Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

The First horseman of Chaos

Kenneth Finnigan


Akadémista

The First horseman of Chaos Tumblr_ob4y30HiL11unm8j8o3_r2_250

Lakhely :

Killarney



Playby :

Dylan Sprayberry


9


The First horseman of Chaos Empty
Kenneth Finnigan
Pént. Jún. 10, 2022 1:27 pm

Kenneth Finnigan

Ken, Kenny, Finnigan



"We're building it up to burn it down!"



Nem: Férfi

Kor: 16 év

Vér: Félvér

Születési hely: Killarney

Iskola/ház: Roxfort/Griffendél

Munka: Diák

Családi állapot: Nem köti az orrodra

Patrónus: Akita Inu

Pálca: Hosszú, vastag, merev és jó a magja
Bükkfa, egyszarvúszőr maggal, 9 és ¾ hüvelyk, rugalmas



Jellem

ENTP személyiség

A Vitázó személyiségtípus tagjai igazi “ördög ügyvédjei”. Éltető elemük az érvek és hitek apró darabokra való szétszedése és a cafatok mindenki számára láthatóvá tétele. Ellentétben az eltökéltebb személyiségekkel, a Vitázók nem valamiféle mélyebb ok vagy stratégiai cél érdekében csinálják ezt, hanem csupán azért, mert szórakoztatja őket. Náluk jobban senki nem imádja a szellemi csatákat, hiszen így tehetik közszemlére villámgyors észjárásukat, hatalmas, felhalmozott tudásukat és azt a képességüket, hogy egymástól igencsak távol eső dolgokat képesek összekötni, hogy bizonyítsák igazukat.
[…]
A Vitázók vitázó hajlama sok problémát vet fel. Ha szükség van rá, persze, nagyon jól jön, de igencsak rosszul veszi ki magát, mikor nyíltan megkérdőjelezik, amit a főnökük mond egy értekezleten, vagy ha a párjuk mondanivalóját szedik ízekre. Az egész ügyet tovább bonyolítja a Vitázók kérlelhetetlen őszintesége, hiszen ők aztán nem rágják meg a mondanivalójukat és egyáltalán nem érdekli őket, ha nem tűnnek elég érzékenynek és együttérzőnek. A hasonszőrű típusok jól kijönnek a Vitázókkal, de a többi, érzékenyebb típus (és az egész társadalom általában) jellemzően konfliktuskerülő, és inkább az érzéseket, a nyugalmat, biztonságot és akár a füllentést választja a kényelmetlen igazság vagy a rideg tények ellenében.

Forrás: 16personalities


Életem története

Az első év minden kisdiák számára izgalmasnak hangzik. Új közeg, új barátok, új kalandok sokasága várja az iskola falai között a friss és ropogós nebulókat. Én is izgatott voltam, mikor átléptem a nagyterem ajtaját. Hiszen a Roxfort még annál is különlegesebb iskola, mint mondják. Sokat hallottam a szüleimtől róla, ezért is vártam nagyon, hogy én is a nyomdokaikba lépjek. A terem pont úgy festette, ahogyan leírták az ősök: négy hülye hosszú asztal, velünk szemben meg a tanári kar. Az előtt egy szék, rajta a már megviselt beszélő süveggel. A szék mellett, egy meglehetősen megviselt boszorka volt, de ahhoz képest jól tartotta magát. Kezében pergamen, és ahogy felsorakoztunk, már sorolta is a neveket. Voltak mindenféle csodák a sorban, aztán jött a húgom! neve. Kedves nagytesóként kilöktem a sorból, hogy haladjon már a beosztásával, mert tudtam jól, hogy utána én fogok következni. Az, hogy melyik házba került, fogalmam sem volt, mert nem figyeltem a gratulációkra meg a hangokra.
– FINNIGAN, Kenneth! –hallatszódott végre a nevem. Mikor kisétáltam és leültem a székre, rápillantottam a boszorkára és leolvastam rajta a csalódott volt. – Reménykedtem abban, hogy Mr. Finnigan nem nemz utódokat, vagy ha mégis, én már nem élem meg azt a kort. Ehelyett megáldott engem és az egész iskolát nem is egy, hanem egyenesen kettő Finnigan kölyökkel. Csodálatos…
– Ohh, ön biztosan McGonagall professzor! Apám sokat mesélt Önről!
– Valóban? –Mindenki el tudja képzelni szerintem azt az undor képet, amit vágott rá. Mégis, a hangjából éreztem egy hangyányi büszkeséget. Mielőtt kifejthettem volna gondolataimat, a süveg már a fejemre került. Szinte azonnal kiabálta, hogy Griffendéles leszek. Büszkeséggel pattantam fel a helyemről, de mielőtt az asztalhoz ültem volna, visszafordultam a boszorkányhoz.
– Ne tessék aggódni. Én nem csak a hidat fogom felrobbantani a végzős évemben! –Kapott még egy cinkos vigyort, és mielőtt a fejemre koppinthatott volna a tekerccsel, már el is iszkoltam. Visszanéztem és csak a fejcsóválást láttam. Vicces lesz ez a hét év.

Két nap telt el. Meglepően jól bírtam és csak most kaptam büntetőmunkát. Természetesen a megkezdése előtt úgy döntöttem, hogy írok egy baglyot a szüleimnek, hogy tudjanak a dolgokról.

„Kedves Anyu és Apu!

Nagyon jól telt a vonatút, bla…bla…bla… Az iskola is tök szuper és a beosztásnál már találkoztam is McGonagall professzorral. Apának üzeni, hogy legközelebb úgy csináljon gyereket, hogy Ő azt már ne élje meg, hogy a Roxfortba jönnek a porontyok. Szerintem már most szeret minket a húgival!, de mondtam neki, hogy a végzős évemben én nem csak a hidat robbantom fel. Majdnem fejbevágott a pergamentekerccsel. Amúgy Griffendéles lettem és ma már meg is kaptam az első büntetőmunkám. Ágytálakat kell sikálnom, amiért felgyújtottam egy évfolyamtársam kacatját. Mugliszületésű a lány és azt mondta, hogy a nevem az ő játékbabájára emlékezteti, mert azt is valami Ken izének hívják. Lehozta a hálószobából, hogy megmutassa nekem. Hát… nem is hasonlítottam rá. Én sokkal jóképűbb voltam, most meg pláne, mert olvadt massza maradt belőle. Egyébként jól vagyok, kicsit sem hiányoztok még, de azért anya küldhetnél sütit! Jah és képzeljétek: Albus Potter Mardekáros lett! El tudjátok ezt hinni?”


Harmadévesen úgy voltam vele, hogy egy kis kviddics nem árt. Nem voltam a házam csapatának a tagja, mert annyira azért nem érdekelt a sport, de úgy voltam vele, hogy az edzés rám fért. Az akkori csapatkapitány, talán Potter, megengedte a csatlakozást. Hajtónak álltam be és egész jól is ment a repkedés. Mindaddig, ameddig egy gurkó telibe nem nyomott és le nem taszított a földre. A mellkasomhoz kaptam, alig kaptam levegőt és minden egyes vétele szúrt is.
– Megöltétek Kennyt, ti szemetek? –Az egyik hajtólány szállt le mellém, mert hát a lányok mindent túldramatizálnak. Pedig nem jött olyan gyorsan a gurkó –csak 200.000 km/h-val– és nem estem nagyot –csak 50.000 métert zuhantam. Bár a fájdalmaim nem ezt mutatták, de arcomon csak fájdalmas vigyor jelent meg.
– Ahhoz előbb kell felkelniük! Csak a bordáim bánták… –A következő dolog már csak a sötétség volt, amire emlékeztem. Elájultam és a gyengélkedőn keltem fel. Ekkor döntöttem el azt, hogy ameddig zajlanak a meccsek, addig én a kastélyt fedezem fel és teszek tönkre mindent is.

Az előző nyáron egy érdekes felfedezést tettem. Nem volt annyira meleg az idő, szakadt is az eső, de ennek ellenére megsültem egy szál rövidgatyában is. A pyromágiámhoz társítottam ezt a tulajdonságot, de ennyire soha nem éreztem azt, hogy forró lennék. Kicsit kétségbe is estem, mert nem tudtam, hogyan is kellene erre reagálnom. A családban a tesóimon kívül csak Apa értett ehhez, ezért rohantam is hozzá.
– Apa, Apa, APAAAAAAAAAAAAA! –Szabályosan betörtem a dolgozószobája ajtaján. Jó, azért a keretéből nem szakítottam ki a zsanérokat, mégis a csapódás lett a falon belőle. – Meleg vagyok! –Homlokom verejtékezett, lépteim pedig lelassultak Apa asztalához érve. Egy pillanatra, mintha ledermedt volna és a homlokráncolásból nem tudtam, hogy mit is fog reagálni. Néma csendben figyeltem, hogy szólaljon már meg, de nem tette. Hát vettem a bátorságot, hogy megtörjem a csendet, de végre megszólalt.
– Tényleg vagy csak viccelsz? –Erre a kérdésre nem számítottam, de biztosan ez is valami pyromágiás dolog lesz, amiről tudnia kell.
– Tényleg. Né… –Be sem tudtam fejezni, már ragadta is magához a szót.
– Jól van kisfiam, nincs ezzel semmi baj –vonta meg Apa a vállát. He? Kapcsolni sem tudtam, már folytatta is a szónoklatot. – Emlékszel Dean barátomra, ugye? Na, vele tök jóban voltunk már elsős korunk óta és mindenhova együtt mentünk. Az egyik faszfej Mardekáros, Theodore Nott meg is gyanúsított minket, hogy mi is melegek vagyunk és egy párt alkotunk, de nagyon mellé lőtt. Ha így lenne, most nem lennél itt velem szemben. De ezzel tényleg nincs gond fiam. Ha a srácokhoz vonzódsz, engem nem zavar. A lényeg, hogy te boldog legyél. –Na igen… erre tényleg nem tudtam mit reagálni. Kattogott az agyam, aztán leesett a dolog. Teljesen félreértettük egymást, ezért csak nevetni kezdtem.
– Jajj Apa, nem úgy. Már mint, örülök annak, hogy elfogadnád azt, ha a srácokhoz vonzódnék, de most nem erről van szó. Oké, egyszer megcsókoltam egyet, mert üvegeztünk és részeg voltam, az üveg szája meg rá mutatott. Rémesen szar volt az a csók és pechemre nem ittam annyit, hogy elfelejtsem. Egyébként szerintem kétkapu van a dologban, de kamasz vagyok, még felfedezek és nem tudom. A melegséget arra értettem, hogy rettenetesen éget a karom. Nem szokott ennyire. –Sóhajtva nyújtottam fel a karom. Megnyugtatott Apa, hogy semmi bajom, ez teljesen normális. Kapott is egy ölelést, amiből kiérezhette azt is, hogy örültem annak, hogy támogatna, ha netalán egy sráccal lennék együtt. Emiatt be is ugrott valami, amivel muszáj volt cukkolnom kicsit drága Apámat.
– Szóval Dean bácsi és Te…? –Emeltem a kezemet a számhoz és imitáltam azt a bizonyos mozdulatot, mikor valaki éppen kielégít egy srácot a szájával. A reakciót inkább nem vártam meg: sarkon fordultam és röhögve rohantam a szobámba!


Ha tükörbe nézek

„Vörös haj, mások levetett talárja. Csak egy Weasley néz így ki!”
A különbség annyi, hogy Kenny nem azt a családot erősíti. Igaz, hogy valamelyik évben, Halloweenkor beöltözött az egyiküknek, mert jó poénnak tartotta, többet nem tenné. Nem is vörös a haja, hanem barna. Mások levetett ruháit meg fel nem venné. Inkább végigrohan a birtokon pucéron, mintsem felvegyen valaki által, korábban már levetett holmit. Egyenesen irritálja még a gondolata is, hogy megtegye a dolgot. Kifejezetten ad a megjelenésére, legalábbis próbál a korának megfelelő göncöket magára aggatni. Átlagos magassága van. Társul hozza néha bamba, néha vigyorgó és legtöbbször csínytevésre kész arcszerkezet is. Izomzatból sem szenved hiányt, bár nem mutogatja, ha nem muszáj. Bár szereti, ha megbámulják a felsőtestét, bárki is tegye. Csak nem mondja senkinek sem. A sok edzésnek és kviddicsnek köszönheti az erőnlétét, habár a háza csapatában nem játszik. Annyira azért nem érdekli a sport, mert úgy nem tudna galibát okozni a meccsek alatt.


Családom

Édesapám
@Seamus Finnigan – Elhagyta, mikor kicsi volt. De tényleg. Egyszer ment el vele vásárolni, akkor is képes volt elhagyni a bevásárlóközpontban. Akkor eszméletlenül haragudott rá és nem is bocsájtott meg neki két teljes napig. Ma már csak röhög rajta, mikor felhozzák a témát. Szereti az apját és fel is néz rá. Megosztja vele a titkait, legyen szó bármiről is. Tudja, hogy számíthat az apja támogatására. Szeret vele lógni és tanulni is tőle, főleg mindenféle robbantási technikákat, amiket aztán kamatoztathat a suli falai között. Egyszóval szereti és nem cserélné le senki másra az öreget.


Édesanyám
@Susan Bones-Finnigan – Csodálja, amiért nem bolondult még meg a család pyromágusai miatt. Szeret az agyára menni, ha arról van szó, de az anyjánál tudja, hogy hol van a határ. Tiszteli, felnéz rá és szót is fogad neki… kivéve, amikor nem. Segít neki, ha valamiben megkéri és próbál is viselkedni, amikor lecseszi. Fél a rivallóitól, amióta az elsőt felgyújtotta. De ettől még szereti az anyját.


Testvéreim
Amber Finnigan – A húga! és teljesen olyan, mint ő. Annyi különbséggel, hogy lányból van a másik. Elviseli a jelenlétét… Jó, nem annyira vészes a kapcsolatuk. Szereti a hülye fejét, de előszeretettel ugratja is. Viszont megvédi és bosszút is áll érte, akárki bántja.

Kevin Finnigan – Imádja szívni a vérét, mert hát jó bátyjó módjára, miért ne tenné!? Természetesen szereti őt is, mint családja bármelyik tagját és ki is áll érte bárki emeljen rá kezet vagy pálcát. Na, akkor nem áll jót magáért és az illetőt a gyengélkedőre küldi. Szereti lekenyerezni is, amikor vitába száll a húgával! és kell az Öcskös támogatása.


Párkapcsolat
Biztos van olyan csaj vagy srác, aki áradozik róla. Ő viszont nem gondolkodik még azon, hogy lekösse magát.


Gyermekeim
Ha van, se tud róla! Határozottan nincs neki! Bárki, aki mást állít, az hazudik! És mint tudjuk: „Hazudni bűn!” Rolling Eyes


Apróságok

Amortentia
Az anyja sütijének illata, parázs, füst, pisztácia


Mumus
Úgy jár, mint az apja: egyel kevesebb végtagja lesz.


Edevis tükre
Mikor mi, de hiába nézne a tükörbe, csak füstöt látna. Szerinte megvan mindene, amit csak megkaphatott eddig az élettől.


Hobbim
Veszekedni az ikertesójával azon, hogy Ő az idősebb; ugratni az Öccsét; robbantgatás minden mennyiségben.


Elveim
„Amit ma felrobbanthatsz, ne halaszd holnapra!”


Amit sosem tennék meg
Nem hagyná el a kezét…


Ami zavar
Hogy az ikre azt hiszi, hogy ő az idősebb.


Ami a legfontosabb az életemben
A család védelme.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A károk, amiket hagy egy-egy robbantás után.


Amire büszke vagyok
A képessége és az, hogy még egyben van.


Ha valamit megváltoztathatnék
Visszavinné az apját abba az időbe, ahol még megvolt mind a két karja és szólna neki, hogy vigyázzon a bomba hatástalanításával.


Így képzelem a jövőmet
Élve, minden testrészével együtt. Talán a Minisztériumban valami jól fizető állásban. Vagy egy eldugott helyen a világban, ahol nyugodtan rombolhat.


Egyéb
Elementalista: Tűz



Cory Gruter-Andrew


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

The First horseman of Chaos 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

The First horseman of Chaos Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


The First horseman of Chaos Empty
Holden Briggs
Vas. Jún. 19, 2022 10:27 pm
Kedves Kenny!



Szemetek, kinyírtátok Kennyt! Ja, nem, várj, az egy másik fandom Very Happy Bár el kell ismerni, te is elég közel állsz hozzá, hogy a South Park Kennyjéhez hasonlóan rendszeresen megölesd magad - vagy inkább felrobbantsd és felgyújtsd a környezetedben élőket. Tulajdonképpen kész csoda, hogy a családotokban még csak mínusz egy végtag szerepel a képletben, de van egy olyan érzésem, hogy ez sem neked, a tesóidnak vagy éppen az örök gyerek apátoknak köszönhető, hanem egyedül anyátoknak.
Vérbeli griffendéles vagy, azok minden jó és rossz tulajdonságával, bár lehet, a házvezetőd, az igazgató asszony és legfőképpen Mrs. Bagman inkább főként a kaotikus tulajdonságaidat emelnék ki. Annyi biztos, hogy nem irigylem a tanáraidat és olykor azokat sem, akik egy hálókörleten osztoznak veled, mert melletted tényleg zajlik az élet... Very Happy (Ide most illene egy robbanós-tüzes szóviccet keresnem, de már nem fog hozzá eléggé az agyam, shame on me)
Hatalmas figura vagy, ez nem is kérdés, alig várom, hogy feltüzeld a roxforti monoton hétköznapokat - na, csak itt van ez a tüzes szóvicc! Remélem, hamar megérkeznek a testvéreid is, nagyon szívesen olvasnám az iskolai és otthoni ámokfutásotokat.
Nem is tartalak fel tovább, kész időzített bomba vagy, szóval futás foglalózni és már vár is a játéktér The First horseman of Chaos 2769670773






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: