Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Coraline Avery

Coraline Avery


Griffendél hajtója

Coraline Avery Giphy.gif?cid=790b7611207160346d5f9f860bc39d63685972f82ebb4f5e&rid=giphy

Elõtörténet :

Játszótér

Multik :

Möj-sereg

Playby :

Hannah Alligood


27


Coraline Avery Empty
Coraline Avery
Kedd Aug. 04, 2020 3:24 pm

Coraline Milou Avery

Cora, Lil



"Well, sometimes home is a person..."



Nem: Leány

Kor: 9 év (majdnem 10 ám!)

Vér: félvér

Születési hely: Hága, Hollandia

Iskola/ház: Fogós kérdés, javarészt a Roxfort udvarát mondhatom magaménak

Munka: Unaloműző

Családi állapot: Küszöbön felejtett?

Patrónus: Ha én választhatok, akkor egy T-rex lesz, csak mondom...

Pálca: Még nincs


Hintázás

A pszichológia könyvek magasan vannak, azoknak még nem jártam a végükre, de ami késik, nem múlik. Gyerek vagyok, pont olyan, mint más. Érdekel minden IS, szeretem megfogdosni, ami érdekel, mert igen a kezemen tartom a szemem, csak nem látszik. Mindig sietek valahová, és ha sietek, akkor szaladok. Néha elesek, nincs ezzel gond, csak előfordul, hogy a nadrágom bánja.
Nem félek az idegenektől, amíg nem beszélgetsz valakivel, az idegen, ha visszaköszön, akkor már nem az. Jó, azért nem ejtettek a fejemre, a cukros bácsinak nem dőlök be. Sok trükköt ismerek, szóval nehéz átverni, vagy hazudni nekem. A Fogtündéres meséket sose értettem, miként veszik be más gyerekek, annyira egyértelmű, hogy ilyesmi nem létezik.
Ragaszkodom a terveimhez, már amikor vannak, nem véletlen találok ki valamit. Corie szerint teszek néha olyan megjegyzéseket, amik nem illenek egy gyerekhez, de mivel gyerek vagyok, és én mondom őket, így ez furcsa számomra. Sokszor grimaszolok, ha valami nem tetszik, mert ha visszaszólni nem lehet, az arckifejezésemet nem veheti el senki. Azt hiszem. Eddig nem volt példa ilyesmire.


Fogócska

Nos, azt hiszem minden nagy feltalálót a kudarcai határoznak meg leginkább, éppen ezért kevéssé estem kétségbe, miután tegnap Rick egy fiók mélyére zárta a pillanatragasztót. Ehhez persze lehet ahhoz is némi köze, hogy az ő szavaival élve: a legjobb két pár zokniját ragasztottam össze. Szerettem volna neki megmagyarázni, hogy szívesebben varrtam volna, de a tű és cérna készletet meg nagyjából öt napja zárta el, így maradt a tartalék megoldás, de láttam az arcán, hogy nem ez a megfelelő pillanat. Mély levegőt vettem, és inkább ráhagytam, mint az esetek nagy részében.
A takaró alatt fekve, fejemen a fénygenerátor 2.0-val, ami segített megvilágítani a vázlatfüzetem. Erre mondjuk büszke voltam, bár az első verzió még öngyújtóval készült, és majdnem odalett a takaróm, meg a hajam… utóbbi kicsit zavaróbb lett volna, de nem vészes. Igazság szerint egy úszószemüveg két lencséje közötti részhez erősítettem jó pár méternyi szigetelőszalaggal egy nagy fényerejű zseblámpát. Rick szerint irtó hülyén nézett ki, de zsenialitása előtt kénytelen volt fejet hajtani, elvégre funkcióját teljes mértékben betöltötte. Mondjuk előfordult, hogy pirosabb orral feküdtem le, mint szándékomban állt volna.
Cornie mellett egyébként az ilyesmik szükségtelenek voltak, sose küldött még el aludni, ha hajnal kettő körül még filmet néztem, akkor sem, most meg napok óta nem is láttam. Csupán azért kellett, mert a takaró alatt voltam biztonságban az ágy alatt lapuló szörnytől, amit természetesen sose láttak a felnőttek. Hank szerint azért, mert a felnőttek nagy részének csukva van a korona csakrája, és ezért nem nyitottak a spirituális dolgokra, szerintem Hanknek nem csukva van, csupán egy-két kerék hiányzik belőle.
Szóval az ágyam alatt igenis lakott valami, bár azon se lepődtem volna meg, ha egy méretesebb patkány lenne, elég lepukkant volt a motel, ahová ezúttal hozott Rick. De itt legalább volt saját szobám, és nem kellett hallgatnom a horkolását, vagy a furcsa motyogást, amikor egy papírdaraboz beszélt, mint aki be van csavarodva. Voltak hóbortjai, amit sose lehetett megszokni, míg sok más egész könnyedén kezelhető volt. Most például tudtam, hogy kártyázni van, mert nagyon feszült volt, mielőtt elindult, és még csak arra sem figyelmeztetett, nehogy kinyissam az ajtót idegeneknek.
Nem is baj, a hatalmas leszámolás ideje elérkezett, jobb, ha ennek a vérengzésnek nincsenek szemtanúi. Már mindent előkészítettem, és részletes haditervet állítottam össze, ma éjszaka kettőnk közül csak egy valakinek lesz maradása. Vagy nekem, vagy a szörnyetegnek.
Amikor meghallottam ismét az ágy alól a hatalmas karmok zörejét, ahogy végig húzza a koszos padló deszkáin, becsuktam a vázlatfüzetet, és magamhoz vettem a fegyverem. Rick hatalmas zoknijait kiválóan meg lehetett tölteni kavicsokkal, és a felmosó nyelére erősítve pont alkalmas volt a küzdelemre. Nem is értem, hogy akadhatott ki azon, hogy még jobban felhasználhatóvá tettem őket, mint ahogy ő valaha hasznosította. Bal kezemre egy kisebb párnát húzta a huzatának segítségével, hogy így verjem vissza az esetleges ellentámadásokat, bár a legjobb az lenne, hogy gyorsan lesújtok lesből, és valós küzdelemre nem is kerül sor. Kevés esélyt láttam erre, épp ezért a pajzsot se hagyhattam ki a tervből.
Mély levegőt vettem, fülemben éreztem a szívem dobogását, de a kaparászó karmokat így is hallottam. Láttam magam előtt a csatateret, az apró szobácskát, és mintha valahonnan az Álomháború betétdala szűrődött volna ki, bár meglehet, hogy én dúdoltam. Aztán mint a rugós bicska, kipattantam az ágyból, feltéptem az olcsó matracot, amin eddig kuporogtam, és a lécek közé ugorva lecsaptam. A hatalmas robaj közepette hallani véltem a reccsenést, amivel két léc is elengedte magát, de a háborúban vannak áldozatok. Tekintetem a fénygenerátor 2.0 segítségével a földet pásztázta, ahol lecsaptam, hogy sikerült-e végérvényesen ártalmatlanná tennem, amikor valami furcsa mágiát használva egy villámot dobott a szobába. Vagyis annak tűnt, mert hirtelen fény árasztotta el az egészet, én pedig teljesen megvakultam tőle. Úgy öt másodpercre.
- Cora! Mégis mi a fenét művelsz?! Ezt gyorsan össze kell raknunk, mielőtt hozzá írják a számlához. - Hallottam Rick fáradt hangját az ajtóból, de nem lehettem benne teljesen bizonyos, hogy nem trükkről van szó!
- Azonnali válasz! Mikor fizetünk? - Szegeztem neki a fegyverem tompábbik végét, ha nem tud felelni, akkor csakis a szörny lehet.
- Csak ha muszáj. - Tolta el mutatóujjával a fanyelet, majd elindult a szivacsért. - Gyerünk, szállj ki onnan és pakoljunk össze. Fél óra múlva indulunk.
Sóhajtottam, és kimásztam a rácsok közül, még csak vitatkozni se akartam, hogy nem szoktunk ilyen hamar költözni. Egyszerűen éreztem, a szörny halott. Nincs okom aggódni, bárhová megyünk, nem fog már követni, nem zavarja az álmaim. Semmi sem látszott a törött léceken kívül, és ahogy Rick megigazgatta, hamarosan már azokat se lehetett észrevenni, én mégis tudtam.


Buborékfújás

Három évesen lerajzoltam magam, nem a legjobban sikerült, de nem változtam azóta se sokat. Van egy fejem, meg két kezem és lábam, a hajam barna, mint Ricknek. Szerinte a göndör fürtjeim az algára hasonlítanak a Spongyabobban, nehéz eldönteni, de tőle ez valószínűleg bóknak számít. A szemeim is barnák, bár ez azon a rajzon nem annyira látszott, mert csak narancssárga és fekete ceruzám volt. Hogy milyen magas vagyok, azt utoljára egy londoni iskolában mérték meg, úgy fél éve, akkor 132 centiméter voltam, de lehet azóta nőttem. Igazából egyszerűen gyereknek nézek ki, azt hiszem.


Papírsárkány eregetés

Godric Avery
Sose szólítottam apának, nagyjából hat éves koromig azt se nagyon tudtam, mit jelent ez a szó. Mindig is Rick volt számomra, aki vicces, kedves és vigyáz rám, meg Corniera. Nem tűnt fel, hogy ez furcsa lenne, mert rajtuk kívül csak néhány felnőttel találkoztam, de egy-két hétnél sehol se voltunk tovább, szóval magamtól kellett rájönnöm, mit takar a szó. Most már nagyjából értem, miért nem tanították meg soha.
Rick nem volt éppen példakép, és biológiailag valóban az apám, de a nevelés távol állt tőle, inkább kis felnőttnek tekintett, akivel együtt jön-megy, és néha a segítségével pénzt kereshet. Nos, a munka sose állt hozzá közel, jobb szeretett kihazudni magának némi pénzt, vagy bármit, amire szükségünk volt. Attól függően, hogy éppen mi volt épp hasznos, változott a viszonyunk, hol a húga, fogadott gyereke, vagy csak egy talált kislány voltam. Igazság szerint játéknak fogtam fel mindig, eszembe se jutott, hogy ilyesmit nem lenne szabad csinálni, mindig ezt csináltuk.


Cornelia Dolman
Cornie nagyobb gyerek volt, mint amekkora én vagyok most, pedig csak tíz éves leszek. Gyakran beszélt magáról harmadik személyben, csilingelő hangon, nagyokat kacagva, és jókat lehetett játszani vele. Nagyon szerettem, de őt se szólítottam anyának, ő se hivatkozott magára eképpen.
Mindig csirkefalatokat sütött, ha éppen olyan helyen aludtunk, ahol volt konyha is, bár gyanítom inkább azért, mert egyszerűen ezt imádta a legjobban. Kiskacsát csinált a kezéből, és úgy mesélt esténként egy olyan világról, ahol a varázslat igazi, és mindennapos. Kicsit furcsállottam, mert közben Rick mindig csak horkantott, mintha az a hely borzasztó lenne, pedig elmesélve szórakoztatónak tűnt.
Néhány héttel ezelőtt leugrott a boltba jégkrémért, azóta sem láttam. Előtte kiabáltak Rickkel, de ez se volt újdonság, sokszor vesztek össze mindenféle felnőttes dolgon, amit meg se próbáltam érteni. Egyszerűbbnek tűnt így.


A küszöbön túliak
Amikor Rick azt mondta, hogy megmutatja Cornie meséjéből ismert világot, azt hittem csak ugrat, mert egyáltalán nem olyan helyre mentünk, ami hasonlított volna rá. Egyszerű városka, egyszerű házzal, gondolom egyszerű emberekkel mögötte.
Letérdelt elém, és azt mondta, hogy az ajtó mögött lakó majd gondoskodik rólam, amíg vissza nem jön. Hazudott, folyton hazudott. Nem sírtam, végtére is nem először fognak egy idegen felnőtt gondjaira bízni, és itt kert is van, legalább nem olyan, mint Hank lakása, amiben zöldülnek a falak. Persze egyáltalán nem azért, mert olyan színűre festette volna.
Szóval fogalmam sincs, hogy az ajtó mögött lakó milyen ember, sose láttam még, abban se vagyok biztos, hogy Rick ismeri-e egyáltalán, és nem csak találomra választotta. Lehet holnapra már egy lelencdében éjszakázom. Azt olvastam, hogy azok egészen barátságosak már mostanra, nincs kényszermunka se, vagy ilyesmi. Remélem azért előtte kapok reggelit, mert arról persze Rick megfeledkezett. Megint.


Homokozás

Amortentia
Csibefalat és sültkrumpli, ananász, cigaretta


Mumus
Sötét.


Edevis tükre
Egy kiskutya! *o*


Hobbim
Nincsenek kifejezett hobbijaim, Rick megtanított kártyázni, meg csalni. Főleg csalni. Cornieval pedig sokat ugrálóköteleztünk, azt szeretem, meg más játékokat is.
Szívesen gyűjtök szöcskét-bogarat-gyíkot-békát a fűben, és aztán megmutogatom mindenkinek, akivel csak szemkontaktust tudok teremteni. Jó, annak is, akivel nem.
Szoktam olvasni, nagyjából bármit, amit elérek a könyvtárban. Talán ezért van, hogy mindent tudok az akvarisztikáról, pedig halat csak tányérban láttam eddig közelebbről.


Elveim
Azok mik? Eddig általában azt csináltam, amit mondtak, szóval mostanában is effélét tervezek.


Amit sosem tennék meg
Nem ennék csigát. Cornie imádta, de ha csak rágondolok… brrr...


Ami zavar
A zöldségek jelentősége, a brokkoli például biztos nagyon egészséges, de egyáltalán nem finom. A borsóval és répával még kiegyezem.


Ami a legfontosabb az életemben
A reggeli kakaó, azt sose szabad elfelejteni.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Az esti fogmosás, csak macera.


Amire büszke vagyok
Tizenhárom mályvacukrot tudok egyszerre a számba tenni, ezzel még Ricket is lepipáltam.


Ha valamit megváltoztathatnék
Elmennék Cornie helyett a boltba, biztos eltévedt visszafelé jövet, sose tájékozódott túl jól.


Így képzelem a jövõmet
Nem is tudom, talán hajóskapitányként, az izgalmasan hangzik!


Egyéb
Kiváló a nyelvérzéke, az angol mellett hollandul és franciául is beszél, mivel élete nagy részét utazással töltötte a szülei mellett.


Hannah Alligood


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Coraline Avery Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Coraline Avery Empty
Gilbert Ollivander
Szomb. Aug. 08, 2020 11:26 am

Coraline Avery 3xPjsQ

Kedves Cora!


Hatalmas megtiszteltetés elbírálni az oldal hivatalosan legfiatalabb karakterét Very Happy . Kevesen mernek vagy akarnak kisgyerek karaktert vállalni, szinte már az is ritkaságnak számít, ha valaki 15 évnél fiatalabb roxfortos diákot alkot - az pedig végképp, ha még hitelesen is jeleníti meg egy kisgyerek rendkívül bonyolult lelki világát. Pedig micsoda remek karakterek születhetnek a fiatalabbak között is, erre itt vagy te remek példaként! Cuki, eleven, egészségesen rossz, kreatív kislány vagy, azt hiszem, a küszöb túloldalán lakók nem fognak unatkozni melletted... És te sem mellettük, habár eddig sem volt éppen eseménytelen az életed, a te korodban a legtöbben játszótérre járnak kalandozni, nem pedig motelről motelre hurcolják őket. Eddig nem sok felelősségteljes szülőfigura volt jelen az életedben, valószínűleg te még nem is tudod, hogy hiányolnod kéne egy igazi apát vagy anyát. De sebaj, mert most két apukát is nyertél, akik nem fognak idegenek küszöbén hagyni és az ágy alatti szörnyekkel is segítenek majd megküzdeni.
Futás foglalózni Very Happy !





I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: