Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

It is not a lack of love, but a lack of friendship that makes unhappy marriages

Theodore Nott


Politikus

It is not a lack of love, but a lack of friendship that makes unhappy marriages 1137fbdf559bc42a349b4ad525f7677dfe49fbf3

Lakhely :

Glenridding, Nott kúria


Multik :

Zsörtike serege

Playby :

Jeremy Strong


92


It is not a lack of love, but a lack of friendship that makes unhappy marriages Empty
Theodore Nott
Csüt. Ápr. 21, 2022 11:56 am

Rhiannon Nott




Nem:

Kor: 38 év

Vér: aranyvérű

Munka: az Akadémia Varázsjogi Intézetének dékánja

Kapcsolatunk: férj és feleség... vagy valami hasonló

Csoport: Boszorkány

Playby: bárki (a képen: Jessica Chastain)

Státusz: FOGLALT


Részletek

Édes Non, magyarázkodhatnék, de ugyan minek? Átlátsz rajtam, habár biztosan sokszor kívánod, hogy ez a bölcsesség bárcsak korábban jött volna. Nem is tudom, egy esküvővel és két gyerekkel korábban... Mentségemre szóljon, így is hamarabb jöttél rá az igazságra, vagy legalábbis hamarabb merted kimondani, amit én még egyszer sem ejtettem ki hangosan a számon. Vannak reggelek, mikor azt gondolom - azt remélem? -, hogy ott várnak majd a válóperes papírok a kávém mellett, hogy majd nem azt kérdezed meg, miközben pirítóst vajazol a gyerekeknek: írnak ma valami érdekeset a Prófétában, kedvesem?, hanem szigorúan a szemembe nézel és közlöd, ennek itt lesz vége. Én túl gyáva vagyok, hogy megtegyem, neked túl kényelmes így. A gyerekekre fogjuk persze, így a legegyszerűbb mindenki lelkének, azt mondjuk egymásnak, hogy miattuk maradunk együtt, legalább amíg ki nem repülnek a fészekből. Mindketten tudjuk, hogy ez hazugság. A gyerekeknek nem jó így, neked és nekem sem jó így, de tűrünk és szőnyeg alá söprögetünk, mert ezt mifelénk így szokás. Egészen abszurd véd-és dacszövetség alakult ki köztünk, emlékszel, amikor azt hazudtad a rokonoknak, hogy a Mungó gyerekosztályán vállaltam éjszakai ügyeletet, pedig éppen részegen henteregtem valahol egy vörös ír pasassal, akinek másnap is érezted rajtam az illatát a pállott whisky és a kokain utáni izzadtság szaga alatt? És amikor úgy tettem, mintha nem tudnám, hogy a szeretőddel találkozol a hétvégén, belementem a játékba és úgy tettünk mindketten, mintha a skót felföldi másodunokatestvéreidhez mennél látogatóba? Néha már én magam sem tudom, hogy ami kettőnk között van, az a szeretetnek egy furcsa formája-e vagy csak elhittem az évek alatt gondosan felépített hazugságainkat.
Húsz éve vagyunk házasok... meddig élünk még ebben a kirakatba szánt színjátékban? //részlet Theo karakterlapjából//

Rhiannon - a férjének csak Non - Amerikában született, a nagy múltú, aranyvérű Rappaport család tagjaként. Igen, jól gondolod, annak az Emily Rappaport nevű  MACUSA elnöknek a leszármazottja, aki a Rappaport-törvénnyel teljes szegregációt ért el hosszú, hosszú évekre varázstalanok és mágiahasználók között. A család értékrendje azóta mit sem változott, Non bátyja, Reginald (aki mellesleg a MACUSA aurorparancsnoka) jelenleg a Magic is Might nevű nemzetközi neo-halálfaló szervezet egyik legfontosabb tagja.
Rhiannon az Ilvermornyban kezdte meg tanulmányait, azonban a Roxfortban fejezte be őket a második varázslóháború végét követően. Tizenkét éves kora óta tudta, hogy kit szánnak neki a szülei férjként. Sosem lázadozott, sőt, Non tulajdonképpen örömmel utazott az Egyesült Királyságba, a vőlegénye hazájába, ugyanis egyedül ebben látta a kiutat arra, hogy kitörjön elnyomó apja árnyékából. A vőlegénye erre tökéletes alany volt. Theo Nott sosem volt jóképű, nem fényes páncélba bújt szőke herceg volt fehér egyszarvún, de Rhiannon nem is erre vágyott. Kedvelte a fiút, az első levélváltástól kezdődően. Theo vicces volt, udvarias, türelmes, soha, senki nem tudta előtte úgy megnevettetni Nont, mint a vőlegénye - egyszóval Theodore megtestesített mindent, amit a Rappaport család feje és a Rhiannon körül élő férfiak sosem tudtak.
A problémák apránként bukkantak a felszínre. Non idővel kezdte érezni, hogy az immár férjévé előlépett Theo folyton elviccelt fizikai távolságtartása nem egy lányregénybe illő gavallér lovag udvariasságából fakadt, hanem a fiatal férfi cseppet sem vonzódott hozzá - és Rhiannon a hónapok múlásával azt is megértette, hogy a férje nem hozzá nem vonzódott, hanem egyetlen nőhöz sem. Sokáig nem mondták ki, szavakba önthetetlen tabuként feszült kettejük között, éppen úgy, mint Theo hullámvölgyekben hol alázuhanó, hol felfelé ívelő kedély-és alkoholproblémái. Ami korábban üdítő lazaságnak tűnt a férfi mellett, az idővel akként csapódott le, ami valójában volt: a Theo mellett végigbulizott éjszakák az esküvőjük előtt, a gondtalanul kiürített alkoholos üvegek, a kísérletezés a gazdag muglik által úgy kedvelt kokainnal már nem a "carpe diem" életérzést tükrözték és egy modern gondolkodású, izgalmas férfit, Rhiannon apránként megértette, hogy a férje nem egészen az az ember, akinek gondolta.
Nonban azonban fel sem merült a válás gondolata, és bár azt mondják maguknak, hogy az elvárásként - és kisebb csodaként - az életükbe lépő gyerekeik érdekében maradtak együtt, ez közel sem jár a valósághoz. A maguk módján szeretik egymást, nem úgy, mint férj és feleség, de talán a kapcsolatuk ennél is mélyebb, egymás teljes elfogadásán, mérhetetlen bizalmon és közös titkokon nyugszik a házasságuk nagyon stabil alapja. A külvilág számára természetesen ebből semmi sem látszik, irigylésre méltóan sikeres, gazdag, boldog párnak tűnnek, ahhoz pedig elég ügyesen és diszkréten rendezik a férfiügyeiket mindketten, hogy soha ne kerüljenek napvilágra. Ahogy Non bámulatos érzékkel fedi el mindenki előtt férje alkohol-és drogproblémáit is - még akkor is, ha talán ő maga is egyre elkeserítőbbnek látja a gödröt, amelyben Theo folyamatosan csak még mélyebbre ássa magát.
Persze nem mindenki elől tudják elrejteni az igazságot. A gyerekek mindent látnak és többet értenek, mint azt a felnőttek gondolják. Nincs ez másként Nottéknál sem. Az ikergyermekeik, Kicsi Theo és Tabby vajon meddig képesek elviselni a kirakatba szánt hazug életüket?

Ahogy a hirdetésből is látszik, ez nem egy hagyományos feleségkereső poszt Very Happy . Romantikus plotokat nem tudok felajánlani, viszont rengeteg lelkizős jelenetet, családi drámát, mély lélektani finomságokat - mert én személy szerint élek-halok értük - annál inkább, ahogy jár a karakter mellé két csodálatos és aktív gyerek is, ugyanis Ifjabb Theo és Tabby is regisztrált karakterek It is not a lack of love, but a lack of friendship that makes unhappy marriages 492177702 .
Non és Theo kapcsolatának mélyebb megértéséhez azt hiszem, elengedhetetlen Theodore karakterlapjának végigböngészése, de még így is nagyon sok kérdés nyitva maradt velük kapcsolatban, amiket a leendő megalkotóval közösen találnék ki Very Happy .
Pb, az előtörténet fentebb nem említett részletei, jellem és minden apróság csak a te fantáziádon múlik. A karaktert én alapvetően az akadémiai szférában képzeltem el, a varázsjog szakértőjeként, de ehhez nem ragaszkodom. Theodore jelenleg a Lumos Mozgalom nevű párt országgyűlési képviselője és leendő mágiaügyi miniszter-jelöltje, úgy képzelem, hogy a felesége ebben maradéktalanul támogatja, de ezt is majd együtt mélyebben átbeszéljük.
Nagyon nagyon várlak én is és a gyerekek is It is not a lack of love, but a lack of friendship that makes unhappy marriages 2118478306

June M. Harrison varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: