HomeGy.I.K.KeresésTaglistaCsoportokRegisztrációBelépés
Belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
Automatikus bejelentkezés: 
:: Elfelejtettem a jelszavam!
Online muglik
Jelenleg 1 felhasználó van itt :: 0 regisztrált, 0 rejtett és 1 vendég

Nincs

A legtöbb felhasználó (16 fő) Vas. Márc. 13, 2016 1:19 pm-kor volt itt.
Adminok
Levin Dolohov

PM
Karakterlap

Dominic Linwood

PM
Karakterlap
Testvéroldalunk
Legújabb válaszok
Zara & Chris
by Christopher Broadmoor
Csüt. Júl. 07, 2016 1:49 am

Makepeace & Broadmoor
by Christopher Broadmoor
Kedd Jún. 28, 2016 3:09 am

London Life
by Vendég
Vas. Jún. 26, 2016 1:15 pm

Amelia Houghton
by Amelia Houghton
Szomb. Jún. 25, 2016 8:17 pm

Hírek
by Admin
Szer. Jún. 22, 2016 12:17 am

Playby lista
by Zara Rae Hale
Kedd Jún. 21, 2016 11:03 pm

Zara Rae Hale
by Admin
Kedd Jún. 21, 2016 10:39 pm

Liam várja szeretettel
by Liam Weasley
Pént. Jún. 17, 2016 8:38 pm

Dominic & Dolohovék
by Alexander Dolohov
Csüt. Jún. 16, 2016 7:54 pm

Julia & Dominic
by Dominic Linwood
Vas. Jún. 12, 2016 3:59 pm

Nathan & Carol
by Caroline Dolohov
Vas. Jún. 12, 2016 2:44 pm

Levin & Carol
by Caroline Dolohov
Vas. Jún. 12, 2016 2:14 pm

Xanthe & Jack
by Jack Durward
Szomb. Jún. 04, 2016 11:01 pm

Hataway keressetje
by Katherine Hataway
Szomb. Jún. 04, 2016 1:28 pm

Katherine Hataway
by Admin
Szomb. Jún. 04, 2016 12:01 pm

Ms. Granger & Mr. Dolohov
by Levin Dolohov
Pént. Jún. 03, 2016 11:45 pm

Nathan & Carol
by Caroline Dolohov
Csüt. Jún. 02, 2016 7:55 pm

Octavia Wright
by Octavia Wright
Kedd Május 31, 2016 6:57 pm

Gloria Dashwood
by Admin
Hétf. Május 30, 2016 10:24 pm

Tessa & Eliot
by Eliot Makepeace
Hétf. Május 30, 2016 10:01 pm

Share | 

Nathan Winslow

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet

Nem : Férfi
Kor : 27

TémanyitásTárgy: Nathan Winslow   Szer. Ápr. 13, 2016 6:26 pm

Nathan Winslow

Becenevem:
Nathan, Művész úr, Trigorin

Nemem:
férfi

Születési dátumom:
1991. március 25.

Házam / Iskolám:
Roxfort - Hollóhát, Docendo Discimus - Színművészeti szak

Foglalkozásom:
színész

Patrónusom:
zsiráf

Pálcám:
Körte, főnixtoll, 11 és fél hüvelyk

Vérem:
mugli születésű

Otthon, édes otthon

Apám:
Csupán egy név és egy arc. Már rég házas volt, mikor találkozott anyámmal és később sem vált el a feleségétől. Életem során alig párszor láttam, miután megtudta, hogy anya terhes velem, egyszerűen eltűnt az életéből. Csak pénzt küldött neki és néhány évente felbukkant, hogy megbizonyosodjon róla: senki sem tud a kis afférjáról.

Anyám:
Tíz évvel fiatalabb volt az apámnál, mikor terhes lett tőle. A helyzethez képest egész normálisan felnevelt, habár sosem szerepeltem első helyen az életében. Nem haragszom rá, igazából semmit nem tett ellenem. Közömbös számomra.

Nyinám:
Caroline Dolohov, nem olyan rég ismertem meg őt. A színház művészbejáróján lógott ki, amikor először találkoztunk. Beszélgetni kezdtünk, szó szót követett, és végül megállapodtunk, hogy valamikor a közeljövőben újból összefutunk valahol. Ebből az lett, hogy azóta rendszeresen meglátogatom őt Roxmortsban és napi szinten levelezünk egymással. Eleinte tényleg csak egy kötetlen barátságként gondoltam rá, de az utóbbi időben ez már nem ilyen egyszerű. Tudom, hogy nem kéne rá úgy néznem. Nem csupán fiatalabb nálam, hanem még aranyvérű is (de még milyen!), ráadásul az apja eljegyezte egy másik arisztokratával. Esélytelen, hogy ebből bármi is legyen.
"Egy időben ábrándulni ki s esni szerelembe annyi, mint kétszeres erővel szeretni, mint előbb."

A lélek tükre

Pozitív tulajdonságaim:
Húha, gondolom most úgy kéne válaszolnom, hogy nagyon szimpatikusnak tűnjek. Akkor vágjunk is bele, nem akarom rabolni az idődet.
Alapvetően nagyon liberálisnak tartom magamat, fontos számomra a szabadság minden formában. Legyen szó szellemi, testi, lelki szabadságról, nekem mind nagyon fontos. Nem tűröm a korlátokat - nem vagyok egy örökös, dühöngő lázadó, de nem vagyok képes rácsok mögé szorítani magamat. Szerintem kreatív vagyok és szinte minden feladatra találok olyan megoldást, ami talán senki másnak sem jutna eszébe. Emellett vevő vagyok az új dolgokra, imádom az izgalmas ismeretlent. Nem zárkózom el semmitől és nem ítélek el semmit, amíg nincs rá nyomós okom. Hiszek az emberi egyenlőségben.
Intelligensnek gondolom magam, ezt én a szellemi nyitottságomból eredeztetem. Az agyam legtöbbször olyan, mint egy szivacs, szívja magába a tudást és többnyire el is raktározza azt. Imádok kutakodni, könyveket bújni, ha egyszer valami felkelti az érdeklődésem, akkor arról képes vagyok minden fellelhető kötetet elolvasni. Ebből talán az is egyértelművé vált, hogy nagyon tudok lelkesedni.
Nem okoz problémát számomra felengedni és szórakozni, szerintem ez nagyon fontos az életben. Bármilyen szituációra van valami poénos megjegyzésem, még akkor is, ha valójában nem is vagyok olyan vidám, mint amilyennek tűnök.
Nehéz befolyásolni, de észérvekkel lehet rám hatni... többnyire.
Szerintem van tehetségem ahhoz, amit csinálok, de ez már nagyon szubjektív.

Negatív tulajdonságaim:
Mint a legtöbb művészlélek, úgy én sem vagyok kifejezetten stabil érzelmi világú. Nem mondom, hogy hangulatember vagyok vagy pillanatok alatt átesem egyik végletből a másikba, de alapjaiban véve nagyon érzelmesnek tartom magam. Megviselnek az engem ért traumák, legyen szó akármilyenről, de természetesen örülni is nagyon tudok, ha arról van szó.
Ha egyszer felidegesítenek, akkor nincs visszaút, pillanatok alatt elszáll az agyam és onnantól kezdve nem tudok racionálisan gondolkozni. Sokszor megesett már, hogy így sikerült elmarnom magam mellől jó pár embert. A keresetlen őszinteségemet, ami indulatok nélkül is jellemző rám, nem sokan tolerálják. Gyűlölöm az igazságtalanságot és a szükségtelen agressziót, és sajnos nem is tudom tétlenül nézni az ilyesmit. Volt már rá példa, hogy összevertek, mert beleavatkoztam egy olyan vitába, amelybe nagyon nem kellett volna. Ez a baj velem és a nagy számmal...
Szörnyen makacs tudok lenni, elég nehéz meggyőzni arról, ha nincs igazam. Nagy többségében pozitívumnak tartom a megrendíthetetlen véleményemet, de emiatt elég sok balhéba keveredtem már a barátaimmal és egyéb ismerőseimmel, szóval nem is igazán tudom...
Mint azt már említettem, nem tűrök meg semmiféle korlátot, általában a saját fejem után megyek. Nem gázolok át másokon és nem tartom magam kifejezetten önzőnek, de nehéz eltéríteni attól, amit én kitaláltam. Utálom, ha megmondják nekem, mit csináljak, a rendezőknek és dramaturgoknak és meg szokott gyűlni velem a bajuk.
Nem tudok vigyázni magamra, bár ezt talán már sejtheted a fentebb olvasottak után. Fogalmazhatunk úgy is, hogy igencsak önpusztító és bohém művészéletet élek. Alkohol, cigaretta, fű, egyéb drogok... egyiket sem vetem meg. Ezek közül egyedül a cigi és a fű, ami állandó részét képezi az életemnek, a többit igyekszem mérsékelni.

Múltam:

Személyek

NATHAN, színész
ANYA, egy elfecsérelt élet
DAN, az elzüllött barát
LANCE, a másik barát
MR. FARLEY, híres rendező
ANASTASIA, csinos színésznő
CAROL, a tökéletes lány

ELSŐ FELVONÁS
1. SZÍN

London, bérlakás.
Anya jön, Nathan el.

ANYA
Fiam, hova mész?

NATHAN
El, barátokkal. Reggel jövök.

ANYA
Nem kéne erről engem is megkérdezned?

NATHAN
Sosem kellett. Eddig nem zavart, ha leléptem valahova, most miért zavarna?

ANYA
Nem zavar, csak nem szeretném, ha bajod esne. Ígérd meg, hogy vigyázni fogsz magadra.

NATHAN
Hát persze. De most már mennem kéne, a fiúk már tűkön ülnek. Tényleg ne várj.

ANYA
Mindig várni szoktalak.

NATHAN
Dehogy szoktál. Legutóbb is aludtál, mikor nem voltam itthon. (sóhajt, a fejét rázza)

ANYA
Én erre nem emlékszem.

NATHAN
Még szép, hogy nem emlékszel. Sosem szoktál, mert sosem figyelsz. (Nathan el)

2. SZÍN
Roxfort, udvar.
Egy csapat fiú szórakozik az éjszakában.

DAN
Többször ki kéne lógnunk.

NATHAN
Annak elveszne a varázsa, nem lenne értelme.

LANCE
Nathannek igaza van. Különben is elkapnának minket, ha folyton kijárnánk ide inni. Én nem akarok balhét, inkább ne kockáztassuk meg.

DAN
Ahhoz képest a múltkor te szívtad el a legtöbb füvet.

NATHAN
Amit tegyük hozzá, hogy én vettem. (nevetnek)

DAN
Olyat még vehetnél, öregem, nagyon jó volt. Honnan szereztél rá pénzt?

NATHAN
Nyáron besegítettem egy színháznál. Pakoltam meg ilyenek, néhány kisebb jelenetben játszhattam is.

LANCE
Ez elég jól hangzik! Még a végén színész lesz belőled…

NATHAN
Belőlem? Viccnek is rossz. Úgysem alkalmaznának sehol. (félredobja a csikket)

3. SZÍN
Színház, színpad.
Mr. Farley meghallgatást tart, Nathan érkezik.

FARLEY
Neve? Színészi tapasztalat?

NATHAN
Nathan Winslow. Még nem játszottam egyetlen színházban sem.

FARLEY
Akadémista, igaz-e? Ez nem vásári komédia, fiam, nehéz lesz meggyőznöd. Nem te vagy az első frissen végzett suhanc, aki itt akarja kezdeni a karrierjét.

NATHAN
Tudom, uram, épp azért vagyok itt.

FARLEY
Nos… akkor lássuk, mit tud. Tartuffe, negyedik jelenet, Damis.

Nathan felkészül és hibátlan beleéléssel adja elő. Farley elragadtatottan tapsol.

FARLEY
Nagyszerű, fiam, nagyszerű! Még ilyet! Egy fiatal tehetség!

NATHAN
Köszönöm, uram.

FARLEY
Kár volt eddig rejtegetniük magát… No, sebaj, itt majd behozza a lemaradást, kikupáljuk magát. Pontosan ilyen színészeket kerestem!

Mindenki el.

4. SZÍN
Színház, öltöző.
Anastasia jön, Nathan elsiet.

ANASTASIA
Ráérsz ma este? (kacéran mosolyog)

NATHAN
Nem, dolgom van.

ANASTASIA
Találkozol valakivel? Mert ha nem, én szívesen elkísérlek a dolgodra.

NATHAN
Nincs rá szükség, lesz társaságom.

ANASTASIA
Talán egy lány van a dologban?

NATHAN
Az is megeshet. (vállat von)

ANASTASIA
Ez nagyszerű. (csalódottan sóhajt)

NATHAN
Igen, nagyszerű. Szerintem beszélned kéne a dramaturggal.

ANASTASIA
Miért gondolod? (meglepődik)

NATHAN
Mert úgy látom, hogy nagyon kedvel téged.

ANASTASIA
Ó, az meglehet. Ő minden nőt nagyon kedvel.

NATHAN
Téged különösen. Keresd meg, ha rám hallgatsz, rosszul nem sülhet el.

ANASTASIA
Nos… köszönöm, Nathan. Akkor hagylak is, érezd jól magad a barátnőddel.

Mindenki el, Nathan hazamegy. Egyedül van.

5. SZÍN
Roxmorts, főtér.
Nathan várakozik, Carol jön.

NATHAN
Nocsak, megérkezett Trigorin Nyinája... Még meg is dicsérnélek, de nem tetszik ez a griffendéles sál...

CAROL
Mondja ezt egy stréber exhollóhátas... Szörnyű ízlésed van.

NATHAN
Akkor is ezt fogod mondani, ha meghívlak csokis banánra?

CAROL
Folyton ezzel próbálsz lekenyerezni, művész úr...

NATHAN
Eddig egyszer sem utasítottad vissza, babám, úgyhogy ne mondd, hogy nem volt frappáns válasz.

CAROL
Tudod mit? Inkább együnk, éhen halok!

NATHAN
Te mikor nem? Sóhajt.

Mindketten el. Függöny le.

Külsőm:
Átlagos magasságú vagyok, fekete hajjal és barna szemekkel. Utálok borotválkozni, mindig több napos borosta díszeleg a fejemen. Kivéve, ha az előadás mást kíván meg, olyankor teljesen máshogy nézek ki. Voltam már szőke és vörös is, persze csak néhány órára – nem állt túl jól…

A madarak csiripelték

Amortentiám:
alma, eper, kiwi, málna, banán, körte, stb. Egyszóval egy hatalmas gyümölcssaláta.

Mumusom:
Tartós boldogtalanság. Bármit, csak azt ne.

Edevis tükre:
A színpadon vagyok, az emberek pedig állva tapsolnak nekem

Hobbim:
Munkám a hobbim. De régen szerettem kviddicsezni, néha még most is játszom a barátaimmal. Emellett pedig imádok olvasni és én magam is írok, főleg inkább verseket, színművek vázlatait.

Elveim:
Élni és élni hagyni.

Amit sosem tennék meg:
Ez hülyeség. Mindenki képes mindenre. Inkább az a kérdés, mekkora törést okozna a lelkében.

Ami zavar:
Ha valaki végigpofázza az előadásunkat vagy más módon zavarja meg. És úgy alapjáraton az ostoba, kultúrbarbár emberek.

Ami a legfontosabb az életemben:
A művészet.

Ami a legkevésbé fontos számomra:
Ki honnan származik, kinek mennyi pénze van, státuszszimbólumok, stb.

Amire büszke vagyok:
Hogy a nulláról az ország egyik legnagyobb színházába küzdöttem fel magam.

Ha valamit megváltoztathatnék az életemben:
Rágondolni is nevetséges, úgyhogy inkább nem írom le...

Így képzelem a jövőmet:
Folytatom a színészetet és talán... Áh, semmi esély rá.

Egyéb:
Keep calm and smoke weed everyday.

Playby:
Pedro Pascal

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

TémanyitásTárgy: Re: Nathan Winslow   Kedd Ápr. 19, 2016 8:54 pm

Elfogadva

Nagyon szerettem olvasni a lapodat, egyszerű volt, de mégis sokat mondó. Minden lényeges információt megosztottál a karakteredről, amit tudni kell, azt mindenki tudni fogja ezek után. Tipikus művészlélek, de egy színésztől talán nem is várhatnánk el semmi mást, sőt, éppen az a más lenne nagyon furcsa és szokatlan. A magánéletben valahogy nem érik sikerek, először a gyerekkora volt nem a legjobb az anyjával, aztán most a szerelmi életével is problémák vannak. De utóbbi talán nincs teljesen elveszve, még bármi megtörténhet néhány hónapon belül...
Nincs más dolgod, mint hogy playbyt foglalj, meghirdesd keresettjeidet, aztán jöhet a függöny!

Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése

Nathan Winslow
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal