Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Caelum Flint

Caelum Flint


Mardekár terelõje

Caelum Flint 90d665077f70083e718f01c1a5148eb5

Elõtörténet :

Shut it..

Multik :

The problematic army.

Playby :

Felix Mallard.


46


Caelum Flint Empty
Caelum Flint
Pént. Dec. 30, 2022 9:09 pm

Caelum Flint

Cae



"Look me in the eyes and confess your lust."



Nem: Férfi.

Kor: 16 év.

Vér: Aranyvérű.

Születési hely: London.

Iskola/ház: Roxfort/Mardekár.

Munka: -

Családi állapot: Bonyolult?

Patrónus: Róka.

Pálca: Szőlőfa, sárkányszívizomhúr, 13 hüvelyk.



Amit szeretnek bennem

Valószínűleg sokan kedvelik bennem, hogy tudok a pillanatnak élni és nem bonyolítom a dolgokat. Alapvetően közvetlen vagyok az emberekkel, így barátságosnak tartanak és képes vagyok mindenkit elfogadni annak ami. Én sosem mondtam nemet egy jó bulira vagy egy őrült ötletre. Igazi partner vagyok a bajban és vállalom a felelősséget a saját hibáimért. DE csakis a sajátjaimért, arra ne számíts, hogy tartom a hátam helyetted is. Őszinte vagyok. Ami a szívemen az a számon, mindezt anélkül, hogy túlizgulnám a következményeket vagy mások lelki állapotát... de héé... legalább én jól érzem magam..



Ami zavar bennem másokat

Az őszinteség éppen annyira jó dolog, mint amennyire bántó is tud lenni. Konkrétan nem érdekel, hogy másoknak belegyalogolok-e az érzéseibe sőt elkeserítelek még csak rosszul sem alszom utána.
Szeretek rájátszani a dolgokra, hogy végül senki se tudja, hogy pontosan mi lehet a fejemben.
Sokan mondták már, hogy egy önző rohadék vagyok, amit most vagy elhisz az ember vagy nem. Alapvetően nem érzem magamnak Jézus szerepét, hogy mindenki minden problémáját a sajátommá tegyem. Ehhez valószínűleg az is hozzájárul, hogy nincs testvérem, így nem kellett megtanulnom osztozkodni se a dolgaimon, se a figyelmen.
Betegesen féltékeny is tudok lenni. A 'leszarom' életvitel mögött ez is jelen van ám. Ne adj rá okot, hogy meginogjon a bizalmam.


Életem története

A szüleim London szélén éltek, amikor én megszülettem.
Az otthonunk egy a 18. században épült kúria volt, amit anyám kapott örökségként a nagyapjától, amikor meghalt. A házhoz tartozó több hektáros telek kellő biztonságot nyújtott, hogy a kíváncsi szemek ne láthassanak be az életünkbe. Mint a legtöbb aranyvérű család mi is rendelkeztünk házimanókkal anyám azonban mindig különös figyelmet fordított arra, hogy ők is otthon érezzék magukat, ne pedig börtönben.
Amíg apám főállású kviddics játékos volt mi mindig elkísértük a meccsire akármilyen messzire is kellett utaznunk.
Amint 4 éves lettem megkaptam az első gyerekseprűmet. 1-2 méterre tudott csak emelkedni a föld fölé és egy kényelmes kocogótempónál nem tudott gyorsabban menni, anyám mégis egy akkora sisakot húzott minden alkalommal a fejemre, hogy szinte ki se látszódtam alóla. Állt is a bál emiatt gyakran... "Hogy fogja így megtanulni?" " 4 éves!!" "Annál jobb, ilyenkor még biztosan nem félnek." "4 ÉVES!!".
Persze, ha anyám valamiért nem volt otthon sosem használtunk védőfelszerelést. Szegénykém.. sosem fogja megtudni hányszor törtem el az orromat..
Mivel anyám nem dolgozott, így otthoni oktatásban vettem részt 11 éves koromig. Legendás lényekről tanított, alapfokú mágiaelméletet olvasott fel, bájitalokat főzött, a pálcakészítés történelmét ecsetelte. Rendszeresen vitt el az Abszol Útra, hogy együtt vásároljunk alapanyagokat és a pálcaboltok kirakatában kiállított darabokat jellemezzem. Rendesen előkészített mindenre, amire csak szükségem lehetett az első évben. Sőt még annál is többre.
Eközben apám a sportolói karrierről edzői mezre váltott, akkoriban 9 éves lehettem és amikor csak tehette elvitt magával az edzésekre. Repülni nem repülhettem, de órákon át képes voltam nagy csillogó szemekkel bámulni a magasban suhanó alakokat. Rendszeresen odajött hozzám.. "Na mi leszel ha nagy leszel?" "Kviddics játékoooos!!"
Mintha csak belém akarta volna fixálni, hogy ne hagyjam veszni az örökségét. Aki éppen nem repült azt odaültette mellém, hogy hosszasan magyarázzák nekem, hogy miért jó ez a sport.. nem mintha győzködésre lett volna szükségem. Az első pillanattól kezdve imádtam.
Az iskola miatt úgy éreztem, hogy kinyílt előttem a világ. Voltak családi barátaink, de ez egy nagyon új szint volt... szülők nélkül rengeteg korombelivel. A süveg nem sokat gondolkozott mielőtt a Mardekárba osztott apám nyomdokait követve. Erre pedig rettentően büszke voltam. Az első két év szinte eseménytelen volt. Remekül teljesítettem az órákon, semmi nem jelentett különösebb kihívást, így a taknyos kölykök mit csinálnak? Mindent, amit nem szabad. Hamar megtanultam csúszdává változtatni az egyébként sem túl kedves lépcsőket, folyamatosan káromkodó madarakkal üldöztettem a lányokat. Annyiszor voltam büntetésben, hogy megszámolni sem tudnám. Anyám iszonyatos rutint szerzett rivallók megfogalmazásában, de mindegyik hátterében, a kisbetűkben ott volt apám nevetése.
A harmadik iskolai évemtől játszottam a Mardekár kviddics csapatában, mint terelő. Ez ugyan a tanulás mellett az energiáim nagy részét lekötötte, de nem annyira, hogy ne kerüljek rendszeresen bajba.. tudjátok csak a megszokás kedvéért. Néhányszor próbáltak megfenyegetni a csapatból való kitiltással, de minden nagyképűség nélkül... na jó talán egy kicsivel túl jó voltam ahhoz, hogy ezt megtegyék.
Minden jól ment... talán túl jól is...
Amikor tavaly hazautaztam karácsonykor csak apám várt haza. Napokig hazudott, hogy anyám hol van.. aztán kifogyott a lehetőségekből. Anyámat megátkozták.. és mindenki tehetetlenül toporgott az ügy előtt. Nem kaptunk fenyegetőlevelet, nem utalt semmi egy elkövetőre. Az orvosok azt mondták, hogy szerintük elrontott egy bájitalt... de ez lehetetlen.. ő rutinos volt.. sosem nyúlt mellé.
Mégis ott volt... élet és halál között táncolva. Mozdulatlanul, csukott szemekkel... jelen és mégis távol.
Amikor visszatértem az iskolába (minden tiltakozásom ellenére) nem találtam önmagamat.
Napok teltek el, majd hetek és semmi sem történt.. konkrétan semmi.. lassan kezdtem úgy érezni, hogy minden könyvet elolvastam, amit csak lehetett.. egészen addig..
"Az ő vére legyőzi az átkokat. Az övé, aki legyőzte a halált.. ha vér önként adatik visszatér, aki a fátyolba gabalyodik."
Potter.
Az ő vére kell.
Ekkor jött képbe Ő.
A kis Lily Potter.. azokkal a naivan csillogó szemeivel.
Csak el kellett érnem valahogy.. hogy közel kerülhessek hozzá.
Egy fogadással kezdődött, egy verekedéssel folytatódott, majd egy egyezség követte.
De lehet, hogy az a csók mindent tönkretett?


Ha tükörbe nézek

Kb 180 cm magas vagyok.
Alapvetően vékony-szálkás a testfelépítésem. A roxforti koszt ellenére a sok edzésnek köszönhetően alacsony a testzsír százalékom.
A hajam sötétbarna és egyenes. Nem szeretem ha túl rövid, de azt sem feltétlen ha a vállamig ér, de erre azért néha van példa.
A szemeim sötétbarnák, ezt az édesanyámnak köszönhetem.
Az állvonalam éles, ami a lányok szerint "ohh merlin kegyelmezz" kifejezetten előnyös.


Családom

Édesapám
Marcus Flintről már biztosan hallottál. A roxforti éveiben a Mardekár kviddics csapatának kiemelkedő szereplője volt, először terelőként majd néhány éven keresztül csapatkapitányként is. Így nem is csoda, hogy az iskola után is a sportra tette fel az életét. Kiskoromban még aktívan kviddicsezett egy igen neves csapatban majd edzői szerepkörre váltott, amiben a mai napig tevékenykedik.
Ő tanított meg repülni, ő tanított meg játszani.. és 6 évesen arra, hogy hogyan kell másokat sportszerűen lerúgni a seprűikről. Talán ezért lettem én terelő és nem hajtó.


Édesanyám
Stephanie Elisa Montgomery. Aranyvérű családjának egyetlen örököse. A kemény nevelés, illetve nagyapám nézetei ellenére kifejezetten liberális felfogású maradt. Örökké képes volt megőrizni a jókedvét. Mindent és mindenkit optimistán köszöntött az életében. Sosem adott a pletykákra, szeretett mindenkit személyesen kiismerni és amíg nem adtak okot az ellenkezőjére mindenki a végtelen bizalmát élvezhette.
Hogy miért került valaki célkeresztjébe? Talán azért, mert szemben állt a családja évszázados elveivel... vagy talán olyasmibe keveredett az örökké mosolygó álarca mögött amiről én nem is tudok? Erre csak ő tudna választ adni.


Párkapcsolat
Lily Luna Potter. Most éppen. De csak kamuzunk... de psssztt...ti erről nem tudtok.



Apróságok

Amortentia
eső, frissen sült almáspite.


Mumus
édesanyám elvesztése, mert nem tudtam megmenteni.


Edevis tükre
Visszakapni azt, amim volt.


Hobbim
Talán furcsa lehet, de kifejezetten kedvelem a varázslényeket. Rengeteget olvasok róluk.


Elveim
Egyetlen embernek kell megfelelnem és az én magam vagyok, hiszen a saját lelkiismeretemmel nekem kell esténként békét kötnöm.
Mindenkinek joga van a saját döntéseihez.
Mindenki rohadtul azt csinál, amit akar.


Amit sosem tennék meg
Hazudnék ha a gyilkolást mondanám. Az én filozófiám szerint az ember bármire képes a megfelelő motivációval. Mindennek csak ára van.


Ami zavar
Amikor valaki minden áron rám akarja kényszeríteni a saját gondolatait és a saját elvei alapján akarja megszabni az én viselkedésemet.


Ami a legfontosabb az életemben
-A családom és a barátaim. Értük bármire hajlandó vagyok.
-Hogy mindent megtegyek. Nem akarom megbánni azt, hogy valamihez nem voltam elég bevállalós.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Mások véleménye.


Amire büszke vagyok
Minden, amit eddig elértem. Minden amit eddig megtettem és az összes döntésem, amit nem gondoltam túl. Inkább bocsánatot kérek, mint engedélyt.


Ha valamit megváltoztathatnék
Bármi, Haver nézz rám... mégis min akarnék változtatni?


Így képzelem a jövõmet
Mindigis a sportban képzeltem el a jövőmet. Talán a mai világban ennél biztosabb nincs is, hiszen akármilyen irányba is fordul a politika.. egy jó kviddicsmeccs mindenkinek lecsúszik a torkán.


Egyéb

  • A mardekár kviddics csapatának terelője vagyok.
  • Megdöbbentő, de kifejezetten jó tanuló vagyok.




Felix Mallard.


Lily Luna Potter varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

Caelum Flint 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


Caelum Flint Empty
Alina Scamander
Hétf. Jan. 02, 2023 11:34 am
Kedves Caelum!


Eddig mondhatni mesebéli, könyvbe illően tökéletes életed volt. Jó élet, szerető szülők, tehetség, kiváló tanulmányi eredmények és persze barátok, vagyis remeg szociális élet; de ahogy a történetekben lenni szokott: a dolgok itt, ilyenkor, a felhőtlen boldogság állapotában tudnak nagyon félresiklani.
Veled (vagyis édesanyáddal, inkább) is így történt, még ha pontosan nem is tudod, hogy mi és hogy.
Persze, megoldhatatlan problémák nincsenek, elméletileg legalábbis és ennek mentén hiába mondtak neked bármit te sem adtad fel. Hogy is tehetetted volna? Egy Édesanya mégis csak egy Édesanya. De vajon mit és mennyit ér meg neked az egészsége?
Mit kell majd beáldoznod?
Mert ha jól értem, ami eleinte csak érdeknek, fogadásnak és megannyi másnak indult elkezdet eszkalálódni valami nagyobbá, kiismerhetetlenné, olyasmivé talán, amit egyelőre még te magad sem vagy hajlandó beismerni.
Sok kérdésem volna még, ám a legtöbbjük költői, így nem hagyom itt őket, mert csak az idődet húzná feleslegesen. Az előtörténet tetszett, szinte olvastatta magát, mire észrevettem, már a végére is értem. Nincs más tehát hátra, mint kijelenteni azt, hogy elfogadlak, foglald le azt, amit le kell, aztán irány a játék tér  Lily (és a bonyolult kapcsolatotok) már biztosan türelmetlenül vár.  Caelum Flint 3436709037

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: