Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Micah Elio Frewen

Micah Elio Frewen


Jegelt karakter

Micah Elio Frewen D735efbc6e76b4fb6b464dcfa127a375

Elõtörténet :

Előtörténet


Playby :

Will Tudor


10


Micah Elio Frewen Empty
Micah Elio Frewen
Vas. Ápr. 30, 2023 3:01 pm

Micah Elio Frewen

Elio, Micah, Mic



pain makes you stronger



Nem: férfi

Kor: 17 év

Vér: félvér

Születési hely: Anglia

Iskola/ház: Roxfort/Mardekár

Munka: diák

Családi állapot: egyedülálló

Patrónus: Geoffroy-macska

Pálca: Cédrusfa, egyszarvúszőr, 12 hüvelyk hosszú, merev



Jellemem...

Régen még azt hittem, hogy erős vagyok, de közel sem vagyok az, a gyengeségem pedig attól félek, hogy gyengévé tette azt is, kit a legjobban szerettem. Bár erősebb lettem volna, bár képes lettem volna kiállni magamért, felállni és továbbmenni, bár ne hagytam volna... Most már nem számít. Most már talán megérdemlem, most már talán kell a fájdalom, hogy azt érezzem, hogy élek, talán kell a gyűlölt közelsége, mert ha Őt se látnám többé... nem menne, nem tudnám folytatni ezt.
Érzem, hogy szépen lassan elpusztulok, hogy nincsen már más, amiért érdemes lenne élnem, így a fájdalom tart életben és az emlékek. Tovább kellene lépnem, Ő mégse engedi, képtelen engedni és elengedni, talán sosem lesz rá képes.

Sokan egy kedves, segítőkész, okos srácnak ismernek, aki szinte minden tárgyból kiemelkedően jó, de főleg az átváltoztatástanból, aki szereti a társaságot és a mozgást, aki mindig megvígasztalja a rászorulót, aki bárkit meghallgat, kinek szüksége van rá. Mára már... ez már csak a látszat, csak egy rutin, mintha minden rendben lenne, mintha minden a régi lenne. Szükségem van erre, hogy ne lássanak másnak, hogy azt higgyék, hogy élek, hiába halt meg énem egy része.

A gyász túl erős, magával ragad, depresszióba taszít és bár megpróbálsz kimászni belőle, ezt nem hagyja, mert örökké ott van az árnyékodban, les rád, tükröt mutat, a tükörben pedig saját magadat látod, kezedben a kaszával. Te vagy az, aki a halálba taszította a legcsodálatosabb lelket a világon, ez a tény elől pedig már sosem menekülhetsz. Nem lesz vége, megérdemled a kínokat, nem választhatod a könnyebb utat, nem vethetsz ennek véget, mert a Kaszás önmagát nem ölheti meg. Így hát mész tovább az úton, a kijelölt ösvényen, fejet hajtasz az akaratnak, csak létezel és remélsz... reméled, hogy egyszer majd jobb lesz, hogy egyszer majd megtalálhatod önmagad... hogy az élet valóban tartogat még életet.


Életem története

A családom a vagyonát az édesapám oldali nagypapámnak köszönheti, ki egy igazi angol befektető volt. Sokan meg is döbbentek, amikor egy boszorkányt vett el, így keverve a vérvonalakat. A rossz pletykáknak nem volt helyük a történetükben, nem kellett varázslat ahhoz, hogy öregapám sikeressé váljon, mert mindig remek üzleti érzéke volt és tökéletesen értett a pénzhez. Jól tudta, hogyan lehet többet és többet csinálni belőle, így a családunk Anglia-szerte terjeszkedni kezdett. Sokféle üzletben szereztünk részvényeket, a tudását pedig átadta apámnak, aki pedig már kiskoromtól fogva engem is erre a jövőre nevelt.
Sosem álltam ellen az akaratuknak, szerettem tanulni, érdekelt az üzleti szféra, ahogy szívesen foglalkoztam az emberekkel is. Tudni kell bánni velük, ki kell ismerni őket, mert az ember a kulcsa a cégnek.
Már fiatalon elkezdtem nyelveket tanulni, így mára már tökéletesen beszélek az angolon kívül franciául és németül is és jelenleg az orosz nyelv alapjait sajátítom el. Fontos, hogy folyamatosan fejlesszem magam, mivel testvér hiányában minden felelősség és vagyon rám száll majd egy napon. Pont én rám... vajon méltó leszek hozzá?

Azzá akartam válni, sokáig küzdöttem érte, de a Roxfortban minden megváltozott... én magam is más lettem. Senki se értette, hogy a Süveg miért döntött a Mardekár ház mellett, hogy miért nem a Hollóhátba kerültem, de én nem vontam kétségbe a döntését, okkal tett így, ez az ok pedig idővel világossá vált a számomra. Talán szentimentális vagyok és azért tulajdonítom a Sors akaratának, hogy ennek hála megismerhettem Prestont, mert bár sok fájdalom ért, rengeteg megaláztatás, mégis... Ő ott volt nekem. Szerettem, szívem minden szeretetével, de mára már nincs többé és én is elvesztem.

Nem volt rögtön szerelem, oh dehogy volt. A Mardekár ház legtöbb tagja kiemelten fontosnak tartja a vér tisztaságát, ahogy Ők nevezik, így aki más, mint Ők, azt kikezdik. Milyen sokszor értek vádak, gúnyós megjegyzések, mennyi éjszakát és nappalt sírtam át... és sokáig Ő se volt mellettem. Fájdalmat okozott, bántott, sarokba szorított, eleinte még nevetett is, majd ahogy teltek az évek, valahogy ez megváltozott.
Emlékszem, miként húzott magához, ölelt meg és vígasztalt kezdetben csak szavakkal, majd tettekkel is, ápolta a lelkem, suttogta fülembe a bocsántkéréseit, én pedig... képtelen voltam gyűlölni Őt. Magam sem értem, miként érte el, de minden apró kedveskedése a világmindenséggel ért fel. Hittem neki, megbocsájtottam mindent és eltűrtem még azt is, hogy a testvére becsméreljen. Sosem ártottam volna Dryastannak, mert jól tudtam, hogy milyen fontosak egymásnak, és nem csak azért, mert ikertestvérek, de fájt... nagyon fájt a szeretett arcot látnom egy más jellemmel, mégis megérték a kínok, mert ott volt Ő nekem. Nem akart bántani, nem akarta, hogy fájjon, tudom próbált segíteni. Hinni akarom, hogy próbált, mert szépen lassan a bűvöletébe kerültem, az övé lettem és végleg elvesztem.

Talán eleinte nem volt igaz, talán csak én voltam naív és igen, szánalmas, mégis elhívott magukhoz, nem foglalkozva a családjával, nem foglalkozva a tulajdon testvére véleményével sem és akkor... akkor az enyém lett és én az övé. Sose voltam még olyan boldog, sose éreztem még olyan erős és intenzív szerelmet.
Szép dolgokat ígért, közös jövőt, hogy a Roxfort után majd minden más lesz... Még azt is megígérte, hogy megvéd majd, hogy kiáll mellettem a testvérével szemben, hogy nem fogja hagyni, hogy tovább bántsanak. Engem akart, én pedig Őt, és azok az órák... azok az órák jelentik számomra még mindig az életet. Talán utána kellett volna mennem, mégis gyáva vagyok ahhoz, hogy ezt megtegyem, Preston se akarta volna, így még mindig itt vagyok, élem az életem, a mindennapok szürkeségét, de már nem fáj úgy semmi, mint azelőtt, talán egy kicsit mégis csak vele haltam.

Hazudtam, van valami, ami nagyon is fáj... ami teljesen felőröl és az őrület szélére sodor. Minden nap látom Őt, ébren és álmaimban, hallom a hangját, érzem arcomon lehelletét, olykor bőrét is a bőrömön. De ez már nem Ő, ez már közel sem az én szeretett Prestonom, hanem a kínzóm, kinek minden csapását megérdemlem. Drystan engem vádol a testvére halálával, de hogy lehetnék ezért én a felelős? Szerettem, tudom, hogy tudja, de az ész érvek nem számítanak, se a tettek... semmi se számít már.
Fáj Őt látnom, fizikailag fáj a közelsége, Ő pedig kihasználja ennek minden pillanatát, szinte ragadozóként les rám, nekem pedig már nincs hova menekülnöm. Az emlékek tartanak még itt, azok tartanak egybe, de kezdenek kevéssé válni.
A családom is észrevette, a jegyeim romlottak, pedig most kellene igazán figyelnem, elvégre jövőre az Akadémiára szeretnék tovább menni, de így van egyáltalán bármi jelentősége ennek? Van bármi értelme így a jövőmnek? A családom számít rám, nem hagyhatom Őket cserben, de már csak puszta kötelesség ez az egész, nem valós vágy... nem az én vágyam. Mikor ér vajon mindez véget? Meddig fáj még? Vajon valaha könnyebb lesz?


Ha tükörbe nézek

Ha a tükörbe nézek, egy fiatal férfi arcképével találom szembe magam. A haja szőke, a szemei pedig hihetetlen kék színűek. Magas... magasabb, mint 180 cm, igazán jól fésült és elegáns ruhákat visel. Bizonyára vagyonos családból származik. Jóképű, figyelmet felkeltő, valószínűleg sok lány titkos vágya lehet, mert van benne valami... a kisugárzásában, mely vonzza az emberi tekintetet.
Amit a tükörben látok, az egy hamis kép, egy hazugság, melyet bár üzen a külsőm, üzennek vele a mozdulataim, mégis... én csak a torz képet látom. Egy halványuló, fekete-fehér önmagam, mely közel sem ragyog és egyáltalán nem feltűnő, főleg nem társaságra vágyó. Egykor még más voltam, olyan, amilyennek a családom szánt, de Preston halála óta minden megváltozott, a színes feketévé vált és a kék íriszek se ragyognak már. Mintha meghaltam volna... mintha egy halott szempár nézne vissza rám, én pedig szellemként bolyonganék a létezés határán.


Családom

Édesapám
Frank Frewen
Sikeresek befektető Anglia szerte. Jelenleg Franciaország felé kíván terjeszkedni, mivel a családunk egy része ott él.
Intelligens, határozott férfi, aki a családját és a családi üzletet tartja a legfontosabbnak, de sajnos kevés szabadidővel rendelkezik, így ritkán látom. Gyerekkoromban is bár mindent megadott nekem, szinte egyedül az anyám nevelt fel.


Édesanyám
Margaret Frewen
Mivel apám legtöbb idejét a munka köti le, így édesanyám volt az, aki felnevelt és felügyelte a családi birtokot. Ő is igyekszik segíteni, amiben tud, így könyvelői munkákat végez a családi cégeknek és ellenőrzi a dolgozókat.


Párkapcsolat
Hinni akarom, hogy az volt, de ami volt, az már nincs többé. Preston halálával oly hamar véget ért, még mielőtt igazán elkezdődhetett volna. Bár megtapasztaltam a szerelmet, de ennek hála a legnagyobb fájdalmat is a világon.


Apróságok

Amortentia
A legfájdalmasabb az, hogy ez az illat Drystan illata. Az övé, mert Ő és Preston túl hasonlóak voltak, így a legkellemesebb illat számomra a világon egyben a legfájóbb is.


Mumus
Preston halott alakja, ki nyakában a kötéllel felém tart és a szemembe mondja, hogy mindez az én hibám volt, hogy Drystannak igaza van és valóban én okoztam a halálát.


Edevis tükre
Prestont látom magam mellett, ahol még él és boldogok vagyunk együtt.


Hobbim
Régen sok mindent szerettem csinálni, tanulni, olvasni, kirándulni, hegyet mászni, túrázni az erdőben, de mára már... mára már attól tartok, hogy semmi se tesz boldoggá. Még képtelen vagyok továbblépni a történteken.
Egykor egészen szépen rajzoltam, de mostanra már a rajzaim is fájdalmat keltenek, mert nem egy képemen szerepel az, kit egykor oly nagyon szerettem, mégse láthatom már többé. Őt már nem, csak valaki egészen mást, ki minden kínom tovább növeli.


Elveim
A család a legfontosabb, nekik sosem fordítanék hátat és a hűség.


Amit sosem tennék meg
Sose lennék képes komolyan ártani senkinek és sosem néznék le senkit se a származása vagy a vére miatt.


Ami zavar
Rettenetesen fáj, hogy Drystan engem hibáztat Preston haláláért, ahogy az is, hogy ennyire hasonlít hozzá. Fáj, hogy bár régen is kegyetlenkedett velem, a testvére halála óta ez még intenzívebb és kegyetlenebb lett, mert olykor olyan... olyan mintha Ő lenne. Úgy forgatja meg bennem a tőrt, hogy még ne vérezzek el teljesen, de mégis a halál árnyékába sodródjak.


Ami a legfontosabb az életemben
A családom és Preston volt az. Bár Drystant gyűlölnöm kéne, mégse vagyok képes rá. Preston miatt is vigyázni akarok rá, hiába nincs erre szüksége és hiába bánt, én nem Ő vagyok, sosem tudnék ártani neki.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A vér kérdése.


Amire büszke vagyok
A családomra és az eddig elért eredményeimre. Arra is kimondottan büszke vagyok, hogy ilyen fiatalon sikerült animágussá válnom.


Ha valamit megváltoztathatnék
Ha képes lennék visszamenni a múltba, akkor Preston még ma is élne. Megállítanám a tettében, ha pedig nem tudnám, inkább sose kerülnék közel hozzá. Talán Drystannak mégis csak igaza van, ha én nem lennék, Ő még mindig élne.


Így képzelem a jövõmet
A családom örökése a cégeink vezetése, így ez számomra már rég nem választás kérdése. Ennek így kell történnie, de egyéb jövőkép már nincs előttem... Talán valahol kétlem, hogy valóban megélem majd azt a kort, hogy lesz számomra jövő.


Egyéb
Animágus: Geoffroy-macskává tud alakulni. Az édesapja és a testvérei is animágusok, így egyértelmű volt, hogy Elio apja fontosnak tartja majd, hogy a fia is azzá váljon. Mostanra már tökéletesen uralja a képességét.



Will Tudor


Drystan Selwyn varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

Micah Elio Frewen 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


Micah Elio Frewen Empty
Alina Scamander
Szer. Május 03, 2023 11:04 am
Kedves Micah!



Huh, nem is tudom mit mondhatnék, feltehetően semmi olyat, amitől akárcsak egy kicsit is jobb lenne. Nem tudom mit érezhetsz; mit élhettél át akkor, amikor a szerelmed  – reméljük az első és nem az utolsó – meghalt, hovatovább: öngyilkos lett.
Mondhatnám persze, hogy nem a tehobád, hiszen biztosan nem az, de valamiért úgy hiszem nem hinnéd el nekem főleg úgy, hogy a szerelmed ikertestvére, képmása, ha úgy tetszik, ennek az ellenkezőjét mondja nap, mint nap az arcodba.
Tudod, szeretnék valami okosat mondani, tanácsot adni, vagy csak a kiút felé terelgetni téged, de azt hiszem, hogy ezt az utat neked kell meglelned majd, ha nem is feltétlen egyedül, de nagy részben saját munkával. Őszintén remélem, hogy ez, ha nem is a közeli, de a távoli jövőben sikerülni fog, ahogy az akadémiai felvételi is, egészen biztos vagyok benne, hogy Preston sem akarná, hogy elbukd, tönkre tedd a jövőd.
Nem is tartalak fel tovább, az eltörténeted nagyon tetszett, szépen volt megírva, kiválóan átadta a karakter szenvedéseit és mélységeit. Foglald le amit le kell, aztán irány a játéktér  Micah Elio Frewen 3217638854.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: