Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

The winner takes it all... but who is the winner?

Anaïs Hendrickx
Csüt. Okt. 14, 2021 12:05 pm

Hunter & Anaïs

...And after all of this, you will win again.

A sajgó, vasgolyócsóklta vállamat masszírozva, mégis gusztustalanul elégedett mosollyal léptem ki az öltöző pállott izzadság szagából. Izzadság és győzelem szagából, hogy egészen pontosan fogalmazzak. Ez ugyanis, nincs mit álszerénykednem, a mi napunk volt. Gyakorlatilag minden összejött, majd kétszáz ponttal vertük az Appleby Arrowst úgy, hogy tulajdonképpen csak a cikkesz nem lett a miénk. De a végén, majd hat órányi, kora éjszakába nyúló feszítettampójú játék után ez, azt hiszem, senkit sem érdekelt.
Én maradtam itt utolsónak - legalábbis ebben a hitben sétáltam végig az aréna némaságba burkolózott, még takarítás előtt álló folyosóin -, a csapat többi tagja már elment. Hangos, győzelem mámor fűtötte kurjongatások közepette indultak ünnepelni. Amikor rákérdeztem, még nem tudták hová - ahogy kezdetben sosem tudják, tulajdonképpen -, de minden pénzem feltettem volna arra, hogy végül ugyanott kötöttek ki, ahol mindig. A már-már törzshelyünknek számító, ironikus módon zöld-arany színekben pompázó, hagyományos ír pubban, aminek majd’ másfél év alatt sem sikerült megjegyezni a nevét. Írebbűl volt annál, mit amit egészségesnek ítéltem.
Ahogy a pálya bejárata előtt előre rúgtam egy terhányul eldobott galacsint, különös felindulásból oldalra billentettem a fejem, hogy félig-meddig rálássak a füves tér egy részére, valamint a magasra nyúló karikákra. Nem volt ebben semmi szentimentalitás, ennyi idő után már nem érzékenyültem el egy-egy győzelem hatására, ahogy a vereségek sem érintettek már olyan mélyen, mint egykor. Mégis, most megérezhettem valamit, mert korábbi - tévesnek bizonyult - feltételezésemmel ellentétben nem voltam egyedül. Először azt hittem, csak egy szurkoló, aki valahogy, valamiért hátramaradt. Őszintén bevallom: sosem sikerült igazán megérteni a fanatikus rajongásuk, azonban ahogy összepréseltem a szemeim, hunyorítva sikerült felismernem a saját melegítő felsőnk, majd annak a hátán lévő számot.
Egy mélyről jövő, gondterhelt sóhajt szakadt ki belőlem, miközben elindultam a pálya szélén álldogáló fiú felé. Még belgiumban, az előző csapatomnál, hosszú idő volt rájönnöm, hogy csapatkapitányként nem csak a stratégiáért és a teljesíményükért, de adott esetben a lelkükért is felelnem kell, amennyiben azt szeretném, hogy ne csak jók, de kiemelkedőek is legyenek.
Ha nem volt olyan mélyen a gondolataiba mélyedve, mint azt eredetileg hittem, akár még fel is figyelhetett rám, a lépteimre. Nem voltam egy kifejezetten táncos gazella alkat, hogy nesztelenül közlekedjek, főleg nem egy hatórás meccs után.
- Mon dieu, Hunter, te még itt? Nem a csapat többi tagjával kéne ünnepelned valahol Írországban, egy kimondhatatlan nevű pubban? - érdeklődtem csendesen, amint hallótávolságba kerültem úgy, hogy nélkülözhettem a kiabálást. Nem én voltam ugyan a legélesebb - vagy éppen a legempatikusabb - kés a világ fiókjában, de tíz évnyi versenysport és megannyi átélt szituáció után, volt némi elképzelésem arról, hogy miért lógatja olyan mértékű búskomorsággal az orrát, mintha csak vesztettünk volna.

Még igyekszem beleszokni a kariba, de azért remélem jó lett  The winner takes it all... but who is the winner? 3217638854



Hunter Tuttle varázslatosnak találta




Everything sucks,
just kidding
Everything is great
No, really



Vissza az elejére Go down
Hunter Tuttle


Kviddicsjátékos

The winner takes it all... but who is the winner? Ed96a65eee6627ea3a098e90f888b615828f46ad

Elõtörténet :

Az emberi cikesz

The winner takes it all... but who is the winner? 93701b9536db1fe0d2e31e478961d16d

Multik :

Zsörtike sereg

Playby :

Timothée Chalamet


73


The winner takes it all... but who is the winner? Empty
Hunter Tuttle
Pént. Nov. 26, 2021 7:01 pm



Ana & Hunter
Nem voltam tehetséges túl sok mindenben. Sőt, lényegében a kviddicsen kívül semmiben. Sosem teljesítettem jól az iskolában, sem a muglik között, sem a Roxfortban. Nehezen tanultam meg olvasni, hadilábon álltam a számokkal, hiába ültem a tankönyvek felett, az agyam mintha egy szita lett volna, amin az információ csak átáramlott, de nem maradt meg benne. A bájitalokat mindig elrontottam, mert nem voltam elég precíz, SVK-n csak Lestrange professzor jóindulata miatt kaptam egy fokkal jobb jegyeket, Mágiatörin az első pár percben elaludtam és képtelen voltam odafigyelni, LLG-n mindig túlzottan lelkesedtem és nem a feladatra figyeltem, Átváltoztatástanon nem tudtam elég ideig nyugton ülni a seggemen ahhoz, hogy bármi is sikerüljön... Csakis a sport ment. Kiskoromban futottam az iskolánk csapatában, megyei bajnok voltam a korosztályomban, a vérfarkastámadás után viszont nem tudtam folytatni, többek között a lábam is sérült. Szerencsére nem annyira, hogy a hétköznapjaimat is befolyásolja, és végképp nem annyira, hogy ne maradjak meg a seprűn. Az első Repüléstan órámtól kezdve tudtam, hogy én ezt akarom csinálni. Sehol máshol nem éreztem olyan jól magam, mint a levegőben. A kviddicspályán nem az a fiú voltam, akit elvettek a gondatlan anyjától, nem az, akit majdnem széttépett egy vérfarkas és nem is az, aki a leghátsó padban fejfájásig gyötörte magát, hogy megjegyezzen bármit is a tananyagból. Ha seprűre ültem, akkor én voltam Hunter, az emberi cikesz, a Hugrabug csapatkapitánya, akitől minden másik fogó rettegett, aki megcsinálta a Vronszkij-műbukást és többször megnyerte a kviddicskupát a csapatának. A kviddics miatt lettek barátaim, méghozzá rengeteg, a Roxfortban sokan szerettek, amit előtte a muglik között nem tapasztaltam, mindig kicsit kilógtam közülük, főleg anyám miatt, de részben a furcsaságok miatt is, amik történtek körülöttem a kontrollátlan mágia miatt. Népszerű voltam és bizonyos tekintetben sikeres, ennél pedig nem is kellett több.
A Kviddicsliga viszont nem a Roxfort volt. Itt nem hobbijátékosok ellen kellett pályára lépnem, nem Mason Briggs akarta megszerezni előlem a cikeszt, hanem vérprofik, a szintén vérprofi seprűjükön, a tökéletesen kitalált edzéstervükkel és taktikájukkal, a több év rutinjukkal. És én nem mindig voltam elég ellenük. Ez pedig, hiába voltam mindig optimista, szíven ütött. Itt már nem én voltam a legjobb.
Nem vagyok elég jó, sosem leszek az - futott át az agyamon a gondolat, ahogy a gyéren megvilágított, most már üres pálya szélén álltam. Az orrom előtt egy cikesz lebegett, elengedtem, elkaptam, elengedtem, elkaptam, újra és újra megismételve a műveletet. Persze a cikesz már nem ment sehova, elkapták - nem én -, nem menekült többé. Az Appleby Arrows fogója valószínűleg olyan sok meccset megnyert már, hogy ez az egyetlen kis labda semmit sem jelentett neki, nem vitte haza magával.
- Tessék...? - rezzentem össze a hátam mögül érkező ismerős hangra. Nem számítottam rá, hogy bárki is itt volt még rajtam kívül, sőt, reméltem is, hogy nincsenek már itt. Nem vágytam a többiek társaságára, nem akartam lelombozni őket, hiszen nyertünk. Megérdemelték az ünneplést, ők legalább... - Ja, nem... Egy hét múlva telihold, már szedem a farkasölőfű-főzetet, ilyenkor nem igazán szabad inni. A bubis víz meg elég partigyilkos rendelés lett volna tőlem.
Egy mosolyt erőltettem az arcomra, miközben újból kiengedtem a markomból a cikeszt.
- És te miért nem mentél a többiekkel? Mert te biztos nem foghatod a teliholdra. - Idegesen elkaptam az aranylabdát.
Biztos nem örül az eredménynek. Haragszik rám. Igen, csakis ez lehet az oka, amiért nem tartott a többiekkel...
Éreztem, hogy a pulóverem zsebében megrezzen a mobiltelefon, szinte biztos voltam benne, hogy Alina írt. Tudta, hogy ma meccsem volt, de hirtelen azt kívántam, bár ne is mondtam volna el neki... Mennyire ciki lesz elmesélni, hogy mindenki jól játszott a csapatunkból, csak én nem. És amúgy is biztos volt nagyobb problémája az én bénázásomnál...

Anaïs Hendrickx varázslatosnak találta




Hunter Tuttle
When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives.

Vissza az elejére Go down
Anaïs Hendrickx
Szomb. Nov. 27, 2021 8:12 pm

Hunter & Anaïs

...And after all of this, you will win again.

Minden - az életben és a csapatban is - sokkal egyszerűbb lett volna, ha az emberek kimondják, amit bántja őket, nem pedig  megpróbálják azt rejteni hihető és kevésbé hihető indokokkal. Pontosan úgy, ahogy azt Hunter is tette éppen.
Nem róttam fel neki. Fiatal volt még - fiatal és csalódott, hogy teljesen pontos legyen -, nem is akármennyire. Persze, nyilvánvalóan volt némi igazság a szavai mögött, vagy legalábbis én készségesen elhittem neki hogy a főzetre nem ihatott alkoholt. (Sosem voltam oly’ mértékig dörzsölt a bájitalokból és azoknak mikéntjeiből, hogy tisztában legyek ilyesmikkel.) Azt azonban már nem, hogy csak és kizárólag ez volt a problémája, ezért állt itt búskomoran, a gondolataiba mélyedve egy üres pálya mellett.
- Ugyan, vannak már üdítők, szörpök és más alkoholmentes italok is - értettem a sörökre és koktélokra. - Szerintem semmi hangulatromboló nem lett volna benne - vontam meg a vállam óvatosan, hiszen még fájt, egy apró mosoly kíséretében.
Nem voltam egy ajtó berugós, sebtapasz letépős típus. Jobb szerettem, ha a dolgok kedvesen, kényelmesen történtek, senkinek sem fájdalmat okozva. Mégis, volt egy olyan érzésem, hogy Hunterből vagy harapófogóval kell kihúzni a valós problémát vagy nyíltan, kertelés mentesen közölni vele, hogy tisztában vagyok az okokkal és okozatokkal. Egyelőre még egyiket sem tettem, adtam még egy kis időt, kivártam.
- Honnan tudod? Sokan alszanak rosszul teliholdkor - ugrattam picit, noha tisztában voltam voltam vele, hogy a sokaknál esetenként fellépő álmatlanság nem több, mint egy kisebb, már-már elhanyagolható probléma az ő helyzetében. Amiből én, megjegyzem, sosem csináltam problémát sem magamnak, sem pedig másnak. Nyilván most, hogy beraktam őt a kezdő csapata ez az... állapot igényelt némi extra logisztikát, de kellemes felfedezés volt, hogy egyes mugli asztali naptárak jelölték a különféle holdállásokat, így elég volt azon feljegyezni a meccseket és figyelni a kis jelöléseket. Bár furcsának találtam a varázstalanokat és egyes találmányaikat - mint a Cat által jelentősen favorizált, rám is rám tukmált telefont - el kellett ismernem, hogy köszönhettünk nekik hasznos dolgokat is.
- Egyébként a vállam miatt. A medimágus ragaszkodott hozzá, hogy megnézze és ellássa. Nem hitte el nekem, hogy nem tört el, éppen csak kicsit zúzódott. Mintha nem tudnám milyen egy kartörés - motyogtam lemondóan sóhajtva, némi fejrázással megspékelve, lévén maximálisan tisztában voltam azzal, milyen is egy törés. Véleményem szerint nem volt olyan kviddics-játékos - legyen az profi vagy sem -, akinek még nem tört csontja. Én még egy csúnya, nyílt törést is magaménak mondhattam pár évvel ezelőttről, amikor a francia válogatott ellen játszottunk. Az egyik terelő szuka direktbe célozta a felkaromat; teljes erőből csapta hozzá a vaslabdát. Ironikus módon mégis ő volt az, aki végül egy súlyosabb, több napon túl gyógyuló bordatöréssel került a helyi ispotályba. Lehetett velem játszmázni a pályán, csak nem érte meg.
- Mondd… akkor is ilyen mély letargiával szemlélnéd a világot, ha te kapod el a cikeszt, de a csapat veszít? - kérdeztem végül feladva a várakozást, in medias res jelleggel, némi hallgatás után. Próbálhattam volna a továbbiakban is szépen, hátulról megközelíteni a dolgot, úgy csinálni, mintha nem tudnám a problémát, de feleslegesnek ítéltem. Hiába volt időm, mint a tenger - hiszen ha Pascal nem volt itt, akkor dolgozott, méghozzá sokáig - feleslegesnek láttam addig nyújtani ezt, mint a rétestésztát volt szokás a mondás szerint.
- Gyere - intettem neki, mielőtt meg válaszolhatott volna - üljünk le - , mert ez hosszú lesz, tettem hozzá némán, miközben elkaptam a korábban ledobott táskám fülét és megindultam a pálya szélén helyet kapó (igazából elképzelésem sincs kinek fenntartott, lévén ennyire lentről még sosem láttam meccset) székek felé. Első ránézésre nem tűntek túl kényelmesnek, a most következő beszélgetéshez mégis megfelelőnek ítéltem őket, a semminél még ez is jobb alapon.

Még igyekszem beleszokni a kariba, de azért remélem jó lett  The winner takes it all... but who is the winner? 3217638854



Hunter Tuttle varázslatosnak találta




Everything sucks,
just kidding
Everything is great
No, really



Vissza az elejére Go down
Hunter Tuttle


Kviddicsjátékos

The winner takes it all... but who is the winner? Ed96a65eee6627ea3a098e90f888b615828f46ad

Elõtörténet :

Az emberi cikesz

The winner takes it all... but who is the winner? 93701b9536db1fe0d2e31e478961d16d

Multik :

Zsörtike sereg

Playby :

Timothée Chalamet


73


The winner takes it all... but who is the winner? Empty
Hunter Tuttle
Szomb. Jan. 22, 2022 4:14 pm



Ana & Hunter
Szerettem társaságban lenni, ha választanom kellett a szobám magánya és egy átpartizott este között, mindenképp utóbbit választottam - és nem is az árokba borulós buli része miatt, tulajdonképpen sosem szerettem a mértéktelen vadulást, úgy istenigazából részeg is csak néhányszor voltam életemben és azt is inkább az események balszerencsés alakulásának lehetett betudni, nem a saját szándékomnak. De szerettem, ha emberek vettek körbe, akár közeli barátok, akár új arcok, nem számított, mert általában könnyen beilleszkedtem bárhova és hamar megkedveltettem magam másokkal. A Roxfortban legalábbis így volt, és úgy éreztem, a csapattársaimmal is jól kijöttem... eddig. Azok után, hogy ma egyedül én nem tudtam maximálisan teljesíteni, már nem voltam benne olyan biztos, hogy szeretnének velem ünnepelni. Azt pedig teljesen határozottan ki mertem jelenteni, hogy én most nem vágytam egy zajos kocsmában üldögélni - bár itt, a gondolataim között rekedve sem volt sokkal jobb, éppen csak nem kellett senki szemébe belenéznem. Vagyis ez volt a terv, de Ana egy gurkó erejével zúzta szét minden csendes önsajnáltatásra tett kísérletemet.
- És kakaó, Vitatigris, egy bögre tej vagy kamillatea is - forgattam a szemem, csak hogy ne kelljen beismernem, tényleg neki volt igaza. Élsportolók között senki sem csinált volna ügyet abból, ha valaki nem issza magát az asztal alá. - Még a végén mindenki nyugdíjas papókának gondolna. Pedig nem is nekem van óriásgombos téglafonom...
Nem tartoztam azok közé, akik mások problémáit elhessegették, mondván, hogy az én életem sokkal rosszabb vagy hogy Afrikában bezzeg éheznek - már csak azért sem, mert nem éreztem rossznak az életemet, történtek velem fájdalmas dolgok, olyanok, amiket senkinek sem kívántam, de összességében boldog voltam. Éppen ezért nem éreztem volna fairnek kétségbe vonni mások álmatlanságát, csakhogy Ana esetében úgy sejtettem, hogy a partizási kedvét tényleg nem a telihold befolyásolta.
- Olyanról még nem hallottam, aki rosszul ünnepelt teliholdkor. Mármint ha nincs egy szőrös kis problémád, mint nekem, akkor azért tényleg nehéz a parti lelkének lenni. - Könnyebb volt elviccelni a farkaskórt, mint komolyan beszélni a telihold közeledtéből adódó problémákról, és ez különben sem az a helyzet volt, mikor erről akartam lelkizni a csapatkapitányunkkal. Tudtam, hogy erre még bőségesen lesz alkalmunk, egy naptár előtt állva, számolgatva, mikor tudok majd pályára lépni és mikor nem. Ez viszont nem az a nap volt, a teljesítményemet nem a közelgő telihold befolyásolta.
- És jobb már? - szakítottam el a tekintetem az arcáról, hogy aztán megállapodjon a vállán, amit mintha kicsit tényleg merevebben tartott volna a szokásosnál. Nem csoda, persze, a többi játékos felett körözve tökéletes rálátásom nyílt a pillanatra, mikor hátulról Anának csapódott a gurkó. A medimágussal ellentétben azonban nem aggódtam túl a dolgot, számtalanszor talált már el gurkó engem is és csak nagyon kevés alkalommal szereztem olyan sérülést, ami a roxforti gyengélkedőre juttatott. A legrosszabb Kyle Briggshez kötődött, aki egy Mardekár vs. Hugrabug meccsen úgy megküldte felém a gurkót, hogy utána a gyengélkedőn is napokba telt, amíg összeforrt a csuklóm. Szerencsére a jobb kezem volt az, a ballal még el tudtam kapni a cikeszt, kétszáznegyven ponttal vertük el a Mardekárt azon a meccsen. Éppen ezért tudtam, hogy egy gurkótalálat nem a világ vége azoknak, akik kellően elhivatottak... ezen a szinten pedig már mindenki az volt.
- Hogy... tessék? - A kérdése nem csupán kizökkentett, hanem az arcomba szökött tőle minden vér, olyan vörös lettem tőle, mintha terelőütővel simogatta volna meg a fejemet és nem csupán nekem szegezett volna egy egyszerűnek tűnő kérdést.
Ennyire átlátszó lett volna minden hazugságkísérletem? Ennyire ordított rólam a csalódottságom? Hirtelen még jobban szégyelltem magam, mint abban a pillanatban, amikor az Appleby Arrows fogója rámarkolt a cikeszre. Biztos szörnyen gyerekesnek és önzőnek gondolt most...
- Én... igazából nem tudom. Eddig mindig én kaptam el a cikeszt, a Roxfortban én voltam a legjobb, és most meg... most meg nem - szakadt ki belőlem abban a másodpercben, ahogy helyet foglaltam a lelátó legalsó sorában. Az ujjaim összeszorultak a meccs után megszelídült cikesz körül. - Örülök, hogy nyertünk, komolyan, annyira jól játszottatok mindannyian, csak én nem. És tudom, hogy ez már nem a Roxfort, nem kell a fejemhez vágnod, már sokan megtették, mindig ezt mondták, hogy itt ez már nem lesz elég... De én semmi másban nem vagyok jó, Ana. És mi van, ha igazából ebben sem? Ha kevés leszek ehhez a csapathoz?
A lábam idegesen járt, szerettem volna felpattanni a lelátó kényelmetlen üléséről, köröket róni vagy seprűre ülni, bármit, csak ne legyek mozdulatlan. De sejtettem, hogy Ana nem venné jó néven, így inkább ülve maradtam.

Anaïs Hendrickx varázslatosnak találta




Hunter Tuttle
When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives.

Vissza az elejére Go down
Anaïs Hendrickx
Pént. Márc. 25, 2022 10:58 am

Hunter & Anaïs

...And after all of this, you will win again.

Tisztán, félreértelmezhetetlenül érzékeltem a Hunter hangjából áradó gúnyos szarkazmust, tulajdonképpen csak akkor esett volna nehezemre észrevenni, ha valamilyen oknál fogva siketnek neveztem volna magam. Noha lehet, ez azt a láthatatlan, még a varázsvilágban is leküzdhetetlennek tűnő fizikai határt is átütötte volna.
Mondjuk arról, hogy a felsorolásában másodikként helyet kapó, Vitatigrisnek nevezet ital mit takarhatatott, arról elképzelésem sem volt. Valami alkoholmentes ital, konstatáltam némán az egyértelműt és ennél többet nem is kellett tudnom. Erről legalábbis nem.
- A telefonom? Tényleg? - emelkedett kissé magasabbra az egyik szemöldököm, miközben a hangom kérdőn csendült némi szórakozottsággal vegyülve. Távol álljon tőlem, hogy nálam tíz évvel fiatalabb kisfiúkat hozzak kényelmetlen helyzetbe, mindazonáltal azt Hunternek is éreznie kellett, hogy a visszavágása - már ha lehetett ezt annak nevezni, lévén nem veszekedtünk, véleményem szerint még csak nézeteltérések se lehetett hívni - meglehetősen gyenge talapzaton pihent. A varázsvilágban mit sem számított az, hogy ki és milyen telefont birtokolt - egyáltalán birtokolt-e bármilyet vagy sem - ellenben azzal, hogy elment-e egy kis szórakozásra a csapattársaival. Főleg az ő korában. Emlékeztem még azokra a bulikra, amiken a barátokkal, csapattársakkal és persze az ikertestvéremmel vettünk részt. Igaz, a számuk könnyen fejben tartható, két kézen egyszerűen megmutatható volt, mégis mindegyikben akadt valami, ami felejthetetlenné tette.
Főleg az utolsóban…főleg abban…
- Pedig hidd el: sokan szívesebben töltik az idejüket szőrös kis állatok társaságában, mint emberekében. A fontos, hogy legyen puha, ápolt és jó illatú a bundád, ez a nyitja mindennek. Te is megmondhatója vagy ennek, hiszen Cinnie-nél maradéktalanul bevált, mindenki elhiszi, hogy ő egy kedves, simogatni való nyúl - poénkodtam tovább, holott nagyon jól tudtam, ez a legkevésbé sem vicces. Amikor még csak a lehetősége merült fel annak, hogy Huntert esetleg beválogatnám a csapatba, mert a szereplése alapján láttam benne potenciált, már akkor megannyi figyelmeztetés, óva intés és kiselőadás érkezett arról, hogy ez milyen felelőtlen lépés. A véleményük egyöntetű volt (nagyjából): egy vérfarkast csapattaggá tenni nem több, mint a testiéppségünk komoly veszélyeztetése, a márkanév jelentős rontása, a támogatókl és tulajdonosok (számomra maximálisan jelentéktelen) véleményéről nem is beszélve.
Talán ezek a hangok voltak a leghangosabbak és természetesen a legidegesítőbbek is. Mert hát mit mondanak a pénzes - jellemzően konzervatív, unatkozó, az örökségükkel mit kezdeni nem tudó aranyvérű - támogatóknak, miként... mivel magyarázzák ezt ki? Mintha bármikor is érdekelte volna őket, hogy ki kicsoda és micsoda, amíg nyerünk, mert lássuk be: nekik valójában csak ez számított, hogy hozzuk az elvárt pontokat és helyezéseket, a tabella elsőséget, hogy a puccos bálokon a gyerekeik mellett a csapattal is lehessen villogni. Pontosan tudtam hogy működött ez, talán túlságosan is, hiszen Mr. és Mrs. de la Mare közülük valóak voltak - én pedig, mint az egyik kedvenc kiállítási darabjuk, mert nincsenek tévképzeteim, sosem jelentettem többet számukra, az első sorból kellett asszisztáljak -, ahogy tulajdonképpen mindenki, akinek a vagyona olyan magasságokban szárnyalt, hogy annak mértékét már a bankok goblinjai se tudták számon tartani, nemhogy ők maguk.
És ebből mit szándékoztam kihozni tulajdonképpen? Azt, hogy bár nem voltam vérfarkas, tisztában voltam a dolog mivoltának komolyságával, lévén Hunter csapatba kerülése előtt a lehető legkisebb részletekbe nyúlóan végig kellett járnom a témát - a Kenmare Kestrels nagyon angol, nagyon öltönyös és még annál is karótnyeltebb varázsjogászaival is!
- Persze, semmiség az egész. Holnapra kutya baja - legyintettem nemtörődöm mód, kissé, de mégse oly’ nagy mértékben túlozva, hogy szó érje a ház elejét. Nyilvánvaló volt, hogy legalább egy, ha nem másfél hétre szüksége lesz a vállamnak, hogy megint teljesen egészséges legyen és a medimágus helyeslően, ne pedig aggódóan hümmögjön, amikor szemügyre veszi; ez azonban nem számított. (Nekem, Pascalnak biztosan a legkevésbé se nyerte volna el a tetszését, ha megtudja, hogy a javallat ellenére nem pihentetem, de hát nem volt itt, nem látta és amit nem tud, az nem fáj ugye.) Volt már megannyi ilyen sérülésem, nem okozott gondod, hogy megfelelően, a kellő komolysággal kezeljem a helyzetet. A rutin és az évek, ugyebár. Olyasféle tapasztalások, amik Hunterből még hiányoztak, ez pedig időről időre minduntalan ki is ütközött.
Most is.
Az arcát ellepő vörös, pipacsokat idéző foltok mindent elárultak. Ha nem vele állok szemben, lehet még egy apró, elégedett, mindentudó mosolyt is megengedtem volna magamnak, nála azonban tartottam attól, hogy félreérti. Hunter, annak ellenére, hogy önszántából vetette magát vasgolyók elé, mert valami olyan különös ideát követett, hogy ez rendben van, senkit sem zavar, ő nyugodtan megsérülhet, meglepően érzékeny lélek volt.
- De ez már nem az iskola és pont ezért des règles… a szabályok mások - ültem le mellé sóhajtva, kijelentve azt, amit hiába nem akart már hallani, mégis a mellékelt ábra szerint szüksége volt rá. Ne szidtam, nem dorgáltam, nem oktattam ki, csak tényeket közöltem. Megmásíthatatlan, egyszerű tényeket, amelyekkel tisztában volt és amelyekhez előbb utóbb, de igazodnia kellett. - Itt már nem arról szól a játék, hogy ki a le meilleur… a legjobb, mert mindenki az - próbáltam megfogalmazni neki a gondolataim. Franciául, hollandul, de még németül is jelentősen jobban ment volna. Hiába sajátítottam el az elmúlt évek folyamán nagyon magas szinten az angol nyelvet, a szókincsem végesnek bizonyult, gyakorta kellett keresnem a megfelelő szavakat, szinonimákat, főleg az olyan szituációkban, amint amilyen a mostani volt. - Hidd el, normális amit érzel. Ahogy a kérdéseid is, de kész válaszokkal nem szolgálhatok rájuk, túl korai volna még. Ezen, ha nem is a legtöbb játékos, de a legtöbb fogó  tapasztalataim alapján átmegy. Az iskolai bajnokságokkal ellentétben itt nem a cikesz elkapása a fő cél, hanem a győzelem, ami ezeken a szinteken már nem egyenesen arányos a másikkal. Tény és való, sokszor egybevág, de nem mindig. - Egy részem meglehetősen mókásnak találta, hogy a diákok a győzelmet szinte kivétel nélkül mindig a kis aranylabda elkapásával azonosították; amint pedig ez megtörtént, éljenezték, vállon hordozták és már-már istenként kezelték a fogókat, mintha egy, nem pedig hét ember közös munkájáról szólna a meccs. - Itt csapatban játszunk, együtt veszítünk és együtt is nyerünk. Ha elkapod a cikeszt, de kikapunk, senki sem arról fog írni, hogy Hunter Tuttle milyen manőverekkel tette ezt és az milyen magnifique volt, hanem arról, hogy a Kenmare Kestrels csapata elvesztette a meccset, lejjebb csúszott a tabellán; ahogy holnap sem arról fognak cikkezni, hogy mit nem csináltál... csináltunk, hanem arról, amit igen. - Mert a történelmet, még ilyen kicsiben is, de a győztesek írták, nem pedig a vesztesek. - D'accord?

Még igyekszem beleszokni a kariba, de azért remélem jó lett  The winner takes it all... but who is the winner? 3217638854






Everything sucks,
just kidding
Everything is great
No, really



Vissza az elejére Go down



The winner takes it all... but who is the winner? Empty
Ajánlott tartalom
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: