HomeGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Online muglik
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (16 fő) Vas. Márc. 13, 2016 1:19 pm-kor volt itt.
Adminok
Levin Dolohov

PM
Karakterlap

Dominic Linwood

PM
Karakterlap
Testvéroldalunk
Legújabb válaszok
Zara & Chris
by Christopher Broadmoor
Csüt. Júl. 07, 2016 1:49 am

Makepeace & Broadmoor
by Christopher Broadmoor
Kedd Jún. 28, 2016 3:09 am

London Life
by Vendég
Vas. Jún. 26, 2016 1:15 pm

Amelia Houghton
by Amelia Houghton
Szomb. Jún. 25, 2016 8:17 pm

Hírek
by Admin
Szer. Jún. 22, 2016 12:17 am

Playby lista
by Zara Rae Hale
Kedd Jún. 21, 2016 11:03 pm

Zara Rae Hale
by Admin
Kedd Jún. 21, 2016 10:39 pm

Liam várja szeretettel
by Liam Weasley
Pént. Jún. 17, 2016 8:38 pm

Dominic & Dolohovék
by Alexander Dolohov
Csüt. Jún. 16, 2016 7:54 pm

Julia & Dominic
by Dominic Linwood
Vas. Jún. 12, 2016 3:59 pm

Nathan & Carol
by Caroline Dolohov
Vas. Jún. 12, 2016 2:44 pm

Levin & Carol
by Caroline Dolohov
Vas. Jún. 12, 2016 2:14 pm

Xanthe & Jack
by Jack Durward
Szomb. Jún. 04, 2016 11:01 pm

Hataway keressetje
by Katherine Hataway
Szomb. Jún. 04, 2016 1:28 pm

Katherine Hataway
by Admin
Szomb. Jún. 04, 2016 12:01 pm

Ms. Granger & Mr. Dolohov
by Levin Dolohov
Pént. Jún. 03, 2016 11:45 pm

Nathan & Carol
by Caroline Dolohov
Csüt. Jún. 02, 2016 7:55 pm

Octavia Wright
by Octavia Wright
Kedd Május 31, 2016 6:57 pm

Gloria Dashwood
by Admin
Hétf. Május 30, 2016 10:24 pm

Tessa & Eliot
by Eliot Makepeace
Hétf. Május 30, 2016 10:01 pm

Share | 

Antigone Rosenthal

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Nem :
Kor : 19

TémanyitásTárgy: Antigone Rosenthal   Vas. Márc. 13, 2016 8:10 pm

Antigone Rosenthal.

Becenevem:
Nem becéznek..

Nemem:
Nő.

Születési dátumom:
1999. március 18.

Házam/Iskolám:
Hugrabug/Roxfort Boszorkány- és Varázslóképző Szakiskola.

Évfolyamom/Foglalkozásom
Hatodik/tanuló.

Patrónusom:
Hattyú.

Pálcám:
9 hüvelykes rózsafa vélahaj maggal.

Vérem:
Arany.

Otthon, édes otthon

Apám:
Gregory Rosenthal (elhunyt). Remek apa-lánya viszony volt kettőnk között, még annak ellenére is, hogy nem támogattam úgymond a foglalkozását. Halálfaló volt, Voldemort követője, annak ellenére, hogy ránk, franciákra, kevésbé voltak hatással a nézetek, amik Angliában terjedtek el. Szerettem őt, nagyon, egyke gyermek révén még jobban ragaszkodtam hozzá, és ő viszont, bár kevésbé mutatta ki az érzéseit még előttem is, nemhogy mások előtt.

Anyám:
Agatha Rosenthal (elhunyt). Szorosan kötődtünk egymáshoz, el sem lehetett választani minket, mintha csak a megszeghetetlen esküt jelentette volna a szeretetünk. Mindig mellettem volt, általa váltam azzá, aki ma vagyok, mégsem erőltette rám az akaratát, mint más aranyvér családok gyermekeire a szüleik. Ennek ellenére ugyanazokat a nézeteket vallotta, mint apám, én mégsem tudtam ezért neheztelni rá. Szerettem, nagyon.

Nagybátyám:
Vaughn Rosenthal. Az apám fiatalabb testvére, aki évek óta Angliában él, régóta nem láttam már, ezért csak halványan él az emlékezetemben. Mégis kénytelen vagyok előidézni, hiszen ő lesz számomra az a személy, aki mellett élnem kell az életemet. A szüleim halálával az egyedüli gyámommá vált.

A lélek tükre

Pozitív tulajdonságaim:
Elbűvölő, etikus, kifinomult, érzékeny, művelt.

Negatív tulajdonságaim:
Naiv, kishitű, önpusztító, határozatlan, mártírkodó.

Múltam:
Mindössze pár hét.
Csend, és béke honol mindenütt.
Szemeimre könnyfátyol nehezedik, ujjaimat a hófehéren lengedező függöny csipkéjén futtatom végig - véget érve, és elölről kezdve.

Csupán pár hét telt el, mióta a szüleim lelke végérvényesen az égbe reppent - alig pár hét, és mégis rengeteg. Csak annyi ideje hagytam el a nekem olyan sokat jelentő fészket, és tettem le a bőröndjeimet édesapám testvérének fészkében.
Kevés, de rengetegnek tűnik, hiszen ennyi ideje nem tudom álomra hajtani a fejem, ennyi ideje nézek ki éjjelente a hófehér függönyt félresimítva az ablaknak nevezett résen, és gondolataim unos-untalan a minden szépet elsöprő percre esnek. A percre, amikor a szüleim végeláthatatlan szenvedést követően kilehelték a lelküket. A dementorcsók volt a végzetük. És az enyém is.
Mindig is odáig voltam a mágiáért, de aznap, ahogyan szembesülnöm kellett a negatív hatásával, egyszerre gyűlölni kezdtem.
Szinte látom magam előtt, ahogyan a szüleim szeméből kihuny a fény, hallom a foszlányokat, amelyek az ajkaikat hagyták el..

Fejemet megrázva hessentem el az illúziókat, amelyek unos-untalan előtörnek, és, amelyek soha sem hagynak el. Hiszen, ki felejtené el a szülei halálát valaha is?
Félelemben élek, rettegek, remegek, mert nem tudom, egyszerűen nem tudom, hogy miért tették ezt velük? Hiszen hű követői voltak Neki, nem tettek semmit sem, semmi olyat, ami ezt megkérdőjelezhette volna. Mégis, kínok közepette kellett kilehelniük a lelküket. Miért? Persze tudom, éppen, hogy mindezért, mert hittek neki, hittek benne, mert követték.
Velem is ugyanezt teszik? Féljek? Rettegjek ettől a jövőképtől?
Könnypatakokkal az arcomon vetem magam a padlóra, tenyereimmel megtámaszkodva azon, lábaimat magam alá húzva. Sírok, zokogok, a könnyek újra s újra utat törnek maguknak, folynak le az arcomon, sósan, szinte égetve.
Annyira maga alá gyűr a fájdalom, hogy észre sem veszem, amint az ajtó nyikorogva feltárul, ahogy a padló megnyikordul. Csak érezni érzem, ahogyan egy kéz felém nyúl, és felnyalábol a padlóról, hogy az ölelésébe vonjon. Karjaival átfon, én pedig önkéntelenül is belé csimpaszkodok - el sem szeretném engedni. Széles mellkasára hajtom a fejem, és anélkül, hogy az ismerős szemekbe néznék, tudom, hogy hogyan, milyen áhítattal tekint le rám, mint testvér a testvérre, mint atya a lányára. Mint megmentő az áldozatra.

Percekkel később megnyugszom. A jelenléte hat rám, nyugtat, mintha ő lenne a lelkem gyógyírje.
Nem is kívánhatnék senkit sem, akinek ennyire benne van a lelkében a megnyugtatás ereje.
Nem is kívánhatnék jobbat Vaugh-nál, a nagybátyámnál.

Külsőm:
Vékony, mégis nőies alkattal áldott meg az ég. Nyakam finoman ívelt, tartásom kecses, pont olyan, amilyen egy igazi aranyvér leányhoz illik, viselkedésem, öltözködésem is mindezt tükrözi. Az arcom sápadt, mostanában a tragédia hatására beesett, mint eredetileg volt, de a mindig mosolygó vonalak emléke halványan meglátszódik rajta. Barnás hullámos tincsek keretezik a sápadtságot, kék íriszeimmel különleges kontrasztot alkotnak. Sosem festem magam, mindig természetes valómban tündöklök, feleslegesnek találom ezáltal is álcázni magam. Vagyok olyan, amilyen.

A madarak csiripelték

Amortentiám:
Rózsa, és frissen esett nyári zápor elegye.

Mumusom:
A szüleim tragikus halálát vagyok kénytelen végignézni ismételten..

Edevis tükre:
Gyermekkorom egyik legszebb napját látom magam előtt. Tavasz van, a szüleimmel vagyok, együtt ülünk a méregzöld pázsiton, boldogok vagyunk, és csak egymással foglalkozunk.

Hobbim:
Balett.

Elveim:
A szüleim annyi mindent tanítottak meg nekem, hogy sosem tudnám elfelejteni azokat az értékeket. Tisztelem a származásomat, a hagyományokat, azokat az embereket, akik megérdemlik, néha még azokat is, akik egyáltalán nem méltóak rá, sajnos. Sosem követnék el olyat, amivel aláásnám a családom tekintélyét, és nem felejtem el azt sem, hogy honnan jöttem, illetve ki is vagyok én.

Amit sosem tennék meg:
Nem gyilkolnék..

Ami zavar:
Mások véleménye rólam..

Ami a legfontosabb az életemben:
Már csak a nagybátyám maradt meg számomra, ő az egyetlen személy, aki számít nekem..

Ami a legkevésbé fontos számomra:
A vérmánia.

Amire büszke vagyok:
A szüleimre, mondjon bárki bármit róluk, megváltozhatatlan a véleményem ezen a téren.

Ha valamit megváltoztathatnék az életemben:
Megmenteném a szüleimet a halál karmai elől..

Így képzelem a jövőmet:
Őszintén, fogalmam sincs, Vaugh-on kívül már szinte nincs is biztos pont az életemben, nem tervezek előre, felesleges lenne.

Egyéb:
Azt hiszem, már mindent elárultam.

Playby:
Magdalena Zalejska.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

TémanyitásTárgy: Re: Antigone Rosenthal   Vas. Márc. 13, 2016 9:08 pm

Elfogadva

Egy gyönyörűen megírt, érdekes karakterlapot kaptunk tőled, élvezet volt olvasni. Nagyon tetszik a stílusod, emellett pedig Antigone karaktere is nagyon szimpatikus volt számomra. Szörnyű tragédia érte őt, akárcsak sok más aranyvérűt, de ebben a korban ezt még nehezebb lehet feldolgozni. Hiába nem kisgyerek már, még most is nagy szüksége lenne a szüleire, bízom benne, hogy a nagybátyja támaszt nyújt majd neki a jövőben. Ahogyan abban is merek reménykedni, hogy be tud majd illeszkedni a Roxfortba és túl tud majd lépni a szülei elvesztésén.
Természetesen elfogadlak, nincs is más hátra, csak foglalj playby-t, hirdesd meg a keresettjeidet és keríts magadnak játszótársakat!

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Antigone Rosenthal
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal