Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Here comes trouble, the uninvited

William Byrne


MACUSA

Here comes trouble, the uninvited F38344b1b57592f4dcacf7e3c0ca31a5

Lakhely :

San Francisco

Elõtörténet :

Here comes trouble, the uninvited Donald-ressler-the-blacklist


Playby :

Diego Klattenhoff


34


Here comes trouble, the uninvited Empty
William Byrne
Hétf. Feb. 14, 2022 7:49 pm

Briony & William


S
zörnyű ötlet volt. Kár is lenne tagadnom, hogy ez volt a legrosszabb dolog, ami megfordulhatott a fejemben. Apámnak el sem mertem mondani, mert egész biztosan kinevetett volna a siralmas próbálkozásaim miatt, de nem baj. Kitartó voltam és határozott, aminek elégnek kellett lennie ahhoz, hogy még ezt a mérhetetlen ostobaságot is megpróbáljam.
Mert mégis kinek jutna eszébe Valentin-napra ajándékot venni a menyasszonyának, aki gyűlöli őt és van más férfi az életében?
Hát nekem.
Természetesen nem február tizennegyedikén toppantam be Brihez, volt bennem annyi tartás, hogy azt meghagyjam neki és a Weasley fiúnak (igen, pontosan tudtam, kivel járja Roxmorts romantikus utcáit, hírszerző ügynökként még csak meg sem kellett erőltetnem magam érte). Meg sem fordult a fejemben, hogy ezt elvegyem tőle, csak magam alatt vágtam volna a fát, azt pedig nagyon nem akartam megtenni. Anélkül is elég rossz volt a helyzet.
Szóval másnap délután léptem ki a Dolohov kúria egyik kandallóján. Nem volt engedélyem a belépésre, de nem is kellett, hogy legyen. Tudtam róla, hogy Levin Dolohov és a bolond sógornőjelöltem éppen az országon kívül tartózkodtak, a hopp-hálózat védelmi rendszerét pedig nem volt nehéz megkerülnöm. Magáningatlan volt, még maga Levin Dolohov sem tudta úgy levédeni, ahogy egy állami intézményt őriztek. Még a folyosón elkaptam az egyik házimanót, hogy vezessen a menyasszonyom szobájához, ahová be is kopogtam.
- Mielőtt megszólalnál, nem, még ilyenkor sem tudsz megszabadulni tőlem. -Tudtam, hogy ez lenne az első kérdése. Nagyon élvezhette a szorgalmi időszakot a Docendo Discimus Mágusakadémián, mert ez azt jelentette, hogy Angliában lehet a nővérével és a fiújával, engem és apámat pedig nyárig látnia sem kell. Ez senkinek sem okozott problémát és meglehetősen könnyű volt kimagyarázni, ha valaki kérdezősködni kezdett volna.
Briony felé nyújtottam a magammal hozott csomagot. Nem volt rajta szép masni vagy bármi rózsaszín - még a gondolattól is a hideg rázott -, de gondosan volt minden belehelyezve. Először is egy tábla csokoládé, a kedvenc ízesítésével, aminek ismeretéhez még csak nem is kellett a hírszerzői pozíciómat felhasználni, bőven elég volt az, hogy az együtt töltött hetekben megfigyeltem a viselkedését. Ezt követte néhány kötet könyv, olyanok, amiket máshonnan biztosan nem tudott volna beszerezni, akadt, amelyik a tanulmányaihoz volt hasznos, a maradékot pedig igyekeztem a lehető leginkább személyre szabni az eddig megismert érdeklődési körei alapján. A legvége pedig egy karlánc volt, amire a legtöbb embernek a háza ráment volna, ha meg akarja venni, bár ezt nem akartam közölni vele.
- Csak egy kis apróság. Nem akartalam kihagyni egy újabb lehetőséget, hogy valamivel a porig alázz, már kezdtek hiányozni a sértéseid.
Azért az utóbbi időben sokkal jobban eltűrtük egymás társaságát, mint korábban. Talán köze lehetett a nyár végi eseményekhez, aminek az eredményét még mindig magamon cipeltem - és valószínűleg sosem leszek már teljesen a régi.




Briony Rutledge varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Briony Rutledge


Akadémista

Here comes trouble, the uninvited Tenor

Multik :

Zsörtike sereg


16


Here comes trouble, the uninvited Empty
Briony Rutledge
Szomb. Aug. 13, 2022 10:02 am

William & Briony
A Franciaországban töltött hétvége, még ha csak rövid időre is, de segített a gondolataim legmélyére száműzni a félelmeimet és a tavaly nyár óta engem kínzó kérdéseket. Tudtam, hogy nem dughatom homokba a fejem, hogy a földrajzi távolság ellenére nem szabadultam meg Byrne-éktől, hogy az augusztusi események csupán valaminek a borzalmas kezdetét jelentették, ahogyan a Prófétában lehozott nyílt fenyegetőlevelet sem vehettem félvállról. Azonban mégis igaz ez a hatalmas, általánosító közhely: a globális, hatalmas problémák gyakran eltörpülnek a hétköznapok küzdelmei mellett. Nehéz, szinte lehetetlen volt neo-halálfalók és egy egyelőre meg nem nevezett időpontú esküvő miatt aggódni, amikor nyakig ültem az akadémiai beadandókban és zárthelyikben, hiába jártunk csupán a második félév legelején, és Tristannal újonnan közös megegyezés alapján a Docendo könyvtárát ítéltük meg a legideálisabb randihelyszínnek: én esszét írtam addig, amíg be nem görcsölt a kezem, ő idegösszeroppanásig tanulmányozta az anatómiai rajzokat és bájitaltan képleteket magolt. Igazából rémesen hálásnak kellett volna lennem az akadémiai tanterv megalkotóinak, amiért sikerült a szorongásaimat egy új, normálisabb mederbe terelni. Ettől legalább átlagos elsőéves hallgatónak érezhettem magamat. Nem pedig egy tenyészkancának, akit a szülei eladtak egy pénzes harmincasnak...
Természetesen a kollégiumot nem vállaltam, ezt a normális élményt inkább nem szerettem volna megtapasztalni az akadémistalétből. Tökéletesen megfelelt számomra a kényelmes, tágas szobám a Dolohov kúriában, ahol az égvilágon senki sem zavarta meg a végigtanult hétvégéimet - legalábbis általában nem zavarta meg senki.
Kopogtak, de nem reagáltam azonnal, csupán azután, hogy befejeztem a német filozófia esszém éppen megfogalmazott sorát. Carolra számítottam - hiszen Fiona és Levin elutaztak a hétvégére, Alex pedig a Roxfort padjait koptatta éppen -, azonban az ajtóban álló alak a szőke hajától eltekintve ennél jobban nem is különbözhetett volna Carol Dolohov házimanóknál is alig nagyobb alakjánál.
Ott volt a nyelvem hegyén a kérdés: már ilyenkor sem hagysz békén?, azonban William Byrne megelőzött és így csak egy ideges grimaszra futotta.
Nem vettem el rögtön a csomagot, bár elutasítani sem terveztem. Tulajdonképpen kedves gesztus volt, még ha váratlan is, bár augusztus óta kezdtem beletörődni, hogy William mellett gyakoriak a váratlan események. Például az, hogy a semmiből hatalmas, gyilkos medvévé változik, majd kölcsönösen majdnem darabokra tépik egymást a brit varázsbűn-üldözési kommandó parancsnokával egy nyári kerti partin... Senki sem fáradt vele, hogy beavasson a pontos részletekbe, magamnak kellett összeraknom a kirakós igencsak hiányos darabjait. Nem állt még össze a teljes kép, de kezdtem sejteni, hogy mivel foglalkozhatott William apja és miért éreztem minden alkalommal azt, hogy William lojalitása iránta nem csupán szeretetből, hanem egy bizonyos fokú, tisztelettel vegyes félelemből is ered. Ez pedig egy kicsit más persepktívába helyezte az eljegyzésünket is, kezdtem hinni benne, hogy nem egy fiatal lányokra nyálát csorgató, töketlen harmincas pasas volt, aki annak a gondolatára izgult, hogy a tizensok évvel fiatalabb felesége szép szőke, aranyvérű porontyokat szül neki. Talán ő sem akarta ezt az egészet. Talán pont ugyanolyan tehetetlen sakkbábu volt ebben az egész történetben, mint én. És talán tényleg jobb ember volt, mint amilyennek első körben gondoltam. Meg akart védeni a partin, ahogyan a családját is. Akár az élete árán is. Ilyet pedig nem tesz akárki, végképp nem egy életképtelen harmincas... Természetesen ettől nem éreztem rá késztetést, hogy lelkesen esküvői ruhák katalógusait böngésszem és nem hallgattam romantikus számokat, miközben William Byrne átoktól szétszabdalt meztelen felsőtestéről álmodoztam, de már nem kívántam a halálát. Ez pedig, bármilyen siralmasan is hangzik, hatalmas előrelépés volt.
- Ha azt szereted, hogy megaláznak, szerintem rengeteg dominát találsz a Zsebpiszok közben. Legalábbis úgy hallottam, hogy arrafelé könnyen lehet ilyen szolgáltatásokhoz jutni, én természetesen nem járok ilyen helyekre. Nem akarom rontani a bizniszüket a velem született tehetségemmel, tudod - forgattam a szemem. - De... köszönöm, azt hiszem. És ne reménykedj, én nem vettem neked semmit.
Habár ezt a mondatot szándékos, enyhe beszólásnak szántam, valahol mégis kellemetlenül éreztem magam, és ez nevetséges volt. Mégis miért kellett volna bármivel is készülnöm neki? Mi nem voltunk egy pár... Merlinre, valaki átkozzon meg...
Letettem a dobozt az íróasztalra a készülő esszém mellé, majd szándékosan ráérősen - nehogy érdeklődőnek tűnjek - felnyitottam. Nem erre számítottam... jó, talán a karláncra igen, ordított róla, hogy egy kisebb vagyonba került az ízléses egyszerűsége ellenére is, de a könyvek és a kedvenc csokoládém meglepett. Tagadhatatlanul.
- Tudod mi lenne a legnagyobb ajándék? Ha te olvasnád el ezeket - emeltem fel az egyik könyvet, aminek már a borítója is egyértelműen hirdette, hogy csupa olyan témáról szólt, amiről aranyvérű körökben nem illett beszélni, mint például a nők egyenjogúsága és a melegjogok.

William Byrne varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
William Byrne


MACUSA

Here comes trouble, the uninvited F38344b1b57592f4dcacf7e3c0ca31a5

Lakhely :

San Francisco

Elõtörténet :

Here comes trouble, the uninvited Donald-ressler-the-blacklist


Playby :

Diego Klattenhoff


34


Here comes trouble, the uninvited Empty
William Byrne
Csüt. Jún. 01, 2023 12:05 am

Briony & William


I
gazából nem számítottam másra annál, amit kaptam. Rögtön kiült Briony arcára az a már egészen megszokott, kicsit undorodó, de inkább csak bosszús grimasz, ami minden egyes alkalommal visszaköszönt rám, amikor találkoztunk. Nem tagadom, hogy zavart, mert nem éreztem azt, hogy megérdemelten néz rám így, bár azt sem, hogy egyáltalán nincsen semmi indoka rá. Egyébként is könnyebb volt rajtam kiélnie ezeket a frusztrációkat mint apámon vagy az ő szülein (és még jobban is kezeltem őket).
- Pedig biztos leköröznél mindenkit a veleszületett tehetségeddel -utánoztam le a szemforgatását akaratlanul is. Lenne még mit csiszolnunk az egymással való kommunikációnkon, bár bevallom, engem kifejezetten szórakoztatott a csipkelődés. Új volt, olyan, amit otthon soha nem tapasztaltam meg igazán. Az én családom nem erről a stílusról volt híres. -Ne aggódj, nem vártam el.
A szavaimból szemernyi neheztelést vagy gúnyt nem hallhatott, mert teljesen őszinte voltam vele. Párkapcsolatban élt, egy boldog, normális párkapcsolatban, amilyet meg is érdemelt (szemben azzal, amit tőlem kaphatott), egyértelmű volt, hogy az energiát abba fekteti bele, nem pedig valamibe, amit nemes egyszerűséggel rákényszerítettek. Nekem azonban nem volt másom ha apám feleségét nem számoljuk és nem is szerettem volna, hogy legyen, szóval nem okozott problémát, hogy némileg megerőltessem magam. Egyébként is kellett valami feladat, kezdtem belebolondulni a kényszerpihenőmbe.
Amíg kibontotta a csomagot, én beljebb léptem a szobába, nem túl tolakodóan, csak hogy be tudjam hajtani magam után az ajtót - véletlenül sem zárni, az nem túl barátságos mozdulat egy férfitől - és körbenézhessek egy kicsit. A munkámmal járt együtt, hogy szerettem megfigyelni az embereket, a viselkedésüket és a környezetüket egyaránt beleértve, minél teljesebb képet keresve. Most is ez volt a célom, hiszen nem puszta szerencsén múlt az sem, hogy jól választottam neki ajándékot.
- Túl vagyok rajta -válaszoltam, a könyvespolctól elfordulva ráemelve a tekintetem. -Azt reméltem, hogy talán beszélgethetnénk majd róla, ha elolvastad. Kíváncsi lennék, mire jutnánk, mivel egész biztosan különbözik az álláspontunk bizonyos témaköröket illetően. De én nyitott vagyok és most igyekeztem felkészülni is.
Az arcomra nem ült ki az az önelégültség, amit éreztem, amiért sikerült - ha csak egy pillanatra is - leszerelnem. Biztos voltam benne, hogy a háborút ettől még nem nyertem meg, de a francba is, azért simogatta az önérzetemet.




Vissza az elejére Go down



Here comes trouble, the uninvited Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: