Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Chiot(te)

Vesta Graves


Akadémista

Chiot(te) 6ef8dc55c3448a235640b524f4c82106d0980f86

Lakhely :

Provence, Franciaország

Elõtörténet :

Chiot(te)

Keresem :

a kiutat


Playby :

Milly Alcock


4


Chiot(te) Empty
Vesta Graves
Kedd Okt. 04, 2022 2:14 pm

Vesta Ursula Graves

Ves, Chiot



"Ide jön egy idézet."



Nem:

Kor: 17 év

Vér: aranyvérű

Születési hely: New York, USA

Iskola/ház: Beauxbatons (Bellefeuille, 1-6.), Ilvermorny (Pukwudgie, 7.)

Munka: diák

Családi állapot: jegyben

Patrónus: karthauzi macska

Pálca: babiloni szomorúfűz, trampothszőr, 9 és fél hüvelyk



Je suis

Senki nem készített fel előre arra, hogy az emberek mennyire tele vannak érzelmekkel. Elméletben már párévesen is sírtam, ha feszültség volt körülöttem, annyira nem bírtam elviselni a levegő súlyát és a mellkasomat szorító erőt, amivel mindez járt nekem. Akkor betudták az érzékenységemnek, annak, hogy nem ebből a vérből való vagyok, hogy rossz helyen vagyok. A valóság azonban az, hogy a családom tagjaival ellentétben engem nem az elemi mágia csodája ért, hanem az empaták átka. Nem tudom másnak nevezni azt a káoszt, amit ez jelent, pláne egy akkora családban, annyi emberrel körülvéve, ahogy velem is történt. Nekem nem volt meg a szerencsém, hogy legyen, aki segítsen az erőm kontrollálásában vagy akár a kikapcsolásában, ez csak az elementalista testvéreimnek adatott meg. Egy idő után ez nagy problémákat jelent, az ember elfelejti, hogyan különítse el a saját érzéseit másokétól, hogyan verjen éket a mások tükrözött szenvedései és a sajátjai közé. Egy időben hajlamos voltam mindezt magamban hordozni, mások gondját-baját a saját lelkemen roncsolódni, persze mindezt teljesen feleslegesen. Sokszor éreztem, hogy elveszítem a kontrollt, hogy egy őrjöngő örvény őröl apró darabokra, belőlem pedig csak sikoly és sírás szakad fel, próbálva megszabadulni ettől. Aztán mindig megjelent Pierre és a vihar ahogy jött, úgy csendesedett el, amikor megfogtam a kezét és hagytam, hogy magához öleljen kiborulásaim alkalmával. Ő segített megtanulni, hogyan rendezzem ezeket az érzéseket és hogyan tanuljak meg kizárni mindent, amire nem volt szükségem. Falat építettem, magasat, de nem tökéleteset. A réseken át még mindig befúj a hideg szél, a megérzéseim élesek és az intuícióm tűpontos, ha mások megítéléséről van szó, illetve az érzelmek is legfeljebb tompultak, de teljesen egyáltalán nem tudtam megszabadulni tőlük. Talán nem is akartam.
Mostanra funkcionáló nő lettem, szépen elkülönülő érzésekkel, tele álmodozással, némi vidámsággal, bánattal és haraggal, de mindenekelőtt rengeteg szeretettel. Kár, hogy nem sok ember van, akinek ezt át tudnám adni. Persze az az egy mindnél többet ér.


Életem története

Mon cher ami Pierre

Emlékszel arra, amikor először találkoztunk? Én még a napnál is tisztábban. Alig pár napja költöztél be hozzánk, én pedig messziről kerültelek, hiszen egy szégyellős, félénk kislány voltam - szinte mint most, csak fiatalabban. Aztán anyám kényszerített rá, hogy beszéljek veled, mert Te majd megtanítasz engem franciául, én pedig nem tudtam ellenkezni, nem mertem ellenkezni. Rád sem bírtam nézni, amikor az előre meghatározott időben megérkeztem az egyik félreeső szalonba, gondolom anyám nem akarta, hogy útban legyünk neki. Féltem attól, hogy olyan vagy, mint ők, hogy Tőled sem kapok többet vagy jobbat náluk, de hamar rá kellett jönnöm, hogy hatalmasat tévedtem. Akkor még soha, senki nem viseltetett felém olyan gyöngédséggel és szeretettel, amit Te, egy idegen adtál meg nekem. Nem volt nehéz belekapaszkodni ebbe az érzésbe.
Úgy vártam minden egyes nap, hogy hazaérj a rezervátumból, mert az azt jelentette, hogy Veled lehetek és elszakadhatok abból a fojtogató hurokból, amit a családom tekert a nyakam köré, évről évre szorosabbra húzva a csomót rajta. Azóta sem tudom, hogy bántad-e valaha a túlzott ragaszkodásomat, sőt, egyenest függésemet, de jelét soha nem adtad. Te voltál a mentsváram, ahogy vagy mind a mai napig. Miattad szálltam szembe életemben először és valószínűleg utoljára édesapámmal, hogy nem akarok az Ilvermornyba járni, hiszen Te nem leszel ott, még a szünetekben sem, mert visszatérsz Franciaországba. Nem tudtam és nem is mertem elképzelni az életemet a hangod és az ölelésed nélkül. Belekóstoltam abba az érzésbe, amit szeretetnek hívnak, fejest ugrottam a gondoskodásba és a törődésbe, ezek után semmi nem tűnt rémisztőbbnek, mint a hirtelen érkező magány gondolata. Végül beleegyeztek, hogy a Beauxbatons diákjai közé csatlakozzak, ami akkor megdöbbentett, mivel a lelkem mélyén egy pillanatra sem gondoltam, hogy a próbálkozásaimnak bármi eredménye is lesz, most, érettebb fejjel azonban már látom, hogy mindez nekik is kedvezett. Nem voltam útban hat éven keresztül, még nyáron is csak elvétve néztem haza, pár napra, amikor Te is mentél.
Annyira megszerettem Franciaországot, hogy azzal magamat is megleptem. Rögtön otthonomra találtam az emberek között, a végeláthatatlan, szőlőtőkékkel tarkított domboldalakban, ahol mezítláb szaladhattam végig a puha, zöld fűben, miközben a nap melegítette a vállamat. Mintha csak egy tündérmeséből léptem volna ki, vagy éppen abba léptem bele, amikor az országba érkeztem. Talán soha nem említettem Neked mindezt, de biztos vagyok benne, hogy láttad rajtam az érzéseimet, amiket nem tudtam olyan jól leplezni és mivel Rólad volt szó, nem is akartam megtenni. Veled minden biztonságos volt, még az öröm megélése is.
Soha, senki nem fogja elfelejtetni velem azt a leírhatatlan érzést, amikor magaddal vittél a rezervátumba és életemben először megérinthettem egy sárkányt. Nem volt még kifejlett és medizoológusi vizsgálatok miatt be volt bódítva, mégis borzongás futott végig a hátamon, ahogy megláttam azt a hatalmas, veszélyes állatot, akiről tudtam, hogy egy mozdulattal el tudna pusztítani. Mégis biztonságban voltam, tudtam, hogy abban vagyok, és hezitálás nélkül érintettem meg a sima, fényes pikkelyeket, a bőrt a nyakán és simítottam végig rajta a kezem. Azt hiszem, akkor értettem meg először, milyen is lehet Neked minden nap velük dolgozni, ezekkel a csodálatos, varázslatos lényekkel. Nem mondtad ugyan, de érzem, hogy akkor fogalmazódott meg benned a gondolat, hogy kisállattal ajándékozz meg. Persze nem sárkányt kaptam, hanem egy renarouse-t, akinél tökéletesebb társam nem is lehetne. Annyira jól ismersz engem, mon chou.
Szeretném, ha emlékeznél minderre. Ha tudnád, hogy ez vagyunk mi, ezen pedig nem változtathat semmi, amit édesapám a fejébe vesz. Nem szeretném, ha tönkretenné nekünk mindazt, amit az évek során felépítettünk, annál sokkal fontosabb vagy számomra, hogy ennyi miatt veszni hagyjak mindent. Meg tudjuk és meg is fogjuk oldani mindezt, én biztos vagyok benne. Most az egyszer a történelem során nem fog egy aranygyűrű háborút szítani és birodalmakat tönkretenni.

Avec amour
Vesta U. Graves

Vesta gyengéden csippentette ujjai közé a pergamenlapot, tekintete olvasás nélkül futott végig a gyönyörűen kanyarított, hibátlan betűkön. Az egyik szó hirtelen elmosódott, ahogy pislogás közben ráejtette egy könnycseppjét. A magabiztosság ugyanolyan hirtelenséggel tűnt el belőle, mint ahogy érkezett a levél írása közben. Reszketve felsóhajtott, a pergament pedig a kandalló tüzébe tartotta, figyelte, ahogy a sarka lángra kap, lassan elfeketedik, majd az összes leírt szó eltűnik a hamvakban. Azokban a hamvakban, amikben már több másik megírt, soha el nem küldött levél lelte halálát.


Ha tükörbe nézek

Teljesen átlagosan nézek ki, kivéve, ha a családom tagjaihoz próbálnak hasonlítani. Alacsonyabb vagyok náluk, nádszálvékony, a bőröm kissé világosabb, a szemem kékes, a hajam pedig szőke. Rövidre is vágattam, amivel mélységesen felbőszítettem apámat. Szeretek egyszerűen, de csinosan, lányosan öltözni, különösen nyáron kedvelem a könnyed, vékony ruhákat.


Családom

Édesapám
Tiberius Graves, ha valóban ő az. Születésem óta tiszta szívéből gyűlöl, mert amíg a testvéreimmel egyszerűen csak nem foglalkozik, addig bennem minden kifogásolhatót megtalál. Ha nem egyenes a hátam, ha túl vidáman mosolygok, ha túl keveset mosolygok, semmi nem jó neki. Soha, senki irányába nem láttam még olyan utálatot és megvetést a szemeiből, mint felém.


Édesanyám
Tassia Graves, aki állítólag félrelépett, teherbe esett, majd megszült engem. Apámhoz képest mérföldekkel jobban bánik velem, de nála is érzem, hogy azt kívánja, bárcsak sosem születtem volna meg. Akkor talán az ő társas megítélése sem esett volna olyan nagyot, mint az én létezésemmel történt.


Testvéreim
Öt testvérem van, közülük három bátyám (Nero, Remus és Romulus), egy nővérem (Calysta) és egy öcsém (Cassius). Egyikükkel sem ápolok szoros kapcsolatot, sőt határozottan érzem, hogy mennyire erősen kilógok közülük. Nem hiszem, hogy bármelyikük is teljes értékű testvérükként kezelt, a pletykák megtették a hatásukat még közöttük is. Már nem tudom hibáztatni őket.


Vőlegényem
Pierre Flamel minden, ami szép és jó ebben a világban. Gyerekkorom óta rajongva szeretem, felnézek rá, és bárkinél fontosabbnak tartom, aki az életem részét képezi. Miatta tanultam meg franciául, miatta költöztem Európába és jártam a Beauxbatons-ba az Ilvermorny helyett, és bármit hajlandó lennék feláldozni érte.
Egyedül azzal nem számoltam soha, hogy hozzáadhatnak feleségül.


Apróságok

Amortentia
sárkányok illata, lonc, frézia


Mumus
teljes magány


Edevis tükre
sikeres politikai pálya befutása - valami, ami soha nem fog megtörténni


Hobbim
Kislánykora óta játszik hegedűn, bár az utóbbi egy-két évben ritkábban veszi elő a hangszert, mint régebben tette.
Rajong a fotózásért, többféle fényképezőgépe is van, még magnix gyártmány is (amiről a családja nem tud), a könyvgyűjteménye mellett pedig többtíz fényképalbumot tárol, különféle tematikák szerint rendezve. Legtöbb fényképének állatok, mágikus lények, a természet, vagy éppen ő maga az alanya. Nem gyakran mutogatja senkinek ezeket az alkotásokat, pedig hatalmas tehetsége van a kompozíciók kialakításában, a pillanat megragadásában, és néhány fotója akár világszínvonalú kiállítások elismert darabja lehetne - ha bárki is tudna ezekről.


Elveim
Ne árts, légy engedelmes, törekedj a mások által elvárt tökéletességre


Amit sosem tennék meg
Rémisztő a lázadás gondolata is.


Ami zavar
A tény, hogy tárgyként kezelnek, hogy nem ismernek és mégis döntéseket akarnak hozni rólam, az életemről.


Ami a legfontosabb az életemben
Pierre.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Minden más.


Amire büszke vagyok
Nincs ilyen. Legfeljebb a nyelvtudásom és a nyelvérzékem.


Ha valamit megváltoztathatnék
Akkor talán meg sem születnék.


Így képzelem a jövõmet
Nem hiszem, hogy az én reszortom a saját jövőmről döntést hozni.


Egyéb
Empata.
Anyanyelvi szinten beszél franciául.
Egy Rocher nevű nőstény renarouse gazdája.



Milly Alcock


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Chiot(te) 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Chiot(te) Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


420


Chiot(te) Empty
Holden Briggs
Szer. Okt. 19, 2022 6:38 pm
Kedves Vesta!



Mindenki megérdemli a szerető, elfogadó családi közeget, neked ez azonban nem adatott meg. Talán könnyebb lenne feldolgozni a szülői szeretet és törődés hiányát, ha a testvéreiddel ugyanazt a helyzetet kéne megélnetek, azonban a legborzalmasabb, hogy egyedül kell megküzdened ezzel a rideg távolságtartással és a pletykákkal, hiszen egy személyben te vagy a család fekete báránya. Önhibádon kívül, ugyanis nem te tehetsz róla, hogy édesanyád afférjáról suttognak a hátatok mögött és nem hasonlítasz a testvéreidre... Nem csoda, hogy szinte menekülsz a családi fészekből és Franciaország lett a valódi otthonod, a családod helyett pedig édesanyád kutatóasszisztenséhez állsz a legközelebb, hiszen több kedvességet és elfogadást tanúsított, mint a rokonaid közül bárki. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy össze akartál házasodni vele... Nagyon nehéz és kilátástalan helyzetbe keveredtél, amelyben nincs jó döntés. Ezerféleképpen alakulhat ez a történet és mindegyik lehetőség nagyon izgalmas Very Happy
Írhatnék még róla, hogy mennyire imádtam már megint a karilapodat, de ezt úgyis tudod, úgyhogy futás foglalózni és dracarys Dinócska






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: