Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Leonie Gaunt

Leonie Gaunt


Hugrabug prefektus

Leonie Gaunt 38e59428cadb1385ba1752cd778cc2aa82f208c4

Lakhely :

London külváros ♔ Roxfort



Playby :

♔Liana Liberato


32


Leonie Gaunt Empty
Leonie Gaunt
Csüt. Dec. 22, 2022 1:25 pm

Leonie Gaunt

Lele; Minie



"When you don’t know what to do, just take the first step. The rest will figure itself out naturally."



Nem: Hölgy

Kor: 15 év

Vér: félvér

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort (Hugrabug)

Munka: Prefektus

Családi állapot: Kapcsolatban az Igazival

Patrónus: Amuri leopárd

Pálca: Cédrus, egyszarvúszőr, 10 hüvelyk, rugalmas



5 dolog, amit tuti szeretsz bennem


  1. Ki merem mondani, amit gondolok. Még akkor is ha ez esetleg olyasmi, ami veszekedést válthat ki. Nem akarom elviselni azt, hogy pusztán kedvességből esetleg nekem legyen rosszabb. Mindenről van véleményem és igenis el fogom mondani, ha kérdezik, ha nem. Ugyanakkor van ennek előnye is, hiszen biztosan őszinte leszek másokkal. Én tipikusan az a barát lennék, aki megmondja, hogy melyik ruha áll rosszul, melyik sráccal nem kéne összejönnöd és ha hülyeséget csinálsz, akkor azzal is szembesítelek. Inkább mondom el az igazat, minthogy hazudjak. Amúgy sem tudok!
  2. Általában nyugodt és türelmes vagyok. Igyekszem mindig mindent hideg fejjel végig gondolni és nem hirtelen felindulásból cseledni. Azt már én is tudom, hogy hosszútávon az az előnyös, ha higgadtak tudunk maradni. Meg az életben sok olyan ember és helyzet van, amiket el kell viselnünk, éppen ezért nem is húzom fel magam rajtuk. Még azzal sem tudnak kihozni a sodromból, ha valakinek már egy jó ideje rágom a fülét, hogy a kölcsönadott könyvemet hozza vissza, de mindig elfelejti. Megesik, majd visszakerül.
  3. Barátságosan állok az emberekhez. Igyekszem nem előítéletes lenni, hiszen az ember személyisége kell, hogy számítson. Nem hiszek abba, hogy valakit már első látásra meg lehet utálni, hiszen ahhoz előbb ismernem kéne. Éppen ezért próbálok mindenkivel kedvesen indítani és általában nem csalódok az emberekben, hasonlóan aranyosak velem is.
  4. Ha egyszer valakit megszeretek, akkor nincs olyan, amit ne tennék meg érte. Talán rossz dolog, de tényleg képes lennék bármit megtenni a szeretteimért. Igaz, most ezt mondom, de eddig a legdurvább, amit kértek tőlem az az volt, hogy írjam meg valaki helyett a házit. Ennek ellenére én tényleg azt hiszem, hogy nem mondanék semmire sem nemet egy olyan embernek, akit közel engedtem magamhoz.
  5. Maximalista vagyok. Mindig arra törekszem, hogy a saját magam elvárásainak megfeleljek, amik... Nos talán magasabbak, mint amit egyébként bárki más elvárna tőlem. Én viszont tudom, hogy mire vagyok képes, éppen ezért hajtok annyira, hogy kihozzam magamból a legjobbat, mert tudom, hogy meg tudom csinálni, ha elég szorgalmas vagyok.




5 dolog, amit tuti utálsz bennem


  1. Néha nagyon is fel tudom kapni a vizet és olyankor nem szeretnél velem találkozni. Ugyan türelmes vagyok a legtöbb emberrel, de vannak idegesítő személyek és szokások, amik nagyon gyorsan képesek felhúzni. Az öcsém előszeretettel borít ki és hiába szeretem, néha a falnak megyek tőle. Valamiért bizonyos dolgok kiváltják belőlem ezt és úgy érzem, hogy nem nagyon tudom visszafogni magam.
  2. Néha túlságosan őszinte vagyok. Nem tagadom, hogy képes vagyok megbántani másokat a szavaimmal, főleg akkor ha nem gondolom végig, hogy hogyan is kéne megfogalmaznom a mondandómat. Egyszerűen csak kimondom, amit gondolok és egyből én vagyok rossz. Meg kellene tanulnom néha csak becsukni a számat.
  3. Olyan embereknek is meg akarok felelni, akiknek nem lenne muszáj. Teszem azt az évfolyamtársaimnak, akik lehet nem is a barátaim, de nagyon utálom, mikor lenéző pillantásokat kapok tőlük. Abszolúte nem számít a véleményük, illetve nem kéne, de képetelen vagyok elviselni, hogy összesúgnak a hátam mögött és esetleg bármi rosszat mondanak rólam.
  4. Sokszor önfejű vagyok. Ha egyszer valamit eldöntök, akkor nagyon nehezen változtatom meg azt. Szólhatnak nekem, hogy ostobaság, amit teszek, egyszerűen nem lennék képes leállni. Nem is nagyon szoktam tanulni a hibáimból, újra meg újra csak a magam feje után megyek. Azt hiszem ezt már semmi sem változtatja meg.
  5. Néha nem érzem magam elég határozottnak. Kifelé talán az látszik, hogy pontosan tudom mit akarok az életben, de valójában mégsem. Persze, el tudom dönteni milyen italt kérek, vagy milyen ruhát vegyek fel, de főleg a saját karrieremet illetően, nagyon nem tudom mit is csináljak.



Kedves naplóm...

Azt hiszem hivatalosan ez lesz a legjobb évem a Roxfortban. Hugo mellett nem is lehetnék boldogabb. Illetve talán akkor, ha nem kéne eltitkolnom mindenki elől, hogy járunk. Így is folyamatosan húzzák az agyam a barátaim, hogy mi van már kettőnk között, mert látszik, hogy valami van. Én bezzeg mindig csak vonogatom a vállam. Szólni viszont nem fogok a fiúnak, mert félek azzal megbántom vagy magamra fogom haragítani.
Viszont azt nem tudom, hogy anyunak el merjem-e mondani. Szívesen beszélnék vele róla, de... Ha egyszer titok, akkor előtte is annak kéne lennie? Valakivel viszont nagyon szeretném ezt megbeszélni, mert... Én igenis boldog vagyok és olyan jó lenne erről mesélni másoknak. Apa esetében őszintén félek, hogy mit szólna. A legtöbb apuka elvileg egyből meg akarná fojtani a lányuk pasiját, így tényleg nem tudom mi lenne a jó megoldás. Ahh... Olyan nehéz ez! Nyilván szeretnék mindent jól csinálni az első kapcsolatomban, de nagyon nem tudom mit kéne tennem, hogy tényleg jó barátnő legyek. Jó lenne, ha tudnék segítséget kérni, hiszen anyunak és apunak is összejött és házasok... voltak.
Néha még mindig egy kicsit furcsa. Úgy értem, nem viselt meg a válásuk, én nem éreztem azt, hogy ez egy annyira nagy veszekedés lett volna, vagy éppen drámai elválás. Igazából így is látom mind a két szülőmet. Az év nagyobbik részében úgyis iskolában vagyok, szóval szinte mindegy. Kiváncsi vagyok, vajon öcsit mennyire viselte ez meg...? Nem hiszen, hogy túlságosan nagy trauma lett volna neki. Valahol azonban furcsa dolog ez. Persze az tök jó, hogy dupla annyi ajándékot kapok és ha az egyik szülő nem enged nekem valamit, akkor még mindig van esélyem, hogy a másik fog, de mégis elváltak. Mindegy, ha nekik ez így jobb, akkor igazából nekem nincs jogom ebbe beleszólni. Nem is nagyon akarok.
Viszont mindenképpen fog kelleni beszélnem a szülőkkel, ha nem is arról, hogy a lányuk párkapcsolatban van, akkor valószínűleg arról, hogy mit gondolnak, az írásról. Mármint leginkább arról, hogy vajon jó lennék-e benne és esetleg érdemes lenne-e megpróbálkoznom azzal. Elvégre naplót vezetek már évek óta, szóval szerintem elég jól tudok már írni. Az is igaz, hogy valószínűleg történeteket kitalálni, meg leírni a gondolataimat egy picikét más. Lehet mégis inkább ügyvédnek kéne mennem. Attól nem félek, hogy ne lenne eszem megcsinálni, hát apa mellett is sok akadémiai órát hallgattam, szerintem a vizsgák simán mennének. De nem tudom vagyok-e elég biztos magamban, hogy meg tudok nyerni egy tárgyalást. Attól tartok, hogy végig izgulnék és emiatt szúrnám el az egészet. Nem tudom igazából milyen karrierem lehetne, ami mellett ki is tartanék. Ismerem magam, sűrűn változtatok az elképzeléseimen, pont azért, mert egy idő után általában csak unalmasak lesznek, vagy szimplán már nem hangzik annyira izgalmasan, mint elsőre. Szerencsére még bőven van időm eldönteni, hogy mit is szeretnék, csak éppen nehéz úgy, hogy szerintem nem értek semmihez sem olyan kimagaslóan.
Tudod kedves Naplóm... Néha igazán adhatnál tanácsot! Nagyon tudnám értékelni, ha vissza tudnál nekem írni. Bár abba nem vagyok biztos, hogy jó ötleteket adnál nekem, vagy hogy nem szólnál-e be néha, ha butaságokon aggódok... Tudod mit? Maradjon mindegy így, nekem ez is tetszik!

U.I.: Eldöntöttem. El fogom mondani a szüleimnek Hugot.


Ha tükörbe nézek

Mindig egy kis cuki hörcsög jut eszembe, ha mosolygok. Nem tudom miért, pedig amúgy teljesen normálisan állnak a fogaim. Effektíve szépnek gondolom magam. A hajam barna, a szemeim pedig kékek. Vagy zöldek. Attól függ milyen a világítás. Mosolygós lánynak tudom magamat mondani, bár nem az vagyok, aki képes a nap 24 órájában vigyorogni. Nem hiszem, hogy nagyon kitűnnék bármivel is mások közül. Átlagos a külsőm és a öltözködésem is.


A családom? Aha, tökre átlagos!

Édesapám
Cadmus E. Gaunt | 45 év : Azt hiszem mindig is komolyabban kezelt, mint anya. Imádtam vele bejárni az Akadémiára, szerintem igenis hasznos volt a tanulmányaim szempontjából. Nagyon szeretem aput, sokkal inkább hasonlítok rá, viszont nem tudnék vele élni. Próbálkoztam, de nem húztam sokáig. Ennek ellenérem, szerintem igenis jó kapcsolatot ápolunk még azok után is, hogy elváltak anyuék. Éppen ezért is próbálok neki még mindig megfelelni.


Édesanyám
Isabella Fleming | 32 év: Először is nem értem, hogy mi baj van a kpop-al... De ha ezt nem számolom, akkor is azért szoktunk veszekedni. Tudom, hogy normális egy családban az ilyen, de mégsem szeretem. Tisztában vagyok vele, hogy anya jót akar nekem, mégis néha úgy érzem, hogy visszatart, emiatt pedig könnyen mérges leszek és igenis visszaszólok neki. Utána rosszul érzem magam, mert nem akarok vele hisztis lenni, csak szeretném, ha néha picit több teret kapnék vagy nem is tudom. Meg persze, ha megkapnám a kutyusom, akkor lehet nem lennék ennyire morcos...


Testvéreim
Elias Gaunt:A drága kicsi öcsikém, aki hiába idegesít halálra néha, attól még nem tudom tagadni, hogy szeretem. Bár azt hiszem azért is annyira zavaró néha, mert még kicsi. Mármint hozzám képest. Emlékszem egyszer el is akartam őt adni... Lehet néha még most is megtenném. Azt viszont sose hagynám, hogy mások bántsák. Én szekálhatom a kistestvérem, de ha bárki más megpróbálja, akkor könyvespolccá változtatom, hogy legalább haszna is legyen az illetőnek.


Párkapcsolat
Hugo Granger-Weasley | 15 év: Már egy jó ideje tetszett nekem, mikor végre le mertem szólítani. Nem tudtam hogyan is mehetnék oda hozzá, de egyszer összekaptam magam és végül beszélgettem vele. Életem legjobb döntése volt. Sose gondoltam volna, hogy majd 15 évesen pasim lesz, nem tudtam magam beleképzelni a helyzetbe. Az egyetlen bajom talán az, hogy titokban kell tartanunk a kapcsolatunkat. Pedig én nagyon is szeretném elmondani a barátaimnak, de így nem lehet. Néha nem értem őt, de mivel szeretem, így nem kérdőjelezem meg, hogy miért kell ezt tennünk. Örülök, hogy vele vagyok és kész.



Apróságok

Amortentia

♔Taros boba
♔Nagyon mű epres parfüm
♔A családi ház illata


Mumus
Azon kívül, hogy talán mélyen legbelül én is tudom, hogy túlságosan meg akarok felelni apa családjának és félek sose fogadnak majd el... Talán a jövőm miatt aggódok. Kevés dolog van, ami igazán le tud köti és még kevesebb, amire azt tudom mondani, hogy kiemelkedően tehetséges lehetnék benne. Éppen ezért még mindig nem tudom mi akarok lenni. Kpop idol még szívesen lennék, csak az az egy bökkenő van, hogy nem vagyok koreai. De maradjuk a realitás talaján, inkább leszek író!


Edevis tükre
15 évesen nagyon gáz azt mondani, hogy nem tudom? Szerintem nálam a tükör 2 hetente mást mutatna. Talán... Egy jó kis családi vacsit még mutathat... Tudom, hogy nem volt vészes a válás, de azért más így, mintha együtt lenne anyu és apu.  


Hobbim
♔ Hallyu minden mennyiségben! Kpop, kdramak és még a kbeauty is teljesen a hatalmába kerített. El is kezdtem koreaiul tanulni, de rémes a nyelvtanuk!
♔Sakkozni szoktam még elég sűrűn. Lehet rajta gondolkondi és nem kell pattognunk, hanem nyugodtan tudok ülni, esetleg elbeszélgetek a partneremmel.
♔A szónoklást ide lehetne sorolni? Amennyiszer tartok beszédet és kiállok a véleményem mellett, akár lehetne is...


Elveim
♔Előbb gondolkozz, old meg a problémát és utána pánikolj! Ha megijedük, akkor leblokkol az agyunk és végül csak egy helyben fogunk toporogni. Én inkább próbálom higgadtan átgondolni a dolgokat és csak amint megoldódott kezdek el sírni és remegni. A szám is sokszor előbb jár, ha fel kell szólalni és utána ülök vissza a helyemre, és ijedtek meg, hogy miket is mondtam.
♔Mindenkinek vannak jogai, akár vérfarkas, akár nő, vagy akárcsak FÉLVÉR! Nem értem miért törődünk ennyit mások magán életével. Nem mindegy, hogy kik a szüleink, vagy éppen kiket kedvel?


Amit sosem tennék meg
♔Sose csókolóznék a pasimmal csak úgy mindenki előtt. Nem csak azért, mert Hugo erre megkért, hanem azért is mert tök fura érzés, hogy mindenki engem néz.
♔Az öcsémet maximum én szekálhatóm, de ha bárki más meri ezt tenni, akkor annak leszedem a fejét.


Ami zavar
♔Az igazságtalánság a világban.
♔Anya viselkedése időnként.
♔Az öcsém.


Ami a legfontosabb az életemben
♔Az, hogy anya azért ilyen velem, mert szeret.
♔Hogy az öcsém idegesítő, de nagyon is imádom.
♔Hogy apa büszke legyen rám.
♔A család.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Hogy mit gondolnak mások a szerelmi életemről. Én tudom, hogy van!


Amire büszke vagyok
♔Hogy prefektus lehetek a suliban.
♔Hogy amúgy tök jó tanuló vagyok.
♔Sokkal okosabb vagyok varázsjogból és filozófiából, mint a legtöbb társam.
♔Ki tudok állni magamért, ha kell.
♔Megszereztem álmaim pasiját.


Ha valamit megváltoztathatnék
Ha valamit megváltoztatnék, akkor nem olyan lennék, mint most és talán az életem sem ilyen lenne... De lehetne rosszabb is, összességében jól van ez így.


Így képzelem a jövõmet
Ügyvéd? Író? Politikus? Ehm... Van még egy pár évem eldönteni, meg nem vagyok köteles elsőre jó akadémiai szakot választani igaz?


Egyéb
♔ Hardcore kpopper. Bocsi anyu, tudom, hogy nem szereted!



♔Liana Liberato


Holden Briggs varázslatosnak találta





A bookworm obsessed with philosophy, a self-made woman
Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Leonie Gaunt 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Leonie Gaunt Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


Leonie Gaunt Empty
Holden Briggs
Pént. Feb. 10, 2023 9:29 am
Kedves Leonie!


Igazán különleges családból érkeztél, nem csoda, hogy te magad is igazán különleges lány lettél. Barátságos, nyitott, elfogadó személyiséged mutatja a liberális közeg hatását, amelyben felnőttél - még ha ez a Gaunt nevet viselve talán kicsit furcsán is hangzik. A szüleid gondoskodtak róla, hogy intelligens, talpraesett, a korosztályodnál pedig sokkal tájékozottabb legyél. Bár sok tekintetben rendkívül érett vagy a korodhoz képest, mégsem tagadhatnád le, hogy te is épp olyan tinilány vagy, mint bárki más tizenöt évesen, szinte még gyerek. Próbálod megfejteni, hogyan boldogulj életed első párkapcsolatában, ami mellesleg szokványosnak egyáltalán nem nevezhető. Igyekszel megfelelni olyan embereknek is, akiknek egyáltalán nem kéne, de talán ezt majd idővel kinövöd... És ha ez nem lenne önmagában elég káosz, még a nemrég megismert új rokonokkal is kezdened kéne valamit, márpedig a Briggs család minden, csak nem egyszerű. Annyi biztos, hogy nem fogsz unatkozni az elkövetkezendő hónapokban és években Very Happy ...
Futás foglalózni, már sokan várnak téged!






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: