Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Briony Rutledge

Briony Rutledge


Akadémista

Briony Rutledge Tenor

Multik :

Zsörtike sereg


16


Briony Rutledge Empty
Briony Rutledge
Szer. Okt. 30, 2019 1:25 pm

Briony Rutledge

Bri/Bree



"I'm tough, I'm ambitious, and I know exactly what I want. If that makes me a bitch, okay."



Nem:

Kor: 17 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: New York

Iskola/ház: Ilvermorny, Thunderbird (cserediák volt a Beauxbatons-ban, a Durmstrangban és jelenleg a Roxfortban)

Munka: cserediák

Családi állapot: single lady

Patrónus: fekete hattyú

Pálca: szőlő, főnixtoll, 11 hüvelyk, nem rugalmas



Negyedórás személyiségteszt, amit

a Roxfort Expresszen töltöttem ki



Kellemetlennek érzi, hogy bemutatkozzon másoknak.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Gyakran annyira elvész a gondolataiban, hogy figyelmen kívül hagyja a környezetét, vagy megfeledkezik róla.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Igyekszik mielőbb megválaszolni a leveleit.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Könnyedén nyugodt és koncentrált marad, még ha bizonyos nyomást érzékel is.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Általában nem kezdeményez beszélgetéseket.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Ritkán tesz valamit puszta kíváncsiságból.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Magasabb rendűnek érzi magát másokhoz képest.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Önnek fontosabb, hogy rendezett, mint az, hogy alkalmazkodóképes legyen.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Ön általában erősen motivált és fáradhatatlan.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Egy vita megnyerése kevésbé fontos az Ön számára, mint az, hogy senki se jöjjön ki a sodrából.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Gyakran érzi úgy, hogy igazolnia kell magát mások előtt.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Az otthona és a munkakörnyezete meglehetősen rendezett.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Nem bánja, ha a figyelem középpontjában van.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Inkább gyakorlatiasnak, mint kreatívnak tartja magát.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Az emberek ritkán tudják kihozni a sodrából.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Utazási terveit általában alaposan átgondolja.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Gyakran nehezére esik, hogy mások érzéseihez viszonyuljon.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Gyors hangulatváltozásokra hajlamos.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

A vitákban az igazság fontosabb, mint az emberek érzékenysége.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ritkán törődik azzal, hogy a cselekedetei hogyan hatnak másokra.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Munkastílusa közelebb van a szabálytalan energiacsúcsokhoz, mint a módszeres és szervezett megközelítéshez.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Gyakran irigyel másokat.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Egy érdekes könyv vagy videojáték sokszor jobb, mint egy szociális esemény.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Minden projekt legfontosabb része a terv kidolgozásának és betartásának képessége.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ábrándjai és ötletei ritkán ragadják el.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Amikor a természetben sétál, gyakran vész el a gondolataiban.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ha nem kap gyorsan választ egy levelére, akkor aggódni kezd, hogy valami rosszat írt.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Szülőként jobban örülne, ha a gyermeke barátságos lenne nagy korában, mint dörzsölt.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Nem engedi, hogy mások befolyásolják a cselekedeteit.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

A valós világról és annak eseményeiről szokott álmodni.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Az új munkahelyén iskolájában nem telt bele hosszú időbe, hogy bekapcsolódjon a társadalmi eseményekbe.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ön inkább természetes rögtönző, mint megfontolt tervező.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Az érzelmei nagyobb hatással vannak önre, mint ön az érzelmeire.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Szívesen vesz rész olyan társadalmi eseményeken, amelyeken előírják az öltözetet és szerepet kell játszani.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Gyakran tölt időt irreális és haszontalan, de érdekes ötletek tanulmányozásával.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Szívesebben improvizál, mintsem időt töltene egy részletes terv bemutatásával.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ön egy viszonylag zárkózott és nyugodt személy.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ha saját cége lenne, nem könnyen bocsátana el hűséges, de rosszul teljesítő alkalmazottakat.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Sokszor tűnődik el az emberi lét célján.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Fontos döntések meghozatalánál a logika rendszerint fontosabb a szívnél.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

A választási lehetőségek fenntartása fontosabb, mint hogy listánk legyen a tennivalókról.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ha a barátja szomorkodik valami miatt, akkor ön inkább érzelmi támogatást ad neki, mint hogy módszereket javasoljon a probléma megoldására.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ritkán érzi magát bizonytalanul.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Egy időterv készítése és betartása nem okoz nehézséget önnek.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Csapatmunkánál fontosabbnak érzi, hogy önnek legyen igaza, mint hogy együttműködjön a többiekkel.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ön szerint mindenkinek tiszteletben kell tartani a véleményét, függetlenül attól, hogy a tények alátámasztják-e azokat, vagy sem.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Aktívabbnak érzi magát, miután együtt volt másokkal.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Gyakran hányja el a dolgait.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Érzelmileg igen stabilnak látja magát.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Az agya mindig zsong a kidolgozatlan ötletektől és tervektől.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Nem nevezné önmagát álmodozónak.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯  Nem értek egyet

Ha sok ember előtt kell beszélnie, akkor nehezen tud kiengedni.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Általában véve, inkább támaszkodik a tapasztalataira mint a képzeletére.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Túl sokat aggódik amiatt, hogy mások mit gondolnak.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Ha egy helyiség teli van, akkor a fal mellé húzódik, és kerüli a szoba közepét.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Szereti halogatni a dolgokat, amíg kifut az idejéből.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Stresszes helyzetekben nagyon szorong.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Úgy gondolja, hogy jobban jár, ha a többiek kedvelik, mint ha hatalma lenne fölöttük.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Mindig érdekelték a szokatlan és nem egyértelmű dolgok, mint például a könyvek, a művészet vagy a filmek.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

Szociális helyzetekben gyakran vállalja a kezdeményezést.
Egyetértek ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ ◯ Nem értek egyet

A te személyiségtípusod: Parancsnok (ENTJ-A)



Életem története

Kedves Fiona!
Már az új ilvermornys hálótermemből írok neked, igazad volt, tényleg csodálatos ez a hely! Külön szobában jobb lenne azért, mint otthon, de így sem rossz. A szobatársaim egészen normálisak, csak egy nagyon idegesítő lány van közöttük (megállás nélkül felvág a rózsaszín, mintás tankönyvborítóival, annyira dedós), a többiek jófejnek tűnnek.
A beosztási ceremónia pont olyan volt, mint ahogy mesélted. Mármint tényleg PONTOSAN olyan, ugyanis engem is kiválasztott a Horned Serpent és a Thunderbird szobor is. Végül a Thunderbirdnél maradtam, nem csak miattad, szerintem tényleg az az én házam.
Holnap kezdődik a tanítás, már nagyon izgulok, nem is tudom melyik tantárgyat várom a legjobban. Mert nagyon várom már, hogy varázsolni tanuljunk, de ott van a mágiatörténet is, ami nagyon érdekes lehet... Annyit kell még tanulnom, te jó ég!
A téli szünetben hazalátogatsz majd? Jó lenne együtt karácsonyozni, nélküled nem az igazi. Szerintem apa és anya is nagyon örülnének, ha láthatnának, olyan rosszul esik ám nekik, hogy csak úgy leléptél... Akkor karácsonykor?
Ölel: Bri

Kedves Fiona!
Elkezdődött életem első igazi nyári szünete. Anyáékkal már összeírtuk a listát, hogy mit kell elpakolnunk a nyaraláshoz, jövőhéten indulunk Monterey-be, egy teljes hónapot ott leszünk. Apa megígérte, hogy elhívhatom majd egy hétre az új barátnőimet is, tudod, akikről a korábbi leveleimben meséltem. Kellyt nem engedik el a szülei, Jennyék elutaznak, úgyhogy csak Cheryl és Brenda jönnek. Habár apáék szerint Brendát nem kéne meghívnom, mert neki magnixok a szülei és biztos nem is érezné jól magát nálunk. Szerintem tetszene neki a nyaralónk, de apa azt mondta, hogy önzőség lenne belekényszerítenem egy ilyen helyzetbe és amúgy sem tudná, hogyan illik viselkedni. Ezzel nem egészen értem, hogy mire akart célozni, mert Brenda a suliban is tudja "hogyan illik viselkedni". Szerinted sem kéne meghívnom Brendát?
Veled mi a helyzet, mik a nyári terveid? Megint új nyelvet tanulsz? Egy-két hétre hazaugorhatnál még az évkezdés előtt.
Ölel: Bri

Kedves Fiona!
Képzeld, ma hatalmas dolog történt! Múlthéten az iskolaújság felvételt hirdetett és én is jelentkeztem a főszerkesztőnél. Ma derült ki, hogy bevettek a szerkesztőségbe, írhatok cikkeket a suliújságba és valószínűleg az első munkám egy interjú lesz az egyik professzorral. A felvételin azt a feladatot kaptuk, hogy írjunk esszét egy olyan problémáról, amit a hétköznapokban érzékelünk az iskola falain belül. Öt teljes oldalt írtam arról, hogy a kviddicscsapatban a srácok lenézik a lányokat, gyengébbnek tartják őket és alig játszhatnak terelőként, pedig Cheryl ezerszer jobb kviddicsjátékos bárkinél, két kilométerre elüti a gurkót egyetlen suhintással. Szerintem elég jó esszé lett, majd megmutatom, ha legközelebb találkozunk.
Azt hiszem, a suli után szívesen foglalkoznék újságírással. Apáék szerint hülyeség, de ők sok mindennel kapcsolatban szűk látókörűek, ebben igazad volt. Most már én is kezdem látni, hogy gyakran maradiak és sznobok, de próbálok nem haragudni rájuk. Így nevelték őket, nem teljesen az ő hibájuk.
Mi a helyzet az akadémián? Anyáék szerint csak bulizol, de gondolom, azért tanulsz is mellette sok mindent. Most milyen tantárgyaid vannak?
Ölel: Bri

Kedves Fiona!
Alig pár órája érkeztem meg a Beauxbatons-ba. El sem tudod képzelni, mennyire gyönyörű ez az iskola! Minden szinte már giccses, de mégis az ízlésesség határán belül. Még az egyenruhájuk is elképesztő, alig várom, hogy én is felvehessem, pedig tudod mi a véleményem az egyenruhákról...
Úgy terveztem, hogy fél évet maradok, de azt hiszem, lesz ebből egy teljes tanév is. Már most odáig vagyok az iskola hangulatáért, egészen más itt a légkör, mint otthon. Eleinte aggódtam, hogy gondban leszek majd a franciával, de eddig mindenkivel sikerült jól megértetnem magam, megérte az a több évnyi nyelvtanulás. Ha tényleg itt maradok egy évet, szerintem rengeteget fog fejlődni a franciatudásom.
Na, de térjünk rá a nagybetűs lényegre... MINDENT el kell mesélned erről a Levinről. Jófej? Jóképű? Intelligens? Nem öreg hozzád egy kicsit? Pontosan mit is csinál ő politikusként? Komoly a dolog? Egyáltalán hogyan ismerted meg?
Ölel: Bri
Ui.: Légyszi, franciául írj vissza, hogy gyakoroljam a nyelvet!

Kedves Fiona!
Anyáékkal holnap indulunk az esküvőre. Most már nagyon-nagyon kíváncsi vagyok erre a Levinre. A Beauxbatons könyvtárában tartanak néhány Reggeli Prófétát, visszakerestem róla a cikkeket, hát tényleg egészen jóképű annak ellenére, hogy elég öreg a pasas... De nem ítélkezem, a fiatal srácok nagyon idétlenek tudnak lenni, az évfolyamtársaimnak szerintem elhalt az agyuk egy része, mikor a pubertáskorba léptek.
Alig várom, hogy láthassam az esküvői ruhádat, biztosan gyönyörű leszel benne! Apáék oda meg vissza vannak tőle, hogy ilyen férjet "fogtál magadnak", másról sem beszélnek, csak hogy Dolohovék így, Dolohovék úgy... Persze megállás nélkül célozgatnak rá, hogy nekem is minimum ilyen jól kéne házasodnom, de kösz szépen, én még halogatnám az esküvőt, lehetőleg minél tovább. Különben is eldöntöttem, hogy az Ilvermorny után a karrieremre és a továbbtanulásra szeretnék koncentrálni, fontosabb dolog a párkapcsolatoknál.
Remélem, az esküvőn lesz időnk végre beszélgetni egy kicsit, már nagyon hiányzol.
Ölel: Bri

Kedves Fiona!
A Durmstrang egy katasztrófa. Nem túlzok, egyszerűen elviselhetetlen ez a katonás rend, a hidegről nem is beszélve. Azt hittem, hasznos tapasztalatokat gyűjthetek majd itt, de ez az iskola egy förtelem. A tanárok borzasztóan lekezelőek, egyáltalán nem érzem, hogy egyenrangú félként kezelnék a diákjaikat, különösen a lányokat nem. Már többször próbáltam felszólalni a nemi diszkrimináció ellen, de senkit nem érdekel. Igaz, nehéz is az igazságtalansággal foglalkozni, miután reggel lefutottál tíz kilométert mínusz fokokban... Buta módon egy teljes évre jelentkeztem, de szerintem a következő félévre hazautazom, már írtam levelet az igazgató úrnak, hogy visszatérhessek az Ilvermornyba. Remélem, engedélyezi, mert ide az elszántság és a harci kedv nem elég, pont olyan keveset ér, mint ez a bundás egyenruha a hideg ellen...
Ha nem lenne ennyire szörnyű ez a hely, haza sem mennék a téli szünetre. Apával már a leveleinkben is vitatkozunk, még mindig haragszik rám, amiért nyáron elmentem arra a magnix fesztiválra Brendáékkal. Hát ha még tudná, hogy két hete jelentkeztem egy nyári intenzív nyelvtanfolyamra is egy magnix nyelviskolában... (Spanyol, amúgy, annyira dallamos nyelv!)
Egyre inkább megértem, hogy miért menekültél ennyire messzire.
Ölel: Bri

Kedves Fiona!
Már csak egy hét és újra látjuk egymást. Melegen ajánlom, hogy a Roxfort jobb legyen a Durmstrangnál, mert nagyon kínos lenne elmenekülni onnan is fél év után...
Apáék még mindig alig akarnak elengedni, teljesen kiakadtak azon a téli gyilkossági ügyön, kivételesen még meg is értem az aggodalmukat. Carol hogy van? Nem is ismerem, de mégis sokat gondolok rá, feldolgozhatatlan, ami történt...
Annyira várom, hogy végre nálatok legyek! Hűtsd be a Martinit addigra, lesz miről beszélgetnünk egy-egy pohár felett <3
Ölel: Bri


Ha tükörbe nézek

Kicsi vagyok és szőke, de ha valaki szőke nős viccekkel bombáz, annak verbálisan letépem a fejét. Mindenki, aki találkozott már a szüleimmel, feladatának érzi megjegyezni, hogy nagyon hasonlítok anyára, ezt kár is lenne tagadni. Az utóbbi időben azt is sokan mondják, hogy mintha a nővéremet látnák újra tizenhét évesként, ezt sem tudom megcáfolni, ordít rólunk, hogy testvérek vagyunk Fionával.
Szeretem a különleges, de nem harsány ruhákat. Komfortosan érzem magam egy laza pulóverben és tornacipőben, de elegáns ruhában és magassarkúban is (igaz, a nővérem szuperképességén nem osztozom, nem tudok tűsarkúban is maratont futni). Ki sem teszem a lábam otthonról vagy az iskolai hálóteremből smink és hajigazítás nélkül, habár előbbiből kifejezetten a szolid stílust kedvelem. Szeretem a sálakat, kendőket, különféle apró kiegészítőket, a karkötőket pedig kényszeresen babrálom. Gyapjúból készült ruhát nem vagyok hajlandó felvenni, az rosszabb egy középkori kínzóeszköznél is.


Családom

Édesapám
Kenneth Rutledge ~ Ő minden bizonnyal létfontosságúnak érezné, hogy itt megjegyezzem: aranyvérű varázsló. Számomra ez nem fontos, habár emiatt nincs annyi nézeteltérésünk, mint amennyi indokolt lenne. Ennek az egyetlen oka az, hogy kerülünk minden olyan témát otthon, amiből vita kerekedhetne, úgy sejtem, enne Fionához lehet köze. Apával sok mindenben nem értünk egyet, nem kedveli a barátaimat, nem örül, amikor magnix helyekre járok és annak sem, hogy újságíró szeretnék lenni, a házasság pedig hidegen hagy. Minden rossz tulajdonsága és középkori nézetei ellenére szeretem apát. Nehéz elfelejteni, hogy kiskoromban mindig a nyakába ültetett, óvott a széltől is, meseolvasás közben viccesen utánozta a karakterek hangját, hercegnőnek szólított és mindenkinek büszkén mondta, hogy én bizony az ő kisebbik lánya vagyok. Szerintem apa jó ember, csak képtelen volt túllépni a neveltetése szűk keretein, és emiatt nem tudom elítélni. A baj az, hogy egy idegent megvetnék ezért, tudom, hogy ez a kettős mérce tőlem súlyos hiba.


Édesanyám
Alva Forslund ~ Külső tekintetében ennél jobban aligha hasonlíthatnánk. Mikor előkerülnek a régi családi fotóalbumok, olyan, mintha anya régi képeiről én mosolyognék vissza. Tőle örököltem a szőke hajam, a vonásaimat, a termetemet, a testalkatomat, de a személyiségünk ennél különbözőbb nem is lehetne. Anya csendes teremtés, nem szeret véleményt megfogalmazni semmiről, kivéve akkor, ha másokat kritizál, de a világ nagy dolgaitól igyekszik távol maradni. Nagyon fontos neki az anyagi biztonságunk - ő legalábbis így hívja, de nyugodtan nevezhetnénk luxusnak is -, szereti, hogy apa elhalmozza mindennel, szívesen jár fogadásokra, aranyvérű rokonok és ismerősök partijaira. Ebben nem hasonlítunk, bár kiskoromban sok mindent elhittem neki, a nővérem világított rá, hogy az élet ennél többről szól. Anyával nem túl szoros a kapcsolatunk, de néha jól tud esni egy-két anya-lánya nap, amikor elmegyünk együtt kávézni vagy csak megiszunk otthon a hatalmas teraszon egy pohár bort együtt (jó, jó, ez most nyáron történt először, eddig limonádéztunk) és kibeszéljük a közös ismerősöket.


Nővérem
Fiona Dolohov (née Rutledge) ~ Fiona a példaképem, amióta az eszemet tudom. Ez nem amolyan sablonválasz, amit a kistestvérek szoktak adni, Fiona tényleg megtestesít szinte mindent, amit az ő korában én is szeretnék elérni (eltekintve a férjválasztástól, maradjunk inkább karriervonalon). Sokat tanultam tőle és úgy gondolom, még sokat is fogok. Néha úgy érzem, hogy a leveleink többet érnek bármilyen beszélgetésnél a legjobb barátnőimmel, és most, hogy Angliába költöztem hozzájuk, valószínűleg még szorosabb lesz majd a kapcsolatunk. Tudom, hogy ő támogat mindenben és ez nagyon sokat jelent nekem, hiszen anyáék a legtöbb tervemet nem értik meg. Mindig büszke vagyok rá, amikor valaki azt mondja, hogy hasonlítok a nővéremre.


Párkapcsolat
Tavaly összejöttem egy sráccal az Ilvermornyban, de annak már vége és most szeretnék inkább csak a tanulásra koncentrálni.


Gyermekeim
A Skinny névre hallgató szfinx macskám gyereknek számít?


Apróságok

Amortentia
eper, borsmenta, fehércsoki, szegfűszeg


Mumus
saját magamat látom, egy kalitkába zárva


Edevis tükre
magamat látom híres újságíróként és egy alapítvány elnökeként, amely az emberi jogok védelmével foglalkozik


Hobbim
mindig naprakész vagyok a világ híreivel kapcsolatban, de az újságok olvasása mellett a szépirodalmat is kedvelem. Szeretem a kviddicset, de inkább csak nézni, én magam nem játszom. Az Ilvermornyban én voltam az iskolaújság főszerkesztője, ezt a cserediák program miatt az utolsó évemre átadtam másnak. Emellett az ilvermornys és beauxbatons-os iskolai kórusnak is a tagja voltam, de amióta megtudtam, hogy a Roxfortban varangyokkal együtt énekelnek, nem vagyok benne biztos, hogy itt is szeretnék a kórus tagja lenni.


Elveim
"crushing the patriarchy and still looking cute as fuck" mindenki egyenlő jogokat érdemel. Ennyi, röviden és egyszerűen.


Amit sosem tennék meg
Vannak alapvető morális gátjai mindenkinek, így az olyan magától értetődő dolgokat, mint például a gyilkosság, inkább fel sem sorolom (remélem, hogy azt senki sem tenné meg a környezetemben). A hétköznapokban biztosan nem lennék képes huzamosabb ideig koszos maradni, nem nyúlnék hozzá egy bogárhoz vagy pókhoz, nem írnék helytelenül, nem adnék ki értékelhetetlen munkát a kezemből, nem maradnék csendben, ha igazságtalanságot látok és még hosszasan sorolhatnám.


Ami zavar
ha valaki nem tud helyesen írni, büdös dolgok és emberek, igazságtalanság, ha korlátozzák a szabadságomat, lassan sétáló emberek, azok az emberek, akik az aurádba másznak és rád köhögnek, és azok az emberek is idegesítenek, akik szándékosan nagyon hangosan beszélnek, hogy mindenki hallja az életük ritka fontos eseményeit. Igen, elég sok minden idegesít.


Ami a legfontosabb az életemben
az, hogy én hozzam meg a döntéseket a saját életem felett


Ami a legkevésbé fontos számomra
szeretném azt mondani, hogy mások véleménye, de valójában jobban érdekel mit gondol rólam a környezetem, mint szeretném.


Amire büszke vagyok
a tanulmányi eredményeimre, hogy én lehettem az Ilvermornyban az iskolaújság főszerkesztője, hogy alapvetően tájékozottnak mondhatom magam... De leginkább arra vagyok büszke, hogy nap mint nap próbálom leküzdeni az aranyvérű családomban rám rakódott rengeteg előítéletességet és sznobizmust, több-kevesebb sikerrel. Még bőven van hova fejlődnöm, de nagyon igyekszem.


Ha valamit megváltoztathatnék
nem aranyvérű családba születnék


Így képzelem a jövõmet
the future is female tovább szeretnék tanulni média-és kommunikáció szakon, majd újságíróként szeretnék elhelyezkedni


Egyéb
Bármi, amit még fontosnak találsz.



Josefine Pettersen


Vissza az elejére Go down
Anonymous



Briony Rutledge Empty
Vendég
Pént. Szept. 11, 2020 2:10 pm
Briony Rutledge 3xPjsQ

Kedves Briony!


Talán nem árulok el nagy titkot azzal, hogy a nővéreden kívül én is nagyon vártam, hogy elkészüljön a lapod, ahogy azzal sem, hogy – még mielőtt a vonatkozó részhez értem volna – bennem néhány mondat után megfogalmazódott a tény, amit már sokan mondtak neked. Mintha a nővéred 17 éves változata lennél. Szűklátókörű szülők gyermekeként sosem egyszerű kiteljesedni, de talán te vagy a megmondhatója annak, hogy a távolság megkönnyíti a helyzetet. Ezáltal ugyanis korán kezdtél el függetlenedni, és ha túlélted a sokak által rettegett Durmstrangot, akkor bizony senkinek nincs oka félteni téged. Ezenkívül nem elhanyagolható tény, hogy két másik európai varázslóiskolában is vendégeskedtél már. Bízom benne, hogy a Roxfortban is otthonosan érzed majd magad, habár itt nincsenek hatalmas szökőkutak és erdei nimfák sem énekelnek a nagyteremben, mint francia szomszédainknál, azért akad szakkör és iskolán kívüli elfoglaltság bőven, ami talán felkelti az érdeklődésedet. Az iskolaújság biztosan örülne egy kis vérfrissítésnek, a kórus pedig mindig szeretettel várja a dalos pacsirtákat. Habár magunk közt szólva a békák iránti ellenszenvedet őszintén megértem!
Ha a többiek furcsán néznének rád, amiért a muglikat magnixnak hívod, ne aggódj, gyorsan edződnek ők is!
Nincs más hátra, #teamthunderbird és áldásom rád! Vár a játéktér!  Briony Rutledge 3217638854



Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: