Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Remus E. Graves

Remus E. Graves
Szomb. Okt. 28, 2023 10:23 pm

Remus Ezra Graves

Remy



"Don't fucking bark, if you can't fucking bite."



Nem: Férfi.

Kor: 24 év.

Vér: Aranyvérű.

Születési hely: New York, USA.

Iskola/ház:
Beauxbaton /Ombrelune,
Docendo Discimus Mágusakadémia / Pszichomágia szak

Munka: Royal Magical Intelligence Agency / Operatív Iroda / Kihallgató

Családi állapot: Egyedülálló.

Patrónus: Thunderbird.

Pálca: Horned Serpent horn, kökény, 10 hüvelyk, merev.




Szeretsz vagy sem.. engem nem érdekel

Káros szenvedély, dühkitörések, elfojtást nem tűrő indulatok.
Ne tedd szóvá ha jót akarsz magadnak. Ez az egyik legfontosabb javaslatom. Nem tudom megmondani, hogy honnan vagy miből fakad, csupán csak találgatni tudok, de azt nem kifejezetten kedvelem. Egyszerűen mindig ilyen voltam. A magam feje után mentem és szemem sem rebbent, még akkor sem ha valakin keresztül kellett gyalogolnom, ha oldalra pillantva Romy-tól egy jóváhagyó pillantást kaptam. Mindig azt éreztem, hogy ő az egyetlen, aki ítélkezhet felettem, így ha bárki más ezzel próbálkozott, akkor a türelmem a cigarettám füstjéhez hasonlóan egyszerűen elillant. Nem vagyok kíváncsi mások véleményére, így ha valaki mégis próbálja velem megosztani, akkor mindig ugyanazt javaslom.. hátraarc és lehet menni keresni valaki olyat, aki erre nyitott, mert én nem vagyok az. Ha pedig valaki nem ért a szép szóból? Én nem ismétlek. Minek? Vannak hatásosabb módszerek, amikkel képes vagyok varázsütésre eltüntetni az olyanokat, akik nem alkalmasak arra, hogy a közelemben időzzenek.
Ítélkezek, de csupán olyankor teszem ezt hangosan, amikor valaki kiharcolja, hogy a hallgatásom megtörjem. Jobb az, ha csendben vagyok. Ezt mindenki higgye inkább el nekem, mint hogy a saját bőrén tapasztalja meg. Nem vagyok se szelíd sem pedig elnéző, a bosszú pedig kimondhatatlanul édes ízzel olvad szét a számban.

A mosoly minél ritkább, annál becsesebb.
Sok minden elmondható rólam, de nem vagyok alapból rossz indulatú (az aranyvérűekkel). Én mindig mindenkinek megadom a lehetőséget arra, hogy eldöntse az első találkozás alkalmával, hogy melyik oldalamat szeretné a későbbiekben tapasztalni.
A barátaim mellett rendíthetetlenül kitartok és ha éjszaka közepén érkezik a segélykérés, akkor is elindulok. Minden egyéb kérdés nélkül.
Azt mondják kifejezetten szórakoztató is tudok lenni.. mármint azok, akik értékelik a sötét humorom, élcelődő megszólalásaim, a többiekre úgyis magasról teszek.


Életem története

Felfogtam vajon teljesen, hogy mi is történt? Aligha. Olyan kicsik voltunk még. A félelem, a gyász és a fájdalom azonban vaskos dunyhaként nehezedett mindenkire és hiába nem értettem mit jelent a jövőre nézve, hogy az egyik testvérünk már nincs közöttünk. Azt tudtam, hogy erősebben kell szorítanom Romy kezét. Attól a naptól kezdve valósággá vált, hogy egyszerűen elillanhat mellőlem, akivel létezésem első pillanatától kezdve mindent megosztottam. Két test és két lélek mégis olyan szorosan összefonódik, amit más, ezen kapcsolaton kívülálló nem is érthet. Láttam Nero-n, hogy mekkora kín, amikor egy ilyen kötelék visszafordíthatatlanul megszakad és addig félelmet nem ismerő gyermek elmém nem is rettegett mástól annyira, mint attól, hogy egyszer ez is megtörténhet. Nem rémítettek meg az árnyak a gyermekszobában, sem az, hogy miféle rémségek bújhatnak elő az ágy alól. Egy sokkal ádázabb erő tartott rettegésben és az nem a sötétben bujkált, hanem láthatatlan palástként mindenki vállán ott ülő, napról napra egyre szorosabban a nyak köré fonódó halál volt az én legmélyebb félelmeim megtestesítője, ami ellen harcolni aligha lehet és sosem tudhatjuk pontosan mikor is váltja be megmásíthatatlan ígéretét.
Rengeteg álmatlan éjszakát okozott számomra gyerekként ez a fajta szorongás. Jóformán csak akkor leltem békére, amikor testvéremmel egy ágyba kuporodva aludtunk ezzel megnyugtatva egymást, hogy igen.. a másik még mindig ott van.. éppen csak egy karnyújtásnyira. Már a napját sem tudnám megmondani, hogy mikor kezdett a tátongó lyuk zsugorodni a mellkasomon. Talán nem is volt ennek pontos időpontja csupán fokozatosan halványulni kezdett az örökös félelem a múló évek hatására. A közös élmények és emlékek, gyermeteg csínytevések, amikkel szüntelen azt gyakoroltuk vagy használtuk ki, hogy nincsen egy szemernyi különbség sem közöttünk.. ezekre koncentráltam és ez segített továbblendülni, hogy a múlt ott maradjon, ahol annak a helye van.. a hátam mögött, nem pedig a szemeim előtt.
A tanulás, az iskola és a jövő felépítése mindig erős prioritásom volt. Vágytam, törekedtem a sikerre és ezért minden erőmmel hajlandó voltam megdolgozni, hiszen más ezt nem tehette meg és nem is akartam, hogy így legyen. Minden egyes mérföldkőnél a saját vállamat akartam megveregetni mondván: "Megcsináltam.". Megvan a következő lépcsőfok is és jöhet a következő. Szükségem volt arra, hogy lekössem a figyelmem, az agyam és a lelkem azzal, hogy mindig az előrehaladással foglalkozzak. Nem akartam megelégedni azzal, amit más már elfogadhatónak tartott. Én többre vágytam, valamire, amitől kiemelkedő lehetek nem pedig csupán egy a sorban.
Hazudnék azonban, ha azt mondanám, hogy sosem követtem el hibákat. Elismerem, hogy a türelmem végessége miatt sokszor keveredtem bajba, főleg, hogy nem csak a saját bosszúságom tudta elvenni az eszemet, hanem az is, ha valaki Romy-nak próbált keresztbe tenni. A magaménak éreztem a dühét, a fájdalmát, így pedig kérés nélkül a bosszúját is. Ez pedig mindig teljesen magától értetődő volt kettőnk között. Ha harcba indulunk, akkor azt vállt vállnak vetve tesszük, nem létezett nézőtér sem kispad, csupán a küzdőtér, ahova mindig ketten léptünk be.
Semmi közöm nem volt az eljegyzéséhez. Ha néhány perccel is, de ő volt az idősebb, így neki jutott a jegyes szerepe, amikor a családi érdek azt követelte. Mégis egy taknyos kislány, gyermeki dacból elutasította őt, még nekem is fájt. Mégsem tettem semmit lehetőségek hiányában és amíg Romy ezt képes volt teljes mértékig figyelmen kívül hagyni, addig én is így tettem, de mindez csupán egy ketyegő bomba, ami egy mindenki számára ismeretlen számlálóval rendelkezik és ki tudja mikor robban? Senki. Az mégis biztos, hogy amikor az idő lejár, akkor nem egyetlen ember haragja fog elszabadulni.. hanem kettőé.. mint mindig.
A felnőtté válás sorsdöntő. Az ember leteszi a voksát a választott út mellett, de nekem sosem voltak kételyeim azzal kapcsolatban, hogy hová is tartok. Elköteleződve a családunk által képviselt nézetek és értékek mellett Romy oldalán léptem be a MiM-be. Számunkra a vér szent és az ezt illető tisztelet helyreállítása közös érdek.
A munkám a mindenem. Azóta érzem igazán azt, hogy önmagam vagyok mióta kihallgatóként dolgozom. Romy begyűjti őket, kiélvezve az üldözés adta adrenalint, én pedig szóra bírom őket. Akármilyen eszközökhöz is kelljen folyamodnom.


Ha tükörbe nézek

Fejek fordulnak ahogyan az ikrek léptei egyként koppannak a márványlapokon. Egypetéjűként mintha csak egy tükör lenne közéjük feszítve ahányszor csak egymás mellett látni őket. Sosem törekedtek arra, hogy az emberek könnyen meg tudják különböztetni őket, éppen ellenkezőleg, az esetek többségében még az öltözetük is teljesen megegyezett, hogy a lehető legnagyobb zavart okozzák a közvetlen környezetükben. Egyformán magasak, szálkás a testalkatuk még a mozgásukban sem találni differenciát. Remy talán többször túr ujjaival barna, kócosnak ható hajába, de ez inkább csak kényszeres cselekedet, mint valós változásra való törekvés, hiszen azok a tincsek szinte olyan makacsak, mint ő maga.
Jegeskék szemei szinte unottan mérik fel a környezetüket az idő nagy részében és még akkor is megmarad a tekintete hidegsége, amikor az ajkai szegletében mosoly bujkál.
Az öltözködésben is a sötét esztétika jellemzi, sosem kedvelte sem a harsány színeket sem pedig a hivalkodó szabásformákat. A letisztult elegancia áll a legközelebb hozzá, nem akar és nem is fog mással kísérletezni.


Családom

Szülők
Tiberius Graves
@Tassia Graves (née Voronova)
Két lépés távolság.
Szeretetnek talán nem is nevezné, inkább tisztelettel fordul feléjük a maga módján, hiszen hálás az általuk biztosított lehetőségekért. Nem tudja milyennek kellene lennie egy valós szülő-gyerek kapcsolatnak, sosem azért tanult vagy törekedett többre, hogy őket büszkévé tegye. Semmit sem tett azért, hogy szorosabbra fonódhasson, mert egyszerűen nem volt rá igénye.





Barátnő, Jegyes, Feleség
Remy egyelőre kerüli a témát, hiszen a fő hangsúlyt a karrierjére fektette. A család pedig előbb kötött jegyességet Romy nevében, hiszen ugyan csak néhány perccel, de ő az idősebb.


Apróságok

Amortentia
Tenger, fenyő, kávé.


Mumus

Ikertestvére elvesztése a legnagyobb félelme. Nélküle már nem érezné egésznek magát, így nem ritka eset, hogy verejtékben úszva ébred az éjszaka kellős közepén. A halál módja mindig más, egyszerűen maga Romy távozása feldolgozhatatlan esemény lenne a számára.


Edevis tükre

Siker. A magánéletben és a karrierben egyaránt.
Elégedettség. Mindegy hogyan, de sosem akarja kerülni saját tekintetét a tükörben.
Bármi is történjen, Romy legyen az oldalán.


Hobbim
Iskolai évei alatt aktívan kviddicsezett terelő poszton, sportszerűtlen, agresszív játéka gyakorta eredményezett szabaddobást az ellenfélnek, ettől függetlenül mindig hasznos volt, ha csontot kellett törni.

Rengeteget olvas, talán ez az egyetlen ami igazán kikapcsolja, de ez csak időszakosan nagy szerelem a számára, mert sok esetben egyszerűen nincs hozzá türelme.

Zene. Zongorázni már egészen kiskorában kezdett, ez a mai napig szenvedélyként kíséri, de sosem játszik közönség előtt. Ezt csakis saját maga szórakoztatására tartja.

Lovagol. Az egyetlen élethelyzet a munkáján kívül, ahol képes türelmet tanúsítani.


Elveim

Előbb üss, aztán kérdezz.

Ha valaki a sarkadra lép, akkor rúgd fel.

Inkább kér bocsánatot (nem), mint engedélyt.


Amit sosem tennék meg
Nem ártana a családjának, de főleg nem az ikertestvérének.

Nem alkudna meg kevesebbel, mint ami szerinte a számára jár.

Sosem nyelné le a bosszúját.


Ami zavar
Remy nem a türelméről híres, így számtalan dolog zavarja a világban, de talán a legjobban az értetlenség, hiszen nem szeret egyetlen témát sem kétszer elmagyarázni.


Ami a legfontosabb az életemben

Saját véleménye.


Ami a legkevésbé fontos számomra

Nem érdekli mit gondolnak mások, amíg megkapja amit akar.


Amire büszke vagyok
Ő maga.


Ha valamit megváltoztathatnék
Ha egyetlen kívánsága lehetne, akkor Brutust visszaadná Neronak.


Így képzelem a jövõmet
Egy kiváltságos életért dolgozik, amiben leginkább önmaga lehet.


Egyéb

Hármas szintű legilimentor.
Második szintű oklumentor.
Elementális mágia: levegő. (hármas szint)
MIM tag.



Lorenzo Zurzolo


Annamarie Vogel and Romulus C. Graves varázslatosnak találta




villain energy





Vissza az elejére Go down
Admin


STAFF

Remus E. Graves Tenor

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ Faceless ◈◇


2486


Remus E. Graves Empty
Admin
Szomb. Márc. 02, 2024 8:58 am
Kedves Remus!


Minden karakter egyedi és megismételhetetlen – egyszerre színesíti és tágítja a megismert univerzumunkat, amelynek nem csupán része, hanem irányíthatója is lehet. Nyomot hagy, lehetőségeket teremt, kapcsolódási pontjai egyediek, ugyanakkor az oldalt átitató plotok fősodrát is eltérítheti, módosíthatja.
Örülünk, hogy megérkeztél közénk, reméljük, számodra éppen annyira lesz izgalmas építkezni, mint számunkra olvasni a folyamatot.
Mielőtt azonban a játéktérre engednénk, kérjük, ne hagyd ki a bürokratikus lépéseket, és foglalózz, ahol Remus esetében szükséges!

A legfontosabbakat az alábbi linkeken találod:

Remus E. Graves varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: