Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Bastiaan Walsh

Bastiaan Walsh


Auror

Bastiaan Walsh AzUR98

Lakhely :

London

Elõtörténet :

My statement


9


Bastiaan Walsh Empty
Bastiaan Walsh
Szer. Márc. 04, 2020 10:53 pm



Bastiaan Walsh

Bastie



"Mistakes are the growing pains of wisdom..."



Nem: Férfi

Kor: 43 év

Vér: Mugli születésű

Születési hely: Sidney (Ausztrália)

Iskola/ház: Artifacts of Magic (Ausztrália)

Munka: Auror

Családi állapot: Özvegy

Patrónus: Kacsacsőrű emlős

Pálca: Sárkányvérfa, kelpie “szőr” mag, 11 és ¾ hüvelyk, közepesen merev


Lelkiszemetes

Csökönyös vénember, valami ilyesmit motyognak néha, pedig nem tartom magam olyan öregnek. Az élet már nyomot hagyott az arcomon, és valószínűleg a felfogásomon is, így a leglelkesebb varázsló plakettet nem fogom idén se megkapni. Az értelmetlen csacsogástól tíz ujjal tudom marni az arcom, valamint az akciófilmekből ismert kifejezéstelen arckifejezést is csak addig tudom fenntartani, míg valami böszmét nem szól valaki. Ha ez megtörténik, nem kell legilimentornak lenni, hogy megmondják, mire gondolok pontosan.
Szeretem a kávét. Az erős és sok kávét. Az első kávéig senkit sem szeretek. A második után esetleg elviselek másokat. Nincs annyi kávé, amennyivel megkedvelném a jódlit.
A gyerekeim türelmesnek ismernek, a kollégáim céltudatosnak, az ellenségeim pedig levakarhatatlan seggfejnek. A barátaimnak biztos barátságos lennék, de eddig maximum az ivócimboráig jutottam el bárkivel. Szeretem a magam szájíze szerint végezni a dolgom, és az aktatológatók pattogása úgy pereg le rólam, mint hegyi trollról a felzárkóztató mágiatörténetből. Alkalmanként nem riadok vissza az erőszaktól, de egyszer hajlandó vagyok szépen kérni, amit akarok. Ellenben kifejezetten zavar, ha meg kell ismételnem magam.
A munkám pont addig tart, amíg átlépem az otthonom küszöbét, onnantól kezdve nem beszélek az ügyeimről, főleg a gyerekeim előtt nem. Igyekszem az egyensúlyra, hogy annak ellenére, hogy az édesanyjuk már nincs velünk, az otthon ne a gyászról szóljon, hanem a békéről, és az állandóságról. Olvastam valami nagyon okos könyvet, ami szerint így egészen elviselhető az életnek csúfolt szartenger. Elevickélünk, egészen emberként funkcionálva, szerintem ez jónak nevezhető.
Következetes vagyok a munkában és a nevelésben is, azt vallom, hogy rend a lelke mindennek. Nem vagyok a kedvesség mellszobra, de a kellő tiszteletet mindenki felé megadom, legalábbis amíg ez kölcsönös. Szeretek egyenes lenni, és hétvégente palacsintát sütni. Néha omlettet.


Életem története


Ügyszám: 03004/6431/2012/bn

JEGYZŐKÖNYV
gyanúsított kihallgatásáról

Készült az Ausztrál Mágiatanács kihallgatójában, illegális varázshasználat és emberölés gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen folyamatban lévő eljárásban Bastiaan Walsh gyanúsított kihallgatása alkalmával. 455 George St, Sydney NSW 2000 alatti hivatali helyiségében 2012. május 29. napon 16 óra 23 perckor.

JELEN VANNAK

A mágiatanács felügyeleti szerv részéről:

Darrick TRASS auror parancsnok

Mola BRIGHTMORE auror

Eljárásban résztvevők és jogállásuk:

Bastiaan WALSH gyanúsított

A gyanúsított adatai:

Név: Bastiaan Walsh
Születési hely és idő: Sidney, 1977.01.30.
Anyja neve: Marybeth Miller
Állampolgárság: Ausztrál
Pálcája: Sárkányvérfa, kelpie “szőr” mag, 11 és ¾ hüvelyk
Személyazonosító okmány száma: L00854396
Lakóhely címe: 19-11. Stanway Ave, Springwood NSW 2777, Ausztrália
Tartózkodási hely címe: -
Telefonszáma: +61 *** - *** - ****

Tájékoztatom, hogy mind szóban, mind írásban az anyanyelvét használhatja.
Közlöm önnel, hogy 03004/6431/2012/bn számú ügyben gyanúsítottként hallgatom ki, mivel a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján megalapozottan gyanúsítható Ön az alábbiakban:

2012. május 29-én, az akkor 29 éves Ava Walsh-t állítása szerint holtan találta a konyhájuk padlóján, megkísérelte az újraélesztést, majd haladéktalanul értesítette az auror parancsnokságot. A kiérkezett aurorok a helyszínen nem találtak betörésre utaló nyomot, vagy más gyanúsítottra bizonyítékot.

(Itt TRASS auror parancsnok egy fotót tett le a gyanúsított elé, aki képtelen volt egy pillanatnál tovább nézni a helyszínen készült felvételt. Innentől a gyanúsított beszél.)

Mert egy marék szerencsétlenség dolgozik alattad! Itt pofáztok nekem hivatalosan, mintha két napja nem együtt röhögtünk volna az öltözőben a zabszempicsájú minisztériumi aktakukacokon! Rick, hát mi a francért… hogy?

(A gyanúsított felállt, de aztán vissza is ült, nem tanúsított ellenállást. Innentől TRASS auror parancsnok beszél.)

Azt mondd meg nekem, mi a büdös francért járkáltad össze a helyszínt, mikor jól tudod, hogyan végezzük a munkánkat? Azt hiszed örömmel mutogatom ezt a képet, hogy nekem jó ránézni? Válaszolj a kibaszott hivatalos kérdésekre, hogy kizárhassunk a gyanúsítottak közül, aztán elkapjuk azt a rohadékot, aki ezt művelte. Tehát, használta a Főbenjáró átkot az otthonában az áldozaton?

(Innentől a gyanúsított beszél.)

Nem használtam.

(Innentől TRASS auror parancsnok beszél BRIGHTMORE aurorhoz)

Ezt alátámasztja a pálcájának vizsgálata?

(Innentől BRIGHTMORE auror beszél.)

Igen uram, ezzel a pálcával nem használták a Főbenjáró átkot.

(Innentől TRASS auror parancsnok beszél.)

Rendben. Rögzítsék a vallomását a házban tapasztaltakról, mint tanúét, aztán szabadon távozhat.


✁ ✁ ✁ ✁ ✁

“Hogy hány év telt el azóta? Túl sok, bár inkább napokban, vagy órákban számolom. Az én hibám volt, figyelmeztettek, és nem fogadtam szót. Azt kellett volna tennem, ha visszamehetnék, azt tenném. Nem tehetem. Nincs rá mód, a halál örök.
Szoktam rád gondolni, nagy viharok idején, amikor a vad szél rángatja a fákat, és az ég színe olyan lesz, mint a szemed hajdani feketéje. Ilyenkor úgy érzem, még közel vagy. A gyerekek miatt nem kell aggódnod, jól vannak, rád hasonlítanak, erősek. Sose szerettem volna ezt egyedül csinálni, rád mindig hallgattak, te úgy értetted őket, ahogy én nem fogom akkor se, ha meggebedek.
Búcsúzni jöttem, azt hiszem. A nyomok Angliába vezetnek, és már semmi se tart itt, csak a falakba ivódott emléked, a szekrényből kiszökő illatod. Leírni könnyebb, mint elmondani, sose voltam a szavak embere, de te ezt már akkor is jobban tudtad nálam. Visszaadnék mindent, ha képes volnék rá, azonban nem megy. Cserélhetnénk, te biztosan ügyesebben csinálnád ezt is, úgy érzem magam, mint sánta troll a bálban.
Nehezebb ez, mint gondoltam. Összecsomagoltunk mindent, de hozzád még visszajövünk. Biztosan tudom…”



Ha tükörbe nézek

Magas, nyúlánk testalkat, több napos borosta, kócos haj. Jobb napokon néhány napos borosta, és esetenként fésülködés alig észrevehető nyoma. Világos barna hajam néha megszívja a nap, de így is jól kivehetőek már benne az ősz hajszálak, nem vagyok már mai csirke. Markáns arcvonások, esetenként egy lekezelő félmosolyt is villantok. Sötétkék szemeimet fáradt szarkalábak ölelik körbe, és ha olimpiai sportág lenne a homlokráncolás, toronymagasan nyernék. Ruházkodás terén bármi jöhet, ami épp tiszta, se a póló feng shui, se a színek passzolása nem dob a vérnyomásomon.


Családom

Szüleim
Harwey és Marybeth Walsh (née. Miller) - Egyszerű muglik voltak, akik a kenguruk földjén farmerként múlatták az időt. A legközelebbi szomszédunk húsz mérföldre volt, szóval mondhatjuk úgy is, hogy nem éppen egy nagyváros szívében laktunk. Csak azért nem a birtokon születtem, mert apám romantikus emberként elvitte a kilencedik hónapban lévő anyámat vacsorázni a házassági évfordulójuk alkalmából. A vén mázlistának így egy dátummal kevesebbet kellett észben tartania! Apám három éve halt meg, anyám tavaly követte, addig velem lakott és a gyerekekkel.


Feleségem
Ava, a napsugár hajú, vihar szemű, vadvirág illatú lány. Tinédzserként ismertem meg, nem volt nála belevalóbb boszorkány, és egy ideig el se hittem, hogy valóban igent mondott. Az első gyerek után kezdtem realizálni, mit jelent a boldogság, a másodiknál már szinte biztosra véltem tudni, aztán arcon csapott a valóság. A karjaim közt halt meg.


Gyermekeim
Kisbogyó (20) és Bébisárkány (17). Kamaszok, néha lázadnak, de legtöbbször jól eldumálunk. Először nem akartak Angliába jönni, aztán rájöttek, hogy vagy ez, vagy a diákmunka, szóval inkább összecsomagoltak.


Apróságok

Amortentia
Kávé, odaégett pirítós, szivar, eukaliptusz, óceán keveréke.


Mumus
Feleségem holtteste a fehér lepel alatt


Edevis tükre
A családom körében boldogan reggelizek.


Hobbim
Szeretek keresztrejtvényt fejteni egy pohár skatch társaságában. Olvasni, ha időm engedi. Néha benjozom, hogy szórakoztassam a gyerekeimet.


Elveim
Szemet szemért. Nincs olyan, hogy lehetetlen, csak tehetetlen.


Amit sosem tennék meg
Sose hagynám, hogy a gyerekeimnek baja essen.


Ami zavar
A fellengzős beszéd, mikor valaki mindenttudónak képzeli magát. Ha azt mondják, átérzik a fájdalmam, bullshit.


Ami a legfontosabb az életemben
A gyerekeim…


Ami a legkevésbé fontos számomra
Mások véleménye a nevelési módszereimről, a munkamorálomról, úgy bármiről.


Amire büszke vagyok
Valahogy minden értelmét vesztette az utóbbi években.


Ha valamit megváltoz-
tathatnék
Más hivatást választottam volna.


Így képzelem a jövömet
Csendesen, elég volt a tragédiákból.


Egyéb
Ausztráliában végezte tanulmányait, ahol kevert mágiát használnak, így pálcával és anélkül is tud varázsolni.


Nikolaj Coster-Waldau
Vissza az elejére Go down
Fiona Dolohov


Jegelt karakter

Bastiaan Walsh Ef02c26d1da7d4d8b0890138363a4f8b

Lakhely :

Northumberland, Anglia

Elõtörténet :

♕ Queen D. ♕


Playby :

Hayden Panettiere


216


Bastiaan Walsh Empty
Fiona Dolohov
Csüt. Márc. 05, 2020 7:23 pm



Elfogadva!





Kedves Bastie!

Nagyon nehéz élet áll mögötted. Nem a hányattatott gyerekkor, erőszakos szülők vagy más maitt, hanem egyetlen baklövés miatt. Sokat lehet hallani, hogy mindenki követ el hibákat és hogy abból tanulunk, ami igaz is, de sok hiba hatalmas árat követel és az embernek egy egész élet nem lesz elég ahhoz, hogy azt rendbetegye. Te is hasonló helyzetbe keveredtél, és hiába volt jó lecke az élettől, valójában tényleg megérte? Bizonyára nem. De talpon maradtál, a gyerekeid és magad miatt is, és folytatod az életedet, ami sok más embernek egyáltalán nem menne. Kitartást neked, még nagyon sok év vár rád és a gyerekeidre.
Futás foglalózni, aztán már keresheted is a játszótársakat!

U.i.: egyszer szeretnék jódlizni neked


FoglalókNyilvántartásokJátékostárs kereső






Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: