Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Orion S. Sørensen

Orion Sørensen


Roxforti professzor

Orion S. Sørensen 3c6dec59fffcd7ad7b035e6affaffc0b

Lakhely :

Amerre fúj a szél


Multik :

Möj sereg

Playby :

Chris Evans


28


Orion S. Sørensen Empty
Orion Sørensen
Hétf. Ápr. 13, 2020 1:43 am

Orion Silas Sørensen

Ori, Rio, Sil



"Without the dark, we'd never see the stars..."



Nem: Férfi

Kor: 36 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort [Mardekár] (1995-1998),
Durmstrang (1998-1999),
Beauxbatons (1999-2000),
Ilvermorny [Thunderbird] (2000-2002)
Salem University of Magic - Asztrológia szak (2002-2007)

Munka: Asztrológia tanár

Családi állapot: Esélytelenek nyugalma

Patrónus: Axolotl

Pálca:Égerfa, főnixtoll mag, 13 hüvelyk, merev





Nap a Vízöntô jegyében

Mindig igyekeztem úgy élni, ahogy jónak gondoltam, tovább vinni a szüleim példáját, nem ártani másnak, nem beleártani magam más dolgába. A mai napig szeretek a melegebb napokon belelépni a pocsolyákba, de az eső se nagyon tart vissza eme tevékenységtől. Gyerekként kakaóból volt a bajszom, manapság ügyelek, hogy a szakállam ne legyen kakaós. Igen, a kakaó maradt.
Ha fúj a szél, kitárt karokkal szaladok, mintha repülnék, és lehemperedem a hosszú fűbe, nem zavar se a kosz, se a hangyák. Fújok buborékot, akkor is, ha nem kér meg rá egyetlen gyerek sem, csak a magam szórakoztatására. Nem lépek a járda repedéseire, mert tudom, hogy cápák úszkálnak bennük. Ha eltévesztek valamit, megvonom a vállam, és elfogadom, hogy nem vagyok tökéletes, viszont, ha megbántok valakit, bocsánatot kérek.
A beszélgetéseket jobb szeretem folytatni, mint elkezdeni, de mindenhez van egy jó történetem. Tudom, hogy hol nőnek a legillatosabb virágok, mitől kék az ég, és miről szól a madárcsicsergés, de az ilyen titkokat csak különleges alkalmakkor árulom el valakinek. Egyáltalán nem zavar, ha kinevetnek, sokkal jobb, mintha bármelyikünknek sírni volna oka.
Szeretem az embereket.
Bizonyos távolságból.


Aszcendens a Szûz jegyében

Megfontolt őrült, következetes eszelős, vagy valami ilyesmi. Inkább rendszeres káosz, mint rendszerezett. Felmérem a helyzeteket, aztán belevetem magam. Csak azért se, csak azért is. A két véglet között hullámzom, nem zavartatom magam.
Látom mások hibáit, és sokszor szóvá is teszem. Látom a sajátjaimat is, ezeket magamnak jegyzem meg. Sokszor. Folyton. Inkább megelégedő vagyok, mint elégedett. Főként magammal.
Nem iszom mások poharából, és zavar, ha evés közben néznek, de nem esznek velem. Úgy pakolom a futószalagra a megvásárolandó dolgokat, ahogy a szatyorba fogom pakolni őket. Otthon aztán a lakás bizonyos pontjain szétszórom, néha funkció, néha hely függvényében. Többször vagyok ironikus, mint nem.


Hold a Vízöntô jegyében

”Túlérzékeny, sokat sír, nem látszik benne a tiszta Black vér.” Ha annyiszor hallhatod ezeket a szavakat, ahányszor csak beteszed a lábad a hatalmas családi birtokra, megtanulod nem figyelembe venni. Úgy bújócskázni a többi gyerekkel, és mesélni nekik az otthonodról, hogy nem veszel tudomást a felnőttek bíráló tekintetéről. Ha elégszer hallod, ahogy a szüleid kiállnak érted, megtanulod, hogy a felnőttek nem egyformák, és nincs miért szégyenkezned, még ha más is vagy, mint a többiek.

“Te mit szeretnél?” Ha egy gyereket úgy kezelnek, hogy van választása az őt érintő kérdésekben, nem válik felnőtté, de megtanulja mérlegelni a dolgokat. Az apám arra tanított, hogy nincs lehetetlen, az anyám pedig számtalan alkalommal bebizonyította. Választhattam, hogy hol szeretnék iskolába járni, hogy elutazom-e velük, ha menniük kell, a legtöbb fontos kérdésben kikérték a véleményem. Kivéve, a ‘98-as csatánál, ott nemes egyszerűséggel hazaküldtek. Felnőtt fejjel értem, gyerekként azt gondoltam, tehetnék én is valamit, ott lenne a helyem, mellettük kellene lennem.

“Fiam…” Sose tudta befejezni apa ezt a mondatot. Sose kellett neki. Már akkor értettem, amikor egyedül jött haza. Akkor megfakult a tavasz minden színe, az illatok megkoptak, és szürke lett az ég, savanyú a málna. Úgy öleltem át, mintha félnék, hogy a következő pillanatban ő is eltűnik. Mellette álltam a temetésen, és akkor is, amikor a nagypapa kiabált vele, hogy nem vehet ki az iskolából, a Roxfortban kell befejeznem a tanulmányaimat. Nem szólaltam meg, csak fogtam a kezét, és álltam. Fel se emelte a hangját, sose volt olyan ember, akit igazából ordítani hallottam volna, maximum örömében emelte fel a hangját, nem erőfitogtatás képpen.

“Mi lenne, ha…” Nem szeretem a feltételes módot, fiatalabb koromban se szerettem, olyan, mintha nem mernénk megtenni valamit. Nincs okom félni a holnaptól, és kipróbálhatok bármit, mindig így éreztem. Négy iskolában tanultam a varázslást, a legkülönbözőbb módokon, sokféle embertől, még több féle módszerrel. A kudarc nem valaminek a vége, hanem a kezdete egy második, vagy sokadik körnek. Bármennyire próbálok visszaemlékezni, egyszer se hallottam a szüleimtől, hogy csalódtak bennem, vagy szégyellnek, pedig eleven gyerek voltam, és rosszalkodtam, mint bárki más.

“Nem lehettek barátok.” Csak azért is. Mit számítanak a sálak és címerek színei, nem azzal azonosítom magam, ahogy másokat sem. Azt tanultam, hogy tettei mutatják meg az ember igazi értékét, vagy valami egészen hasonlót. A nevek másodlagosak, a színek is, még csak meg se tudnám mondani, mi volt az első igazi beszélgetésünk témája, bár valószínűleg Misty Jefferson elképzelhetetlenül nagy mellei. A tavaszi kiránduláson kék blúzban volt, ami szinte pattanásig feszült rajta, sose felejtem el azt a képet, amikor láttam szaladni…

“Vigyázz magadra!” Mindig így köszönt el apa, sose tiltotta egyetlen utam sem, csak annyit kért, hogy ne essen bántódásom. Apró kérés, nagy feladat. Megpróbálom általában megtartani. A kedvéért, mert tudom, hogy ez mennyit jelent neki. Talán ezért döntöttem úgy, hogy visszatérek Angliába. Nem a jó emlékek hoztak vissza, vagy a régi barátságok. Kicsit a nagybátyám keze is benne van a dologban, bár az ő játszmájában nem kívánok gyalogot játszani. Aztán meg lehet, nem lesz más választásom...



Vénusz a Bak jegyében

Magasságomat apámtól örököltem, általában az emberek fölé magasodom, ha kihúzom magam, de ezzel csak akkor foglalkozom, ha muszáj. Hajam világosbarna, néha szőkére szívja a nap, legtöbbször rövidre vágatom, de volt már egészen hosszú is. Íriszem óceán kék, akár édesanyámé, tekintetem is olyan távolba révedő legtöbbször, mintha folyton töpprengenék valamin, pedig legtöbbször csak elbambulok.
Arcvonásaimat legtöbben markánsnak neveznék, én csak arcnak hívom, meg jézusmáriatekivagy-nak egy hosszabb éjszaka után. Sokszor meghagyom a borostám, vagy inkább rövid szakállat, mert borotválkozva úgy nézek ki, mint egy kopasz kölyökmacska. Ruházat terén a bármi, amit a neten meg lehet rendelni és nem kell személyesen érte menni márka híve vagyok, és nagy rajongója. Néha a családtól kapok nyakkendőt és zoknit, a hálátlan kölykökkel ellentétben megbecsülök őket, és kifejezetten szeretek ruhát kapni. Addig se nekem kellett válogatni alapon.


IV. ház a Nyilas jegyében

Édesapám
Nap a Halak jegyében - Silas Sørensen: Nem csak a nevét örököltem, de nézőpontjait is átvettem nagyrészt. Nemes, a szó nem csupán előkelő értelmében, de viselkedésben, és az emberekkel való bánásmódban is. Mindig példa volt előtte, de sose várt el hatalmas dolgokat, a hibáimmal együtt szeret, és elfogad. Pedig ezekből nincs kevés. Most is a családi birtokon él, Grinda szigetén.


Édesanyám
Nap a Nyilas jegyében - Lyra Black: Tehetséges boszorkány, mint ahogy az a Black család tagjától elvárható.
Nagynevű, aranyvérű férjet választottak számára, ő pedig hozzáment, ahogy az a Black család tagjától elvárható.
Hogy ezután mégis harcolt a Főnix Rendjének oldalán, az talán kissé meglepőbb... Számomra nem, nekem mindig nemeslelkű, rózsa illatú, határozott nő marad. Anya, aki babusgat, puszival gyógyítja a sebeket, esti mesét olvas, de megszid, ha rossz fát teszel a tűzre. 14 éves voltam, amikor elhunyt. Túl fiatal, hogy ne maradjon nyoma, épp elég idős, hogy szép emlékeket őrizhessek róla.


Húgom
Nap a Mérleg jegyében - Norma Sørensen: A húgom tíz évvel fiatalabb, és mégis érettebb nálam. Sokat tanulunk egymástól, mert a testvérek ezért vannak egymás mellett, még ha ő utálja is az ilyesféle fejtegetéseket. Most éppen úgy néz ki, mint ahogy anyára emlékszem. Gyönyörű, határozott, kedves, de korántsem szelíd. Legalább annyi helyen járt már a világban, mint én, néha keresztezzük egymás útját, nem mindig szándékosan. Szeretem, különleges helyet foglal el a szívemben.


Sárkányfej az Ikrek jegyében

Amortentia
Fenyő, csokoládé, szappan.


Mumus
Az anyai nagyapám


Edevis tükre
Elismerés a családomtól.


Hobbim
Szeretek élni, zenét hallgatni, hamisan énekelni a zuhany alatt, sétálni cél nélkül, és csak úgy megnézni akár egy mesét is a moziban. Bármit szívesen kipróbálok, ami keresztezi az utam. Szóval bármi lehet éppen a hobbim, ami csak megtetszett...


Elveim
Egyszer élunk, de ha jól csináljuk, az egy elég.


Amit sosem tennék meg
Nem ítélek első látásra, szeretem megismerni az embereket, mielőtt véleményt alkotok.


Ami zavar
Ha skorpiónak néznek. Emberek, ugyanmár!!!


Ami a legfontosabb az életemben
Hogy elégedett legyek magammal.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Szabályok


Amire büszke vagyok
Iskola elsőként végeztem.


Ha valamit megváltoztathatnék
Nem is tudom, talán a nevemet, kicsit lányos.


Így képzelem a jövõmet
Folyton úton, talán egy bájos nő társaságában.


Egyéb
Meg tudom nyalni a könyökömet.


Chris Evans


Vissza az elejére Go down
Gilbert Ollivander


Törvényen kívüli

Orion S. Sørensen Tumblr_o2wuv7UYEF1ssiszvo7_r1_250

Lakhely :

Zsebpiszok köz


Multik :

úgyis tudjátok...

Playby :

Lin-Manuel Miranda


550


Orion S. Sørensen Empty
Gilbert Ollivander
Hétf. Ápr. 13, 2020 11:11 am

Orion S. Sørensen 3xPjsQ

Kedves Orion!


Te vagy az a karakter, akit egy napfényes tavaszi délelőttön a legjobb olvasni. Hirtelen kedvem támadt pocsolyákba ugrálni és buborékot fújni, bár hirtelen egyik sincs a közelben. Bárcsak több olyan ember élne a világon, mint te! A többség fel akar nőni, komoly felnőtt akar lenni és közben megfeledkezik az élet igazi értelméről és arról, hogy boldognak lenni nem egyenlő egy teli gringottsbeli széffel vagy a társadalom megbecsülésével, mert a boldogság nem kívülről, kézzel fogható dolgokból ered.
Imádtam a karakterlapod felépítését, te vagy a legvízöntőbb vízöntő és szeretnék helyetted is felháborodni, amiért bárki is skorpiónak mert nevezni. Te, mint skorpió? Viccnek is rossz.
Írj nekünk rengeteget, nevettess meg minket, bár én sosem foglak kiröhögni, csak veled nevetek majd - igazad van, sokkal jobb a sírásnál. Futás foglalózni (Chris Evans Orion S. Sørensen 492177702 ) és játszótársakat keresni!





I am one of those melodramatic fools, neurotic to the bone
No doubt about it

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: