Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

A takarítónéni fia

Dante Fortescue


Helios társulat

A takarítónéni fia 37e2cd077a2291897d245033947b71062a6537ae

Lakhely :

a színpadon

Elõtörténet :

A takkernéni fia

Playby :

Jordan Fisher


44


A takarítónéni fia Empty
Dante Fortescue
Csüt. Márc. 26, 2020 11:00 am

Dante Fortescue

Dante, "a takkernéni fia"



"Urak! Rövid az élet s kurtaságát
Aljasan tölteni túl hosszú volna..."



Nem: férfi

Kor: 20 év

Vér: félvér

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort & Griffendél volt, most varázsjogot hallgatok a Docendon

Munka: színész, egyetemi hallgató

Családi állapot: szingli

Patrónus: border collie

Pálca: körte, főnixtoll, 12 hüvelyk




Amit szeretnek bennem

Mivel az álszerénység egy rossz tulajdonság és szerencsére nem is vall rám, így azt hiszem, össze tudom foglalni, miket tartok pozitívnak a személyiségemben. Szeretem magamban, hogy nyitott vagyok, a családom mindig erre nevelt. Járj nyitott szemmel, hallgass meg másokat, figyelj a környezetedre, mert te is gyarapodhatsz ezáltal - ha egyszer lesznek gyerekeim, és remélem, hogy lesznek, akkor nekik is ezt fogom átadni. Ebből következik, hogy jó hallgatóság vagyok, nekem nem teher őszintén odafigyelni másokra és úgy gondolom, mások titkai biztonságban vannak nálam, kifejezetten megbízhatónak tartom magam.
Maximalista vagyok, szeretek mindent a tőlem telhető legjobban csinálni, mert ha az ember belekezd valamibe, akkor azt tegye teljes erőbedobással. Pozitívan állok minden kihíváshoz és alapvetően az egész élethez, optimistának nevezném magam és egyben nehéz letörni a lelkesedésemet, amit igyekszem másokra is átragasztani. Sokszor a fejemhez vágják, hogy túlságosan idealista vagyok, de én ezt nem tartom rossz tulajdonságnak, hiszek benne, hogy a világunk és a benne élők eredendően jók vagy jók lehetnek, ha teszünk érte. A színház mellett varázsjogot hallgatok az Akadémián, a jövőben környezetvédelmi joggal szeretnék foglalkozni - hallottál már róla, hogy milyen káros a természetre nemcsak a muglik tevékenysége, hanem a varázsközösségé is? Tudtad, hogy rengeteg mágikus lény a kihalás szélére sodródott az emberek felelőtlensége miatt?
Tájékozottnak gondolom magam a világ dolgait illetően. Szeretek olvasni, színházba járni, nyomon követem a napi politikát, szívesen hallgatok másokat arról beszélni, amiről nekem hiányosak az ismereteim. Persze az irodalom áll a legközelebb a szívemhez, azért szívesebben vitatkozom színművekről és esetleg filozófiáról, mint bájitaltanról vagy kviddicsről.



Ami zavar bennem másokat

Nehezen, vagyis inkább sehogyan nem tűröm az emberi lustaságot, mindenkitől a maximumot várom el és nem rejtem véka alá a véleményemet, ha szerintem valaki nem megfelelően teljesít a környezetemben. Képtelen vagyok hibázni, képes vagyok végkimerülésig és kiborulásig hajszolni magam. Ez alatt ne azt értsd, hogy sokat tanulok és csak a kávé tart életben a másnapi vizsgán. Tudod, én vagyok az, aki leharapja a fejedet, ha hozzám szólsz néhány perccel a vizsga kezdete előtt, harmadikig sírtam, ha nem K-t kaptam egy dolgozatra és addig nem megyek haza a színházból, amíg nem megy tökéletesen egy jelenet. Ha elrontok valamit, akkor dühös vagyok magamra. Ha nagyon elrontok valamit, akkor teljesen kikészülök. Nagyon bánt, hogy anyáék eleinte magukat okolták ezért, mintha az ő elvárásaiknak próbálnék megfelelni, pedig csak saját magamnak szeretnék. Nem értik, de nem is kritizálnak.
Nem tartom sokra azokat, akik a családnevük és a szüleik befolyása révén jutnak előre, tudom, hogy gyakran előítéletes vagyok olyanokkal szemben is, akik egyébként nem érdemlik meg, hiszen nem ők választották meg, hova szülessenek. Próbálok változtatni ezen, hiszen tudom, hogy ez is ugyanolyan rossz hozzáállás, mint megvetni a mugliszületésűeket, de az ember nem tud kibújni a bőréből.
A színházban különösen kellemetlen, de nem vagyok csapatjátékos, nem tudom elviselni, ha mások visszarántanak vagy valami nem alakul olyan tökéletesen a közös munkában, ahogy én elképzeltem. Nehezen alkalmazkodom a színházban azokhoz, akikkel még nem szoktam össze és az akadémiai páros vagy csoportmunkákat is utálom emiatt, jobban szeretem, ha csak rajtam múlik egy feladat sikeressége. Nem szívesen támaszkodom másokra, sokszor mondják, hogy túl független vagyok és meg kéne hallgatnom mások tanácsait. Nehezen viselem a kritikát, bár meghallgatom, de hajlamos vagyok éretlenül és szörnyen kezelni. Nem arra haragszom igazán, aki megfogalmazta, sokkal inkább magamra, azonban a reakcióm sosem ezt sugallja. Ennek ellenére én mások szerint zavaróan sokszor kötök bele a többiek munkájába, bár nem a rossz szándék vezérel.


Fagylaltkehely

Puncsfagyit eszem a cukrászda teraszán, cukros
tölcsérben, a tetején csokiöntettel. Apa bent, a pultnál veszi fel a rendeléseket, Janie a mellém húzott széken ülve az új tankönyveimet segít bekötni. Egész nyáron másról sem beszéltem, csak arról, hogy én leszek minden idők legsikeresebb elsőse. Janie minden alkalommal a szemét forgatja, az ikrek irigyek, hogy már én is a Roxfortba fogok járni, anyáék folyton bólogatnak, hogy "persze, kisfiam, te leszel a legjobb, ha elég keményen dolgozol". Mindent el akarok olvasni még az évkezdés előtt, nehogy elrontsak valamit az első tanórákon. Anyáék rendszeresen leszidnak, amiért hajnalig fennmaradok a tankönyveimmel. Nem értik, hogy én tényleg a legjobb akarok lenni.

Roxmortsban vásárolgatunk a színjátszókör tagjaival, a jelmezekhez és a díszlethez keresünk alapanyagot, miközben citromfagyit eszünk. Már tombol a nyár, alig van hátra pár hét a tanévből, az utolsó napra készülünk egy előadással, a Sok hűhó semmiért modern feldolgozásával. Benedeket játszom benne, a leghálásabb szerep, amit csak adhattak nekem a darabban. Gyakran elképzelem, hogy egyszer majd a Helios színpadán fogok állni, sokkal nagyobb közönség előtt, gyönyörű díszlettel, igazi jelmezben, egy nagynevű rendezővel együtt dolgozva. A többiek nem értik, nekik ez csak egy hobbi, de nekem több, semmire nem vágyom ennyire. Az előadások előtt utálnak, mindenkivel veszekszem, ha nem dolgozik elég jól, folyton próbálni akarok, hajtom magam és a többieket. Nekik ez csak játék és szórakozás, én tökéletesen akarom csinálni.

Az RBF-ek alatt kiborulok. Az első három vizsga jól sikerül, akadály nélkül veszem a mágiatörit, bűbájtant és átváltoztatástant. Az SVK vizsga előtti estén migrénem lesz, de másnap megírom a tesztet, az utolsó feladatra nem jut időm, mert annyiszor átjavítom az első néhányat, nem érzem tökéletesnek. A bájitaltan írásbelinek éppen csak túljutok a felén - csak azért nem buktatnak meg, mert sajnálnak, miután végignézik a légszomjjal küzdő, síró tizenöt éves fiú vergődését, aki a tizenkettedik kérdésre nem tudott válaszolni és ezért kiakad. Janie másnap eljön Roxmortsba, csokifagyit eszünk és beszélgetünk. Nem érti, miért készültem ki, de mellettem van és szeret, más nem számít.

Mentafagylalt csorog végig a tölcséren, hosszú ideje bambulok az akadémiai tankönyvek felett. Három napja alig alszom valamit, az a nyomorult római jog mintha szándékosan azért jött volna létre, hogy megkeserítse az életemet. Éppen, mint a színházi kritikák. Az egyik méltat és a legtehetségesebb fiatal színésznek nevez, a másik egy felkapaszkodott ripacsnak, akinek inkább a cukrászdapult mögött kellett volna maradnia. Anyáék szerint nem szabadna törődnöm a kritikákkal, örülnöm kéne a dicsérő szavaknak és még inkább gőzerővel tanulni a vizsgákra. Mégis zavar, képtelen vagyok a tanulásra figyelni, mikor valaki szerint nem vagyok elég jó. Keményebben kell dolgoznom.

Mangófagyit eszem Puerto Ricoban. Félretettem minden pénzemet és a második szemeszter után két hétre nyakamba vettem a világot. Franciaország, Spanyolország, Görögország, Puerto Rico és a végső állomás New York városa lesz, egészen pontosan a Broadway. Nem érdekelnek a színházkritikák, a vizsgákat a hátam mögött hagytam, csak élvezem a pezsgő városok és a hihetetlen természeti kincsek látványát. Éppen képeslapot írok anyáéknak és a kistestvéreimnek, mindenhonnan kapnak egyet, fotókkal kiegészítve. És mégis, bármilyen szépen is süt itt a nap, bármilyen édes a mangófagylalt, azért hiányzik London borongós levegője, a színházi jelmeztár jellegzetes illata, a jogi tankönyvek súlya a táskámban, akkor is, ha néha maga alá temet a stressz.

Dühösen lököm félre a doboz vaníliafagyit, amit a dramaturg kínál körbe az előadás után. Veszekszem a rendezővel, veszekszem Alinával, de leginkább Caroline Dolohovval, aki minden próba nélkül képes volt fellibbenni a színpadra a legjobb barátnője helyett és kockára tenni a jelenetemet. Az én jelenetemet, amire rengeteget gyakoroltam, aminek tökéletesnek kellett lennie. Nem hibázott, de mi lett volna, ha igen? A többiek kiröhögnek, a haragom ettől még nem párolog el. Hát nem értik, milyen katasztrofálisan is elsülhetett volna ez az egész? Nem értik, milyen fontos ez nekem?



Ha tükörbe nézek

Átlagos magasság, barna szemek, sötét haj, azt hiszem, nincs bennem semmi igazán jellegzetes. Ezt egyáltalán nem sajnálom, színészként igazán hasznos, hogy bármilyen szerepbe könnyedén belesimulok, a külsőm alakítható a szerelmes főhős és a főgonosz szerepéhez is. Az öltözködésem sem kirívó, már amikor nem egy Shakespeare királydrámához öltözve rohangálok teljes harci díszben. Szeretem a kényelmes tornacipőket és bakancsokat, a bő pulóvereket, a vicces feliratú pólókat és a furcsa mintájú ingeket, de ezzel sokan így vannak. A hétköznapokban nincs bennem semmi különös, valószínűleg egyetlen találkozás után nem jegyeznéd meg az arcomat. Ellenben a színpadon igyekszem emlékezetes maradni.


Családom

Édesapám
Julian Fortescue: A Fortescue Fagylaltozó tulajdonosa, a gyerekkorom jelentős részét az Abszol úton töltöttem vele, mert egyik gyerek sem mondana nemet az ingyen fagyira, nem? Florean papától örökölte meg a fagylaltozót, sajnos őt már nem ismerhettem meg, 1996-ban halálfalók végeztek vele, mert Harry Potteréket támogatta. Apa sokat beszél róla a mai napig, sokáig azt hittem, hogy a gyász miatt, de most már tudom, hogy csak büszke a nagyapámra és szeretné, ha én is tovább vinném az értékeket, amiket a papa képviselt. Így húszéves koromra megtanultam ignorálni apa szörnyű szóvicceit is, ami elég nagy teljesítmény. Minden színházi premieremre eljött eddig és a végén kínosan hangosan tapsol nekem minden alkalommal, de az apák már csak ilyenek. Ha csak feleolyan férfi vált belőlem, mint apából, akkor büszke lehetek magamra.


Édesanyám
Malina Fortescue: leánykori nevén Malkin, igen, a nagymamámé Madam Malkin talárszabászata. Anya a Helios Színház legkedvesebb takarítónénije, nekem biztosan. Neki köszönhetem a színház iránti rajongásomat, amikor kiskoromban magával vitt dolgozni, teljesen lenyűgöztek a gyönyörű díszletek, a színészek játéka, a kemény próbák, a színes jelmezek és neki hála testközelből csodálhattam ezt a varázslatos világot. Kisfiúként a rendezők többször megengedték, hogy statisztaként fellépjek az igazi nagy színészekkel, később apróbb, de rendes szerepeket is kaptam, anya pedig akkor is meghatottan nézett, ha egy fűszálat játszottam el esténként a színpadon. Gyakran segítek neki a munkájában, ha az időm engedi, habár mindig hazazavar, mert szerinte én mosok fel a világon a legcsapnivalóbban. Ha a Heliosban valahonnan azt hallod, hogy "vegyél fel egy pulóvert, meg fogsz fázni" vagy "ettél ma már, kedveském?", akkor az az én anyukám lesz.


Testvéreim
Janie Fortescue: a nővérem, 23 éves és a Reggeli Próféta újságírója. Mostanában kevesebbet találkozunk, hiszen én vagy az Akadémián vagyok vagy a színházban, őt pedig leköti a munkája és az esküvője szervezése. A kapcsolatunk így is szoros maradt, támogat és segít mindenben.
Sunny Fortescue: a húgom, 16 éves, hollóhátas. A neve tökéletesen illik hozzá, ugyanis tényleg egy igazi napsugár mások életében. Érdekli a politika és a közélet, szerintem ő Hermione Granger legnagyobb rajongója.
Monty Fortescue: az öcsém és Sunny ikertestvére, 16 éves, hozzám hasonlóan griffendéles. Ő az a fiú, akit sokan furának tartanak, mert kívülről tudja a csokibéka kártyákon szereplő adatokat és dátumokat, nem szereti felvenni a szemkontaktust másokkal, csak tépőzáras cipőt hord és kiborul, ha idegenek hozzáérnek. Monty a legrendesebb srác és aki nem képes elfogadni őt ilyennek, az magát minősíti vele.


Caliban
Tavaly költöztem külön a szüleimtől egy kis albérletbe, ahol most egy barátommal élek együtt. Még be sem rendezkedtünk teljesen, amikor megérkezett az életünkbe Caliban, a papagáj. Nekicsapódott az ablakunknak, eleinte csak pár napra akartuk befogadni, amíg megtaláljuk a gazdáját, de végül senki sem jelentkezett érte. Caliban egy jákópapagáj, állandóan dumál és nem tudom honnan érkezett hozzánk, de nagyon csúnyán beszél.


Apróságok

Amortentia
puncsfagyi, mangó, kóla, régi könyvek, eső utáni ázott föld


Mumus
elrontok valamit a színpadon, a közönség rajtam nevet


Edevis tükre
egyszer látni akarom a sarki fényt, talán azt mutatná. Nem tudom, alapvetően elégedett vagyok a mostani életemmel, hiszen eddig minden célt elértem, amit kitűztem magam elé.


Hobbim
a Roxfort óta a barátaimmal van egy jazz zenekarunk, amire mostanság kevesebb időnk jut, de igyekszünk havonta párszor összeülni próbálni, akadémiai rendezvényeken fel is szoktunk lépni néha. Nagyon szeretek túrázni, gyerekkorom óta rendszeresen járok mindenfelé, eleinte a családommal mentem, most már inkább barátokkal szervezünk több napos kirándulásokat egyre nehezebb terepen. A világot is szívesen járom, rengeteg országban voltam már. A színházba járás másoknak hobbi, nekem az életem, de talán azt is illene ide sorolnom, ahogyan az olvasást is.


Elveim
mindig legyél önmagad és legyél nyitott a világra, akkor rossz úton nem járhatsz. Mindig hozd a maximumot.


Amit sosem tennék meg
Ha tehetem, nem ártok másoknak, a békés együttélés híve vagyok. Nem érkeznék felkészületlenül egy színházi próbára vagy akadémiai vizsgára. Sosem vennék fel önszántamból több közgázt és római jogot az Akadémián, bőven elég volt az a két félév is.


Ami zavar
ha elrontok valamit, hangos emberek a nézőtéren, lustaság, ha elolvad a fagyi a tölcsérben, mielőtt megehetném, amikor valaki nem kemény munka, hanem kapcsolatok árán jut előre


Ami a legfontosabb az életemben
Igyekszem mindent komolyan venni az életben, de egyértelműen a családom, a színház és a tanulmányaim a legfontosabbak számomra.


Ami a legkevésbé fontos számomra
státuszszimbólumok, érdekkapcsolatok, minden, ami ebben az álságos világban fontos mostanában


Amire büszke vagyok
Büszke vagyok rá, hogy egy ilyen nagy hírű színházban állhatok a színpadon újra és újra. Büszke vagyok rá, hogy varázsjogot hallgathatok a Docendo Discimuson ösztöndíjjal. Büszke vagyok rá, hogy ezt saját erőből értem el.


Ha valamit megváltoztathatnék
A fagyi nem olvadna el? Nem is tudom, ijesztően hangzik, mert sosem lehet tudni milyen következményekkel járna, ha belenyúlnánk a világ rendjébe... Azért az tényleg jó lenne, ha a fagyi nem olvadna el, javasoltam már apának, hogy találjon ki erre egy bűbájt, de szerintem hülyeségnek tartja.


Így képzelem a jövõmet
Színház, diploma, feleség, gyerekek, utazás a világ körül. Remélem, nem kezdek majd korán kopaszodni, az nagyon zavarna.


Egyéb
Kiskoromban tanultam hangszeren játszani, de ezek közül csak a zongorát és a szaxofont reklámozom. Amúgy tudok furulyázni is.



Jordan Fisher


Vissza az elejére Go down
Fiona Dolohov


Jegelt karakter

A takarítónéni fia Ef02c26d1da7d4d8b0890138363a4f8b

Lakhely :

Northumberland, Anglia

Elõtörténet :

♕ Queen D. ♕


Playby :

Hayden Panettiere


216


A takarítónéni fia Empty
Fiona Dolohov
Szer. Május 06, 2020 10:31 pm

A takarítónéni fia 3xPjsQ

Drága Dante!


Igazán nem kéne ezt mondanom, elvégre az én nevelt lányom keresettje vagy, úgyhogy furcsa is lesz, de a perfekcionizmusod kísértetiesen emlékeztet a férjemre. Aki, ha jól sejtem, a te leendő apósod lesz, vagy valami ilyesmi. Gondolom, most utálsz ezért, de igazából teljesen megérdemlem. Mindegy is, a lényeg, hogy imádtalak! Annyira tetszett, ahogy felépítetted a karaktert, különösen a fagyis szösszenetek, elvégre milyen bolond ember ne szeretné a fagylaltot? Na ugye.
Azt hiszem, már sokan tűkön ülve várnak a színházban, különösen egy szőkeség... úgyhogy nem is tartalak fel, futás foglalózni, aztán tiéd a színpad!



Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: