Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Az ifjabbik Theodore Nott

Theodore Nott


Politikus

Az ifjabbik Theodore Nott 1137fbdf559bc42a349b4ad525f7677dfe49fbf3

Lakhely :

Glenridding, Nott kúria


Multik :

Zsörtike serege

Playby :

Jeremy Strong


92


Az ifjabbik Theodore Nott Empty
Theodore Nott
Vas. Nov. 13, 2022 8:53 pm

Theodore Nott Jr.




Nem: férfi

Kor: 17 év

Vér: aranyvérű

Iskola/Munka: diák

Kapcsolatunk: apa-fia

Csoport: Griffendél

Playby: akit szeretnél (a képen Herman Tømmeraas)

Státusz: FOGLALT


Részletek

Te vagy a harmadik, jelenleg is élő Theodore Nott. Először a nagyapád viselte ezt a nevet, majd az édesapád - nem állíthatod, hogy bármelyikükkel is büszkén és örömmel osztozkodnál bármiben. A nagyapád több mint húsz évet ült az Azkabanban halálfalóként elkövetett háborús bűnökért, alig fél éve engedték ki halálos betegsége miatt, hogy emberséges körülmények között tölthesse utolsó hónapjait (nem mintha megérdemelné). Az apád pedig, nos...
Az utóbbi években borzalmas a viszonyotok, ritkán tudtok egy légtérben létezni anélkül, hogy a dühös, lázadó kamaszos morgásod ne csapjon át ajtócsapkodással vegyes vitába. Nehezen találjátok meg a közös hangot, noha jobban hasonlítotok egymásra, mint bármelyikőtök is szeretné bevallani. Bár tudod, hogy apádnak nem volt egyszerű élete - még ha a részletekről nem is szívesen beszél -, hogy egyszerre küzd alkoholproblémákkal és a bipoláris zavarral járó hangulatingadozással, de alapvetően kimeríthetetlen empátiád rá kevésbé terjed ki. Eleged van a férfi folyamatos titkolózásából és érzelmi megközelíthetetlenségéből, irigyled azokat a barátaidat, akiknek az apjuk stabil érzelmi támaszt nyújthat. Félreértés ne essék, nem gyűlölöd apádat - bár sokszor ezt mondod kamaszos idegességedben -, egyszerűen csak hatalmas szakadék tátong közöttetek. Tudod, hogy ő is szeret téged, de ez nem elég, mikor képtelen állandó, szilárd jelenléttel melletted állni. Nem bírod ép ésszel felfogni, hogy édesanyád és az ikertestvéred miért védik folyton. Érzékeled, hogy a szüleid hiába szeretik egymást, valami nincs rendben a házasságukban, éppen csak nem tudod megfogalmazni, hogy mi lehet az. Anyukáddal sokkal jobb a kapcsolatod, bár vele sem zökkenőmentes, és nem pusztán amiatt, mert igazi anyatigrisként mindentől szeretne megóvni - sokat segítene, ha például jobban elrejtenéd a cigis dobozaidat és az öngyújtódat -, hanem érzed, hogy ő sem teljesen őszinte veled. Ha fel is tetted neki a kérdéseidet, válaszokat sosem kaptál, néha úgy érzed, hogy létezik valamilyen családi titok, amibe rajtad kívül mindenkit beavattak.
És persze ott a testvéred, Tabitha, az egyetlen ember otthon, akivel a régi gyengéd, kedves önmagad vagy. Persze Tabbyt sosem tudnád átverni, empata képessége miatt a hangulatod, a lelki világod minden kis rezdülését érzi, bár nem érti a benned lakozó haragot.
Mindenki érzelmes, önzetlen, kedves, segítőkész, kissé magának való és letargiára hajlamos, de igazán remek fiúként ismert. Megvédted a gyengébbeket, elítélted az erőszakot és mindenféle csalást, a kviddicspályán épp olyan tisztességes voltál, mint az emberi kapcsolataidban. Aztán előző nyáron minden megváltozott... Új barátaid lettek, korábban nem igazán érdekelt mások származása, most mégis az aranyvérű, vértisztaságért küzdő elit fiataljaival töltöd az idődet, egyre több zűrös ügybe keveredsz mellettük az iskolában. Az ikertestvéredet ellökted magadtól, a szüleid leveleire nem válaszolsz és még azt a lányt is megbántottad, aki korábban nagyon sokat jelentett neked, sőt, talán még közös jövőt is tartogatott nektek a sors. Talán ezzel is lázadni akarsz? Lehet, hogy zsarolnak valamivel? Esetleg Imperius-átok vagy egy amneziátor műve lehet mindez? Annyi biztos, hogy a szeretteid nem fogják elengedni a kezed, bármennyire is küzdesz ellenük...

A karakter korábban megalkotásra került, de természetesen az új gazdája saját ízlése szerint alakíthatja majd őt. Theo egy nagyon izgalmas karakter, akiben rengeteg plotlehetőség rejlik. Egészen biztosan nem maradnál kapcsolatok nélkül, hiszen az egész családja (@Theodore Nott - apa, @Rhiannon Nott - anya, @Tabitha Nott - testvér és akadnak távolabbi rokonok is), az exbarátnője (@Hollyn Shelby) és az aranyvérű elit gang (@Sven Munter és @Calysta Munter-Graves vezetésével) nagyon várja őt. Az előző Theo a Griffendél kviddicscsapatának őrzője volt, ha szeretnéd, ezt a pozíciót is megtarthatod.
A play by-hoz nem ragaszkodunk, bár szerintünk illik a karakterhez.
Fontos lenne, hogy elolvasd a Nott szülők karakterlapját ahhoz, hogy pontos képet kaphass a családról és a háttérben megbújó titkokról. Bár ezek nagy részéről Theo nem tud (például arról sem, hogy a szülei idilli házassága csupán egy látszat, hiszen az apja meleg, az anyja pedig szeretőt tart), de segíthet megérteni a Nott családot körüllengő légkört.
Mindannyian nagyon várunk, rengeteg ötletünk van és mind nyitottak vagyunk az új gondolatokra is Az ifjabbik Theodore Nott 3217638854  )


Hollyn Shelby and Rhiannon Nott varázslatosnak találta





Theodore Nott
Nobody ever died of a feeling, he would say to himself, not believing a word of it, as he sweated his way through the feeling that he was dying of fear. People died of feelings all the time, once they had gone through the formality of materializing them into bullets and bottles and tumours.
Vissza az elejére Go down
Hollyn Shelby


Akadémista

Az ifjabbik Theodore Nott Tumblr_inline_qyxewgNmzK1xz71r0_500

Lakhely :

Birmingham | Hogwarts


Keresem :

the Shelby boys

Multik :

Beehive

Playby :

Emma Mackey


172


Az ifjabbik Theodore Nott Empty
Hollyn Shelby
Vas. Nov. 13, 2022 10:32 pm
Én is Várlak!

Kettőnk kapcsolata tele van hullámhegyekkel és -völgyekkel. Néha fent, néha lent... most épp nagyon lent. Korábban mindketten óvakodtunk a komolyabb kapcsolatoktól, nem azért, mert ne vágytunk volna valami többre, hanem mert nehezünkre esik megnyílni, másokat igazán közel engedni magunkhoz. Tartunk a csalódástól, attól, hogy megbántanak, vagy épp mi bántunk meg másokat. Hogy kiderül, nem vagyunk elég jók... Kettőnk viszonya is valami kötetlen dolognak indult tavaly ősszel, és ezzel mindketten tisztában voltunk. Túl különbözőek vagyunk, nagyon különböző közegből jöttünk, nem is igazán hittük, hogy összeillünk, hogy kettőnknek lehet közös jövője. Hiszen te aranyvérű vagy, a varázsvilág egyik nemesi családjából származol, az igazi elitből, míg én félvér vagyok Birmingham egy szegényebb negyedéből, egy sok gyerekes, roma felmenőkkel is rendelkező családból, és még a saját szüleim sem becsültek meg soha igazán. Ám mi ketten mégis megtaláltuk egymásban a hasonlóságokat, azokat a dolgokat, amik összekapcsolnak, jobban passzolunk, mint bárki gondolná, és... végül egymásba szerettünk. Bár ezt sosem vallottuk be egymásnak. Nem volt rá alkalmunk, azt hiszem. Hiszen elérkezett a téli szünet, az otthon töltött idő alatt pedig olyasmi történt velem, ami miatt végül elfojtott haraggal és aggodalmakkal telve tértem vissza a Roxfortba, és egy időre igencsak magamba fordultam. Eltaszítottalak magamtól téged is, pedig szükségem lett volna rád, te azonban sosem próbáltad kideríteni ennek a változásnak az okát, nem harcoltál, egyszerűen csak elengedtél. Talán úgy gondoltad, hogy így próbálom a tudtodra hozni, hogy kiábrándultam belőled, és ez ennyi volt. És tényleg ennyi volt. Csak úgy vége lett közöttünk, szinte egyik napról a másikra, szó nélkül, az érzéseink viszont ennek ellenére nem hunytak csak úgy ki. Mi ezt nem láttuk, de mások valószínűleg igen, elég volt csak ránk nézniük.

Aztán tavasszal volt egy karrierbörze Roxmortsban, amin megjelent a fél suli, és sokan mások is, majd felbukkantak a halálfalók, a tömegre támadtak, és úgy alakult, hogy ketten együtt menekültünk, védtük egymást és másokat is. Ezek az együtt átélt borzalmak pedig, később úgy tűnt, újra összehozhatnak bennünket, hogy lehetőségük adódik megbeszélni végre, hogyan csúsztak így félre a dolgok közöttünk, és helyre hozhatjuk, ami elromlott. Ehelyett azonban a nyáron történt veled valami, és magad is egy aranyvérű náci idiótaként tértél vissza az új tanévre. Olyanokat bántasz, akiket addig sosem lettél volna képes, és köztük talán engem a legjobban. Így próbálod elhitetni velem, vagy éppen saját magaddal, hogy nem vagyok elég jó hozzád? Hogy igazából sosem voltam elég jó? Dühösnek kéne lennem rád amiért ekkora s*ggfej vagy az utóbbi időben. Az is vagyok. De közben aggódom is. Valami nem stimmel veled, valami komoly dolog történhetett, és nem nyugszom, amíg ennek utána nem járok. Ezúttal nem adom fel harc nélkül, és attól sem riadok vissza, hogy ehhez segítséget kérjek a húgodtól, vagy a szüleidtől, akiket tavasszal szintén megismerhettem a roxmortsi zavargások során.

Theodore Nott and Rhiannon Nott varázslatosnak találta



They say if the love is true,

THEN IT’S EASY. BUT THAT’S FALSE. LOVE IS COMPLICATED. IT’S STICKY. IT’S BLISS AND IT’S A MIX OF EMOTIONS. IT’S NOT EASY.
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: