Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Akadémiai Professzor (mágiatörténet)

Philippa McGonagall


Akadémista

Akadémiai Professzor (mágiatörténet) Tumblr_inline_p1jtsykd781rihseq_540

Lakhely :

London


Multik :

kismadár

Playby :

Adelaide Kane


14


Akadémiai Professzor (mágiatörténet) Empty
Philippa McGonagall
Pént. Júl. 30, 2021 3:32 pm

   
Professzor


   


Nem: férfi

Kor: 35-50

Vér: teljesen mindegy

Iskola/Munka: Akadémia, mágiatörténet professzor, a specializációját szintén rád bízom

Kapcsolatunk: tanár-diák, mentor-mentorált, leendő szakmabeliek, bármi egyéb

Csoport: varázslók

Playby: a képen Michael Fassbender szerepel, de akárkire lecserélheted, csak egy hirtelen ötlet :3

Státusz: FOGLALT
   


   
Részletek

   
Két éve találkoztak először, a professzor első előadásán, és első blikkre pont annyit látott az aktuális csoporton, amit előtte annyiszor már: enyhe érdeklődés, enyhe unalom, nem tudom, mi a szart keresek itt, de ha beiratkoztam, akkor már végigcsinálom, azt hiszem, aztán észrevette Pippát, a második sorban, jobb szélen, és mielőtt megszólalt volna, már tudta, vele egyszerre nem lesz annyira nehéz és könnyű dolga, mint bármelyik diákjával. Ezt megerősítette a lány (fiatal nő) keresztkérdése, amit váratlanul lőtt ki felé két mondat között, ráadásul öt percébe telt, mire koherens választ tudott adni, majd foghegyről odavetette, hogy amennyiben forrásokra hivatkozva megcáfolja, szívesen fogadja az irodájában fogadóóra idején.
Mindenre számított: Pippa megsemmisülésére, visszavonulására, lustaságára, kihívástól való megriadására, a lány futótűzszerű megjelenésére és hivatkozásokkal teletűzdelt ellentámadására három nappal később semmiképpen. Szeretett volna haragudni rá ezért, ellenszenvet táplálni iránti, akaratos, makacs, okoskodó diáklánynak titulálni, aki az idegeire megy, csakhogy Pippa fél óra alatt levette a lábáról. Összefüggésekre, ellentmondásokra hívta fel a figyelmet, mindent gondosan megjelölt, rendszerezett és prezentált, lehengerlő előadásmódjával és intuitív meglátásaival idegesítőből potenciális kutató utánpótlássá lépett elő.
Azóta rendszeresen együtt dolgoznak, a professzor persze igyekszik három lépés távolságot tartani, az ugratásokon és akár évődésnek is nevezhető cukkoláson kívül maximálisan professzionális kapcsolatot ápolnak. Pippa mindig csak jön, mint a forgószél. Kisebb munkákat már közösen adtak ki, szaklapokban között tanulmányokban együtt szerepel a professzor és Pippa neve (habár az utóbbi jóval kisebb betűméretben), nyáron talán jó lenne magával vinnie Athénban, egy ásatáson előkerült leletekkel lenne érdemes közelebbről is megismerkedniük, de hol húzódnak a határok?

Tulajdonképpen semmit sem szeretnék megszabni ezen kívül, kettejük kapcsolatáról részletesebben olvashatsz Pippa előtörténetében. Mindent másról egyeztessünk, ötleteljünk, sokféleképpen alakítható kettejük kapcsolata, nyitott és rugalmas vagyok. :3 A professzor családi háttere, múltja, minden egyéb a te hatásköröd, csak érkezz meg, engedd, hogy körberajongjalak. <3

   
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: