Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Hugh Shelby

Hugh Shelby


Varázsló

Hugh Shelby Tenor

Lakhely :

Birmingham

Elõtörténet :

Hugh Shelby B2fb6736f27913121d37874a9f0cae8294386f88

Keresem :

tehetséges Hugrabugosokat


Playby :

Will Poulter


35


Hugh Shelby Empty
Hugh Shelby
Hétf. Márc. 14, 2022 4:12 am

Hugh Shelby

Hugh



"Ide jön egy idézet."



Nem: férfi

Kor: 18 év

Vér: félvér

Születési hely: Birmingham

Iskola/ház: Roxfort, Mardekár

Munka: őrző (most és mindörökké ámen)

Családi állapot: lélekben már @Lyra Rosier szemét őrzi

Patrónus: csupasz turkáló

Pálca: babér, sárkányszívizomhúr, 12 és negyed hüvelyk



Amit Lyra szeret bennem

Mindent is. Kedves vagyok, megértő, szerető és gondoskodó, igazi romantikus hős, csak a fehér ló és a szőke hajkorona hiányzik hozzá. Jó, persze ez mind kamu. Valójában nem vagyok túl kedves, a megértés is távol áll tőlem... bár a gondoskodás nem szokott problémát okozni. Csak megfelelő alany kell hozzá, akiről hajlandó vagyok és akarok is gondoskodni. Eddig ezt egy ember tudta elérni nálam, az is a kisöcsém. A romantika egyelőre nem az a dolog, amit bármennyire is meg tudnék érteni, fogalmam sincs, pontosan hogyan működik és őszintén, amikor másokon látom, akkor is csak az jut eszembe, hogy mennyire undorítóan nyálas ez az egész. A lovak meg büdösek.
Azért vannak jó tulajdonságaim, például eltökélt és kitartó vagyok, ha egy olyan célról van szó, ami sokat jelent nekem. Vegyük mondjuk a kviddicset: amint elhatároztam, hogy ezzel akarom tölteni az életemet, emberfeletti erőt fektettem bele, hogy a lehető legjobb esélyekkel induljak. Persze ennek van hátulütője is, mivel ha a kitűzött célt magam elé helyezem, semmi más nem érdekel és elhanyagolom a többi teendőmet, ezzel együtt a kapcsolataimat is.
Egyébként nem tartom magam segghülyének sem. Átlagosan teljesítek a tanórákon, lehetnék jobb is, de a halált nem érdekli ez a sok unalmas szar. Azért ha valami kifejezetten érdekel, abból kiemelkedő teljesítményt tudok nyújtani, éppen emiatt nagyon hullámzó a teljesítményem.
Sokan mondják, hogy kiállhatatlan stílusom van és a magabiztosságom sokszor fut át arroganciába. Szerintem viszont kurva megnyerő egy csávó vagyok, nem véletlenül fogok felszedni egy olyan csajt, mint Lyra Rosier, pláne, hogy ő nem is tud róla, milyen fasza palija lesz.


Életem története

Nyolc éves voltam, amikor először láttam nagyfater gyűjteményét. Szerencsére nem testközelből, de éppen rosszkor voltam rossz helyen. Herb, a legidősebb testvérem volt ott vele, korábban beszélgettek valamiről, aztán az öreg beinvitálta a szobájába, hogy mutatni akar neki valami nagyon különleges dolgot. Én meg, mint a kotnyeles kisgyerek, aki voltam, utánuk lopóztam és az ajtó résén keresztül figyeltem, hogy mi lehet az a különleges, titkos valami, amit nagyapám rejtegetett. Hát... nem az, amire gondoltam.
Az a nagy lila szar akár ajtótámasznak is elmehetett volna, elsőre annak is gondoltam. Aztán az a vén pöcs elkezdte magyarázni Herbnek, hogy most már elég nagy ahhoz, hogy megtanulja, hogyan működik a teste, ehhez pedig tökéletes eszköz lehet ez is. Persze belement a részletekbe, nehogy már ne legyen teljesen bolond, én meg annyira megdöbbentem, hogy végighallgattam. Végül nagyapa elküldte a bátyámat egy olyan kijelentéssel, hogy "vidd magaddal és vedd hasznát", az ajtót pedig becsukatta maga után. Akkor még ártatlanabb voltam, ma már sejtem, mi történhetett ott. Nem tudom, Herb mit csinált azzal a lila cuccal, mert elszaladtam még azelőtt, hogy egyáltalán elindult volna az ajtó felé, utána pedig soha többet nem láttam. Mindenesetre arra biztosan jó volt ez a jelenet, hogy amikor nagyfater mutatni akart nekem valamit, mindig kitaláltam valamit, hogy éppen miért nem érek rá. Talán ezért gyűlöl engem látványosan.
Anya sosem tudta meg, mi történik a fiaival. Senki nem mert szólni neki, még én sem, és nem azért, mert úgysem védett volna meg minket. Mindannyian tudtuk, hogy mutter fel is gyújtotta volna az öreget, ha rájön, mik történnek a perverz szobájában. Egyszerűen csak... rettegtünk nagyapától, még én is, az egyetlen, aki mindig ellene volt. Ellene, igen. Ha magamról volt szó. Másokat soha nem védtem meg tőle.
Egészen addig, amíg meg nem született Heronimo. Fogalmam sincs, mi történt az akkor tizenhat éves fejemmel, de tudtam, hogy ennek az egésznek itt és most vége kell szakadjon. Úgyhogy összevesztem a szüleimmel, mégpedig nagyon, amint megtudtam anyám terhességét. Nagyfater menjen a pincébe, mert túl sokan vagyunk és nem akarok öt testvérrel egy szobában élni. Vagyis hárommal, mivel Herb már elköltözött, Hershel meg az év nagyrészét az akadémián töltötte. Még azt is magamra vállaltam, önként és dalolva, hogy a kis takonnyal fogok egy szobában élni. Végül belementek, átrendezték a pincét és a vén fasz leköltözött oda a vérbe.
Hero nem sokkal később beköltözött hozzám a szobába, ami most már csak a kettőnké volt. Kifejezetten jólesett a társasága, még akkor is, ha csecsemőként sokat betegeskedett. Valami elmondhatatlan kötődést éreztem és érzek iránta, úgyhogy már most biztosan tudom, hogy amint megtehetem, azonnal elköltözöm otthonról és viszem őt is magammal. A szüleimnek úgysincs ideje és energiája még egy gyerekre, már túl idősek ahhoz, hogy egy kisgyerekről gondoskodjanak, ez még anyámon is látszik. Jóval komfortosabb neki a másik két öcsém társasága és a velük való törődés, mint én vagy Hero. Fater meg... hát, szerintem ő is olyan flúgos vénember lesz, mint az apja, mert minden percben, amikor otthon van, csak arról tud magyarázni, hogy milyen csodálatos felmenőink vannak: Birmingham pengesapkás bandája! Csak tudnám, honnan a faszból szedte ezt a baromságot, mert azt leszámítva, hogy félcigány Shelbyk vagyunk Birminghamben, semmi közünk ahhoz a százéves cigányzenekarhoz vagy mik voltak.
A Roxfortban senki nem tud semmit a családi helyzetemről. Nem látszik rajtam, és nem is híresztelem. Még azt sem tudják, hogy van-e egyáltalán testvérem vagy sem. Persze a legtöbbeket nem érdekli ilyesmi, csak azt tudják rólam, hogy egy irritáló seggfej vagyok, vagy a másik véglet, egy nagyon szórakoztató seggfej. Mulciberrel és a többi madarával lógok a legtöbbet, meg a kviddicscsapatommal, illetve megszállottan próbálom felszedni Lyra Rosiert, ami egész biztosan sikerrel fog végződni. Jövő ilyenkor pedig... nos, csak abban tudok reménykedni, hogy egy nagyobb csapatban játszhatok majd, kapok annyi pénzt, hogy elköltözzek és végre egyedül élhessek. Pontosabban egyedül Heroval... és talán Lyra Rosierrel.


Ha tükörbe nézek

Átlagos magasságom van és nagyon sokáig kifejezetten vézna kölyök voltam. Azóta, amióta elhatároztam, hogy mindenképpen kviddicsezni szeretnék karrierszinten, elég sok időt és energiát öltem a testedzésbe, úgyhogy már nem kell aggódnom a megjelenésem miatt. Világosbarna hajam van, csigafos színű szemem, és enyhén rusnya pofám. Nem baj, sötétben is lehet lányt szobára vinni, nem igaz?


Családom

Édesapám
Gideon Shelby, szintén hat testvér egyike, mindegyik G betűs névvel. Állítja, hogy ez családi hagyomány, Francis papának is öt F betűs testvére van, az ő apjának öt E betűs testvére, és így tovább. Szerinte ez kurva fontos, szerintem nem annyira. Amúgy nem lenne rossz a kapcsolatunk, de kifejezetten utálom azért, hogy a nagyanyám halála után magunkhoz költöztette azt a bolond öregapámat.


Édesanyám
Olga Shelby fiatalon sztriptíztáncos volt, ami most is meglátszik rajta, a korához képest egy nagyon vonzó és szép nő, még ennyi pulya után is. Apám rajongásig szereti, valószínűleg azért, mert a csúf képe nem érdemelne meg egy ilyen nőt. Amúgy jó anya, nagyon szereti mindegyik fiát és kedvesen babusgatja őket, igazi tyúkanyó lett belőle. Ennek ellenére nincsen különösebben szoros kapcsolatom vele, a testvéreim közül talán nekem a legkevésbé.


Testvéreim
Those goddamn Shelby kids:
- Herb 20 éves, hülye mint a bánat, szerintem azért szültek anyámék még öt gyereket, hogy Herb hiányosságait pótolják. Nem igazán sikerült.
- Hershel 19 éves, igen, nagyon szaporák a szülők. De ő legalább egész használható. Akadémiára jár, fogalmam sincs, milyen szakra, mert sosem érdekelt annyira, hogy odafigyeljek rá.
- Hugh én vagyok. Döbbenetes.
- @"Hollyn Shelby" 16 éves, a Griffendél őrzője. Meggyőződésem, hogy utánozni akar mindenben és azért állt be kviddicsezni. Kár, hogy sosem lesz olyan jó, mint én.
- Homer 13 éves (már kezd itt a termékenység csökkenni, ahogy anyámék öregszenek, jól látod) és még nem kiforrott eléggé a jelleme ahhoz, hogy teljesen el tudjam ítélni, de eddig nem csípom túlzottan.
- Heronimo 2 éves, a jó ég sem tudja, miért kellett még egy kölyök, de én nem bánom. Az egyetlen testvérem, akihez igazán közel érzem magamhoz és akit nagyon szeretek. Az egész családomat kukába dobnám csak azért, hogy vele minden rendben legyen, ez pedig elég látványosan ki is mutatkozik.


Nagyapám
Francis papa a legparább vénember a világon, és ezzel nem túlzok egyáltalán. Amikor Hero született meg, akkor költöztették le apámék a frissen lakótérré varázsolt pincébe, azóta szerintem az ablakon keresztül sem látta a napot. Persze kerekesszékkel nehéz is felmenni a lépcsőn... Mindegy, szóval ott lakik lent, és rohadt para dolgai vannak, például előszeretettel meséli a kiskorú unokáinak, hogy milyen szexuális kalandjai voltak, mindezt túl sok részlettel, valamint egész nagy játékgyűjteménye is van, amikre rohadt büszke. Igen, olyan játékok és nem, nem tudom, miért büszke rá. Ha tehetem, elkerülöm az öreget, nagyon remélem, hogy egyszer csak a mumifikálódott hulláját találjuk meg a pincében, az összes játékával a bélrendszerében.


Párkapcsolat
Lyra Rosier életem szerelme, az egyetlen és első, akit feleségül fogok venni és hat I betűs kölyköt szül majd nekem. Persze ő erről semmit nem tud, és utál, mint a szart. Szomor.


Apróságok

Amortentia
megmunkált bőr, kamilla, kardamom


Mumus
nagyfater játékai


Edevis tükre
világbajnoki csapat őrzőjeként látom magam, jó nagy hírnévvel, magam mellett Lyra Rosierrel egy tucat csajjal


Hobbim
Van egy csomó matricagyűjtő albumom. Lófaszt. Valójában a kviddics az első számú és egyetlen olyan hobbim, ami mellett hosszú távon ki is tartok.
Ez meg nem tudom, hogy hobbinak nevezhető-e, de nagyon foglalkoztatnak olyan mágiaágak, amiket nem feltétlenül tanítanak a Roxfortban, viszont mocsok hasznosak tudnak lenni, mint például a wicca boszorkányság vagy a cigánymágia.


Elveim
Elég rugalmasak. Mardekáros vagyok, vagy mifasz.


Amit sosem tennék meg
Eddig még nem találtam olyat, de gondolom nem gyilkolnék. Azért vannak határok.


Ami zavar
A testvéreim (kivéve Herot), a szüleim, a nagyapám... szóval kábé az egész családom. Meg az, ha valaki betalál a Mardekár karikáiba.


Ami a legfontosabb az életemben
a sport és Lyra Rosier


Ami a legkevésbé fontos számomra
Jellegtelen, jellemtelen emberek jellegtelen, jellemtelen bajai. Tehát kb mindenki más, aki nem én vagyok.


Amire büszke vagyok
A kviddicsben elért tehetségemre és arra, hogy egy rohadt jó csapatban fogok játszani.


Ha valamit megváltoztathatnék
Már most külön élnék a családtól, csak Herot vinném magammal. Meg az is lehet, hogy bebetonoznám a pincét, véletlenül bent felejtve nagyapát.


Így képzelem a jövõmet
Világhírű őrzőként, egyértelműen.


Egyéb
:retek:



Will Poulter


Vissza az elejére Go down
Alina Scamander


Akadémista

Hugh Shelby 2259087b7f188ea92df5fa0eb47c284dcf496708

Lakhely :

☆ London || Abszol út ☆



Playby :

☆ Sabrina Carpenter ☆


436


Hugh Shelby Empty
Alina Scamander
Hétf. Ápr. 25, 2022 2:59 pm
Kedves  Hugh!



Nagyon sok mindent tudnék rád és rólad mondani. De hadd kezdjem egy finom, nőies, meglehetősen szofisztikált káromkodással: azt a jó büdös kurva élet.
És akkor most térjünk is vissza a kedves, vidám elfogadóhoz, amiben arról  fogok beszélni, hogy mennyire igazad van azzal kapcsolatban, hogy amíg Lyra Rosier egy 10/10-es lány, addig te jó esetben is csak 10/6-os vagy, 7-es talán, ha beleszámítjuk azt, mennyire kigyúrtad magad. Megemlítem azt is, hogy van neki egy fiútesója - kettő is, de az egyik ugye haszontalan, mint tudod -, aki lehet megver, ha megtudja, hogy kire, mire ácsingózol és még csak a pedigrédet igazoló törzskönyvedet se tudod villogtatni - mert a pengesapkások itt nem számítanak ám annak! - , csak a megfeleltekkel teli bizonyítványodat. Regélek én még itt arról is, hogy azért meglehetősen dicséretes az, ahogy az öcséd gondját viselet és óvod a bajtól, mi több: ha lehetőséged adódik rá, akkor magadhoz - magatokhoz Rolling Eyes? - is vennéd, mint tudod.
Szóval ja, inkább ezekről beszélek itt, nem arról, hogy a nagyapád milyen egy kibaszott creep - pedofil, geci! - vénember és a szüleid hogy nem veszik ezt észre. Csak a szemüket szúrja ki igazából. Nem, nem. Jó és nemes családvédelmis munkatársakhoz és aurorokhoz híven szemet hunyok mind-e felett és utadra engedlek, mert Lyra és a Mardekár csapata már biztosan nagyon vár.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: