Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

the pain in your lovely bum || Mae Haneul

Mae Haneul


Varázsló

the pain in your lovely bum || Mae Haneul Ahn-hyoseop-stretcing

Lakhely :

London, England

Elõtörténet :

the pain in your lovely bum || Mae Haneul 2xL1Rfa

Keresem :

the pain in your lovely bum || Mae Haneul A0e3fe80c2678ca703c5c3bb71c83f9ad8983a7c-16462974186731189786224
and I'm not here to be the savior you long for, only the one you don't

Multik :

☞ kiskacsa

Playby :

Ahn Hyo-seop


49


the pain in your lovely bum || Mae Haneul Empty
Mae Haneul
Hétf. Dec. 05, 2022 11:31 pm

Mae Haneul

"mész innen!"



"Never laugh at live dragons."



Nem: férfi

Kor: 26 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: Busan, Dél-Korea

Iskola/ház: Yosulgwa Mabeob Haggyo - Ginseng (Insam), Docendo Discimus (Bestiagondozó Szak)

Munka: magizoológus / sárkánykutató gyakornok

Családi állapot: kék

Patrónus: sarki róka

Pálca: platán, hippokamposz pikkely mag, 11", enyhén rugalmas




Pros

Jegyzetek a főnököm tollából:

"Pontos, felkészült. Az interjú során elhangzott összes szakszót és kifejezést ismeri. Figyelmes, a kérdéseket gyorsan értelmezi és azoknak megfelelően válaszol. Jó humorérzékkel rendelkezik, melyet a megfelelő időben és szituációban érvényesít. Lelkes, tisztelettudó, kíváncsi. Saját kérdéseit bátran felteszi, s érthetően fogalmazza meg. Szaktudása a pozícióhoz megfelelőnek bizonyul, s elmondása szerint bővíteni kívánja azt. Kommunikációs képességei kiválóak. Testbeszéde nyitottságot, érdeklődést tükröz. Megfigyelésem alapján arra a következtetésre jutottam, hogy szíve ügye a magizoológia, s a sárkányok sokszínű világa.
Úgy vélem, a fentiek mindegyike alkalmassá teszi őt a pozíció betöltésére."


Cons

"Felkészültsége s remek attitűdje ellenére csapzottan, kifulladtan érkezett az interjúra, első benyomás tehát a rendetlenség, hanyagság, s a megfelelő time management hiánya. Beinvitálása előtt a várakozók egyikével vitába keveredett, mely kevésbé békés irányba haladt, ez nem megfelelő konfliktuskezelésre utal. Emellett beszélgetésünk során fény derült erőteljes versenyszellemére, s bár a sárkánykutatás iránti szeretete és szenvedélye becsületre méltó, kissé elvakultan próbál küzdeni ezzel kapcsolatos céljaiért.
Ezen tulajdonságok elhanyagolhatóak s javíthatóak, ennek értelmében továbbra is megfelelőnek tartom a pozícióra."


Hogy mi is történt aznap?

Futottam. Küzdöttem a túlélésért, kapkodtam a levegőt, mert minden másodperc számított. Nem mertem hátranézni. A városi zajtól nem hallottam lépteit annak a horrorisztikus lénynek mely szorosan a nyomomban volt, de tudtam, hogy üldözött. Élénken élt gondolataimban vérszomjas tekintete, mely oly’ mélyen meredt sajátomba alig néhány másodperccel korábban, mintha így próbálta volna felfalni a lelkemet. Találkoztam már sokféle borzalommal, de egyiket sem találtam olyan rémületesnek, mint ezt. Azokban a pillanatokban tényleg úgy éreztem, hogy élet-halál harcot vívok vele.


Valamivel korábban:

Magabiztosan keltem ki az ágyból. Az egész reggelem olyan volt, mint azokban a mugli vígjátékokban, szinte tényleg upbeat zene szólt a háttérben, s majdhogynem táncoltam, mert éreztem, hogy ez a nap új fejezetet fog nyitni az életemben. Izgatottan vártam, mit fog hozni a jövő. Még Drittsekk is jókedvében volt, egész nap sárgállott, mint egy napraforgó.
Felkaptam az egyik legjobb zakómat, beállítottam a sérómat a lehető legtökéletesebben, felhúztam hozzá a kedvenc elegáns cipőmet s egekig érő hangulattal fogyasztottam el a reggelimet a Foltozott Üst egyik asztalánál - akkor és ott ötcsillagos éttermi minőségűnek ítéltem minden falatot.
Reggeli közben még fejben átismételtem az előre begyakorolt szövegeimet, néhány fogalmat és szakszót, ahogy azt egy állásinterjú előtt szokás. Ezen múlott az egész karrierem, úgyhogy nem akartam elszúrni.
Bár a sors - úgy tűnt - más útra akarta terelni az életemet…
Már nem először keveredtem konfliktusba egy bizonyos nőszeméllyel, s ez most sem alakult másképp. Épp csak fél füllel hallottam, amikor valakinek a közelgő állásinterjúját ecsetelgette, s merő véletlenségből magizoológiát is emlegetett, meg sárkányokat. Azonnal felkaptam a fejem, közben a villa kiesett a kezemből, hangosan csörömpölve a tányérom szélén. Ezzel sikeresen fel is vontam mindenki figyelmét, beleértve a lányt is, akire most kikerekedett szemekkel pislákoltam. Bámulhattunk egymást nagyjából öt-tíz másodpercig.
Olyan sebesen pattantam fel a befejezetlen reggelimtől, hogy néhányan a közelemben meg is ugrottak ijedtükben, s már vágtattam is a kijárat felé. A szemem sarkából láttam, hogy ő is megindult ugyanabba az irányba, s próbált elém vágni, hogy övé legyen az elsőbbség. Csakhogy voltak helyzetek, mikor nem voltam hajlandó magam elé engedni egy hölgyet, ráadásul őt nem tekintettem hölgynek, így esélye sem volt.
Szedtem a lábam az Abszol Út macskakövein, hogy minél előbb és minél gyorsabban kiérjek onnan és találjak magamnak egy taxit, közben végig éreztem a jelenlétét annak a gonosz személynek. Oly’ közel éreztem magamhoz, hogy kénytelen voltam oldalra fordítani a pillantásom, s így még éppen elkaptam a momentumot, amikor elrántott s száműzött az egyik bokor sötétjébe.
Szemétség!
Szinte azonnal kivergődtem az ágak és zöld levelek közül, s utánaeredtem rögtön. Mivel ezzel a húzásával előnyre tett szert, kénytelen voltam előkapni a varázspálcámat - félreértés ne essék -, s egy suhintással ki-alohomora-ztam a Mágikus Menazsériánál lévő macskák ketreceinek ajtaját. Szerencsémre azok rögvest elárasztották az utcát, épp akkor, mikor a lány odaért. Nem figyeltem, hogy sikerült-e megbotlania, mert épp hatalmas röhögések közepette előztem be, s most már eszembe se jutott hagyni neki, hogy bármiféle meglepetéssel próbálkozzon.
Le kellett volna kopognom. Ugyanis alig néhány másodperccel később az egyik bolt előtt kiállított üstök sorra kezdtek eldőlni, pont előttem, pontosan akkor, amikor már elhaladtam volna mellettük. Mint egy kisebb cunami, elsodortak magukkal és áttessékeltek az utca másik oldalára, ahol még egy próbababa is rám borult.
"A franc essen bele!" - kiabáltam volna mérgemben, de nem volt ilyesmikre időm, így csak igyekeztem kievickélni a káoszból, s még elnézést se kértem a kupiért, inkább rohantam tovább.
Mire sikerült átvágnunk a környéken és elértük az első lehetséges taxi-fogási pontot, már teljesen szét voltam esve. Ránézésre ő is, ugyanolyan zilált, kócos és szanaszét csúszott volt, mint én. De a versenynek még közel sem volt vége.
Őrülten próbáltam leinteni egy taxit, s a nőszemély is ugyanezt tette, közben még próbálkoztunk egymás elé vágva megkaparintani az elsőbbség jogát. Aztán fékezést hallottam, s ahogy megláttam a fekete autót, tudtam, hogy ez lesz a finálé. Az utolsó meccs, a big boss fight. Ezen múlott minden.
Félrelöktem a lányt, hátha akkor nyerek néhány pillanatnyi előnyt, s futni kezdtem, sebesen, mint akit egy tarrg üldöz. S az a bizonyos tarrg is futásnak eredhetett, ugyanis a taxi sofőrje olyan ijedten nézett felénk, mint aki féltette a saját életét. Attól tartottam, ott fog hagyni mindkettőnket.
Ahogy odaértem azonnal megragadtam az ajtókilincset, de ugyanabban a pillanatban a szörnyeteg keze is ott landolt. Ekkor már kénytelen voltam megfordulni, s olyan félelmetes, gyilkos szempárral találtam szembe magam, hogy már szinte vártam, hogy gazdája sárkánnyá változzon és lángba borítsa a világomat.


Megjelenése

"Öltözéke - csapzottsága ellenére - alkalomhoz illő, elegáns, s ránézésre megfelelő minőségű. Választott színei a szolid világoskék és fehér, melyek megfelelően ellensúlyozzák sötét íriszeit. Frizurája kissé rendezetlen, kevés hajzselé nyoma sejteti, hogy az idáig megtett út közben lett ilyen állapotú. Érkezésekor ébenfekete hajkoronáját néhány kósza falevél díszítette, melyeknek történetét nem adódott alkalmam megtudakolni, de sejtéseim szerint szórakoztató mese lehetett."


Családom

Édesapám
Mae Eunwoo - Mugli Viselkedéskutató, Busan, Dél-Korea. Specialitása a Mugli Pszichológia és Szociológia. Kiváló apa, habár túlzottan szigorú és kissé nyers. Munkája iránti szenvedélyét és elkötelezettségét határozottan megörököltem, viszont hatalmas csalódással fogadta, mikor bejelentettem, hogy sárkányokkal szeretnék foglalkozni. Emlékszem, majdnem megcsapott a járóbotjával amikor megtudta.


Édesanyám
Dang Soyeon - Auror, Család- és Gyermekvédelmi Szakosztály, Busan, Dél-Korea. Családközpontú nő, hatalmas igazságérzettel és kellő mennyiségű szigorral megáldva. Amikor az Egyesült Királyságba utaztam, hogy ott végezhessem el egyetemi tanulmányaimat, rendszeresen küldött baglyot mindenféle emlékeztetőkkel: "nagyon szeretünk", "hiányzol", "légy jó", s olykor rivallókkal is megszórt, ha fülest kapott valami rosszaságról, amibe belekeveredtem. Szerencsére ilyen nem sűrűn fordult elő. De ő sem fogadta nyitott szívvel, hogy sárkányokkal szeretném az időmet tölteni.


Gyermekeim
Egyetlen gyermekem Drittsekk, egy nagyon félénk, de barátságos Nyaláka példány. Nevét onnan kapta, hogy eleinte egyáltalán nem volt olyan kis kedves, mint most, még meg is harapott egyszer a kis dög.


Apróságok

Amortentia
lótuszvirág, füstölő, eső utáni erdei föld, hegyi levegő, forralt bor


Mumus
Minden, amiért hajtottam és amin dolgoztam meghiúsul. A rengeteg belefektetett energia és áldozat kárba vész.


Edevis tükre
Szabadság. Kalandok. Egy új sárkányfaj felfedezése.


Hobbim
Fotózás, az összes létező kávé típus és íz kipróbálása (+ saját íz kifejlesztése), Drittsekk tanítgatása trükkökre, evés.


Elveim
A cél érdekében bármit.
- Még azt is?
- Hát izé...


Amit sosem tennék meg
Sose ölnék embert. De néha gondolok rá.


Ami zavar
Ha a dolgok nem a terv szerint haladnak, zajos reggelek, tömegközlekedés használata, varázslényeket meg nem értő/elítélő személyek.


Ami a legfontosabb az életemben
Jelenleg a munkám, na meg a túlélés. Mert ha a családom nem nyír ki amiért ezt a szakmát választottam, hát a sárkányok majd megteszik!


Ami a legkevésbé fontos számomra
Milyen furcsa kérdés...


Amire büszke vagyok
Végre sikerült megtanítanom Drittsekk-et bukfencezni. Sőt, azt is érdemes megemlítenem, hogy most már nem próbálkozik az ujjaim leharapdálásával.


Ha valamit megváltoztathatnék
Most épp minden tökéletes, azt hiszem.


Így képzelem a jövõmet
A jövő épp oly' kiszámíthatatlan, mint a jelen. Ráadásul, ha elképzelném biztosan nem úgy történne.


Egyéb
Animágus: sarki róka alakját képes felvenni.
Beszélt nyelvek: koreai, angol, norvég



Ahn Hyo-seop


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

the pain in your lovely bum || Mae Haneul 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

the pain in your lovely bum || Mae Haneul Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


the pain in your lovely bum || Mae Haneul Empty
Holden Briggs
Pént. Dec. 09, 2022 9:20 am
Kedves Aksel!


Talán a világ egyik legizgalmasabb hivatását választottad magadnak - és az egyik legveszélyesebbet is. Nem küzdesz sötét varázslókkal, mint néhány auror, helyette tűzokádó bestiák képezik a mindennapjaid részét, téged viszont rettegés helyett lenyűgöznek, ehhez kell ám az igazi bátorság! Az állásinterjút lebonyolító főnöködnek igaza volt, valóban tökéletesen alkalmas vagy erre a munkakörre, a sárkányok iránti szenvedélyed és vitathatatlan felkészültséged kompenzálja az egyes gyengeségeidet - már ha egyáltalán a versenyszellemet tekinthetjük annak.
Az előtörténetedet olvasva persze jogosan merül fel a kérdés, hogy valóban a munkád során találkozol-e a legveszélyesebb lényekkel vagy a lakótársadként funkcionáló házisárkány több bosszúságot és halálközeli élményt okoz neked... Remélem, tényleg nem gyújtjátok fel egymást, az auroroknak így is van mostanság bőségesen elég munkája Very Happy ...
Futás foglalózni, már vár is a játéktér és a sárkányok!





Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: