnáztunk és a szabadidőnk nagy részét ott töltöttük. Sőt, ha jobban belegondolok, még a tanulást is. Majd mást is. Harmadikban még egymás mellett ültünk, negyedikben már egymás ölében, és mind a mai napig az segít nekem megidézni a patrónusomat, ha arra gondolok, milyen boldog fiatal voltam, miközben ott ültem, a hátamat a mellkasának döntve, a lábaimat már kényelmetlenül felhúzva, hiszen túl hosszúra nőttek, az ablakon beáradt a kora tavaszi langyos napfény... és nem történt semmi. Csak ott ültünk ketten, én egy beadandót írva a térdemen, Marty egy tankönyvet bújva. Évekkel később, fiatal felnőttként láttam, ahogy az az ablak leomlik a toronyból egy robbanás következtében. De akkor és ott csak mi számítottunk.
Mi, és a mágia. Mert elhanyagolhatatlan tényező, hogy nem véletlenül lettünk mindketten hollóhátas diákok. Éltanulók voltunk, szinte baráti harccá vált közöttünk, hogy kiből lesz prefektus, majd iskolaelső, kinek a sikere vezeti győzelemhez a ház kviddicscsapatát és ki után sóhajtozik több lány. Nem mintha ez utóbbi számított volna valaha is - legfeljebb abban, hogy egyértelműen én nyertem. Éppen úgy, mint a párbajban. Most már valószínűleg esélyem se lenne a férjem ellen, akkoriban azonban bárkivel, bármikor felmostam a padlót a szakkörökön vagy azokon kívül. Már egészen fiatalon olyan tehetséget mutattam a párbajozás irányába, amiről előtte magam sem tudtam, hogy a professzorok rendszeresen toltak és toltak a versenyekre, egészen az Ifjúsági Európa Bajnok cím kétszeres győzelméig, illetve egy világbajnoksági szereplésig, ahol negyedik helyezett lettem. Igen, bosszantott, hogy nem szereztem dobogós helyezést, de ilyen az élet. És mint kiderült, nem sokszor fogom ezt a tudást kamatoztatni az életemben - csak amikor feltétlenül muszáj.
A Roxfort végeztével Marty és én akadémisták lettünk. Sőt mi több, még egy szakra is mentünk (plusz Marty az aurorképzőre), és nem pusztán azért, hogy egymás mellett maradhassunk. Mindkettőnket érdekelt a pszichomágia, és sosem felejtem el, milyen lelkes diskurzusokat folytattunk minden egyes előadás vagy szeminárium után az első évünkben. Számomra ez volt az utolsó is. Vágytam a szabadságra, hogy igazán a saját lábamra álljak, ezt viszont akadémistaként nem volt lehetőségem meglépni. Így tehát otthagytam az akadémiát, nagyon hamar, Marty nem túl nagy örömére, de nézzük a jó oldalát: megnyitotta kapuit a cukrászdám, ami nagyon hamar sikereket hozott, Marty pedig odaköltözhetett hozzám. Az egyik legnagyobb és legrizikósabb lépés volt, amit valaha megtettem az életemben, de határozottan jól jártam vele. Megalapozott mindent.
Aztán a Sötét Nagyúr visszatért és a szép, virágillatú, romantikus, madárcsicsergéssel teli életünk elsötétült. Életem szerelme az egész középpontjában találta magát aurorként, ami egyáltalán nem tudott megnyugtatni, még akkor sem, amikor én magam is meghoztam az elhatározást, hogy a Főnix Rendjében a helyünk. Egy Fortescue és egy McGonagall pontosan odavaló volt. A segítségünk hiszem, hogy sok életet mentett és védett meg, de az áldozatokat így sem lehetett teljesen elkerülni. Minden ember sokat veszített akkor, én az édesapámat. Bűntudatom volt, mint sok más embernek, aki akkor túlélt, de rengeteget is veszített. Évekbe telt, mire nem kértem bocsánatot minden alkalommal, amikor meglátogattam a sírját. A Roxforti csata során megtapasztaltam, hogy a bosszú mennyire nem segít, mennyire nem kielégítő, hiszen hiába öltem én is akkor, mégsem múlt el a fájdalom és a harag, amit egy szülő elvesztése okoz.
De az élet megy tovább. Nem ugyanúgy, hiszen már nem lehet minden annyira felhőtlen mint előtte, amikor nem gyötörtek rémálmok hónapokon át, amikor még az volt a legnagyobb problémám, hogy Marty dolgozik, pedig nagyon elrontottam ezt az új receptet és nagyon frusztrált vagyok miatta. Az élet nem áll meg, legfeljebb te állsz meg az életben. És én azt nem akartam. Idővel pedig tényleg minden jobb lett, mondhatni visszatértünk az eredeti kerékvágásba és kellemes, nyugodt évek vártak ránk. Egész pontosan kettő ilyen év.
Mert utána szinte egyik napról a másikra váltam édesapává. És azt hiszem, korábban hazudtam. Ez is egy hatalmas rizikó volt, egy vakon tett lépés, ami valahogyan szintén működött. Lehet, hogy a sütés a szenvedélyem, de amikor a karomban tartottam Pippa aprócska, alvó alakját, rögtön tudtam, hogy apának lenni legalább ugyanennyire fontos, jó és élvezetes. Mindent beleadtam, amit tudtam, a lányom lett az életem, akinek foglalt helye volt a cukrászdában a pultnál és a rendszeres vásárlóim közül mindenki tudta, hogy oda nem szabad ülni. Még akkor sem, amikor Pippa éppenséggel a Roxfortban tanult, vagy most, hogy már az akadémiát járja és fájdalmasan kevés ideje van az öregére. Ez a sors fog várni a többi gyerekre is, ezt már most érzem és előre gyászolom is. Azt hiszem, ki kell használnom az időt, amíg Lucas és Brooke fiatalok és igénylik a társaságomat. Már el is felejtettem, milyen az élet, ha nincsen egy kisgyerek az ember lába mellett. Vagy nem okoz neki nagy fejfájást az egyik...


Ha tükörbe nézek

Magas férfi, a maga 187 cm-ével a legtöbb emberre lefelé kell néznie, ha csak fizikai értelemben véve is. Haja természetes hullámos, fiatalabb korában barna volt és hosszabbra növesztve hagyta, mostanra azonban már a szürke ötven árnyalatában és a hófehér ősz szálak közötti átmenet a megszokott, illetve rövidebbre is nyírja. Állítása szerint öreg már ahhoz, hogy annyit foglalkozzon reggelente a tollászkodással, mint régen. Szemei kékek, nem gondolja, hogy bármi érdekes lenne bennük.
Öltözködését tekintve kedveli az egyszerűséget és általában elképesztően ódivatú ruhákat hord, Marty sokszor cukkolja emiatt a "nagyapó" vagy "vénség" megszólítással. Azért ha kell, tud ám divatosan is megjelenni, sőt, igazság szerint nagyon jó érzéke van a divathoz, csak a saját, egyéni preferenciái általában meg sem közelítik az aktuális divatot.


Családom

Édesapám
Florean Fortescue, a híres-neves Fortescue Fagylaltozó alapítója és élete végéig elsődleges dolgozója. Közeli kapcsolatunk volt, ő tanított meg már egészen kisgyerekként, hogy hogyan kell tökéletes vaníliasodót készíteni, illetve mi az igazán különleges piskóta titka. Habár a fagylaltok terén jeleskedett igazán, mégis ő indított el a sütés-főzés varázslatos útján. Halála - brutális, nem éppen kiérdemelt halála - mélyen megviselt, a mai napig nehezen gondolok vissza rá anélkül, hogy eszembe jutna, mi történt vele.


Édesanyám
Mama Fortescue (akinek tizenhárom éves koromban tudtam meg, hogy Julie a keresztneve, mert mindenki, akit ismertem, mamának szólította) a tökéletes anya. Szeret, de szigorú, ölel, de nevel is, és mindig tudja, mikor mire van szüksége a gyerekeinek. Soha, egy percig sem ítélkezett felettem, mindig, mindenben támogatott, még akkor is, amikor lemondtam apám üzletéről, hogy inkább a sajátommal foglalkozzak. Matrónaként dolgozott a Szent Mungo több osztályán is karrierje során, mostanra nyugdíjas nagymama, évente növekvő háziállatszámmal az otthonában.


Testvéreim
Julian Fortescue ~ Az öcsém az egyetlen testvérem, akinél jobbat nem is kívánhatnék, mondhatom ezt minden túlzás nélkül. A végletekig támogató velem, a családommal és a munkámmal kapcsolatban, amit én éppen ugyanígy viszonzok felé. A kapcsolatunk tökéletes, még üzleti szempontból is (hiszen honnan máshonnan szerezném be a jégkrémet a fagyitortákhoz?), a gyerekeink pedig rengeteg időt töltöttek és töltenek együtt mind a mai napig.


Férjem
@Marty McGonagall ~ Életem hosszabb és legjelentősebb részét vele együtt töltöttem, az ismeretségünk jövőre éri el a szinte hihetetlenül hangzó negyven évet. A kapcsolatunk tökéletes példája a szerelemmé átváltozó barátságnak, ami eddigi tapasztalataink alapján tökéletesen is működik. Bár nem volt mindig, minden egyszerű vagy gördülékeny és sok olyat láttunk, amit remélhetőleg a mi gyerekeink soha nem fognak megélni, semmiért nem cserélném el. Marty az egyetlen, akire valaha is ilyen szeretettel akarok nézni, és borzasztóan düdös leszek, ha még énelőttem meg mer halni, mikor már vén aggastyánok leszünk.


Muffinjaim
@Philippa McGonagall ~ Egy szülőnek nem szabad különbséget tennie a gyerekei között, én pedig mindig törekszem rá, hogy szintén ne essek ebbe a hibába. Pippa esetében azonban ez nem mindig egyszerű, hiszen ő az első, ráadásul az egyetlen, akit csecsemőkora óta mi nevelünk, ezek pedig valamilyen szinten különlegessé teszik. Ő maga ezen ha akarna, sem tudna enyhíteni, hiszen fiatalsága ellenére már most sikeres, ahová sejtettem, hogy az intelligenciája vezetni fogja. Elmondhatatlanul büszke vagyok rá és az eredményeire, és továbbra is támogatom mindenben, amiben csak tudom.
Brooke ~ Brooke, mint a testvérei közül ketten is, roxfortos diák, akit csak szeretni lehet. Egy igazi szeretet- és boldogságbomba, akinek az élet iránti lelkesedését egyszerűen lehetetlen megtörni. Mindenben és mindenkiben a jót látja, nem ragad le a negatív élményeknél, nem él a múlt sötétjében. Ha valaha is szomorúnak érzi magát az ember, vagy csak szüksége lenne még egy kis löket boldogságra, akkor Brooke-hoz kell csak fordulnia. A furcsaságait, amikből be kell vallanom, rengeteg van, szinte észre sem lehet venni mindezek mellett.
Lucas ~ Lucas a maga tizenhárom évével a legkisebb jelenleg a gyerekek közül, és már most látszik rajta, hogy élsportoló lesz. Megvan hozzá a tehetsége is - tavaly óta a háza kviddicscsapatában játszik, ráadásul nem is cserejátékosként -, a lelkesedése pedig törhetetlen minden iránt, ami a kviddicshez kapcsolódik. Én magam nem vagyok a sportok nagy rajongója, de a fiamnak hála mindent tudok a kviddicsről, amit csak lehet, a kedvenc csapatáról pedig még annál is többet. És természetesen én is nekik szurkolok.
Oliver ~ Oliver a legújabb tagja a családnak, csupán nyár elején került hozzánk. Mint Brooke és Lucas esetében, itt is a gyermekotthon keresett meg minket, hogy van itt egy fiú, aki senkinek sem kell, befogadnánk-e magunkhoz. Természetesen nem mondtunk nemet, még akkor sem, amikor megtudtuk, hogy igazán problémás hátterű, szökésre, lázadásra, vandalizmusra és minden egyéb csudijó dologra hajlamos. Sőt, azt hiszem, annál inkább akartuk, hogy mi végre megadjuk neki azt az esélyt, amit eddig mások nem tettek meg érte. Tizenhat éves, talán még van esélyünk rá, hogy jó útra térítsük és egy szerető családban, biztonságban érezhesse magát.


Apróságok

Amortentia
szantálfa, vetiver, citromtorta


Mumus
üres ház, magány


Edevis tükre
Saját magát látja, úgy ahogy van, a férjével és a gyerekeivel. Elégedett az életével és jelenleg semmi olyan nincsen, amit hiányolna magából vagy a családjából. Egyedül talán Oliver állna boldogan mellettük.


Hobbim
- Szeretem a nyugodt elfoglaltságokat, mint az olvasást, filmnézést vagy sorozatozást, akár a gyerekekkel, akár a férjemmel. A Disney mesék és a musicalek zenéit kívülről fújom és előszeretettel énekelem is, főleg ha a konyhában vagyok - és esküszöm, teljesen tűrhető az énekhangom.
- Megeshet, hogy ez inkább munkának minősül a szakmámat elnézve, de állandóan kísérletezem új receptekkel és apró változtatásokkal mind sütemények, desszertek, mindpedig főtt ételek terén. Ezeknek mindig a gyerekek és Marty az első számú tesztelőik és elszenvedőik, bár mentségemre szóljon, azért elég ritka, ha valami borzalmasan sikerül.
- Pippa első karácsonyán vált szokásunkká az "elf on a shelf" ünnepi játék, amit minden évben eljátszunk a gyerekekkel, mindegy mennyi idősek, de igazság szerint már az első két hónapban túlnőtte magát mindezen. Az éj leple alatt költöző manót lecseréltük, hogy megmaradjon a varázsa karácsonykor, így most egy McDonald's-ból származó Stitch figurával csináljuk ugyanezt Martyval. A fali naptáron vezetjük, hogy ki mikor találja meg és rakja át a következő rejtekhelyére, hogy a másik fél megtalálja. Eddig én állok nyerésre.


Elveim
Az empátia a tudás legmagasabb szintje.


Amit sosem tennék meg
Sosem hazudtolnám meg önmagamat és soha nem mennék szembe a családommal. Szerencsémre ez a két tényező eddig egyszer sem ütközött egymással.


Ami zavar
Az intoleráns és álszent emberek, valamint a répatorta.


Ami a legfontosabb az életemben
A családom és az ízérzékelésem. Előbbi magától értetődő, utóbbira pedig szükségem van a munkámhoz, és amúgy is szeretem a finom dolgokat.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A fogyasztói reklamációk. Szinte soha nem kapok, a maradék meg "Karenektől" jön, ahogy Lucas nevezi ezeket az embereket.


Amire büszke vagyok
A férjemre, a gyerekeimre, a díjnyertes vajsörös piskótámra.


Ha valamit megváltoztathatnék
Nem csak muglik között számítanék házas embernek, illetve mind a négy gyerekemnek szép lenne az egész gyermekkora.


Így képzelem a jövõmet
Ugyanitt, talán még egy csemetével a családi fészekben és egy saját receptkönyvvel a Flourish and Botts kirakatában.


Egyéb
Kétszeres Ifjúsági Európai Párbajbajnok és Ifjúsági Párbajvilágbajnokság negyedik helyezett.
Sütimester.



Hugh Grant


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Nando's peri-peri chicken 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Nando's peri-peri chicken Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Nando's peri-peri chicken Empty
Holden Briggs
Vas. Márc. 26, 2023 11:18 am
Kedves Nando!



A nem éppen hétköznapi és eseménytelen életedről regényt lehetne írni. Túléltél egy háborút, annak aktív résztvevőjeként (sőt, fogalmazzunk inkább úgy, hogy hőseként), elveszítetted édesapádat és még ki tudja hány barátot, aggódtál a férfiért, akit mindennél jobban szeretsz, és eközben még egy olyan éles karrierváltást is sikerült eszközölnöd, ami önmagában is hatalmas bátorság. A Teszlek Süveg akkor sem hibázott volna nagyot, ha annak idején a Griffendélbe oszt, hiszen a szívedben kétségkívül hatalmas bátorság lakozik: kiállsz másokért és mersz önmagad lenni. Utóbbi talán az élet egyik legnagyobb feladata. Marty és a gyerekeitek igazán szerencsések, hogy az életük része vagy, Pippa, Oliver, Lucas és Brooke rengeteget tanulhatnak tőled arról, hogyan legyenek jó és boldog emberek. Azonban összességében mégis magadban hordozol mindent, amitől igazi hollóhátas leszel. Kreatív vagy, nyitott a világra, tele újító szándékú ötletekkel (Marty néha kölcsönadhatna másoknak is, ki ne akarna egy saját mestercukrászt otthonra?).
Nem is tartalak fel tovább, nehogy odaégjenek a sütik, szóval futás foglalózni Very Happy
Ui.: Hugh Grant  Nando's peri-peri chicken 1509579387  Nando's peri-peri chicken 196327435  Nando's peri-peri chicken 2118478306  Nando's peri-peri chicken 3809189444  Nando's peri-peri chicken 3552112054






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: