Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Maya Parkin

Anonymous



Maya Parkin Empty
Vendég
Hétf. Feb. 22, 2021 8:47 pm

Maya Parkin

Maya



"Szerintem, ha valaki elég merész, hogy valóra váltsa álmait, már gyözött, mindegy, hogy végzödik. "




Nem:

Kor: 15 év

Vér: Félvér

Születési hely: London

Iskola/ház: Roxfort/Mardekár

Munka: Diák/Kviddics játékos

Családi állapot: Szingli

Patrónus: Holdborjú

Pálca: Babér, vadmancsszőr mag, 9,45 hüvelyk



Amit szeretnek bennem

Derülátó vagyok, mindig mindennek megtalálom a pozitív oldalát, nem hagyom, hogy bármi az én vagy a társaságom kedvét szegje, elvégre miért is szomorkodjuk, ha más szemszögből biztos van minek örülni is?
Kedves vagyok, mindenkihez van egy-két jó szavam általában, aki figyelemre méltat és a társaságomra vágyik. Nem viszem túlzásba azért, ritka, hogy én kezdeményezzek bárkinél is, aki nem a kviddics csapat tagja vagy nem a szobatársam vagy évfolyamtársam.
Vadóc vagyok, szinte minden rosszaságban benne vagyok, nem tehetek róla, hogy a legjobb szórakozás, a káröröm és valakinek mindig meg kell ezt szenvednie. Szerencsére olyan társaságban vagyok, ahol ezt értékelik, így jó tulajdonságnak írhatom fel.



Ami zavar bennem másokat

Őszinte vagyok, ami nem mindenkinek tetszik, elmondom a véleményem, ha kérdezik, nem köntörfalazok és persze szeretek pozitív gondolatokkal tréfálkodni is. Például egyszer egy lánynak levágták a haját és rémesen nézett ki, én meg még ehhez hozzátettem, hogy azért örüljön, hogy nem kopaszra nyírták a haját, mert akkor úgy nézne ki, mintha egy csupasz fenék lenne a fején. Sokan felröhögtek, de a lány nem értékelte a megjegyzésem.
Senkit sem engedek túl közel magamhoz, nem tudom, hogy miért van ez, biztos valami védelmi mechanizmus, mert akit közel engedtem, az folyton hiányzik és fáj a gondolata is, hogy elveszíthetem.


Életem története

Az igazi szüleimet nem ismertem, ők még csecsem koromban meghaltak valami balesetben, így kerültem az anyukáimhoz. Bizony, két anyukám van, a mai világban ez már elfogadott, én mégsem szeretek erről beszélgetni. Amikor szóba kerül a család, akkor szívesen beszélek a foglalkozásukról, hogy mit csinálnak és mennyire szeretem őket, de többre ne számítson senki, aki nem ismer elég jól engem. Egyetlen egy srác van csak, aki elmondhatja, hogy jól ismer engem, na meg én is őt, a szomszédom Finnegan Pearce. Ettől függetlenül nagyon sok haverom van, rengeteg művészeti dolgot kipróbáltam, az óvodában már kibontakozott az előadó énem, szerettem szerepelni, de csak mint egy tehén vagy egy fa a háttérben, a főszerepet meghagytam azoknak, akik szinte ölni tudtak volna érte. Nem szeretek a középpontban lenni, a reflektor fény alatt, úgy érzem nem erre születtem, csak jó valahová tartozni. Az iskolában szavalás volt inkább, amit kihagytam és áttértem a táncra inkább, ahol hála a magasságomnak általában középső vagy hátsó sorban kötöttem ki. Ez a csapatmunka, hogy együtt csinálunk minden mozdulatot már közelebb állt hozzám, de mégsem volt az igazi. Pár év múlva felhagytam a tánccal és kipróbáltam a kosárlabdát. elég jó volt a gömbérzékem, így nem okozott különösebb gondot, egy középszerű játékosvoltam, nem ebben képzeltem el a jövőmet, számomra nem volt benne elég izgalom, na meg úgyis azt reméltem, hogy felvesznek a Roxfortba, minek pazarolnám erre az időmet. Elég művészi beállítottságú voltam mindezek mellett, szerettem rajzolni képregény stílusban és a zuhanyrózsa is sokat mesélhetne arról, mennyire szeretek énekelni, csak senkise hallja meg, mindent tagadok! Egyik anyám előállt azzal, hogy mehetnék tehetségkutatóba is, mire én csúnyán néztem rá és mondtam, hogy ezt elfelejtheti, azóta nem került szóba ez otthon. Szoktam kis költeményeket is csinálni, általában ha megtetszik egy szám, akkor átírom a szövegét és azt énekelem, de van, hogy több zenét mixelek össze és azt adom elő magamnak. Sajnos ez amolyan otthoni tevékenység, amikor nincs vendégünk. Szóval nem sokszor fordult elő, egészen addig, amíg meg nem tanultam egy némító bűbájt, amit a zuhanyfülkére varázsolva szinte bárhol és bármikor énekelhettem és biztosan nem hallhatta más. Roxfortban elég hamar beilleszkedtem, a szobatársammal Persephone Amira Lestrange-el mondjuk úgy jól kijövünk. Eleinte az orromnál fogva ugráltatott, sokára esett le, hogy milyen is ő valójában. Igazából nem is baj, hogy kiismertük egymást, mert kölcsönösen egymás hasznára lehetünk és ez is egyféle kapcsolat. Én, ha kell megvédem, bár semmi szüksége nincs ilyesmire, de segítek azt a képet fent tartani neki, amit mindenkivel el akar hitetni. Cserében én arany utat kaptam a kviddics csapatba, mint hajtó. Igyekszem minél jobb lenni, nem hoztam még szégyent a csapatra, mindent beleadok és nem csak azért, mert Sephet képviselem ott, hanem Finn miatt is. Nagyon megszerettem a kviddicset egyébként, ami mellett nehéz tanulni, de mindent megteszek, hogy ne maradjak átlag alatt.


Ha tükörbe nézek

Átlagos magasságú vagyok, a testalkatom vékony és izmos, ezért nincs túl nőies alakom, de anyáim szerint még bármi lehet, vannak későn érő lányok. Engem annyira mondjuk ez nem érdekel egyelőre. Általában sportosan öltözködöm, jobb szeretem a nadrágot, mint a szoknyát és ha nem muszáj, akkor nem veszek fel magassarkú cipőt sem. Ha estélyit kellene felvennem, az alatt takarásban is tuti tornacipőt találna rajtam mindenki. Az arcom szerintem átlagosnak mondható, barna őzike szemeim vannak, barna hosszú egyenes hajam van, túl sok törődést szerencsére nem igényel. A smink, az mindig szolid és természetes, nem szeretem kifesteni magam, mert edzés közben úgyis lefolyna rólam és az elég undin néz ki.


Családom

Édesanyám
Laila Parkin, ő egy auror, aki otthonról dolgozik az ideje javában, a többi auror munkáját segíti, de amikor szükséges, akkor ő is bevetésre kész. Szeret sütni, főzni mágiával és folyton a nyakamra járt és szinte megfojtott a szeretetével, ezért jó Roxfortban lakni.


Édesanyám
Charlie Parkin, ő hordja a nadrágot a családban, mondhatni a családfő szerepe az övé. Szőke rövid felnyírt haja van és férfias ruhákat hord. A Mágiaügyi Minisztériumban dolgozik, még túlórázni is szokott. Kicsit félek tőle olykor, de nincs miért, mert nagyon szeret és nekünk megmutatja az érző oldalát is.


Szomszéd srác
Finnegan Pearce. Kiskorom óta ismerem és gyakran jött át hozzánk játszani vagy tanulni, mert az egyik anyukám mindig otthon volt, onnan dolgozhatott és mindig volt ideje rám vagy ránk. Kifejezetten nem rajongtam semmiért, amíg át nem mentem Finnhez és meg nem láttam a kviddics iránti rajongását. Gyermekként nagyon szerelmes voltam belé, talán ezért is voltam benne minden rosszaságban és ezért olvastam át estéket a kviddiccsel kapcsolatban. Nem esett nehezemre mondjuk csintalankodni és a kviddicst is megszerettem, tudtam, hogy amint lehet, csatlakozom majd egy roxforti ház csapatába, ha elég nagy leszek. Együtt indultunk neki tizenegy évesen Roxfortnak, egy kocsiban utaztunk a vonaton és szerintem az egész utat elökörködtük, egészen a folyosóig, ami a Teszlek süvegig vezetett. Sose gondoltam volna, hogy külön házba kerülünk és hogy ez majd elválaszt minket. Nem csak riválisok lettünk úgymond, de szinte ég és föld volt a különbség közöttünk a klubhelyiségek miatt. Voltak közös óráink, de én inkább mardekárosokkal bandáztam. Furcsa volt elveszíteni a legjobb barátomat, ám ez csak a szünetekig tartott, mert mikor hazamentünk, ott ismét mindent ott folytattunk, mintha mi sem történt volna. Mindig rájöttem ilyenkor, hogy mennyire hiányzik nekem ő és hogy pótolhatatlan személy lett számomra. Viszont pár lopott pillanat mindig eszembe jut, amikor ő jól elvan a klubtársaival és mintha nem is hiányoznék neki. Nem tudok kiigazodni rajta, néha úgy érzem, hogy lehetne több is köztünk, néha meg olyan távolinak érzem. Anyáim szerint jó páros lennénk, de rájuk szóltam, hogy ne kerítőnősködjenek nekem, ha Finn akar valamit, akkor elég bátor, hogy cselekedjen, nem véletlen lett griffendéles. Másodévesként gondoltam, beállok a kviddics csapatba, sikeresen be is kerültem hajtónak. Élveztem a játékot és persze azt is, hogy jó játékosként némi hírnévre is szert tettem. Volt bennem egy olyan, hogy talán így jobban imponálok majd Finn-nek, de eddig ennek jelét sem láttam. Mindig vidám vagyok, de van bennem némi szomorúság, hogy Roxfortban nem ugyanaz minden, mint odahaza, hiányoznak a rosszalkodások és a hülyéskedés, olyan jókat nevettünk mindig, mert Finn kissé szerencsétlen olykor. Úgy érzem, hogy nem mindig mutatom ki az érzelmeim megfelelő módon, talán ebben hasonlítunk is a szomszéd sráccal. Megfogadtam, hogy az idei évben ezen fogok javítani, elvégre mi baj történhetne?  


Apróságok

Amortentia
Finn illata, a friss levegő illata, a születésnapi tortán az elfújt gyertya füstjének illata


Mumus
Kviddicsezés közben olyan hibát vétek, ami miatt megsérülök és a szüleim emiatt eltiltanak tőle.


Edevis tükre
Két dolog van, elismert kviddics játékos akarok lenni, aki ebből megél és, hogy Finnel végre összejövünk és boldogan élünk. 


Hobbim
Kviddics, egyértelmű, meg titkon az éneklés és dalszövegírás.


Elveim
Mindig ki fogok állni az igazam mellett, mert ha azt teszem és mondom, amit a szívem diktál, akkor sose tagadom meg önmagam és nem akarom szembeköpni magam a tükör előtt.


Amit sosem tennék meg
Nem lennék képes senkin áttaposni, hogy elérjem a céljaimat, azt hiszem sose tudnék ennyire gonosz lenni. Inkább megkérek valakit, hogy tisztítsa meg az utat előttem, úgy nekem se tűnjön fel. 


Ami zavar
Nem szeretem, ha hülyének néznek, kifejezetten zavar, amikor valaki úgy beszél tőlem nem messze rólam, mintha ott sem lennék, akkor mindig viszket a tenyerem, még akkor is, ha jót mondanak egyébként rólam.


Ami a legfontosabb az életemben
Az, hogy önmagam legyek, nem akarom megjátszani magam azok előtt, akik fontosak számomra, mert azt akarom, hogy azért szeressenek, aki valójában vagyok.


Ami a legkevésbé fontos számomra
Az a fránya vérvonal, most komolyan nem tök mindegy, hogy ki aranyvérű és ki nem? Én mivel árva voltam és két aranyvérű boszorkány fogadott örökbe, mindenkinek azt kamuzom, hogy aranyvérű vagyok, hogy békén hagyjanak, de amúgy magasról teszek rá, hogy ki milyen, mert ez nem számít semmit.


Amire büszke vagyok
Büszke vagyok a szüleimre, mert elég híresek a munkahelyükön, büszke vagyok magamra, mert jó hajtó vagyok.


Ha valamit megváltoztathatnék
Úgy érzem, hogy tökéletes életem van per pill, szóval semmit sem változtatnék.


Így képzelem a jövõmet
Még nem tudom biztosan, de jelenleg egy menő kviddics csapat játékosaként látom magam.


Egyéb
Bármi, amit még fontosnak találsz.



Olivia Rodrigo 


Vissza az elejére Go down
Anonymous



Maya Parkin Empty
Vendég
Szer. Márc. 03, 2021 5:39 am

Kedves Maya!


Nem semmi, hogy két anyukával élsz együtt. Elfogadott ugyan, de közel sem olyan bevett, mint azt gondolod, azt pedig ne szégyelld, hogy ilyen szülőkkel élsz együtt. Kétlem, hogy bármiből kimaradnál, arról nem beszélve, hogy még a szomszédaitokkal is milyen jól kijössz. Bár Gwenékkel igazán arany jóban lenni, mert csupa szív boszorkány, az öccse pedig ha nem is találja még a saját útját, egy szeretni való kölyök.
Visszatérve rád érdekes egyvelegét alkotod a mardekárosoknak, aki meg is szeretne felelni az elvárásoknak és annyira mégsem tud. Remek érzéked van ahhoz, hogy olyan embereket gyűjts magad köré, akik kölcsösen hasznosak neked. Még jó, hogy a csapatba Kyle Briggs idejében kerültél be, mert Leo aztán nem hatódik meg attól, hogy az unokatesója nagy barátnőd. Na de nem tartalak tovább fel, irány a foglaló és keresd meg önmagad. Wink

Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: