Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

No one in this world can love a girl more than her mother.

Isabella Fleming
Pént. Nov. 12, 2021 7:50 pm

Leonie Gaunt




Nem:

Kor: 15 év

Vér: félvér

Iskola/Munka: Roxfort / szabadon választott ház

Kapcsolatunk: anyja - nagylánya

Csoport: Választott iskolai házad

Playby: Liana Liberato (hogy ne nekem kelljen karaktert csinálnom vele)

Státusz: BEREGISZTRÁLT


Részletek

10 dolog, amit biztosan tudok rólad:
• Sokkal inkább vagy apád lánya, mint anyádé. Kinézetre és viselkedésre is őt idézed az emberekben. Nyugodt vagy, megfontolt, belül mégis fűt a szenvedély. Ha viszont a helyzet mégis úgy kívánja, nem félsz hangoztatni a véleményed. Oh édes Merlinem, de még mennyire, hogy nem!
• Noha a feminista jelzőt (még) nem használnám rád, de hatalmas igazságérzettel rendelkezel és utálod, amikor csak azért, mert lány vagy érezhetően más bánásmódban részesítenek. (Noha, igaz ez bármilyen, általad kisebbségnek vélt csoportra és az őket ért megkülönböztetésekre, mint pl.:  vérfarkasok, LMBTQ+ emberek. Ha valaha tüntetést szerveznek, biztosan te leszel az, akit varázslattal kell majd bezárnom a szobájába, hogy aztán ne a Parancsnokságról kelljen kihoznom téged busás óvadék fejében, mert az első sorokban vonultál.)
• Szörnyű zenéket hallgatsz én pedig hiába mondom neked rá sem hederítesz, inkább feljebb tekered a hangerőt mire én kihúzom a zenelájátszót, majd összeveszünk.
• Amikor éppen megbántom az érzéseidet, nem foglalkozom veled, vagy csak úgy érzed, hogy két lábbal tiprom sárba a jogaidat (igen, pontosan ezeket a szavakat használod mindig) gyakran dobálózol olyan frázisokkal, hogy apádhoz költözöl, de mind a ketten tudjuk, hogy nem tennéd. Megpróbáltad már, két napig bírtad.
• Bár sosem vallanád be még magadnak se - nem hogy nekem -, mégis szakadatlan próbálsz megfelelni az apád,  de sokkal inkább apai nagyanyád kimondott és kimondatlan elvárásainak. Mindennél jobban vágysz bebizonyítani, hogy hiába nem vagy aranyvérű, mint az unokatestvéreid túlnyomó része, érsz ugyan annyit, ha nem többet, mint ők.
• Gyakran idegesít az öcséd, másnak azonban nem hagyod, hogy vegzálja, ezt csak és kizárólag a saját privilégiumodnak tartod. Nem mellesleg kilenc évesen elakartad vinni az iskolai kirakodó vásárra - mert mugli iskolába jártál hat és tíz éves korod között -, úgy gondoltad jobb lesz nekünk, ha eladjuk.
• Bár nagyon határozottnak tűnsz, a céljaid veled és a személyiségeddel együtt alakulnak. Most éppen ügyvéd szeretnél lenni, de nem lepne meg, ha jövőhéten már a divattervezés érdekelne és arról áradoznál a leveleidben.
• Rajongsz az állatokért. Két (mentett) macska büszke tulajdonosának mondhatod magad (noha mindig csak egyet viszel a Roxfortba, egyet pedig otthon hagysz a szőr allergiás édesanyádnak, aki már így is anti-hisztamint inhalál szabad pillanataiban), de már vágysz az állatkerted harmadik tagjára (negyedikre valójában, ha a család baglyát, amit valahogy, véletlen kisajátítottál is bele számítjuk), egy Genevive Dearborn által tenyésztett szamojédra. Én kategorikusan nemet mondtam rá - nagyon aranyosak, tény, de átugorva az allergiám tényét, van elképzelésed róla mennyit kell takarítani utánuk?! - ezért most apád fülét rágod, hátha ő igent mond.
• Sok gyerekkel ellentétben nem viselt meg a tény, hogy a szüleid leváltak. Akkor mostantól mindig két ajándékot kapok tőletek?, volt ez első és tulajdonképpen egyetlen kérdésed a történtek kapcsán. (Arról nem is beszélve, hogy amikor helyeslő válasz érkezett úgy ragyogott fel az arcod, mint még korábban soha.)
Vízöntő vagy! Használd ki és élvezd.

// Tulajdonképpen a fentebb leírtak csak útmutatásnak tekintendők, kedvcsináló gondolatébresztők, mint sem kőbe vésett tények, de szerintem tökéletesen leírja hogy nagyjából milyennek képzeltem el ezt a karaktert. Az egyedüli, hogy bár örömmel látnék benne tipikus, tinis nüánszokat nem szeretném, ha ez átfordulna egy hisztis, kibírhatatlan tinédzserbe.
Ahogy, bár kevés - mindösszesen 16 év - a korkülönbség a két karakter között mégis egy valódi, egészséges, hétköznapi konfliktusokkal tarkított anya-lánya viszonyt szeretnék nekik, nem pedig a gyakran ebben az esetben kialakuló már-már barátnőit.
Az egyetlen, amihez mindenáron ragaszkodok és nem engedek semmiképpen, az a karakter kereszt neve, mivel a soha meg nem ismert nagymamáját is így hívták és Izabella ily módon kívánt tisztelegni az emléke előtt. Az avatar alany is cserélhető ízlés szerint, mindösszesen csak annyit kérek, hogy ne szőke legyen, mert minden Briggs unokatestvér szőke (az öccse is, tulajdonképpen) és szeretném ha ő ezzel is kilógna a sorból :3
@Cadmus E. Gaunt az apja és én én nagyon várjuk őt. //

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: