Finite Incantatem



 
Finite Incantatem
◇◈ We've all got both light and dark inside us ◈◇
Canon
és
keresett
karakterek

Gideon Turner

Gideon Turner


Mardekár

Gideon Turner Asher-angel-handsome

Lakhely :

Islington / Roxfort



Playby :

Asher Angel


92


Gideon Turner Empty
Gideon Turner
Hétf. Nov. 16, 2020 10:44 pm

Gideon Turner

Giddy



"Én ott leszek, mikor feladnád […] Én már nem hagylak el, mert [...]"



Nem: (igen) Férfiú

Kor: 15 év

Vér: félvér

Születési hely: Islington (London), Anglia

Iskola/ház: Roxfort/Mardekár

Munka: Diák

Családi állapot: ki tudja azt…

Patrónus: farkas

Pálca: Magyalfa; Főnixtoll mag; 11 és ½ hüvelyk; rugalmas



Amit szeretnek bennem

Vicces vagyok, jó fej vagyok, elszánt vagyok, magabiztos vagyok, ravasz és bátor. Jó, ezek túl sablonosak, de ha egyszer ez az igazság? A szótáramból hiányzik a lehetetlen szó és annak jelentés tartalmát sem ismerem, hiszen bármire rá tudnak venni az emberek, ha ezzel jól érezhetem magamat. Kihívások nem jelentenek akadályt, bármilyen is keresztezi az utamat. Emellett a lojalitás szerepel még a tulajdonságaim között, mely a legerősebbnek mondható. Elvégre akit megkedvelek, érte tűzbe tenném a kezem.

Azonban mondhatni van egy másik énem is, mert a külső csupán egy váz. A váz, melyet az évek során megszilárdítottam, hogy senki se tudja felfedni valódi énemet, mely tud gyengéd és odaadó is lenni. Ezt a vázat nem törheti meg senki, mert akkor sebezhető leszek… és a sebezhetőség számomra rossz… vagy nem…?



Ami zavar bennem másokat

Kissé önfejű vagyok… én azt hiszem ezt látnám magamban negatív tulajdonságnak. Mások viszont azt mondanák, hogy egy tapló vagyok, aki mindig megtréfálja a másikat. Előszeretettel használnom ki a Hugrabugosok jószívűségét, és mindig ők lesznek az ártatlan áldozatok valamelyik csínyem miatt. Esetleg még a makacsságomat is ide tudnák sorolni, de sose értettem miért baj az, ha nem engedek az igazamból. Ez már az ő bajuk.


Életem története

– Büntető munka, Mr. Turner! –S igen! Újabb rovás a többi mellé, de ezen miért is kell most csodálkozni? Valójában semmi meglepő nincs abban, hogy ismételten valami bugyuta feladatot kell megcsinálnom. De hát tehetek én arról, hogy szerencsétlen sárgák épp akkor voltak az udvaron, mikor trágyagránát dobó versenyt tartottam többlettmagammal? Nem. Miért nem tudtak szépen sorban a másik oldalon menni ahelyett, hogy keresztül vágtak a zöld pázsiton? Most meg sipákolnak, hogy bűzlenek. Hisztis bagázs.

Unalmasan lóbáltam a lábaimat a faágról. Szerettem hétvégén kint lenni a tónál és olykor elgondolkodni bizonyos dolgokon. Anyám megdicsérne emiatt, hogy nem okozok most bajt senkinek sem… Biztos otthon főz és takarít, mert a Minisztériumban már végzett. Vajon apa is büszke lenne most rám? Áhh, auror léte miatt, tuti megbüntetne még pluszban a sok iskolai büntetés mellett. Csodálom azt, hogy még nem kaptam tőle rivallót, pedig elég sok dolog van a számlámon már ehhez és szerintem megérett. De ameddig elkerül a tollas, addig jó nekem, nem igaz?

Lágyan ringató szellő támadt, mely zörgette a faleveleket. Szememből éppen kisepertem egy kósza hajtincset, mert eléggé bántotta a szemeimet, mikor hangfoszlányok jutottak el hozzám. Egy fiú és egy lány hangja, és forrásaik egyre csak közeledtek felém. Kaptam az alkalmon, hogy újabb csínyt hajtsak végre, fokozva a büntetésemet, ezért magasabbra másztam a fán, mely eddig pihenőhelyként szolgált számomra. Igyekeztem egy sűrűbb lomb mögött elrejtőzködni. Várakozásom meghozta gyümölcsét. Két kósza levél mögött figyeltem őket és vártam a megfelelő alkalmat a támadásom kivitelezésére. Hallani sajnos nem hallottam őket, mert túlságosan is magasan voltam, ők meg viszonylag távolabb álltak meg a fától, de nem is az infócsere megtudása volt a célom. Azonban óvatlan voltam. Az ág, melyben kapaszkodtam, egy reccsenéssel adta meg magát. A hangra mind a ketten felkapták a fejüket és rejtekhelyem lelepleződött. Ám mielőtt elmenekültem volna, tekintetem találkozott az Övével… és abban a pillanatban minden megváltozott.

– Köszi Melly! Nem is tudom, hogy mi lenne velem nélküled. De kérlek, ezt tartsd titokban… nem szeretném, ha bárki is megtudná ezt. Sem Ő, sem pedig Simo. Kicsinálnának és ártana is az imidzsemnek.
– Ne aggódj Giddy, biztonságban lesz a titkod! –Mosolya megnyugtatott. Fogalmam sincs, hogy honnan vettem a bátorságot arra, hogy féltve őrzött titkaimat kiadjam egy lánynak. Talán pont emiatt tettem meg, mert az ellenkező nemből való. De az ilyesmi neki nem rossz? Már mint értitek: van egy lány a fiúkat szereti. Erre jön egy srác és elmondja neki, hogy bele van zúgva egy másik srácba. Az ilyet nem furcsállni kellene? Mindenesetre bízok abban, hogy Melly nem fogja senkinek sem elmondani, no meg egyébként is elég jó társaság. Talán felhasználhatnám arra, hogy… áhh nem, az önző dolog lenne. Végülis, eléggé az vagyok, nem igaz?


Ha tükörbe nézek

Elszántságot és magabiztosságot látnék, egy erős alak vázában. Kinek haja mindig kócos, kivéve amikor úgy dönt, hogy nem az lesz. 180 magas, látszólag 70 kg súlyt nyomó, eléggé izmos srácot csodálhatnék, kinek öltözéke olykor laza, olykor elegáns, olykor hiányos. Persze nem mutogatná magát közönség előtt, ugyanis felsőtestén egy farkastámadás okozta sérülés maradandó hegei találhatóak meg, mely vakmerőségének köszönhetett. Lélektükrei néha ártatlanságot sugallanának, de a csalafinta vigyort nem törölné le mellőle.


Családom

Édesapám
Sorin Turner – Aranyvérű varászló. Aurorként tevékenykedik, emiatt kapcsolatunk eléggé katonás vagy hogyan is írjam le. Szigorral nevelt, de sokszor mondtam neki ellent, amiért leginkább szobafogság volt a jutalom. Nem éppen ápolunk jó viszonyt ezek miatt, na meg a jegyeim miatt sem. Ő mindenképpen aurort akar faragni belőlem… én meg minden erőmmel tiltakozok ellene. Persze ettől még szeretem őt, de ha Crutio-val kínoznának, akkor se vallanám ezt be.


Édesanyám
Elisa Turner – Mugliszármazású boszorkány. A minisztériumban dolgozik, de leginkább már otthon háziasszonyoskodik. A kapcsolatunk átlagos, nem különösebben túlfűtött anya-fia kapcsolat, hiába vagyok én egyedüli gyerek. Azonban neki mindig szót fogadtam, apámmal ellentétben, pedig a családfő szokott lenni a szigorúbb. Bármit elmondhatok neki, tudom azt, hogy jól fogadja majd. Megért, és segít ha valami problémám van. Természetesen legféltettebb titkomat nem tudja, ezért otthonlétemkor mindig rosszallóan néz rám és naphosszat faggat… sikertelenül.


Testvéreim
Kell a fenének


Párkapcsolat
Top Secret


Apróságok

Amortentia
Vajsör; mentol; fahéjasalma; az Ő illata.


Mumus
Kitudódik valódi érzelmem szívem választottja iránt.


Edevis tükre
Szemtől-szemben megmondani Neki, hogy amiket tettem vele, sose volt teljes mértékben szándékos és a megbocsájtása, valamint a szíve.


Hobbim
Hugrabugosok szekálása, és a vajsör vedelés, amikor csak megtehetem.


Elveim
Egyszer élünk; Soha ne mond, hogy soha; Ha érdekel, majd megkérdezem.


Amit sosem tennék meg
Képtelen lennék bántani a családomat.


Ami zavar
Ha valaki nem elég határozott.


Ami a legfontosabb az életemben
Soha ne adjam fel az elveimet. Plusz a barátok, család (csak a szokásos).


Ami a legkevésbé fontos számomra
A jó jegyek. Bőven elég, ha éppen csak átcsusszanok mindenből.


Amire büszke vagyok
Inkább büszke lennék, ha be tudnám vallani neki az érzelmeim, de ez ugye sose fog megtörténni…


Ha valamit megváltoztathatnék
Elkerülném a legelső pillantását, hogy véletlenül se ejtsenek rabul a szemei és normális életet élhetnék nélküle.


Így képzelem a jövõmet
Egyelőre azon vagyok, hogy a nap végéig kihúzzam. A jóslástan meg számomra elég ködös, ezért nem tudom. Talán aurorként képzelem el magam, de ki tudja, hogy mit hoz az élet.


Egyéb
Biszexuális vagyok és van egy farkas karmolás a mellkasomon.



Alex Lange


Vissza az elejére Go down
Anonymous



Gideon Turner Empty
Vendég
Szer. Nov. 18, 2020 1:26 am

Kedves Gideon!


Újabb szemfényvesztő a Roxfort falai között? Vagy egy egyszerű égetni való gyerekről beszélhetünk az úriember személyében? Én magam sem tudom ezt igazán meghatározni, mert talán te magad sem tudod, hogy mit akarsz. A szüleid elvárásai, a kételyeid önmagadban és a félelmeid, hogy nem fogadnak el téged úgy, ahogy vagy, mind hozzájárulnak ahhoz, hogy a frusztrációidat másokon vezeted le - biztosan szeretnek téged a hugrabugosok. De nem lehet, hogy lassan ideje lenne szembenézned inkább a félelmeiddel és felvállalnod a valódi arcod? Mi van akkor, ha valaki kinevet? Mindenkinek úgysem lehet megfelelni, de talán a szeretteid, a közeli barátaid, akik neked fontosak, elfogadnának úgy, ahogy vagy. Ezt csak egyféleképpen tudhatod meg, ha megteszed az első fontos lépéseket. Nem is tartalak fel, nyomás foglalózni és játszani. Very Happy


Vissza az elejére Go down
 Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:

Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
-
Ugrás: