Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Drystan Selwyn

Drystan Selwyn


Mardekár

Drystan Selwyn IiSErWQ

Multik :

-

Playby :

Louis Partridge


11


Drystan Selwyn Empty
Drystan Selwyn
Csüt. Márc. 02, 2023 3:55 pm

Drystan Selwyn

Dryst



"Wish I could relive every single word."



Nem: férfi

Kor: 17 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: Glasgow, UK

Iskola/ház: Roxfort/Mardekár

Munka: diák

Családi állapot: egyedülálló

Patrónus: kacsacsőrű emlős

Pálca: tiszafa, sárkányszívizomhúr maggal, merev 13 ½ hüvelyk





Amit szeretnek bennem

Eszes és kitartó, ennyi mások számára az összes pozitívum, amivel összetudnák foglalni őt. Csak egy volt, aki tudta mire gondol, látta a szeme állásán, tudta, hogy szelíd mosolyra is képes az állandóan gúnyosan kanyarodó szájan, egy, aki tudta, hogy nem annyira egyértelmű minden, amit mutat, hogy egy merev, vaskos borítójú könyv ugyan, aminek riasztó a címe is, de ha felhajtják cirádás betűk sokasága alkot benne szavakat. Egyetlen egy volt, aki ismerte igazán, aki mindent tudott. Az a valaki pedig már nincs vele. Egyáltalán nem szerethető.



Ami zavar bennem másokat

Kegyetlen és kíméletlen, aki szinte szemrebbenés nélkül nézi végig valaki megaláztatását, gúnyos félmosolyokkal és néha szavakkal bánt, szavakkal, mert tudja, hogy egy szó megválthat egy világot és romba dönthet egy másikat. Ritkán folyamodik fizikai erőszakhoz, de akkor is gyors és könyörtelen. Ravasz és alattomos, valaki, akinek könnyebb kiszúrni a negatívumot, mert még rá is erősít erre a képre. Általában azért vannak vele, mert félnek vele szembe kerülni, így inkább szövetségesek veszik körbe, mint barátok.


Életem története

Sosem értettem mit láttál benne, szánalmas volt és naiv. A szőke haja irritálóan vont glóriát a feje köré, a szeme pedig mindig boldog kékké vált, ahogy csak megpillantott, ragyogott. Azt mondtad csak kihasználod, elütöd vele az időt, mert olyan mint egy kis kedvenc, hogy tetszik, hogy bárhova követ, hogy bármit megad, hogy csimpaszkodik beléd, hogy ragaszkodik hozzád. Ez valahogy illet hozzád, ez valahogy illet hozzám is, hát könnyű volt cinkosként hallgatni róla, hiszen egyszer elmondod neki, egyszer szembesíted vele és akkor végleg összetörik. Hittem neked, hogy semmit sem jelent.
Nappal együtt tettük pokollá az életét, hiszen ott voltál, ott voltál, amikor szavakkal tépáztuk, becsméreltük, néha benyitottál, amikor terrorizáltuk, mintegy véletlen, hogy éppen elkapd, hogy sír, hogy szenved, hogy csak mint egy javaslat feldobd, hogy talán elég lesz mára. Minden délután bocsánatot kértél tőle, hogy visszaédesgesd magadhoz mire a horizonton elmegy a nap, hogy a pirkadatra elfelejtse az egészet, vagy legalább téged felmentsen valami mondva csinált mentségekkel, hogy aztán az egész macska-egér játék kezdődjön elölről. Meddig játsszuk még a te játékodat? Az általad szabott bújócskát? Meddig húzod még, mielőtt végre tönkre tennéd?
Nyáron áthívtad, amikor a szüleink nem voltak otthon, órákig be zárkózva voltatok a szobádban. Ezen a nyáron rá találtam a naplódra. Ki vezet még naplót? És ki olyan balga, hogy elől hagyja? Lapról lapra változtál meg a szememben, s nem felejtem el, hogy amikor végre hazakotródott és ott álltam a bizonyítékokkal a kezemben milyen rémült arcot vágtál, hogy megismertem a titkaidat. Pedig előttünk sosem voltak titkok, pedig mindig egy rugóra járt az agyunk, ugyanolyanok voltunk, még a kinézetünk is. Most mégsem a tükörképemet láttam, hanem valaki idegent, aki kikapja a kezemből a naplóját. Valahol azt várom, hogy megmagyarázd, valahol azt várom, hogy mentegetőzz, de nem teszed. Talán ezért vagyok dühös, talán azért, mert a leírt szavaid igazak, talán emiatt bukik ki belőlem a fenyegetés: Elmondom mindenkinek! Te csak egy pillanatra állsz meg, te csak egy pillanatra reszketsz meg. Te tényleg megszeretted azt a szerencsétlen félvért? Mondd, hogy nem igaz, mondhatnál valamit, de csak szótlanul eltűnsz a szobádban és bezárod az ajtót. Pedig nekem elég lett volna annyi is, hogy bevallod igaz, vagy ha tagadtad volna, bármelyik jobb lett volna, mint hogy azt érezzem távolodsz, hogy szakadék választ már el tőled, hogy egy olyan világba tartasz, ahova én nem tudom, hogy kell átjutni.
Ezen a nyáron felakasztottad magad. Ezen a nyáron megpecsételted annak a mocskos félvérnek a sorsát. Mert a testvérem vagy, mert a testvérem vagy és már halott. Mert könnyebb őt hibáztatni, mert ha nem őt hibáztatom, akkor magamat kellene. Eltettem a naplód,  kitépkedtem azokat a lapokat, amikor megváltoztál, amikor elkezdted szeretni. Én mindennél jobban gyűlölöm majd, mindennél jobban annak az arcnak a hasonmásával, amit szeretett, megkeserítem a hátra lévő életét, megnyomorítom, pont úgy, ahogy ő is félemberré tett.


Ha tükörbe nézek

Tükörbe sem kellet néznem, elég volt oldalra, hogy ugyanazokkal a ravasz barna szemekkel találjam szembe magam, amik kicsit érdektelenül szemlélik a világot, mintha az nem lenne elég jó, nem lenne elég méltó ezekhez a szemekhez. Mindig volt egy unott kis mosoly a szád szegletében, ahogy az enyémben, mindig lesajnáló volt ez az él a neveltetésünk okán. Sosem voltunk rendezetlenek, mint két skatulyából előhúzott egyforma tojás. A külsőnkben minimális eltérések voltak, szemnek szinte észrevehetetlenek, a különbözőségeink belül kezdődtek. Bár mindketten higgadtnak tűntünk, te pontosan tudtad, mivel lehet lobbantani, mi az amire ugrok és harapok, de te tudtál egyedül lecsillapítani is, elfojtani. Neked könnyen ment órákig görnyedni könyvek felett, én nyughatatlanul folyton mozgásban voltam, jobb szerettem párbajozni, te voltál a levegő és én a tűz. A tűz maghal levegő nélkül.
Most, ha tükörbe nézem megszállottságot látok a pupillámban, most ha belenézek kíméletlenebb az a gúnyos mosoly, csak a sötét árkok a szemeim alatt árulkodnak, hogy éjjelente álmaimban még kergetlek, kérlek és könyörgöm, hogy maradj. Hiányzol ezért néhány tulajdonságodat átvettem, hiányzol ezért néha magamhoz beszélek úgy, ahogy te ejtetted a szavakat. Néha rájövök, hogy sosem leszel már és pánikrohamot kapok, mert szépen lassan megfulladok nélküled.


Családom

Édesapám
Silvanus Selwyn - egy nevet adtál, s vele leginkább egy átkot meg elvárásokat, semmi többet, amit immár egyedül cipelek. Neked úgyis csak az a lényeg, hogy valaki tovább vigye a neved, megvalósítsa a dédelgetett terveidet, így az elképzeléseidhez a kettőből, elég egy fiú is.


Édesanyám
Cedrella Selwyn - nem kifejezetten mondanám, hogy jó anya vagy, azt sem mondhatnám, hogy jó ember. Csak magaddal törődsz és azzal, mit mondanak majd mások. Önzőn elzárkózol a saját gyászodba, amit alkoholba fojtasz, mintha egyedül téged ért volna veszteség, mintha csak a te tragédiád lenne, hogy a te imádott pici fiad meghalt.


Testvéreim
Preston Selwyn †- az öcsém voltál, együtt terveltük ki a csínyeket, együtt viseltük a családunk magas elvárásait, de ott voltunk egymásnak. Most már nem vagyunk egymásnak.


Apróságok

Amortentia
Halott virágok dérrel csípett illata, lehullott levelek bomlása a földön, fahéjas-cukorba hempergetett pirított mandula.


Mumus
Nyaka köré tekeredő kötél lenne a saját bűntudta, ami szépen lassan megfojtaná és talán nem tenne ellene semmit.


Edevis tükre
A tükörképét látná és az ikrét, de akkor nem választanák el egymástól őket szakadékok, a két fél újra egy teljes egészet alkotna, ahogy mindig is. Ehhez néha még varázstükör sem kell.




Hobbim
Párbaj, mások módszeres megalázása


Elveim
Az elvei legtöbbjét előre megszabták számára, az egyetlent, amit maga hozott, amit rózsaszín ígéretbe csomagolt és a kisujjával esküdött pedig maga szegte meg azon a nyáron, amikor a szavaival az öccse ellen fordult.


Amit sosem tennék meg
Néha egészen úgy érzem, hogy nincs ilyen.


Ami zavar
A naivitás, a kedvesség, a félvér, nem tévednél, ha arra gondoltál, hogy konkrétan egy személy irritál, de a hozzá hasonlóak is irritálnak.


Ami a legfontosabb az életemben
Már nincs.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Mindenre érdektelen lettem, valahogy már semmit sem érzek fontosnak, egyedül a bosszú maradt, amibe úgy érzem bele kell kapaszkodnom, megragadnom, hogy egyáltalán úgy érezzem, hogy én még nem haltam meg.


Amire büszke vagyok
Elvárás, hogy büszke legyek a véremre, a családomra, a származásomra, mert ebben a világban nincs átmenet, csak arany és sár, vagy azzal beszennyezett vér.


Ha valamit megváltoztathatnék
Amikor elvesztesz valamit, mindent megteszel, hogy előkerítsd, ha valakit vesztesz el csak az utolsó pillanatokra gondolsz, hogy néztél rá, hogy nézett rád, hogy mit mondtál neki és mit nem. Ha tehetné, nem azt mondaná, ami kibukott a száján.


Így képzelem a jövõmet
Sosem érdekelte a jövő, aranykalitkába zárt énekes madár volt mindig, egyetlen társsal, sosem álmodozott, ahhoz túl racionális, hogy lássa, hogy az arannyal kikövezett úton kelljen haladnia, amit kijelöltek számára. Prestonnak voltak álmai, valahol úgy érzem tartozom neki annyival, hogy megvalósítsam őket.


Egyéb

második szintű tűz elementalista
pálca nélküli varázslást tanul



louis partridge


Basil Chevalier varázslatosnak találta

Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Drystan Selwyn 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Drystan Selwyn Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Drystan Selwyn Empty
Holden Briggs
Szomb. Márc. 11, 2023 11:12 am
Kedves Drystan!



Még csak tizenhét éves vagy, mégis olyan tragédiát éltél meg, amellyel a felnőttek is nehezen birkóznak meg. Egy testvér elvesztése önmagában borzalmas, azonban ha ez bűntudattal is társul... Egyszerre szörnyű és végtelenül izgalmas a történeted, a beléd nevelt eszmék, a fel-feltörő erőszakosság, minden harag és bűntudat - alig várom, hogy olvashassam az utad további részét. Különösképpen azt, hogy mi történik a félvérrel és veled...
A Roxfortban sok diákra találsz majd, akik hasonló elveket képviselnek, mint te. Vajon mennyire merülsz majd mélyre a neo-halálfaló eszmék mocsarában?
Különlegesen megírt, jól ábrázolt karakterlapot kaptunk tőled, nem is kérdés, hogy elfogadlak. Ne haragudj, hogy ilyen sokat kellett várnod, sajnos néha a magánélet háttérbe szorítja az admini teendőket, de egy ilyen karilapért megérte visszatérni elfogadózni Very Happy Futás foglalózni, már vár a játéktér!
(Amúgy imádom a patrónusod)






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: