Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

half a fish, yet a softie

Jude M. Guerra
Csüt. Okt. 26, 2023 2:55 pm

Jude Miles Guerra

Jude; Milo; Scuzzball



"Sometimes you just jump and hope it's not a cliff"



Nem:Férfi

Kor: 23 év

Vér: félvér (fél-szirén)

Születési hely: U.S.A., Pontchartrain tó

Iskola/ház: Ilvermorny || Pukwudgie
Politikatudományi Intézet || Kibukott
Nemzetközi Kapcsolatok Intézete || Kibukott
Idegennyelvi Intézet || Rajta van az ügyön!

Munka: Akadémista

Családi állapot: They live in a different nation... In my imagination

Patrónus: Oberhasli

Pálca: Kőris, nosztallang toll, 8 és fél hüvelyk, enyhén rugalmas








I am a Lost Boy from Neverland

J, mint jószívű: Mert ha azt látja, hogy egy kisgyerek le van törve, akkor simán leül mellé beszélgetni, s megpróbálja megnevettetni. De ugyanez igaz minden ismerősére. Megérzi, ha valaki bánatos körülötte, és egyszerűen szükségesnek érzi, hogy segítsen. Lehet rá számítani, ha valamire megkérik, akkor sose kérdez vissza, csak cselekszik, mert nem hagyna senkit sem cserben. Ő tipikusan az a fiú, aki az utolsó falat sütit is odaadja másnak, ha úgy érzi, hogy ettől boldogabb less az illető.
U, mint udvarias: Főleg azokkal szemben, akiknek udvarolni akar. Sose hagyná, hogy valaki más fizessen az első randin, nem vág be mások elé, s mindig előre köszön, még azon tanároknak is, akikről tudja, hogy megbuktatták. Tisztelettudó, még ha fejben ki is átkozná az adott embert a világból. Egyszerűen ilyennek lett nevelve.
D, mint döntésképes: Megvan a maga véleménye, s elképzelése mindenről. Ezeknek pedig hangot is ad, akár vitába is száll másokkal, hogy bizonyítsa az igazát. Mindig tudja mire vágyik, neki nincs olyan problémája, hogy két dolog közül vacillál. Ha pedig egy kritikus pillanatban kell dönteni, azt mindig jól átgondolja, de nem töpreng rajta túl sokat, mert az csak elbizonytalanítja. S ami a legjobb, hogy nem képesek megváltoztatni azt mások, mert ő hisz magában és abban, hogy helyesen cselekedett.
E, mint energetikus: Néha azt hinné az ember, hogy vénásan adagolják neki, az energiaitalt, pedig amúgy nem is szokott inni. Egyszerűen csak mindenben talál valami pozitívat, s igyekszik abba a gondolatba kapaszkodni, abból erőt meríteni, majd mosolyogva túlélni a napot. A világban így is rengeteg szomorú és magányos ember van, nem szeretné gyarapítani ezt a számot, inkább próbál valamit tenni ellene és mások napját bearanyozni. Ha pedig nem sikerül, akkor csak saját maga megy el úszni vagy futni egy kört, mert az viszont tény, hogy túl sok felesleges energiája van, amit nem a tanulásra fordít, akkor sem, ha tudná egyébként.

M, mint makacs: Nem hallgat másokra, néha túlzásba is viszi, s annyira játssza a keményfejűt, hogy végül ő húzza a rövidebbet. Mégis úgy állítja be, mintha nem az ő hibája volna, mintha az ő döntésével semmi probléma nem lett volna, s emiatt aztán képes napokig, sőt hónapokig is haragudni valaki másra. A tanuláshoz való hozzáállása is azért olyan, mert csak azt képes hajtogatni, hogy ő túl hülye az egyetemhez, így értelme sincs a tanulással elpocsékolni az időt, holott meglenne az esze hozzá, csak nem akar neki időt szentelni, meg úgyis eldöntötték helyette, hogy túl buta.
I, mint idegesítő: Az állandó pattogása és a komolytalansága miatt sokan idegesítőnek találják, sőt bosszantja az embereket, hogy nem képes lenyugodni, vagy egymagában meglenni hosszabb ideig. Pedig az igazság az, hogy gyerekkori traumája óta egyszerűen csak fél attól, hogy egyedül fog maradni, így igyekszik magára vonni minden figyelmet, amit csak tud. Emiatt pedig előfordulhat, hogy túl sokat beszél, s nem hagy senkit nyugságban.
L, mint lusta: Ha valamihez nincs kedve, akkor egyszerűen nem csinálja meg. Ő tipikusan olyan, hogyha csak nem sürgősen kell elintézni, akkor addig hanyagol mindent, ameddig csak tudja. Ezért sem sikerül soha befejeznie egy beadandót sem, s emiatt nem is tanul rendesen a vizsgákra. Inkább fekszik az ágyában vagy elmegy bulizni, csak ne kelljen a könyvek fölött görnyednie.
E, mint egocentrikus: Ugyan ha a barátairól vagy családjáról van szó, akkor nem képes önző lenni, de mindenki mással szemben igen! Pláne azon emberek esetében, akiket utál. Általánosságban elmondható, hogy azt nézi, neki mi lenne a legjobb, emiatt is került már összetűzésbe a haverjaival, hogy mindig mindent úgy szervezett, hogy neki legyen jó, másokat pedig meg se kérdezett.
S, mint sértődékeny: Mert bár türelmes alkat, elég könnyű beletaposni a lelki világába, ami miatt aztán képes jó sokáig haragudni. Könnyű megbántani, igazából, ha valaki már csak egy picit is felemeli a hangját, akkor bevágja a durcit. A férfi egót könnyű összetörni, ez rá határozottan igaz, hiszen bár elsőre nem látszik, azért néha fél, hogy az emberi kapcsolatait illetően hibázni fog, s emiatt elveszít mindenkit. A kritikát viszont nehezen tűri, ezért is van az, hogyha valaki hibát fedez fel benne, akkor leginkább csak megsértődik.



Usually hanging out with Peter Pan

Prozopagnóziám van... Akkor jöttünk rá, hogy nem látom az emberek arcát, mikor a játszótéren egy idegen férfihoz rohantam oda, mert ugyanolyan színű felső volt rajta, mint édesapámon. Mert az egyébként tök normális volt, hogy az unokatestvéreim között nem nagyon bírtam különbséget tenni elsőre, holott az ő esetükben még könnyebb volt a beazonosítás, mint az idegen embereknél. Az ismerősöknél mintha halványan, de valamit látnék, mintha az agyam képes lenne egy arcot elképzelni, miután már tudom milyen személyiségük van, de addig… Semmi. Valakik úgy képzelik ezt el, hogy amúgy látok mindent, csak nem emlékszem rá, én viszont semmi mást nem vagyok képes feldolgozni, csak a pacát, az elmosódott vonalakat, még a színeket sem vagyok képes felismerni. Nem tudom, hogy a saját anyámnak kék szeme van-e, vagy zöld… Hogy én magam helyes vagyok-e vagy sem, én nem látom az ember lelkét tükröződni íriszeikben, csak egy összefüggő paca, ennyit tudok az agyamba vésni.
S így akaratom ellenére sem tudom megjegyezni az embereket, nem tudom a nevén szólítani az illetőt, mert ha újra látom is, nem biztos, hogy megjegyezem a hangját elsőre, vagy hogy milyen az öltözködése, ezzel pedig elveszítem a szimpátiájukat, és a lehetőséget, hogy barátkozzak. Nem mondhatod el nekik Jude, kinevetnének, nem értenék. Inkább váltam volna nevetség tárgyává, ha akadt volna egyetlen ember a társaim között, aki megérti, hogy nem tehetek erről, nem direkt vagyok feledékeny, s ha hagyna nekem némi időt, akkor megtanulnám felismerni. De nem, mert ez szégyen, nem szabad tudnia senkinek, csak a szüleimnek beszélhetek róla. Segíteni viszont nem tudtak, mert nincs megoldás, s így csak szenvedtem a magánytól, mert az anyám nem volt ott, apám dolgozott, s még barátaim sem akadtak.
Egy gyerek pedig mit csinál, ha egyedül van, nyilván sír. Minden napom, miután hazamentem azzal telt, hogy a szobámba zárkózva itattam az egereket, s titkon vágytam arra, hogy valóban ott teremjen egy, mert ha más nem is, hát talán egy állat velem lesz. Mert az nem lehet, hogy senki nem szeret, igaz? Vagy tán tényleg annyira elfuserált volnék, hogy meg se érdemlem, hogy normálisan próbáljak élni…? Elhallgattam azt, ami miatt más lehetek, azt mondták, ha ezt megteszem, akkor könnyebb lesz! De mi lett könnyebb? Csak az, hogy önmagamat marcangoltam, hogy saját magamat hibáztattam, amiért elrontottam, amiért nem voltam képes egészségesnek születni, mert anya és apa nem hibázhatott, csak én.

A gyermeki agy csodákra képes, akár egy másik világba is képes elrepíteni az illetőt, átélheti a legnagyobb kalandokat, viszont az én elmém annak idején csak arra volt képes, hogy szidja saját magát, hogy meggyőzzön, velem van baj. S mikor már szinte elhittem, hogy mindent magamnak okoztam, hogy egyedül én vagyok ezért felelős, lábaim előtt megjelent egy kis plüss, mit úgy foltoztak össze, a két fekete gombocska engem fürkésztek, én pedig őt bámultam könnyáztatta szemeimmel, látásom homályos volta, de így is rájöttem, hogy mi más benne. Az első lény, mely nem egy paca volt a számomra, s aki barátkozni akart. Apró lábait kapkodta és igyekezett követni mindenhova, mire megsajnáltam, és táskámba rejtve vittem magammal. Ha otthon voltam pedig a zsebemben utazott, vagy a párnámon osztozkodtunk, éreztem, hogy bújik hozzám, hogy szeret.

Még akkor sem ment el mellőlem, mikor az érzések eluralkodtak rajtam, mikor minden dühét éreztem a saját apámnak és anyámnak. Hallottam őket, nem volt újdonság a veszekedés, de az igen, hogy mikor megpillantottam a körülöttük lévő színeket, egyszerre éreztem én is idegesnek magamat, ordítottam velük és hisztiztem, hogy fejezzék be. Egy pofon, ez volt a jutalmam, mert nyilván mit tudhatta apa azt, hogy nem kiakadásomban mondtam mindent, hanem mert éreztem őt, mert összekevertem az érzéseinket. Hónapokba telt, mire felismerte, hogy empata vagyok, majd megint idő volt, hogy találjon mellém egy oktatót, akivel megtanulhatom irányítani magam. Ijesztő volt… Úgy éreztem nem tudom magam kontrollálni, hogy minden attól függ, hogy a körülöttem lévőknek milyen a hangulata, s elveszítem azt, ami miatt én, én vagyok, mert nem bírom irányítani, nem tudok másokat kizárni.
De a tanárral minden könnyebb volt, s az életem egy fokkal könnyebb lett. Nem csak arra volt jó, hogy végre ki tudtam zárni az embereket, így csak az aurájukat láttam, de könnyebben be tudtam azonosítani az embereket. Bár a személyiség változik, a kisugárzásuknak megmarad az egyénisége, így arc nélkül is képes voltam valamiről megjegyezni a legtöbb embert.
Viszont minden jóban van valami rossz… 11 éves koromra képes voltam ismerkedni, könnyebb volt a beilleszkedés is, barátokat is szereztem, s mikor a szobámba rohantam, hogy elmeséljek mindent Milo-nak, az első igazi társamnak, ő csak az ágyamon ült, nekidőlt a párnámnak, de meg se mozdult. Hiába kérleltem, hogy ne játsszon, hogy nézzen rám, s hallgasson meg, ő nem reagált. Örülnöm kellett volna, ezt mondták, hiszen ez azt jelenti, hogy már nincs rá szükségem, de nem tudtam. Mert a szívemhez nőtt, mert szerettem, s hiába vannak most már mellettem emberek is, szükségem volt rá.
Főleg azért, mert túl sok titkom volt ezen a ponton. Nem mondhatod el, hogy anyád szirén. Nem tudhatják meg, hogy empata vagy. Senkinek sem árulhatod el az arcvakságod. Miért nem?! Miért kell ennyire komolyan venni ezt a szarságot?! Mintha bárkit is érdekelne, hogy mi vagyok, vagy ki vagyok. Rengeteg nyomást helyeztek rám azzal, hogy sose beszélhettem senkinek se semmiről. Csak egyre nőtt bennem a feszültség, s a stressz, hogy mennyi mindent el kellett hallgatnom, míg az egyik családi összejövetelen ki nem akadtam és el nem meséltem mindent az unokatestvéreimnek. S mondanám, hogy nem akartam, de nem így volt. Görcsösen vágytam arra, hogy valakinek panaszkodhassak, hogy legalább egy ember legyen, akiben megbízom annyira, hogy bármi van, mesélhetek. Mindegy, hogy ez túlcsorduló érzelmek voltak, vagy a vérszomj, melyet évekig telt teljesen elnyomni, s ami miatt annyit hiányoztam az iskolából, meg az arcvakság, ami miatt a két idősebb uncsimat sűrűn összekevertem. Nem bírtam a nyomást, úgy éreztem összeroppanok, a szívem felrobban, s az agyam kiég, amiért figyelnem kellett kinek mit mondok. Elfáradtam, kimerültem, testileg és lelkileg, holott még csak kölyöknek számítottam.
S mikor azt hittem, hogy egy leesett egy kő a szívemről, mikor megkönnyebbülhettem, hogy ők megértik, s ennek, meg úgy mindennek ellenére szeretnek… Akkor jött az egyetem. Titok, vagy sem, de nem bírom a politikát. Nem értem, nem izgat, sose foglalkoztam vele, s ha apa beszélt is róla, ignoráltam. A biológia, az fogott meg, így pedig elég egyértelmű volt, hogy medimágus akartam lenni. De hát én ahhoz túl hülye vagyok! Ez volt otthon a mondás, hiszen ezt látta apa. Nem érdekelt, nem tanultam, s így meg is állapította, hogy én egyszerűen túl buta vagyok. De azért csak próbálkozzak elvégezni egy varázsjogi karos szakot, mert akkor tud segíteni munkát szerezni. Direkt, vagy sem – direkt volt – nem sikerült. Egyik szak se, amit elkezdtem, s most az idegen nyelveket gyűröm, de már most mondom, hogy fel fogom adni. Nem. Akarom. Akkor inkább már munkanélküli leszek.


And when we're bored, we play

Magas vagyok, viszont nem túl vékony. Illetve a csípőm keskeny, viszont nem mondanám magam piszkafának, tekintve, hogy eléggé izmos vagyok. Mármint érted, ELÉG izmos, vagyis szépen ki vagyok gyúrva. A nők imádják is – meg a pasik is *kacsint* -, ahogyan az arcomat is, de erről nem tudok nyilatkozni. Amivel tisztában vagyok, hogy inkább apámra ütöttem a sötét hajammal és barna szemeimmel, meg persze a bőröm színével. Ecsetelhetném, milyen jól nézek ki, ami igaz is alkatilag, de jobb, hacsak szimplán rám nézel.
Akkor az is feltűnhet, hogy többnyire pasztellszíneket hordok, és inkább sötétebb árnyalatokat, azon belül is egyszerűbb ruháim vannak. Hiába vagyok pán, attól még nem fogok szoknyát húzni, meg direktbe flitteres felsőket hordani – bár ha rám szórják a glittert sem halok meg. De jobb szeretem a sima póló – szigorúan galléros – és farmer párosítást valamilyen bőrdzsekivel és sportcipővel. Ez adja meg azt a laza, de magabiztos kisugárzásom.


Always on the run from Captain Hook

Édesapám
José Santiago Guerra, drága apucika, aki volt annyira hülye, hogy egy sellővel jött össze! Aláírom, szegény embert elbűvölte anyám szépsége, s még a politikai karrierjét is képes lett volna félredobni érte. Eh… Szerencsére ezt nem kellett, s most kiváló munkát végez a minisztériumban, a külügyi részlegen. Büszke vagyok apukára, pláne, hogy képes elviselni, holott egy agyilag beteges, empata szirén vagyok. Szegény öreg…


Édesanyám
Teles, aki szirénhez képest amúgy cuki. Vagyis velem az, s ha eltekintünk attól, hogy időnként embereket csócsál, akkor valóban lehet őt kedvesnek hívni. Azon vagyok meglepődve, hogy apát tényleg teljes szívéből szereti, s hogy a mai napig próbálnak találkozni, apám meg viszi neki a bájitalt, ha éppen tudja, hogy haza tudjon jönni anya pár napra. Vagy ha úgy sikerül egy egész hétre! Tőle tanultam meg kontrollálni magam, s most már nem is kell erőlködnöm ahhoz, hogy visszafogjam a vérszomjam. Néha egy kis véres steak és tök jól vagyok! Persze marhából.


Testvéreim
A húgom, akit addig nagyon tudtam szeretni, amíg nem jött át a Roxfortba. Azt hittem elég messze leszek tőle... Ki találta ki, hogy nekem kell rá ügyelnem?! Meg miért? Ő halálosabb, mint én, mármint a szó szoros értelmében, mert... Ő nem nagyon akar küzdeni a vérszomja ellen. Miért különbözünk ennyire?



Kuzinok
A kedvenc rokonaim viszont szerintem a kuzinok maradnak. Nincs is jobb társaság nálunk, s bár a szüleim kifejezetten ellenezték, hogy elmondjam nekik, de azért ők pontosan tudnak az állapotomról. Arról is, hogy arcvak vagyok és arról is, hogy félig szirén volnék. Bár azt hiszem utóbbi egy kötelező elem, mert az gáz lenne, ha mondjuk 23 év után egyszer csak meglátnák, hogy amúgy kopoltyúm van… Nem menő.
És azt hiszem, hogy mondanom sem kell, hogy mostani kedvenc unokatesóm az @Kylian M. Guerra, hiszen vele együtt járok az akadémiára. És ő előbb fog végezni, mint én, hát ez szörnyű. Őt volt a legkönnyebb megjegyeznem anno, olyan kellemes és nyugodt az aurája mindig. Ugyanakkor könnyen be lehet pörgetni, de sose mérges, amit egyszerűen imádok.



Neverland is home to Lost Boys like me

Amortentia
☆ Old Spice Deep Sea
☆ Nagyon mű görögdinnyés cukorka
☆ Szantálfa
☆ Gyömbér
☆ Ilang-ilang


Mumus
☆ Politikához vagy gazdasághoz kapcsolódó munkát végezni
☆ Rájönnek az emberek, hogy nem is látja az arcukat
☆ Kiderül, hogy félig szirén
☆ Magány
☆ Valaki megtalálja és elolvassa a naplóját


Edevis tükre
Saját magát látja fehér köpenyben. A háttér nagyon hasonlít egy korházhoz.


Hobbim
☆ Rendszeres véradó
☆ Ha ideje engedi, akkor a gyerekkorházban önkénteskedik, vagy szemműtét utána betegeknek olvas fel
☆ Szeret történeteket kitalálni és naplószerűen vezeti a szereplők életét
☆ Zene hallgatás… Vagy egy millió lejátszási listája van
☆ Nem látszik elsőre de tanult társastáncot. Azóta is vár egy megfelelő partnerre, akivel folytathatja.
☆ Elvégezte az alap és mester barista tanfolyamot, szóval a kávékészítés hobbinak számít nála.
☆ Orvosos sorik és videók egész napos bámulása


Elveim
☆ Sose próbálj valakit a ruházata alapján beazonosítani… Vannak akik pont ugyanúgy öltözködnek
☆ Minden apró segítség számít és másoknak sokat jelenthet
☆ Senki sem érdemli meg a magányt
☆ A jeges kávéba vanília fagyit rakunk, nem csokisat!


Amit sosem tennék meg
☆ Nem mondaná el senkinek sem, hogy valójában nem látja az arcukat
☆ Sose tudna megválni a Milo-tól, a foltikájától, hiába már csak egy plüss
☆ Biztosan nem iszik instant meg automatás kávékat


Ami zavar
☆ Nagyképűség
☆ Elégetett kávé… Bár mindenféle szutyok kávé
☆ Túl nagy csend
☆ Tanulás
☆ Korrupció

Ami a legfontosabb az életemben
☆ Az össze családtagjának egészsége és épsége. Igen, még a szülei is
☆ Szabadság érzete és nem csak olyan téren, hogy bármit megtehet, de olyan szempontból is, hogy önmaga lehet
☆ Hogy tudjon segíteni a rászorulóknak és ne hagyja, hogy egy ártatlan ember vagy lény szenvedjen, esetleg magányosnak érezze magát


Ami a legkevésbé fontos számomra
☆ Pénz
☆ Rend
☆ Arc… Hehe
☆ Tanulás


Amire büszke vagyok
☆ Hogy az erejével képes felimserni az embereket
☆ Hogy még nem csapták ki a kollégiumból


Ha valamit megváltoztathatnék
☆ Valószínűleg megszabadulna az arcvakságtól
☆ Medimágusnak menne elsőre


Így képzelem a jövõmet
Mindegy csak hadd szabaduljon már el az egyetemről


Egyéb
Nagyjából 11 éves koráig volt egy foltikája, akit Milo-nak hívott... Most már csak a szobájában tartja, mint plüsst, de a mai napig beszél hozzá.

Van egy lila pygmy puff-ja, akit Fluffynak hív.



Taylor Zakhar Perez


Vissza az elejére Go down
Admin


STAFF

half a fish, yet a softie Tenor

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ Faceless ◈◇


2489


half a fish, yet a softie Empty
Admin
Kedd Nov. 14, 2023 11:37 pm
Hey Jude!


Minden karakter egyedi és megismételhetetlen – egyszerre színesíti és tágítja a megismert univerzumunkat, amelynek nem csupán része, hanem irányíthatója is lehet. Nyomot hagy, lehetőségeket teremt, kapcsolódási pontjai egyediek, ugyanakkor az oldalt átitató plotok fősodrát is eltérítheti, módosíthatja.
Örülünk, hogy megérkeztél közénk, reméljük, számodra éppen annyira lesz izgalmas építkezni, mint számunkra olvasni a folyamatot.
Mielőtt azonban a játéktérre engednénk, kérjük, ne hagyd ki a bürokratikus lépéseket, és foglalózz, ahol Cas esetében szükséges!

A legfontosabbakat az alábbi linkeken találod:

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: