Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Cassian Dougherty

Cassian Dougherty


Roxforti professzor

Cassian Dougherty 8a2b2d9580c15ef2d31fdd33a8bd23c0e74c8c57

Lakhely :

London × Roxfort

Elõtörténet :

Swish & Flick Y'all.


2


Cassian Dougherty Empty
Cassian Dougherty
Kedd Okt. 03, 2023 11:22 am

Cassian Dougherty

Cass, Professzor Dougherty



"I am absolutely my own biggest critic."



Nem: férfi

Kor: 25 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort, Hugrabug

Munka: Roxforti tanár, Bűbájtan

Családi állapot: Egyedülálló

Patrónus: golden retriever

Pálca: platán, 11 hüvelyk, sárkányszívizomhúr



Amit szeretnek bennem

Általában az emberek kedvelik a kisugárzásomat, hiszen a legrosszabb helyzetekben is képes vagyok megőrizni a jókedvemet, de ezt nem szabad összetéveszteni a komolytalansággal, aminek ugyan nem vagyok híján, de pontosan tudom, hogy annak mikor és hol van a helye.
A munkában a szorgalom, a kitartás és a megbízhatóság jellemez, valamint könnyen szót értek az minden korosztállyal, ami a hivatásom szempontjából egyszerűen elengedhetetlen.
A magánéletben extrovertált vagyok, szívesen nyitok, talán túlzottan is, bár ezt az emberek túlnyomó többsége kifejezetten kedvelni szokta, hiszen magamtól kezdeményezek, így a partneremnek nem kell ezen aggódnia.



Ami zavar bennem másokat

Sokszor nehezen tartom kordában az érzelmeimet, a pozitívakat és a negatívakat egyaránt. Mindig, mindent ezer százalékon élek meg, ami számomra is sokszor kimerítő nem hogy a közvetlen környezetemnek. Időszakosan teljesen elzárkózom az ismerősöktől és a rokonoktól egyaránt, mert szükségem van egy kis feltöltődésre. Olyankor gyakorlatilag a munkán kívül teljesen használhatatlan vagyok, sőt szeretek is beletemetkezni, mert ezzel korlátok közé tudom szorítani túlpörgött agyamat.


Életem története

-Anyaaaa! Aviana már megint hozzámér!!-nyüglődök az étkezőből kiabálva.
-Nem is értem hozzád!-teliszájjal röhög és valóban van az ujja és az arcom között legalább 3 milliméter de ez már szerintem érintkezésnek számít és totál kiborít vele, mert már 10 perce ezt csinálja.
-ANYAA!-kiabálok megint.
-Hagyjátok már abba..-sétál el mellettünk Helios egy unott sóhajjal, hogy leülhessen a helyére az asztalnál mire mindketten lefagyunk és követjük a szemünkkel.
-Hagyjátok már abba!-szólalunk meg egyszerre Avianaval túlgesztikulálva bátyánk korábbi megszólalását. A tekintete hirtelen emelkedik ránk.
-Hát na bezzeg most hogy egyet tudtok érteni.-a hangja ugyan unott, de az állkapcsánál megfeszül az izom jelezve, hogy egy másodperc alatt kezdtünk el az idegein keringőzni.
-..egyet tudtok érteni...-grimaszolunk egyszerre.
-Elegem van belőletek!-kiabál ránk Helios az asztalra csapva ököllel miközben feláll, amitől úgy megijedünk, hogy megpróbálunk kiszaladni az étkezőből, de hirtelen túlságosan megszaporodik az egy helyre jutó lábak száma és egymásba kapaszkodva esünk hasra a húgommal hangosan csattanva a padlón.
-HELIOS!-rivall a bátyánkra anyánk miközben megérkezik a konyha irányából egy nagy tál levessel a kezében.
-ÉÉÉN? Hát láttad már ezt a két marhát?-mutogat ránk miközben egymást visszanyomva a földre próbálunk feltápászkodni a földről.
-Cassian!-hisztériázik a húgom amikor a hátára támaszkodva igyekszem megtalálni a lábaimat.
-Aviana!-morgok rá amikor ő meg kirántja a karomat, amin támaszkodok alólam amikor véletlenül rátenyerelek a hajára.
Egy csattanás hallatszódik és egy pillanatra az egész szobát vakító fény borítja be. Hirtelen nézünk mind a bejárat irányába, ahol apánk áll egy fényképezővel a kezében.
-Ezt kirakom a falra, mint egy nagy kupac megvadult kelta tündérmanó.-nevetgél szórakozottan.


Egyszerre hajolunk közelebb a tortánkhoz elfújva a gyertyákat. Aviana átöleli a nyakamat és egy nagy puszit nyom az arcomra. A 20. születésnapunk. Csak szűk családi körben ünnepeltünk, legalábbis most éppen, hiszen a barátaink későbbre vártak bennünket egy étteremben. Épp csak belemélyed a kés a tortába amikor a ház bejárati ajtaja szilánkokra törve robbant be. Anya és Avie azonnal felsikoltottak, apa és a bátyám a pálcájukért kapva védték ki az átkokat amik vörös villámokként cikáztak a levegőben. A húgom dereka után kapva rántottam át őt a konyhába , ami a lehető legrosszabb döntés volt, hiszen az oda nyíló hátsóajtó is hirtelen szakadt ki a helyéről engedve a rúgásnak a túloldalról. Az adrenalin hirtelen robbant szét az ereimben miközben a pálcámért kaptam, de az hirtelen repült is ki a kezemből. Esélyem sem volt észrevenni a poharakban és a vázákban vadul rázkódó vizet, amit akkor még nem tudtam, de a húgom idézett elő. A húgomat a hátam mögé húzva emelem magam elé a kezemet, mintha az bármilyen átoktól megvédene bennünket. A bőröm vörös volt és mintha lassított felvételben láttam volna az ujjaimat lángokba borulni. Anya talán éppen az utolsó pillanatban hasalt át az étkezőből egy csuklómozdulattal kiröptetve a támadónkat az ajtón, amin alig egy fél perce törte át magát a csuklyás alak.
-Kicsim! Kicsim! Nézz rám. Nyugodj meg.-másik közelebb anya a kezei közé fogva az arcomat miközben én csak hangosabban zihálok figyelve lángoló ujjaimat.
-Anya!-nyög fel pánikszerűen Avie miközben a víz erősebben rázkódik az asztalon pihenő vázában ahogy egyre inkább bepánikol tőlem.
-Cass! Avie!-apánk szigorú hangja ránt minket ki a ránk törő pánikból és hirtelen engedünk fel mindketten.
-Mi a fasz volt ez?-dőlök hátra a konyha hideg kövére.
-Elementális mágia.-válaszol teljesen higgadtan apánk.
-Nem arra gondoltam, bár az is érdekelt, köszi.. hanem a gyökerekre akik átrendezték a házat.-szuszogok nagyokat összeszorítva a szemeimet, hiszen a fejem éppen készült felrobbanni.
-Munkahelyi ártalom...
-Hányszor mondtam neked, hogy ne hozd haza a munkát..-nevet egyet kissé erőtlenül anyám.



Az ujjaim között tartva a képet nézem végig újra és újra ahogyan a húgommal birkóztunk, a bátyám kiabál és anyám egy tál levessel a kezében nézte az egészet mert nem jutott el tőlünk a karácsonyi asztalig. Óvatosan helyezek vissza a kandalló párkányára a többi emlék közé.
-Az volt az egyik legjobb karácsonyunk. Olyan kicsik voltatok.-jegyzi meg anya csendesen miközben a kezét a vállamra helyezi. Ez az első karácsonyunk Aviana nélkül. Hónapok teltek el az eltűnése óta.. eltűnése.. ez nem is a jó szó. Aviana megszökött. A szülinapomat idén meg sem ünnepeltem. Nélküle egyszerűen nem akartam a felhajtást és szerintem ez volt a jó döntés.
-Hogy vagy, kisfiam?-kérdezi megsimogatva a hajamat.
-Jól vagyok, anya..-adok egy puszit az arcára.
-De biztos?-tovább méregeti a vonásaimat. Most erre mit mondjak? Konkrétan nem volt olyan szakasza az életemnek, amiben a húgom nem volt mellettem. Beleszakadok, hogy nem tudom mi van vele, hogy van és legfőképp azt, hogy miért tette..
Ehelyett persze csak elmosolyodok.
-Igen, anya, biztos.
-Jól hallottam, hogy lemondtál az aurori hivatásról?-apám mély hangja szigorúan cseng. Tudtam, hogy nem fog örülni a változtatásnak.
Rövid hezitálás után fordulok felé megfeszítve az állkapcsomat.
-Nem megy, apa.-lassan ejtem ki a szavakat mire végül az ő vonásai megenyhülnek és kissé reszelősen fújja ki a levegőt.
-És akkor most mi a terv?-kérdezi miközben leül az asztalhoz.
-Tanítani fogok.-válaszolok végül egy árnyalattal megkönnyebbültebben.
-Vissza az iskolába, drága öcsém?-érkezik meg Helios miután felakasztotta hosszú fekete kabátját.
-Azt hiszem így lesz a legjobb.-sóhajtok egyet kissé lemondóan.
-Valóban.-bólint és egy gyors pillantást vetnek egymásra apámmal.
-Mi történt?-emelem fel a szemöldökeimet miközben a torkom összeszorul.
-Cass, kicsim ülj le.-anya kezei a vállamra fognak, de hirtelen rázom le őket magamról.
-Mi történt?-ismétlem meg újra.
-Körözést adtak ki Aviana-ra.-Helios hangja mérhetetlen nyugodtságot sugároz miközben bennem összetörik a fél világ.



Ha tükörbe nézek

A családban mindenkinek sötét, göndörödő haja van, így az összképbe jómagam is tökéletesen illek. Kék szemeimet anyámtól örököltem, de a többi vonásomban apámra hasonlítok, csak nekem még megvan mindkét szemem vele ellentétben. A testalkatom szálkás és nem vagyok túl magas, mármint ez nézőpont kérdése 177 cm… egy erős átlagos? A tököm tudja nekem ennyi jött össze az biztos.


Családom

Édesapám

Atlas Dougherty: Kiváló jegyekkel végzett a Roxfortban majd az akadémián is. Aurorként hihetetlen statisztikát tud a magáénak és ugyan már hiányzik az egyik szeme, mert elveszítette egy rajtaütésen sokszor olyan, mintha még a tarkóján keresztül is látna.  


Édesanyám

Laurissa Dougherty (née Davenport): Szerető anya és feleség. Soha egyetlen percet sem dolgozott az életében, hiszen apám már az utolsó iskolás évükben eljegyezte. 1 évvel később összeházasodtak és rá 2 évre már meg is érkezett a bátyám.


Testvéreim

- Helios Dougherty. Egyetlen bátyám, a család arany ifjúja. Elszánt, elhivatott, tehetséges. Aurorként apánk nyomdokaiba lépett.
- Aviana Dougherty. Az ikertestvérem. Néhány perccel előztem meg csupán. 21 éves volt amikor megszökött és belemerült a feketemágiába. Az aurorok egyik kiemelt célpontja. Az Elementális mágia egyidőben ébredt fel bennünk 20 évesen. Alapszinten volt képes uralni a vizet amikor utoljára láttam, de ennek már 4 éve.



Apróságok

Amortentia
Fenyőfa, mézeskalács. (ja.. indokolatlanul szeretem a Karácsonyt)


Mumus
Félek, hogy egyszer majd a saját húgommal kell majd szembenéznem, pálcát emelnem és megharcolnom vele. (ezért sem lettem auror végül)


Edevis tükre
Hogy mit látnék abban a bizonyos tükörben? Nem tudom… valószínűleg a családomat újra egyben ahogyan régen.


Hobbim
Lelkesen járok kviddics meccsekre, sajnos magához a játékhoz sosem volt elég képességem, de nézőként egészen kiváló vagyok. Kifejezetten szeretek főzni, alkalomadtán még valami szinte finomat is össze tudok hozni, de maradjunk abban, hogy a lelkesedésem nagyobb, mint a tehetségem.


Elveim
Oltalmazd az elesettet, támogasd a gyengét, segítsd a rászorulót, tanítsd a fiatalokat és sose áruld el a saját véred.


Amit sosem tennék meg
Mondanám, hogy sosem ölnék, nem bántanék másokat, de biztos létezik az a helyzet ami bele tudna kényszeríteni… egy dolog bizonyos.. önszántamból SOSEM ennék mazsolát.


Ami zavar
Amikor az emberek felhozzák, hogy eltérve a családi hagyományoktól én nem az aurori hivatást választottam.


Ami a legfontosabb az életemben
Hogy büszkévé tegyem a családomat.


Ami a legkevésbé fontos számomra
A saját önös érdekeim.


Amire büszke vagyok
Mindenre, amit eddig elértem és arra, hogy sosem éreztem magamat kevésnek.


Ha valamit megváltoztathatnék

Megpróbálnám megmenteni a húgomat.


Így képzelem a jövõmet

1 év múlva szeretném azt mondani, hogy még nem utáltam meg a gyerekeket.
5 év múlva le fogom vizsgáztatni az első olyan évfolyamot, akiket végig én tanítottam.
10 év múlva pedig a feleségemnek panaszkodni, hogy már nem értem úgy a fiatalokat, mint régen.  


Egyéb

Ez az első évem tanárként.
Elementális mágia: Tűz, Első szint.
Pilllanatnyilag kűzdök, hogy a lángteremtés minden esetben akaratlagos legyen. Hajalmos vagyok az érzelmek túlzott megélésére, ez pedig nincs a segítségemre.




Lando Norris


Vissza az elejére Go down
Admin


STAFF

Cassian Dougherty Tenor

Keresem :

◇◈ Canonok
és
Keresettek
és
Bárki más
◈◇

Playby :

◇◈ Faceless ◈◇


2489


Cassian Dougherty Empty
Admin
Szer. Okt. 04, 2023 8:28 am
Kedves Cassian!


Minden karakter egyedi és megismételhetetlen – egyszerre színesíti és tágítja a megismert univerzumunkat, amelynek nem csupán része, hanem irányítója is lehet. Nyomot hagy, lehetőségeket teremt, kapcsolódási pontjai egyediek, ugyanakkor az oldalt átitató plotok fősodrát is eltérítheti, módosíthatja.
Örülünk, hogy megérkeztél közénk, reméljük, számodra éppen annyira lesz izgalmas építkezni, mint számunkra olvasni a folyamatot.
Mielőtt azonban a játéktérre engednénk, kérjük, ne hagyd ki a bürokratikus lépéseket, és foglalózz, ahol Cassian esetében szükséges!

A legfontosabbakat az alábbi linkeken találod:

Cassian Dougherty varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: