Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Fogadjunk, hogy nem tudod rendesen kiejteni a nevemet

Siobhan O'Hare


Griffendél fogója

Fogadjunk, hogy nem tudod rendesen kiejteni a nevemet F1807b53770b8aba4e3fa58ba3f2bb535408b556

Lakhely :

Roxfort (and London)


Playby :

Vivien Lyra Blair


14


Fogadjunk, hogy nem tudod rendesen kiejteni a nevemet Empty
Siobhan O'Hare
Csüt. Jún. 16, 2022 1:04 am

Siobhan Aoife O'Hare

Shiv, Shivvy



"Ide jön egy idézet."



Nem:

Kor: 11 év

Vér: félvér

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort, Griffendél

Munka: kotnyeles bajkeverő

Családi állapot: apa van, anya nincs, tesó nem kell

Patrónus: feketelábú macska

Pálca: fekete dió, főnixtoll, 10 és fél hüvelyk



Amit szeretnek bennem

Intelligens vagyok, hihetetlenül gyorsan vág az eszem, és mivel gyerek vagyok még, olyan is, mint a szivacs. Könnyen felfogok dolgokat és megértem, hogy mi miért van úgy, ahogy, emiatt nem nehéz dűlőre jutni velem nagyjából semmiben.
Hűséges vagyok, mint egy kiskutya, és a szeretteim mellett mindenáron kitartok, még akkor is, ha ráfogják, hogy elfogult vagyok. Megeshet, hogy az vagyok, Karen, de apu jobban érdekel, mint a fodrászod önbecsülése.
Bátor vagyok és vakmerő, talán túlzottan is, néha a legnagyobb ostobaságokra is képes vagyok, csak azért, hogy megmutassam, nekem van igazam. Hogy ez miért jó tulajdonság? Mert legalább nem vagyok gyáva és fújok visszavonulót, ahogy nehéz lesz a győzelem, hanem kitartok és haladok előre.
Nagyon céltudatos vagyok, tudom, mit akarok, és rendíthetetlenül teszem is az utat ezek felé a célok felé.
Őszinte vagyok, sosem jelentett problémát elmondani az igazat, még akkor sem, ha nekem volt kellemetlen vagy én jöttem ki belőle rosszul. Nem hiszem, hogy a hazugság jóra vezetne, éppen ezért igyekszem minél kevesebbet hazudni én is.



Ami zavar bennem másokat

Túl nagy a szám és túl nehezen teszek rá lakatot. Emiatt sokszor gondolnak tiszteletlennek (talán az is vagyok, hiszen a tisztelet nem alapvető dolog, azért az embernek tennie kell) és neveletlennek, pedig csak görbe tükröt mutatok az embereknek. Hajlamos vagyok felvenni azt a stílust, amit felém mutatnak, és azzal reagálni a másiknak, hogy felfogja, mennyire elfogadhatatlan a viselkedése.
Kioktató vagyok, ha valamiről többet tudok, mint a velem szemben álló, és minden lehetőséget megragadok rá, hogy nekem legyen igazam. Nem feltétlenül azért, mert azt akarom, hogy a másik butának érezze magát, hanem mert hiszem, hogy ebből tanulhat.
Kotnyeles vagyok, szeretem a titkokat és az elrejtett dolgokat kideríteni, könnyedén fel is ismerem, ha valaki valamit nem mond el nekem, aztán addig dolgozom rajta, hogy megtudjam, mi az, amíg nem járok sikerrel.
Lehet, hogy kicsi vagyok, de nem áll messze tőlem a verekedés, és gond nélkül nyúlok ilyenkor aljas módszerekhez. Inkább veszítek el egy bunyót, mint futamodok meg.


Életem története

Tizenegy éves vagyok. Tizenegy. Tudod, az mennyi? A két kezem plusz még egy. Apunak négyszer ennyi van, legalábbis mondd ezt neki, ha igazán ki akarod borítani, mert az a négy év túlzás is sok neki. Na de szerinted milyen élettörténete lehet egy tizenegy éves kislánynak, aki éppen most fogja csak elkezdeni a Roxfortot? Nem túl hosszú és nem túl izgalmas, ezt elárulhatom. Persze nem panaszkodom, sokkal szórakoztatóbb vagyok, mint a többiek és sokkal többet is tapasztaltam már náluk. Látod, milyen választékosan fogalmazok? Nagyon durvi.
Szóval tizenegy éve születtem - döbbenetes - Londonban, bár nem tartom magam angolnak. Apu és anya is írek, én is ír nevet kaptam és az akcentusom is ír, úgyhogy ír vagyok. Ezt nagyjából két napos koromban már eldönthettem, ahogy azt is, hogy márpedig én vízmágus leszek. Apu nem hajlandó elmondani, de biztos vagyok benne, hogy ezzel üldöztem el anyát is. Elvileg már csecsemőként jelentkezett a képességem és rendszeresen jelentek meg körülöttem apró buborékok, amikkel magamat szórakoztattam. Apu nagyon viccesnek és vagánynak találta, hogy neki ennyire szuper gyereke van, én pedig egyet is értek vele, csak anya nem érezte így.
Még pelenkás voltam, amikor anya elment. Nem bírta azt a terhet, amit én jelentettem neki, mint ifjú boszorkány, sem azt, hogy apu is varázsló volt. Talán egyszer majd meg fogom érteni a döntését, jelenleg csak bánt a gondolat, hogy nem voltam elég jó neki.
Azóta kettesben vagyunk apuval, én pedig őszintén hiszem, hogy így tökéletes minden. Az első szavaim Szaúd-Arábiában hangoztak el, az első lépteimet pedig Brazíliában tettem meg, életem első, frissen talált ereklyéjét pedig Oroszországban tartottam a kezemben. Apu nagyon sok helyre elvitt magával, sőt, mindenhová, és amikor tanított, nem csak azt mondta el, amit feltétlenül muszáj volt. Válaszolt minden kérdésemre, megtanított a régészkedés minden trükkjére (bár én még nem nyúlhatok szinte semmihez, amit tiszteletben is tartok) és rengeteget tanultam rúnákról és a mágiatörténet legizgalmasabb részeiről. Nem is értem, az emberek hogy tarthatják unalmasnak... Pláne, ha apu tanítja. Mindig, mindent együtt csináltunk, szinte egy napot sem töltöttünk távol egymástól, én pedig tudom, hogy nagyon fog nekem hiányozni, ha hosszú hónapokat leszek nélküle a Roxfortban. De erős és bátor lány vagyok, én nem fogok sírni.
Apu már egy ideje Londonban dolgozik egy múzeumban, már nem járunk annyit külföldre, mint régebben, cserébe viszont rengeteget vagyok a múzeumban. Nagyon klassz hely ám, és ismerem a legkirályabb tárlatokat meg legizgalmasabb részlegeket. Egyszer te is eljöhetnél, mindent megmutatnék.
Elfordulok az ablaktól és a velem szemben ülő lányra nézek.
És te, Saoirse? Veled milyen szuper dolgok történtek eddig?


Ha tükörbe nézek

A világ legcukibb kislánya vagyok, nagy, kék szemekkel, hosszú, barna fürtökkel és rendkívül ártatlan mosollyal. A magasságom is alacsonyabb, mint a legtöbb elsősnek. Tehát a külsőm egyáltalán nem tükrözi a jellememet, amivel sokszor összezavarok embereket. Nem hiszem, hogy ez probléma lenne.
Bármilyen ruhát képes vagyok felvenni, az aranyos, rózsaszín szoknyáktól kezdve a bélelt overálon át egészen bármelyik ország népi viseletéig. Persze jobb, ha valami sportos van rajtam, mert hajlamos vagyok tönkretenni ruhákat, és nem azért, mert ilyen különös hobbijaim lennének.


Családom

Édesapám
@Pádraig O'Hare a világ legjobb apukája. Lehet arra fogni, hogy csak egy kisgyerek vagyok, aki mindig isteníti a szüleit, de százévesen is ugyanezt fogom mondani. Apu ismeri a legjobb helyeket a világon, ő tudja a legklasszabb dolgokat megtanítani és soha nem ráz le annyival, hogy "fiatal vagy még ehhez", amikor kíváncsi vagyok. Ha ő nem lenne és nem vinne mindig magával különleges helyekre és izgalmas ásatásokra, nem lennék soha olyan szuper, mint amilyen vagyok.


Édesanyám
Doireann Doolan, anya. Nem szeret engem. Mugli, és nem bírja a varázsvilágot, még annyira sem tudja elviselni, hogy mellettem legyen. Soha nem látom, szerintem egyáltalán nem is kíváncsi rá, és nem akarja megtudni, milyen remek gyerek vagyok. Én azért szívesen megismerném, mert már egyáltalán nem emlékszem rá, apu szerint babakoromban elváltak.


Apróságok

Amortentia
szantálfa, zöldalma, ylang-ylang


Mumus
Apu talál magának valakit, akit jobban szeret, mint engem.


Edevis tükre
Olyan szuper régész vagyok, mint apu, és együtt dolgozunk.


Hobbim
Mások kioktatása, ha buták, hobbinak számít?
Szeretem a kviddicset, nézni is, és minél hamarabb játszani is szeretnék. Otthon már tanultam repülni, akár elsősként is bekerülhetnék a házam csapatába, hiszen nagyon jó fogó válhatna belőlem.
Szeretek gyűjtögetni, nem egy valamit, hanem sokmindent. Például minden alkalommal, amikor apu külföldre visz, hazahozok egy darab gyöngyöt, amit ráfűzök egy nagyon hosszú füzérre. De nagyon szeretem a rovarokat is, csak apu nem támogatja ezt a hobbimat.


Elveim
Ha ostoba vagy, fogd be a szádat, és hallgass azokra, akik okosabbak nálad.


Amit sosem tennék meg
Nem szólnék bele olyan dolgokba, amikhez nem értek, MINT AZ EMBEREK ÁLTALÁBAN. Merlin bajuszára, mennyire zavarnak...


Ami zavar
A butaságok, az értetlen emberek, az unalmas dolgok.


Ami a legfontosabb az életemben
Apu és a saját igazam.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Mások véleménye.


Amire büszke vagyok
A tudásomra.


Ha valamit megváltoztathatnék
Magasabb lennék - nem érem el a konyhapult hátulját.


Így képzelem a jövõmet
Régész leszek és apuval fogok együtt dolgozni.


Egyéb
Vízmágus vagyok. Nem tudok nagy dolgokat csinálni, hullámokat vagy árvizeket, viszont az apró, finom, óvatos varázslatok nagyon ügyesen mennek.



Vivien Lyra Blair


Vissza az elejére Go down
Holden Briggs


Auror

Fogadjunk, hogy nem tudod rendesen kiejteni a nevemet 5d7a8e7afc88458a09e930c67084fc15

Lakhely :

London

Elõtörténet :

Fogadjunk, hogy nem tudod rendesen kiejteni a nevemet Tumblr_pwo77t9US61qbar1do6_r1_400



Playby :

Cillian Murphy


419


Fogadjunk, hogy nem tudod rendesen kiejteni a nevemet Empty
Holden Briggs
Hétf. Júl. 25, 2022 9:16 am
Kedves Shivvy!



Nem, tényleg nem tudom hogyan kell kiejteni a neved. Beszélhetnék arról, hogy mennyire tragikusan indult az életed, amiért a tulajdon édesanyád elhagyott a mágikus képességeid miatt, de azt hiszem, a te életedre a tragikus jelzőt használni hatalmas hiba lenne. Nem indult zökkenőmentesen és tökéletesen, azonban ez nem azt jelenti, hogy a gyerekkorod nem alakult mesésen. Hányan mondhatják el magukról, hogy egyiptomi ásatásokon nőttek fel és előbb tartottak régészvésőt a kezükben, mint babacsörgőt? Nem sokan, és megkockáztatom, hogy ezután a Roxfort tantermeiben ülni olykor unalmas lesz majd. Viszont abban is biztos vagyok, hogy hamar találsz majd barátokat, hiszen egy ennyire talpraesett, vagány kiscsaj biztos nem lesz az iskolai élet szürke háttérszereplője.
Nem is kérdés, hogy a Griffendélben a helyed, bár kétségkívül meglenne az eszed a Hollóháthoz és a rátermettséged a Mardekárhoz is - de az alma nem esett messze a fájától, pont ugyanolyan vakmerő, nagyszájú griffendéles vagy, mint az apukád.
Futás foglalózni, hiszen már közeleg a szeptember, vár a Roxfort Very Happy !






Good heart.

Bad temper.

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: