Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

The Two Faced VICTOR

Victor de la Moreau


Mágikus lény

The Two Faced VICTOR 2f6d3fa298c57c4d0091306892904170

Lakhely :

Liverpool

Elõtörténet :

If you're pretending from the start
Like this
with a tight grip
The Two Faced VICTOR RLRsA1b
☽ We can both remove the masks ☾
And admit we regret it from the start


Keresem :

☽Just like your sister...
You are an annoying and deadly little brother

Playby :

Josh Hutcherson/Taron Egerton


9


The Two Faced VICTOR Empty
Victor de la Moreau
Kedd Júl. 04, 2023 10:12 pm

Victor de la Moreau

Vic, Victor



"I really hate two-faced people. It's hard to decide which face to slap first"



Nem: Férfi

Kor: 25 év

Vér: félvér

Születési hely: Beaurdeux

Iskola/ház: Végzett, Beauxbatons/Papillonlisse

Munka: Nappal átoktörő, éjjel vérszállító asszisztens

Családi állapot: Attól függ, melyikünket kérdezed

Patrónus: Havasi nyúl

Pálca: Ébenfa, hipogriff toll mag, 10 és fél hüvelyk, közepesen rugalmas



Szenélyiség


Kezdhetném a sármos fejemmel, vagy a mindenek feletti testvéri szeretetemmel, de ha bárkit megkérdezel, akkor azt fogja mondani, hogy istenfeletti képességem van a jó borok kiválasztásában. Tulajdonképpen ez nem meglepő, ha a születési helyemet nézzük, szó szerint a véremben van. Ugye érteeeed, a véremben? Muhaha, vicces vagyok. Ezt is felírhatod a "mit szeretnek a jó öreg Vic-ben" listához. Apropó, kóstoltál már 0-s vért némi Shiraz-al keverve? Később majd megköszönheted.
Ha nagyon őszinte akarok lenni, sosem érdekelt eléggé, mit szeretnek bennem az emberek, így azt mondom, ha kíváncsi vagy rá, akkor beszélgess velem egy rövidet, és tudd meg, mégis milyen titkok rejlenek a cuki pofi mögött. De ha erre nincs időd, akkor olvass tovább.

Sorrendben leírom nektek, hogy a fent említett jó tulajdonságaim mellett, mi akasztja ki az embereket (vámpírokat, vérfarkasokat, tündékat, kelpiket, mindenkit).

Jelmagyarázat: 1=nagyon zavaró, 5=még mindig nagyon zavaró

1. Elteszem láb alól a számomra nemkívánatos személyeket. Ezt én határozom meg, hogy ez kire vonatkozik.
2. Szégyen nélkül átvágom az embereket a metamorfmágia tudásom révén.
3. A francia akcentusomat teljesen el tudom rejteni, így Victor angol úriemberként is elboldogul az életben, míg Vic francia mindenesként tud élni.
4. Nem csak az átoktöréshez, de az átokbocsátáshoz is nagyon jól értek.
5. A "Milyen jó illatod van!" felkiáltás nem a parfümödre vonatkozik, hanem a véredre... szerintem össze tudod adni, miért nem szeretik ezt hallani az emberek.


Életem története

-A nevem Victor de la Moreau. Nagyon figyelj mindenre, amit mondok, mert nem fogom megismételni magamat. Vigyázz, hol húzod mosolyra a szád, mert egy rossz gondolat, és az utolsó dolog, amit a halálod előtt látsz, az egy vörös hajzuhatag és két metsző fog lesz. Ha jót akarsz magadnak, ...
- Vic, értsd már meg, hogy nem vagy valami titkosügynök, akinek bárki is kíváncsi az élettörténetére! -  kiáltja fel Vivien a szobaajtóm túlsó feléről.
- Te meg hagyd abba a hallgatózást, vörös homár! - vágok vissza neki, mire az említett hölgy kinyitja az ajtót és felhúzott szemöldökkel bámul rám.
- Oké, tudod mit? Ha megígéred, hogy nem nyírsz ki mindenkit, aki ma rám hajt munka közben, akkor megígérem, hogy 48 óráig nem fogok hallgatózni.
Elmosolyodtam. - Ez esetben remélem élvezed a magán beszélgetéseimet, mert arra halvány esély sincs, hogy én ezt megtegyem. - Vivi mosolya mindennél többet mondott.

Az ugyebár nem kérdés, hogy lettem vérkihordó fiú. Egy kész dhampírcsalád áll mögöttem, a húgomnak az a hobbija, hogy piros zsákokat szállít az éjszaka közepén, én meg úgy döntöttem, hogy így sokkal több időt tölthetek el Vivivel. Az átoktörő hivatásom még relatíve új, és nem is vagyok teljesen biztos, hogy ez lesz életem munkaköre, tekintetbe véve, hogy egyenlőre nem épp legálisan dolgozok. A Gringotts állásai nem vészesek, de nekem semmi kedvem random küldetéseket kapni, szeretem megválogatni, kinek, hogyan és mennyiért oldom meg a problémáját. Emellett a két munkámat tökéletesen össze lehet kötni - mi megkapjuk, milyen vért kell leszállítanunk, én Victor arcával megígérem a nehezebb átkok kivetőjének, hogy nem fogjuk teljesen lecsapolni, ha elárulja, mi a legegyszerűbb módja az általa elhelyezett átok megtörésének, majd Vic arcával szépen lecsapolom. Ezután már csak be kell zsebelnem az átoktörésért járó jutalmat.

Ha már itt tartunk... miért is van két arcom? Az egész egy Vivivel kapcsolatos fogadással kezdődött, miszerint képtelenség Vic arcánál jóképűbb pasit találni a világon. Én pedig jó tesó módjára rácáfoltam erre, legalábbis szerintem. Továbbra is Vic (Josh Hutcherson) arcát használom nappal és a mindennapi életben, de az éjszakai műszak alatt Victor (Taron Egerton) arcát preferálom. Mindig is érdekelt a metamorfmágia - amit egyébiránt nagyanyám ágáról örököltem, akiről már azt se tudjuk, hol van, ki éppen ő, és épp hány milliomost szédít egyszerre - így fiatalabb koromtól kezdve tökéletesítettem a tudásomat, és tanultam róla többet, egy jó adag önuralom mellett, nehogy egyszer csak vörös hajjal vagy kacsaorral kezdjek el az utcákon szaladgálni.

Elmesélek neked egy történetet.
Hallottál már az Allard családról? Véla vérük ritkasága végett védelmet élveznek, és ezt a posztot a mi kis dhampír családunk tölti be. A családi business elsősorban a vércsapolás és vérszállítási iparágat képviseli, azonban védelmet is biztosítunk olyan családok számára, akiknek jó okuk van erre, lásd fent. A család megbízta Vicet, hogy törje meg a régi, üknagymamáról rájuk maradt dobozkán az átkot, mire én szépen lassan nekiálltam kibontani az esetet. Pár napra rá kaptuk a megrendelést, hogy véla vért kellene leszállítanunk. No, adott nekem a nappali munkám, amivel pénzt keresek, így annak az esélye, hogy lecsapoljam az ügyfelemet, erősen vergált a nullával. Ekkor jött be Victor, és az éj leple alatt beosont megpróbált beosonni a házba, ahol lecspolta megpróbálta lecsapolni a rendelést. Azzal mondjuk nem számoltam, hogy az üknagymama átkos dobozkáját épp ahhoz az ablakhoz rakták, amit bejáratnak akartam használni, így egy jó adag mérgezett tüskével az arcomban hagytam el a helyszínt. Azon kívül, hogy egy női hang hangosan kiabált velem, nem sokra emlékszem. Az átkot azóta se sikerült megtörnöm, mert én még egyszer nem megyek annak az izének a közelébe, a megrendelést pedig valaki más teljesítette. De azért kapizsgálod már, miért nem használom ugyan azt az arcot a két munkámban, ugye?



Ha tükörbe nézek

Tekintetbe véve, hogy metamorfmágiámnak köszönhetően két arccal szaladgálok az utcákon, technikailag itt több leírást is meg kéne adnom. Azonban az alteregóm megóvása érdekében csak Vic pofijáról adok leírást.
Ránézésre nem vagyok a világ legnagyobb szívtiprója, de sármosnak mondható arcommal, és ravasz mosolyommal sokakat sikerült már megszédítenem. A szemem színe tényleg mindig más - jobb napjaimon zöld, de a leggyakoribb talán a barna. Nagyon sötétbarna, rövid, enyhén zselézett hajam van, olyan fehér bőrrel, hogy sokan már azelőtt tudják, hogy vámpírszármazék vagyok, mielőtt annyit mondhatnék: "Éhes vagyok". Nem vagyok égimeszelő, de azért a lányok nagy részénél magasabb vagyok. Szeretem a sötétebb színű ruhákat, a póló-farmernadrág a védjegyem, egy könnyű pulóverrel, esetleg napszemüveggel (nem, nem a röhejes amerikai filmekben látott minden oldalról koromfekete napszemüvegről beszélek, de tény, hogy főleg azért hordom, mert a szememet védem a napfénytől.) Nem szeretek edzőterembe járni, de a munkából fakadóan felszedtem pár kiló izmot, főleg a felsőtestemen. Ha a szemembe nézel, a hűséges kiskutyától a halál angyaláig minden pillantást megtalálhatsz a tekintetemben.


Családom

Szüleim

Vance de la Moreau - Aki nem bírja megérteni, hogy semmi kedvem az üzleti élethez, hanem inkább a saját utamat követném. Nem tetszik neki, hogy nappal másik munkát végzek, azt meg pláne ki nem állhatja, hogy kihasználom az éjszakai melót arra, hogy egy kis plusz pénzt keressek. Ezt leszámítva természetesen én vagyok a család kedvence. Csak a húgomat ne kérdezd meg erről.

Vivien de la Moreau - Teljesen kibukott, amikor nem voltam hajlandó a kedvéért a Roxfort Varázslóképzőbe jelentkezni, hanem helyette a családhoz közeli francia varázslóiskolába jártam. Őszintén szólva nem tudom, miért ez volt a legnagyobb problémája - az eszébe se jutott, hogy a kietlen Skóciában lényegesen nehezebb estefelé kiosonni, ha a dhampír friss vérre vágyik.


Testvéreim

Kedvenc lánytesóm
Akinek a haja színe illik a kedvenc ételéhez: @Vivian de la Moreau Ha már egyszer itt vagy, jobb, ha tudod, hogy elég egy rossz gondolat Vivivel kapcsolatban, és a gödörben végzed. És nem, még a titkosszolgálat sem fog tudni beazonosítani.

Kedvenc fiútesóm
Vesper de la Moreau - Taknyos kiskorú, akit kénytelen vagy messzire elkerülni, hacsak nem akarsz... khm... lásd fent.


Párkapcsolat

Technikailag egyedülálló, de Victor szereti megviccelni az ismeretlen ismerősöket azzal, hogy Vivit a barátnőjének nevezi.


Apróságok

Amortentia
• Feketeribizli
• Bodza
• Pizza
• Vér


Mumus
Két dolgok tudnék megemlíteni itt: elsősorban az, hogy elveszítem a testvéreimet. Másodsorban pedig, amitől a legjobban rettegek, az az, hogy az apámnak elgurul a gyógyszer, és rám hagyja a családi business-t.


Edevis tükre
A tengerparti villámban nézem a Forma-1 élő közvetítést, miközben igazi Bloody Mary-t szürcsölgetek (most képzelj el egy kedves, Mary nevű lányt, nem az italt, amit te ismersz), Vivi a háttérben üvöltözik, hogy húzzam már be a függönyt, mert nem érdekli, hogy késő este is világos van még, neki nem tetszik a napfény.


Hobbim
• Csillaglesés
• Sétálás
• Olvasás
• Billiárd
• Idiótákat eltenni láb alól (ez hobbinak számít?)


Elveim
• Utálok későn kelni - elmegy a fél napom alvással, pocsékolás
• Említettem már, mennyire jól megy a borok ajánlása? Ha meglátlak vörös bort kólával keverni, bocs haver, de te leszel a vacsora
• A családnak mindig igaza van. Akkor is, ha lesül az arcomról a bőr, akkora marhaságot mondtak


Amit sosem tennék meg
Sose keverd a különböző zacskóból származó vért - hidd el, napokon keresztül nem fogod látni a napot.


Ami zavar
• Barbie baba
• Teknősnyakú póló
• A tenger sós


Ami a legfontosabb az életemben
Vivi, Vesper, és... mondanám, hogy ők megduplázva, de a vér is a listán van.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Akcentus - beszélhetsz bármilyen akcentussal, én szívesen megpróbálom megérteni, mit akarsz mondani.


Amire büszke vagyok
• A metamorfmágia képességeimre.
• Milyen messze tudok sétálni megállás nélkül.


Ha valamit megváltoztathatnék
Kiskoromban megtanulnám a legilimenciát.


Így képzelem a jövőmet
Elég messzi terv ez még, de szeretném, ha elég nagy hírnévre tennék szert, viszont az emberek nem tudnák, melyik az igazi arcom, ki is vagyok valójában. Nincs is jobb, mint saját magadról beszélgetni valakivel, aki tisztel, de ő nem tudja, hogy veled beszél.


Egyéb
Kockahasam van.



Josh Hutcherson/Taron Egerton


Vivian de la Moreau varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Frida Scamander


Helios társulat

The Two Faced VICTOR Tenor

Lakhely :

London



Playby :

Emily Blunt


194


The Two Faced VICTOR Empty
Frida Scamander
Hétf. Júl. 24, 2023 7:17 pm
Kedves Vic/tor!



Nagyon meglepő élet a tiéd, már az út is, amin elindultál, hiszen valljuk be, nem sok dhampir család szaladgál az utcákon. Az pedig, hogy ebből és a metamorfmágusi képességeidből mennyi mindent hoztál ki, az már igazán lenyűgöző, és még a helytelensége ellenére is megér egy tapsot. Megtaláltad az utat, a lehetőségeket és nem féltél megragadni őket, úgy látom, nem is az a típus vagy, aki hagy bármit is elúszni, ha az érdekét képezheti. Éppen ezek miatt nem vagy tipikusan az a személy, akit túl sokan kedvelnek, de még kevesebben lehetnek, akik igazán szeretnek, ez pedig így van rendjén - hiszen azok, akik igazán fontosak, ott állnak melletted, ahogy te is védelmet nyújtasz nekik.
Futás foglalózni, már várnak rád (rátok?)!



Life has knocked me down a few times, it showed me things I never wanted to see. I experienced sadness and failures. But one thing for sure, I always get up.
Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: